chceauto.pl
x

Mercedes - Benz S-klasa

Oceny użytkowników3.8782/5. Głosy: 156
Ocena: 3.88/5
Głosy: 156.

Lata produkcji

1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Mercedes - Benz S-klasa W140 (1994-1998)

Mercedes klasy S oznaczony symbolem W140 pojawił się na rynku w 1991 roku. Auto przetrwało w produkcji do 1998 roku, kiedy to zastąpił je zupełnie nowy model - W220. Wśród fanów Mercedesów – za sprawą okazałego nadwozia – samochód zyskał sobie miano „bunkier”. Dlaczego w 15 lat od zakończenia jego produkcji, na zadbany egzemplarz wydać trzeba nawet 40 tys. zł?

S klasa Mercedesa to bez wątpienia jedno z najstaranniej wykonanych aut na świecie. Prace konstrukcyjne nad modelem trwały aż 11 lat. Ostatecznie, po zbudowaniu wielu prototypów i setkach tysięcy kilometrów testowych, Mercedes zdecydował się pokazać światu nową klasę S w 1991 roku. Były to czasy, gdy do budowa auta nie przypominała jeszcze zabawy klockami. Nie było modułowych płyt podłogowych – niemal każdy element musiał zostać zaprojektowany specjalnie z myślą o klasie S.

Narysowane ręką Bruno Sacco nadwozie w podstawowej wersji mierzyło 5,1 m. Rozstaw osi wynosił aż 3065 mm. W ofercie pojawiła się też przedłużona wersja SEL, o długości 5,21 m i rozstawie osi wydłużonym o równe 10 cm. Na tle poprzednika ciężka sylwetka nie robiła zbyt dobrego wrażenia, ale klientom zupełnie to nie przeszkadzało. Auto miało budzić respekt i świadczyć o zasobności właściciela – a z tych zadań W140 wywiązywał się świetnie.

W obszernym wnętrzu znajdziemy wszystko, co Mercedes oferował w połowie lat dziewięćdziesiątych. W zależności od egzemplarza na pokładzie znaleźć można np. skórzaną tapicerkę, elektryczne, pompowane fotele, system domykania drzwi i tylnej klapy, czy podwójne szyby o grubości 10 mm (samochód jest bardzo dokładnie wytłumiony). Do 1995 roku montowano też specjalny system mający ułatwić parkowanie tyłem – po włączeniu wstecznego biegu tylne zagłówki automatycznie opadały, a z narożników nadwozia wysuwały się atenki pozwalające kierowcy określić, gdzie kończy się auto (system zastąpiony został później układem partronik z czujnikami cofania). Niezależnie od modelu, wszystkie egzemplarze klasy S wyposażone są w pełny pakiet elektryczny (szyby, lusterka), ABS czy system kontroli trakcji. Tylko nieliczne wyjątki mają ręczną skrzynię biegów. Trzeba jednak pamiętać, że – zwłaszcza w przypadku pierwszych roczników – trafiają się pojazdy z materiałową tapicerką i bez poduszek powietrznych (roczniki 1991-1993) lub pozbawione klimatyzacji.

Nawet biorąc po uwagę współczesne standardy, samochód może się pochwalić niezwykłym komfortem resorowania. Ten ostatni uzyskano za sprawą skomplikowanego systemu hydropneumatycznego zawieszenia, którego budowa przypomina nieco rozwiązania stosowane przez Citroena. Zawieszenie powinno być również pierwszą rzeczą, na której trzeba się skupić w czasie ewentualnej jazdy próbnej.

Z tyłu zastosowano klasyczne dla Mercedesa „nivo” (z zewnętrznymi sferami wypełnionymi azotem) dozbrojone w układ ADS (lub – w zależności od rocznika - ADS II) odpowiadający za utwardzenia amortyzatorów (odpowiednik citroenowskiego hydroactive). W przeważającej liczbie egzemplarzy w przednim zawieszeniu pracują za to specjalne amortyzatory, które – poprzez system zabudowanych w nich zaworów – również regulują siłę tłumienia (wielu użytkowników wymienia je na klasyczne, gazowe). Przed zakupem powinniśmy więc przykładać szczególną uwagę do sprawności całego systemu. Regeneracja stref nivo (dobicie azotem) lub tylnych amortyzatorów (wymiana uszczelnień) to koszt około 1,5 tys. zł za stronę. Ceny dobrej klasy nowego amortyzatora (Sachs) zaczynają się od około 2 tys. zł.

Jak przystało na reprezentacyjną limuzynę, pod maską W140 znalazły się silniki o sześciu, ośmiu a nawet dwunastu cylindrach. Wszystkie benzynowe odmiany polecić można z czystym sumieniem, ale decydując się na konkretny motor trzeba dokładnie przekalkulować koszty. Wprawdzie zużycie paliwa przemawia na korzyść silników o 8 cylindrach (jest niewiele większe niż w jednostkach sześciocylindrowych), ale pamiętajmy, że w przypadku montażu instalacji gazowej, trzeba będzie wydać zdecydowanie więcej (dodatkowe wtryskiwacze). Na szczęście silniki dobrze radzą sobie na LPG. Przy zakupie trzeba jednak zwracać uwagę na kulturę pracy. Jeśli jednostka szarpie, wolno wkręca się na obroty lub nie trzyma wolnych obrotów (falowanie) wymiany wymagać może przepustnica lub przepływomierz. W obu przypadkach koszt naprawy idzie w tysiące zł.

Dla zwolenników tezy, w myśl której „Mercedes musi klepać” przygotowano dwie wersje z silnikiem wysokoprężnym. Chociaż, zwłaszcza starsza o pojemności 3,5 l i mocy 150 KM, zaprojektowana została wg „starej, dobrej szkoły” (wtrysk pośredni), trudno polecić ją z czystym sumieniem. Znikoma, jak na gabaryty auta, moc sprawia, że silnik musi się wysoko kręcić, by móc zapewnić przyzwoite osiągi (od 0 do 100 km/h w leniwe 13 sekund), co wpływa, niestety na jego żywotność. Bardzo często dochodzi do przegrzania, co w 9 na 10 przypadków kończy się uszkodzeniem głowicy. Jednostka nie jest też wybitnie oszczędna – średnie spalanie oscyluje przeważnie w okolicach 13 l/100 km. Z uwagi na przystępne ceny na rynku wtórnym czasami jednak warto zainteresować się tego typu autem zabezpieczając jednak około 3 tys. zł na ewentualny remont „góry” silnika.

Lepszym - przynajmniej teoretycznie – wyborem jest jednostka o pojemności trzech litrów wyposażona w 24 zaworową głowicę. Motor zapewnia nieco lepsze osiągi i – dzięki pięciostopniowej skrzyni automatycznej (3,5 TD ma 4 biegi) zużywa nieco mniej paliwa. Również w tym przypadku trzeba się jednak liczyć z możliwością wystąpienia kosztownych do usunięcia usterek głowicy.

Jakich usterek spodziewać się mogą przyszli właściciele leciwej klasy S? Wiele problemów przysporzyć może rozbudowana instalacja pneumatyczna (ciśnieniowo sterowane są np. zamki). W większości egzemplarzy nie działa np. pompa ciśnienia odpowiadająca za mechanizm domykania drzwi. Trzeba się też przygotować na defekty rozbudowanej instalacji elektrycznej, chociaż usterki unieruchamiające auto praktycznie nie występują. Z czasem pojawią się też coraz liczniejsze oznaki ogólnego wyeksploatowania, takie jak stuki w tylnym moście (lub na tłumikach drgań wału), zużyte stacyjki czy nieszczelności w układzie klimatyzacji.

Na plus starej klasy S przemawia jednak fakt, że – jeśli utrzymamy pojazd w dobrym stanie technicznym – z czasem powinien on raczej zyskiwać, niż tracić na wartości.

Mercedes - Benz S-klasa W220 (1998-2005)

W połowie 1998 roku Mercedes zaprezentował kolejną odsłonę motoryzacyjnej ikony - klasę S typoszeregu W220.

Pierwsze prace nad nową wówczas klasą S rozpoczęto już w 1992 roku – w dwanaście miesięcy po tym, jak do salonów trafił mocarny Mercedes W140.

Ponieważ w momencie debiutu W140 (w środowisku miłośników Mercedesów dorobił się przydomków „bunkier” i „locha”) samochód zebrał wiele nieprzychylnych opinii dotyczących aparycji, kolejna klasa S miała być zdecydowanie subtelniejsza i bardziej elegancka. To zadanie styliści wykonali na piątkę. Gdy w połowie 1998 roku pierwsze auta typoszeregu W220 zaczęły trafiać do nabywców sylwetka budziła podziw.

Niestety, z perspektywy czasu trzeba stwierdzić, że – w przeciwieństwie do designerów – do pracy niezbyt przykładali się inżynierowie i pracownicy niemieckiej fabryki w Sindelfingen, gdzie budowane były Mercedesy klasy S...

W220 oferowany był w dwóch wariantach różniących się rozstawem osi. Wersja „krótka” mierzyła 5,04 m długości – rozstawowi wynosił 2,964 mm. Bardziej wymagający klienci mogli zdecydować się na auto o długości 5,15 m o rozstawie osi 3086 mm.

Jak przystało na flagowy model Mercedesa samochód rozpieszczał nabywców iście królewskim komfortem i niemalże nieograniczoną listą dodatków. Każdy z egzemplarzy W220 opuszczał fabrykę wyposażony m.in. w systemy ABS i ESP, 8 poduszek powietrznych, systemem parktronic (czujniki parkowania z przodu i z tyłu), czujnikami zmierzchu i deszczu, klimatyzację czy „pełną elektrykę” (również foteli). Spis dostępnych na życzenie dodatków obejmował np. system sterowania głosem Linguatronic (za pomocą słów sterować można radiem, telefonem i nawigacją), nagłośnienie firmy Bose, aktywny tempomat (utrzymujący zadany dystans przed poprzedzającym pojazdem) czy wentylowane fotele z funkcją masażu.

W stosunku do modelu W140 nowością była nie tylko stylistyka, ale i część rozwiązań technicznych. Mercedes zrezygnował ze sprawdzonego hydropneumatycznego układu NIVO (w które wyposażony był m.in. W140) i wyposażył auto w samopoziomujące się zawieszenie pneumatyczne o nazwie Airmatic. Firma ze Stuttgartu eksperymentowała z tego typu układami już w latach osiemdziesiątych, ale wówczas inżynierowie uznali, że system jest zbyt usterkowy, by mógł się znaleźć w aucie z gwiazdą na masce. Niestety, w kilkanaście lat po pierwszych próbach, szefostwo Mercedesa wyzbyło się wątpliwości, co boleśnie odczuły tysiące użytkowników W220 (warto dodać, że system hydropneumatyczny – Active Body Control – dostępny był za dopłatą...).

Na pocieszenie można jednak dodać, że W220 był też pierwszą klasą S w historii, w przypadku której Mercedes na poważnie wziął sobie do serca potrzeby klientów zainteresowanych jednostkami wysokoprężnymi. Pod maską nie znajdziemy już topornych „ropniaków” znanych z poprzednika – klienci mieli do wyboru dwie wersje rzędowej szóstki o pojemności 3,2 l (S320 CDI) i jeden wysokoprężny V8 o pojemności 4,0 l (S400 CDI). Obie konstrukcje mają bezpośredni wtrysk paliwa Common Rail, po cztery zawory na cylinder i turbodoładowanie (w przypadku V8 zastosowano dwie turbosprężarki), obie mogą się też pochwalić wysoką kultura pracy.

Na jakie niespodzianki powinien przygotować się nabywca używanej klasy S typoszeregu W220?

Ceny egzemplarzy z pierwszych lat produkcji rozpoczynają się od około 15 tys. zł. To mniej, niż zapłacić trzeba za przyzwoicie utrzymanego W140 a nawet pierwszą klasę E, czyli model 124! Niski pułap cenowy nie bierze się jednak znikąd. Serwisowanie samochodu generuje ogromne koszty więc za auto w naprawdę przyzwoitym stanie technicznym zapłacić trzeba zazwyczaj od 30 tys. zł w górę. Auta z końcówki produkcji z udokumentowaną historią to wydatek nawet 50-80 tys. zł.

Najwięcej problemów sprawia wspomniany układ zawieszenia pneumatycznego Airmatic. Niską żywotność mają kompresory powietrza zasilające system (nowy zamiennik to koszt około 1400 zł), często dochodzi też do nieszczelności (listwa rozdzielacza powietrza, amortyzatory – przy górnych mocowaniach). Wymiana uszkodzonego amortyzatora (w przypadku zamiennika) to około 1,5 tys. zł. Oryginał sygnowany przez firmę Bilstein to wydatek około 2,3 tys. zł.

W przypadku pojazdu klasy premium trudno się dziwić, że kompletna naprawa zawieszenia zamknąć się może kwotą 10-13 tys. zł. Dla nabywców tego typu pojazdów problemem nie są, a przynajmniej nie powinny(!), być możliwe koszty, ale fakt, że – w przeciwieństwie do poprzedników – na klasie S typoszeregu W220 trudno polegać. Niemal każda usterka zawieszenia kończy się „przysiadem” karoserii (w przypadku nieszczelności najszybciej opuszcza się tył), co uniemożliwia dalszą jazdę. Nikt nie prowadził wprawdzie oficjalnych statystyk, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że w historii Mercedesa nie było drugiego takiego modelu, który równie często, jak W220 przewożony był na lawetach.

Kolejną bolączką modelu W220 jest bardzo słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Podobnie, jak w „okularniku” W210 rdza bardzo szybko atakuje dolne partie drzwi (również od wewnątrz, pod uszczelkami), nadkola, progi oraz ranty maski i tylnej klapy. Niestety „ruda” wgryza się też w podłogę, atakując zgrzewy i spawy. Co ważne, korozji nie widać na pierwszy rzut oka, jest ona bowiem świetnie zakamuflowana fabryczną konserwacją! (oględziny radzimy przeprowadzać z użyciem śrubokręta) Poziom zabezpieczenia antykorozyjnego poprawił się w 2003 roku, ale i po tej dacie daleko mu do ideału.

Za wyjątkiem systemu Airmatic, z mechanicznego punktu widzenia, Mercedes S W220 jest samochodem trwałym. Większość egzemplarzy bez większych awarii (ze strony układu napędowego) pokonuje 400-500 tys. km. Po takim przebiegu (warto pamiętać, że większość z oferowanych w Polsce egzemplarzy ma „skorygowane” liczniki) problemy sprawiać zaczyna osprzęt silnika (alternatory, rozruszniki), skrzynie biegów czy przekładnia kierownicza (wycieki). Z rezerwą radzimy podchodzić do wysokoprężnego V8 o pojemności 4,0 l. Oprócz dwóch turbosprężarek i ośmiu wtryskiwaczy, koszty ewentualnych napraw mocno potęgują dwie głowice. Lepszym wyborem wydaje się więc rzędowy 3,2 CDI o sześciu cylindrach, chociaż i on nie jest pozbawiony wad (podobnie jak u konkurencji często zacierają się klapy sterujące przepływem powietrza w kolektorze ssącym). V8 miewają też problemy z automatycznymi skrzyniami biegów (żaden W220 nie był wyposażony w ręczną przekładnię), które nie wytrzymują ogromnego momentu obrotowego.

Wśród jednostek benzynowych polecić można zwłaszcza słabsze odmiany (3,2 l), które zapewniają względnie przyzwoite osiągi i (dzięki prostej konstrukcji) są raczej trwałe. Decydując się na W220 warto też mieć zaprzyjaźnionego elektronika. Często współpracy odmawia np. podświetlenie zegarów, z czasem psują się też różnej maści czujniki, kontaktory i moduły sterujące, których wymiana może wymagać zaprogramowania.

Mercedes - Benz S-klasa W221 (2005-2013)

Mercedes klasy S klasa typoszeregu W221 to stosunkowo rzadki widok na naszych drogach. Produkowany przez długi okres pojazd miał za zadanie zatrzeć nie najlepsze wrażenie, jakie pozostawił po sobie poprzednik. Niestety, zadanie to wykonano jedynie połowicznie. W porównaniu do poprzednika Mercedes zdecydowanie lepiej zabezpieczył karoserię przed korozją. Niemcom nie udało się jednak wyeliminować drobnych, dokuczliwych usterek rozbudowanej elektroniki. W przypadku W221 najważniejsze jest... szczęście. Nie brak egzemplarzy, które bezawaryjnie pokonują tysiące kilometrów, ale są też takie, które - mimo serwisowania w ASO przyprawiają właścicielom siwych włosów. Niestety drobne z pozoru usterki elektroniki (np awaria tylnych świateł oznaczająca brak światła stop) mogą skończyć się unieruchomieniem pojazdu. S-klasie nie wypada wracać do domu na lawecie, a w przypadku W221 nie jest to wcale rzadkością.

Mercedes - Benz S-klasa W222 (2013-2018)

S-klasa typoszeregu W222 ma przed sobą trudne zadanie. Oprócz pełnienia roli flagowego modelu, musi też wypełnić lukę, jaka powstała po zakończeniu produkcji ultraluksusowego Maybacha. Samochód wytwarzany jest od połowy 2013 roku w Niemczech. Póki co brak doniesień na temat jego awaryjności. Doświadczenia z poprzednimi generacjami pozwalają jednak sądzić, ze najwięcej problemów sprawiać będzie bardzo rozbudowana elektronika pojazdu.

W połowie 2017 roku samochód doczekał się kuracji odmładzającej. Auta otrzymały przestylizowane pasy przednie i tylne. Inne są nie tylko zderzaki, ale i oświetlenie. Oprócz nowych reflektorów głównych zastosowano też przemodelowane światła tylne wykonane w technologii OLED. Każdą z tylnych lamp wyposażono w 66 ultracienkich diod. Przy okazji pojawiły się dwa nowe wzory aluminiowych obręczy kół (20-cali) i nowe końcówki wydechu.

W kabinie, oprócz trzech nowych wzorów tapicerek i kierownic, znajdziemy znany tzw. "szklany kokpit". Umieszczony przed kierowcą wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala optycznie tworzy teraz jedną całość z kolejnym wyświetlaczem wieńczącym konsolę środkową. Standard w obu wersjach nadwoziowych obejmuje najnowszą generację systemu info-rozrywki Command. Na liście opcji pojawił się system sterowania nastrojem o nazwie ENERGIZING. Zarządza on wszystkimi systemami komfortu (ustawienia zawieszenia, nagłośnienia, oświetlenia czy np. funkcja masażu foteli), tak by dostosować wnętrze auta do aktualnego nastroju podróżujących.

Mercedes - Benz S-klasa W223 (2021-2023)

Nadwozie nowej Sonderklasse mierzy teraz 5179 mm długości – o 54 mm więcej niż w poprzedniku. Odmiana przedłużona legitymuje się długością 5289 mm (+34 mm w stosunku do poprzednika). Rozstaw osi to odpowiednio 3106 mm i 3216 mm. To o 71 lub 51 mm więcej niż do tej pory. Szeroki rozstaw kół oraz zrównanie ich zewnętrznych płaszczyzn z nadkolami zapewniają muskularny wygląd. Znacznie zredukowano boczne przetłoczenia, a odpowiednio wyprofilowane płaszczyzny generują nietypowe efekty świetlne. Z przodu w oczy rzuca się imponująca osłona chłodnicy oraz reflektory z typową dla klasy S trzypunktową ”sygnaturą” w postaci świateł do jazdy dziennej. Zupełnie nowym rozwiązaniem są zintegrowane z płaszczyzną drzwi klamki (opcja), elektrycznie wysuwane, gdy do samochodu zbliża się kierowca lub po dotknięciu powierzchni klamki. Dynamicznie stylizowany tył wyróżniają między innymi animowane funkcje świateł. Nowa klasa S to pierwszy seryjny Mercedes-Benz z opcjonalnymi reflektorami DIGITAL LIGHT, które mogą rzutować na nawierzchnię drogi określone symbole (np. ostrzeżenie przed rozpoznanymi robotami drogowymi w postaci symbolu koparki), ostrzegawczo kierować punktowe światło na pieszych wykrytych na poboczu drogi lub wspomagać poruszanie się wąskimi pasami w obszarach robót drogowych poprzez rzutowanie na nawierzchni odpowiednich krawędzi. Każdy reflektor DIGITAL LIGHT dysponuje modułem świetlnym z trzema niezwykle mocnymi diodami LED, które są załamywane i kierowane przez 1,3 mln mikroluster. Rozdzielczość oświetlenia wynosi zatem ponad 2,6 mln pikseli na jeden samochód, co pozwala na bardzo precyzyjną dystrybucję światła. W rezultacie asystent świateł drogowych przy ”wycinaniu” nadjeżdżających pojazdów lub znaków drogowych z wiązki światła działa ponad 100 razy precyzyjniej niż w przypadku reflektorów 84-pikselowych. Jedną z największych innowacji jest czołowa poduszka powietrzna dla pasażerów z tyłu (opcja), znana z pojazdu eksperymentalnego ESF 2019. Za sprawą rurowej struktury rozwija się ona szczególnie delikatnie. Podczas silnych zderzeń czołowych tylna poduszka powietrzna może znacznie zmniejszyć obciążenia działające na głowy i szyje podróżujących na zewnętrznych tylnych siedzeniach (przy zapiętych pasach bezpieczeństwa). Podczas silnego uderzenia w bok między przednimi fotelami rozkłada się natomiast nowa centralna poduszka powietrzna, zmniejszająca ryzyko zetknięcia się głowy kierowcy i pasażera. Jej uruchomienie zależy od kierunku i siły uderzenia oraz, oczywiście, zajętości przednich foteli. Poduszka jest wbudowana w oparcie fotela kierowcy od środkowej strony pojazdu. W nowej klasie S debiutuje druga generacja systemu multimedialnego MBUX. Zarówno w zakresie osprzętu, jak i oprogramowania poczyniono imponujące postępy: wysokojakościowe wyświetlacze (we wnętrzu może znajdować się do pięciu ekranów), częściowo w technice OLED, jeszcze ułatwiają sterowanie pojazdem oraz funkcjami z zakresu komfortu. Znacząco poszerzono możliwości personalizacji – np. nowy trójwymiarowy wyświetlacz kierowcy po raz pierwszy, za dotknięciem przycisku, oferuje widok przestrzenny. Autentyczny efekt 3D uzyskuje się tu bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Na życzenie dostępne są dwa różne wyświetlacze head-up. Większy z nich oferuje treści z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (AR) – np. w trybie nawigacji na pasie jezdni wyświetla animowane strzałki skrętu. Obraz pojawia się w wirtualnej przestrzeni, w odległości 10 metrów przed kierowcą, a jego powierzchnia odpowiada monitorowi o przekątnej 77 cali. Dzięki aktywacji usług online w aplikacji ”Mercedes me” asystent głosowy ”Hej Mercedes” dysponuje rozbudowanymi zdolnościami uczenia się zwyczajów użytkownika i prowadzenia z nim dialogu. Co więcej, niektóre działania można przeprowadzić nawet bez wypowiadania hasła aktywacyjnego "Hej Mercedes” (np. odebranie połączenia telefonicznego). W klasie S z obsługi głosowej można korzystać także z tyłu.

Przykładowe samochody

zdjęcia wkrótce

Mercedes - Benz S-klasa W223 Long 350d 286 KM

2021, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 325 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W223 63 AMG E Performance 802 KM

2023, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 978 000,00 zł
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W223 350d 286 KM

2021, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 313 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynkuOceny4.00/5. Głosy: 3
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W222 FL Long 560 469 KM

2017, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 234 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny5.00/5. Głosy: 1
zdjęcia wkrótce

Mercedes - Benz S-klasa W222 FL 560 469 KM

2017, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 208 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W222 400 Hybrid 306 KM

2013, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 111 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny5.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W221 350 272 KM

2006, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 43 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.50/5. Głosy: 6
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W220 320 224 KM

1998, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 12 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny5.00/5. Głosy: 2
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa W140 280 193 KM

1995, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 25 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny1.50/5. Głosy: 2
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa Maybach W223 580 503 KM

2021, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 526 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa Maybach W222 FL 560 469 KM

2017, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 254 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa Maybach W222 500 455 KM

2015, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 180 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa C217 FL 560 469 KM

2018, coupe
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 328 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa C217 500 455 KM

2014, coupe
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 188 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny1.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa A217 FL 560 469 KM

2018, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 355 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz S-klasa

Mercedes - Benz S-klasa A217 500 455 KM

2016, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 267 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty

Zobacz także

Pierwszy Mercedes-Maybach z hybrydą plug-in

Pierwszy Mercedes-Maybach z hybrydą plug-in 2023-02-20

Mercedes zaprezentował pierwszego w historii Maybacha z napędem hybrydowym typu plug-in. Cóż, zmniejszanie emisji CO2 obowiązuje każdego...Mercedes-Maybach S 580 e to hybryda typu plug-in, a więc z możliwością ładowania z gniazdka. Został on oparty...
Mercedes-AMG S 63 E Performance. Najmocniejszy w historii

Mercedes-AMG S 63 E Performance. Najmocniejszy w historii 2022-12-16

Mercedes-AMG S 63 E Performance to najmocniejsza klasa S w historii tego modelu. Samochód wyposażony jest w hybrydowy napęd AMG E Performance, który łączy 4,0-litrowy silnik AMG V8 biturbo z silnikiem elektrycznym oraz baterią HPB.4,0-litrowy silnik...
Drive Pilot Mercedesa. System autonomicznej jazdy na poziomie 3

Drive Pilot Mercedesa. System autonomicznej jazdy na poziomie 3 2022-05-15

Mercedes rozpoczął sprzedaż w Niemczech sprzedaż systemu DRIVE PILOT. System umożliwiający warunkowo zautomatyzowaną jazdę (poziom 3. SAE) będzie można zamawiać od 17 maja 2022 r. jako opcjonalny dodatek dla Mercedesa klasy S, w cenie 5000 euro,...
DRIVE PILOT Mercedesa. Autonomia na poziomie 3

DRIVE PILOT Mercedesa. Autonomia na poziomie 3 2021-12-12

Mercedes jest pierwszą firmą motoryzacyjną na świecie, która spełnia surowe wymogi prawne normy UN-R157 dla systemu jazdy zautomatyzowanej na poziomie 3. Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) przyznał homologację w tym zakresie,...
Mercedes EQS już w produkcji

Mercedes EQS już w produkcji 2021-05-18

W Factory 56, w zakładach Mercedesa w Sindelfingen, rozpoczęło się wytwarzanie elektrycznej limuzyny EQS. Produkcja modelu, pierwszego montowanego tam auta w 100 proc. na prąd, jest integrowana z bieżącymi pracami fabryki. Obecnie linie montażowe w...
Mercedes EQS oficjalnie zaprezentowany

Mercedes EQS oficjalnie zaprezentowany 2021-04-15

Mercedes oficjalnie zaprezentował model EQS. To pierwsza w pełni elektryczna luksusowa limuzyna marki Mercedes-EQ – i samochód, który na nowo zdefiniować ma ten segment pojazdów.EQS jest także pierwszym modelem bazującym na modułowej architekturze...
Nowy Mercedes-Maybach klasy S

Nowy Mercedes-Maybach klasy S 2020-11-23

Mercedes-Maybach klasy S to największa i najbardziej luksusowa wersja tego modelu. Samochód ma o 18 cm większy rozstaw osi niż klasa S w wersji przedłużonej. Jego wymiary (długość/szerokość/wysokość) to: 5469/1921/1510 mm. Mercedes-Maybach Klasy S...
Mercedes klasy S. Oto nowy król samochodów!

Mercedes klasy S. Oto nowy król samochodów! 2020-09-02

Klasa S to najlepiej sprzedająca się luksusowa limuzyna na świecie. Czy zaprezentowana właśnie zupełnie nowa generacja trafi w gusta najbardziej wymagających nabywców?Nadwozie nowej Sonderklasse mierzy teraz 5179 mm długości – o 54 mm więcej niż...
Elektryczna ofensywa Mercedesa

Elektryczna ofensywa Mercedesa 2020-07-21

Do końca roku Mercedes-Benz zaoferuje ponad 20 wariantów modeli z hybrydowym napędem plug-in, od klasy A do klasy S, od GLA do GLE.W segmencie aut kompaktowych Mercedes-Benz oferuje już hybrydowy napęd plug-in w niemal wszystkich modelach: w klasie A,...
40 lat klasy S W126

40 lat klasy S W126 2019-10-02

Mija właśnie 40 lat od debiutu najbardziej pożądanego Mercedesa klasy S w historii. W 1979 roku na salonie we Frankfurcie zadebiutował Mercedes-Benz Sonderklasse typoszeregu W126. Dziś mało kto pamięta, że auto powstawało w cieniu kryzysu naftowego....
Mercedes-Maybach S po liftingu

Mercedes-Maybach S po liftingu 2018-02-16

W Genewie zadebiutować ma odświeżony Mercedes-Maybach klasy S. Subtelne zmiany mają podtrzymać zainteresowanie klientów modelem, który znalazł już przeszło 25 tys. nabywców! Zmodernizowaną odmianę poznamy głównie po przestylizowanej osłonie...
Rekordowy rok Mercedesa

Rekordowy rok Mercedesa 2018-01-08

Takiego wyniku pozazdrościłaby Mercedesowi niejedna popularna marka. Forma ze Stuttgartu poinformowała właśnie, że w zeszłym roku dostarczyła nabywcom blisko 2,3 mln samochodów! To najlepszy wynik w całej historii niemieckiej marki. Do klientów na...
Aż 11 aut z nową oceną Euro NCAP!

Aż 11 aut z nową oceną Euro NCAP! 2017-09-06

Tym razem próbom zderzeniowym poddano Forda Fiestę, Jeepa Compasa, Mazdę CX-5, Mercedesa klasy S w wersji z otwartym nadwoziem, Opla Amperę-e, Opla Grandlanda X, Renault Koleosa oraz dwa modele Kii – Picanto i Rio. Samochody spod znaku Kii przetestowano...
Mercedes S coupe i cabrio po liftingu

Mercedes S coupe i cabrio po liftingu 2017-09-05

We Frankfurcie zadebiutują odświeżone modele Mercedesa klasy S w wersji coupe i cabrio. Wzorem sedana samochody otrzymały przestylizowane pasy przednie i tylne. Inne są nie tylko zderzaki, ale i oświetlenie. Oprócz nowych reflektorów głównych...
Mercedes klasy S po liftingu

Mercedes klasy S po liftingu 2017-04-19

W Szanghaju zaprezentowano odświeżonego Mercedes klasy S. Na jakie zmiany zdecydowali się niemieccy inżynierowie i styliści przy okazji - wyznaczającego połowę cyklu produkcyjnego - liftingu?Na pierwszy rzut oka zmiany wydają się wręcz...
Mercedes klasy S po liftingu

Mercedes klasy S po liftingu 2017-04-12

19 kwietnia na salonie w Szanghaju Mercedes zaprezentuje oficjalnie klasę S po liftingu. Na razie niemiecki koncern opublikował pierwsze zdjęcia tego pojazdu.Obecna generacja Mercedesa klasy S debiutowała w 2014 roku. Po trzech latach nadszedł więc czas...
Nowości Mercedesa. Znamy szczegółowy harmonogram!

Nowości Mercedesa. Znamy szczegółowy harmonogram! 2016-07-26

Firma ze Stuttgartu opublikowała założenia doltyczące kolejnej fazy swojej ofensywy modelowej. Jakie nowości czekają w najbliższym czasie fanów motoryzacji wyznających zasadę "bez gwiazdy nie ma jazdy"?Wykonywany przez Niemców z chirurgiczną...
Ruszyła produkcja Mercedesa klasy S Cabriolet

Ruszyła produkcja Mercedesa klasy S Cabriolet 2015-12-21

We wrześniu na salonie we Frankfurcie Mercedes zaprezentował klasę S w wersji Cabriolet. Teraz rozpoczęła się produkcja tego modelu.Dla niemieckiej firmy to duże wydarzenie. Jest bowiem pierwszy, czteromiejscowy luksusowy kabriolet Mercedesa od 1971...
Mercedes S 400 4MATIC Coupé

Mercedes S 400 4MATIC Coupé 2015-12-16

Gama Mercedesa klasy S Coupe została poszerzona o nową, bazową wersję o nazwie S 400 4MATIC Coupe.Źródłem napędu tego samochodu jest silnik V6 o pojemności 3.0, który dzięki doładowaniu generuje 367 KM mocy i 500 Nm momentu obrotowego....
Oto Mercedes-AMG S 65 Cabriolet

Oto Mercedes-AMG S 65 Cabriolet 2015-12-15

Mercedes zaprezentował nowy samochód sygnowany przez AMG. Tym razem chodzi o klasę S Cabriolet. Samochód otrzymał nazwę Mercedes-AMG S 65 Cabriolet.Najmocniejsza wersja klasy S Cabriolet napędzana jest silnikiem V12 biturbo. Jednostka o pojemności 6...
Kobiecy Samochód Roku 2015

Kobiecy Samochód Roku 2015 2015-11-02

Volvo XC90 zdobyło kolejne wyróżnienie. Tym razem swoje uznanie wyraziła kapituła konkursu Women’s World Car of the Year, która poddała drobiazgowej ocenie samochody z wielu rynków. Zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii - Kobiecego...
Mercedes klasy S Cabrio oficjalnie!

Mercedes klasy S Cabrio oficjalnie! 2015-09-02

Wiemy już, jak wygląda nowa klasa S Cabrio. Mercedes opublikował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia i informacje dotyczące konstrukcji auta. Nawiązaniem do tradycji jest klasyczny, materiałowy dach. Wykonano go z trzech warstw specjalnej tkaniny,...
Wiesz, kto wynalazł ESP?

Wiesz, kto wynalazł ESP? 2015-05-03

13 lipca 2009 roku w Parlamencie Europejskim przegłosowano dyrektywę obligującą producentów pojazdów do wyposażania aut w systemy stabilizacji toru jazdy. Nowe przepisy weszły w życie z końcem listopada 2011 roku. Po tej dacie wszystkie nowe...
Oto światowy samochód roku 2015

Oto światowy samochód roku 2015 2015-04-02

Na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku ogłoszono wyniki prestiżowego konkursu - World Car of the Year 2015.Jury złożone z 75 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata uznało, że na tegoroczne wyróżnienie - Światowego...
Mercedes-Maybach Pullman

Mercedes-Maybach Pullman 2015-02-20

Na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Genewie Mercedes zaprezentuje swój flagowy model Mercedes-Maybach Pullman. Atuo to przedłużona wersja modelu Mercedes-Maybach S600, którego oficjalna premiera odbyła się w początku bieżącego roku. Nowe...
Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Maybach S600 2015-02-13

Mercedes opublikował serię zdjęć ukazujących najbardziej eksluzywną odmianę nowej klasy S - model Maybach S600.
Znamy ceny Mercedesa-Maybach klasy S

Znamy ceny Mercedesa-Maybach klasy S 2014-12-18

Mercedes ogłosił ceny modelu Mercedes-Maybach klasy S. Przypomnijmy, że to najbardziej luksusowa wersja tego modelu, którą niemiecki koncern reaktywuje markę Maybach.Mercedes-Maybach klasy S ma 545 cm długości przy rozstawie osi 336,5 cm. Są to...
Mercedes-Maybach klasy S

Mercedes-Maybach klasy S 2014-11-20

Zgodnie z zapowiedziami równocześnie na salonie w Los Angeles oraz chińskim Guangzhou Mercedes zaprezentował oficjalnie najbardziej luksusową wersję klasy S, która nazwana została Mercedes-Maybach. Od tej pory Maybach nie będzie więc już...
100 tysięcy sztuk Mercedesa klasy S

100 tysięcy sztuk Mercedesa klasy S 2014-10-21

Zaledwie roku potrzebował Mercedes, by dostarczyć klientom ponad 100 tysięcy egzemplarzy nowej klasy S (seria 222). To absolutny rekord w historii modelu. Od początku roku firma sprzedała 75 391 egzemplarzy klasy S. To ponad dwa razy więcej niż w...
Opancerzony Mercedes S600 Guard

Opancerzony Mercedes S600 Guard 2014-08-05

Mercedes S600 Guard to opancerzona wersja topowego modelu niemieckiego producenta. Daimler zaprezentował właśnie najnowszą generację tego pojazdu.Mercedes ma długą tradycję produkowania pancernych wersji swoich pojazdów. Popyt na te pojazdy nie jest...
Mercedes S65 AMG Coupe. Nowość!

Mercedes S65 AMG Coupe. Nowość! 2014-07-15

S65 AMG Coupe to ostatnia nowość ze stajni Mercedesa. Samochód jest napędzany silnikiem V12 biturbo o mocy 630 KM. Ta premiera nie jest niespodzianką. S 65 AMG w wersji sedan debiutował w listopadzie ubiegłego roku, w kwietniu tego roku pokazano S63 AMG...
Oto Światowy Samochód Roku 2014!

Oto Światowy Samochód Roku 2014! 2014-04-18

Na trwającym właśnie New York International Auto Show jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata ogłosiło zwycięzcę konkursu World Car of the Year. W dziesiątym z kolei plebiscycie Światowym Samochodem Roku 2014 uznano nowe Audi...
Mercedes S63 AMG Coupe

Mercedes S63 AMG Coupe 2014-03-20

Na salonie w Genewie Mercedes zaprezentował klasę S Coupe. Teraz niemiecki koncern zapowiedział ten pojazd w wersji AMG. Przypomnijmy, że klasa S AMG sedan dostępna jest aż w dwóch wersjach: S63 (z silnikiem V8 biturbo) oraz S65 (V12 biturbo). A jak...
Używane: Mercedes S W220

Używane: Mercedes S W220 2014-03-17

W połowie 1998 roku Mercedes zaprezentował kolejną odsłonę motoryzacyjnej ikony - klasę S typoszeregu W220. Pierwsze prace nad nową wówczas klasą S rozpoczęto już w 1992 roku – w dwanaście miesięcy po tym, jak do salonów trafił mocarny...
Car of the Year 2014. Znamy zwycięzcę!

Car of the Year 2014. Znamy zwycięzcę! 2014-03-03

Zgodnie z tradycją, rozpoczęciu salonu w Genewie towarzyszyło ogłoszenie zwycięzcy konkursu COTY. Jury, w skład którego wchodzi 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 europejskich krajów, ogłosiło właśnie zdobywcę prestiżowego tytułu Europejskiego...
Mercedes S Coupe oficjalnie!

Mercedes S Coupe oficjalnie! 2014-02-11

Wiemy już prawie wszystko o najnowszym Mercedesie klasy S w wersji Coupe. Firma ze Stuttgartu opublikowała właśnie pierwsze oficjalne informacje na temat długo wyczekiwanego pojazdu. Czego można się spodziewać po nowym Coupe z gwiazdą na masce?Jak...
Rekordowy rok Mercedesa AMG

Rekordowy rok Mercedesa AMG 2014-02-05

Rok 2013 okazał się najlepszym rokiem w historii Mercedesa AMG. W ciągu 12 miesięcy z salonów wyjechało aż 32 200 samochodów sygnowanych przez sportowy oddział Mercedesa.Najwięcej samochodów AMG trafia do USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na...
Oto nowy Mercedes S Coupe!

Oto nowy Mercedes S Coupe! 2014-02-02

Mercedes zaprezentował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia nowej klasy S w wersji Coupe! Światowa premiera samochodu zaplanowana została na salon motoryzacyjny w Genewie, który odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Zdjęcia modeli testowych w...
Mercedes S600 oficjalnie

Mercedes S600 oficjalnie 2014-01-15

Po miesiącach wyczekiwania w Detroit zaprezentowano właśnie creme de la creme oferty Mercedesa - topowy model klasy S - S600. Co zmieniło się w stosunku do poprzedniej generacji auta?Nowy model zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. By jej sprostać...
Car of the Year 2014

Car of the Year 2014 2013-12-17

Wiemy już, jakie auta przeszły do ścisłego finału prestiżowego konkursu na Europejski Samochód Roku 2014 roku. Jury złożone z 58 dziennikarzy reprezentujących różne motoryzacyjne tytułu z 22 europejskich krajów ogłosiło właśnie siódemkę...
Oto Mercedes S65 AMG!

Oto Mercedes S65 AMG! 2013-11-08

Już za kilkanaście dni, na salonie w Los Angeles, oficjalnie zadebiutuje nowy Mercedes S65 w wersji AMG. Samochód to nie tylko najmocniejszy pojazd z gamy modelowej nowej klasy nowej klasy S, ale też najmocniejszy samochód w swoim segmencie. Kierowcy...
Używane: Mercedes S W140

Używane: Mercedes S W140 2013-10-23

Mercedes klasy S oznaczony symbolem W140 pojawił się na rynku w 1991 roku. Auto przetrwało w produkcji do 1998 roku, kiedy to zastąpił je zupełnie nowy model - W220. Wśród fanów Mercedesów – za sprawą okazałego nadwozia – samochód zyskał...
Oto najlepsze samochody na świecie!

Oto najlepsze samochody na świecie! 2013-09-26

Jury konkursu Światowy Samochód Roku opublikowało listę aut, które pretendują do tego prestiżowego tytułu...Samochody kandydujące w głównym konkursie na „Światowy Samochód Roku 2014” muszą się znaleźć w otwartej sprzedaży najpóźniej do...
Mercedes S, który pali 3 l/100 km...

Mercedes S, który pali 3 l/100 km... 2013-08-22

Coraz ostrzejsze normy emisji spalin sprawiają, że od technologii hybrydowej nie ma ucieczki. Dobra wiadomośc jest taka, że samochody o tym typie napędu naprawdę zużywają mniej paliwa niż pojazdy konwencjonalne.Do grona samochodów hybrydowych...
Sportowa klasa S? Oto S63 AMG!

Sportowa klasa S? Oto S63 AMG! 2013-07-17

Mercedes zaprezentował właśnie nową klasę S w wersji AMG. Samochód o nazwie S63 AMG zadebiutuje oficjalnie na wrześniowym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Masa własna auta z "krótkim" rozstawem osi to 1970 kg. Wersja przedłużona legitymuje...
Polskie ceny nowej klasy S

Polskie ceny nowej klasy S 2013-05-28

Klasa S Mercedesa od wielu lat jest synonimem motoryzacyjnego luksusu. Kilkanaście dni temu Mercedes opublikował pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące kolejnego wcielenia swojego flagowego modelu. Dziś wiemy, ile trzeba będzie za niego zapłacić. Auto...
Nowa S-klasse wkońcu oficjalnie!

Nowa S-klasse wkońcu oficjalnie! 2013-05-16

W Hamburgu zadebiutował właśnie nowy Mercedes klasy S - typoszereg W222. Każda kolejna generacja flagowego Mercedesa odmieniała oblicze motoryzacji. To właśnie w klasie S zadebiutowały takie rozwiązania, jak ABS (W116) czy poduszki powietrzne (W126)....
Pierwsze zdjęcie nowego Mercedesa klasy S

Pierwsze zdjęcie nowego Mercedesa klasy S 2013-05-03

Samochody segmentu premium, szczególnie te najdroższe i stojące najwyżej w gamie starzeją się wolniej niż inne. Nie dziwi więc, że chociaż obecna generacja Mercedesa klasy S debiutowała jesienią 2005 roku na salonie we Frankfurcie, to premierę...
25 najgorszych aut. Aż 16 z Niemiec!

25 najgorszych aut. Aż 16 z Niemiec! 2013-02-22

Przez lata szczytem marzeń polskich kierowców był samochód z Niemiec. Całe pokolenia marzyły o Oplach i Volkswagenach - wyznacznikiem prestiżu i bezawaryjności były Audi, BMW i Mercedesy. W ostatnim czasie sporo się jednak zmieniło. Czy samochody...
Najważniejszy samochód w historii...

Najważniejszy samochód w historii... 2012-11-19

W 1972 roku Mercedes zaprezentował samochód, który na zawsze odmienił świat motoryzacji. Wtedy właśnie światło dzienne ujrzał pojazd typoszeregu W116 – czyli pierwsza w historii klasa S. Samochód nie był oczywiście pierwszym Mercedesem...
Konkurent BMW 7 i Mercedesa S

Konkurent BMW 7 i Mercedesa S 2012-11-15

Wszystko wskazuje na to, że samochodom pokroju Audi A8, BMW serii 7 i Mercedesa klasy S przybył właśnie nowy konkurent.Należąca do Fiata firma Maserati zaprezentowała niedawno nowy, zaprojektowane od podstaw model Quattroporte. Samochód kierowany jest...
105 lat Mercedesów z napędem na cztery koła

105 lat Mercedesów z napędem na cztery koła 2012-08-19

Chociaż wśród niemieckich producentów samochodów klasy premium napęd 4x4 kojarzy się głównie z Audi, to jednak firma ze Stuttgartu może się pochwalić największym doświadczeniem w tej dziedzinie. W tym roku mija równe 105 lat, od czasu, gdy...
Mercedes GLK. Tak wygląda SUV Mercedesa po liftingu

Mercedes GLK. Tak wygląda SUV Mercedesa po liftingu 2012-03-22

Cztery lata po premierze modelu GLK niewielki SUV Mercedesa doczekał się właśnie gruntownego faceliftingu.Mimo że zmiany nie wydają się być rewolucyjne, styliści ze Stuttgartu zajęli się niemal każdym elementem nadwozia. W stosunku do obecnie...
Maybach - największa wpadka Daimlera

Maybach - największa wpadka Daimlera 2012-02-14

Wydawać by się mogło, że nikt nie ma większego doświadczenia w budowaniu reprezentacyjnych limuzyn niż koncern Daimler. To właśnie Gottlieb Daimler uznawany jest powszechnie za twórcę samochodu, na świecie nie istnieje też żaden producent, który...
Kosztują setki tysięcy. Ale które jest najlepsze?

Kosztują setki tysięcy. Ale które jest najlepsze? 2011-07-24

Na zakończenie przeglądu badań oceny satysfakcji klienta, który kupił auto na rynku niemieckim (badanie zostało przeprowadzone przez firmę analityczną J.D. Power) przyjrzymy się kategorii najbardziej prestiżowej - samochodom klasy średniej i...
Zakosztuj luksusu - kup Mercedesa klasy S

Zakosztuj luksusu - kup Mercedesa klasy S 2011-05-18

Fabryka Mercedesa w niemieckim Sindelfingen wyprodukowała właśnie czterystutysięczną limuzynę klasy S.Jubileuszowym autem jest wersja S 400 Hybrid wyposażona w 3,5 litrowe V6 o mocy 279 KM oraz wspomagający motor elektryczny rozwijający 20 KM. Takie...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS