chceauto.pl
x
Rekordowy rok Mercedesa

Rekordowy rok Mercedesa

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-01-08 Opinie
Takiego wyniku pozazdrościłaby Mercedesowi niejedna popularna marka. Forma ze Stuttgartu poinformowała właśnie, że w zeszłym roku dostarczyła nabywcom blisko 2,3 mln samochodów! To najlepszy wynik w całej historii niemieckiej marki.

Mercedes CLS
Mercedes CLS
Do klientów na całym świecie trafiły dokładnie 2 289 344 samochody z trójramienną gwiazdą na masce. Sam czwarty kwartał – najlepszy w historii niemieckiego producenta – zamknął się wynikiem przeszło 572 tys. dostarczonych pojazdów.

Tylko w Europie do nabywców trafiło 953 011 samochodów. To wynik o 6,4 proc.). W samych Niemczech na drogach przybyło ponad 300 tys. nowych Mercedesów. Marka zanotowała też rewelacyjne wyniki w Polsce, (blisko 15 tys. rejestracji).

Mercedes CLS
Mercedes CLS
Największym pojedynczym rynkiem zbytu nowych Mercedesów były w zeszłym roku Chiny, gdzie do klientów trafiło aż 587 668 aut z gwiazdą na masce. W całym obszarze Azji i Pacyfiku dostarczono nabywcom 875 250 nowych Mercedesów.
Rolę lokomotywy sprzedaży odegrał segment SUV. Auta tego pokroju zaowocowały w zeszłym roku przeszło 805 tysiącami zamówień na nowe Mercedesy.

Świetnie sprzedają się również pojazdy określane przez firmę mianem kompaktowych, czyli klasa A, B, CLA i GLA. W sumie w zeszłym roku znalazły one 620 tys. nabywców. Ponad 415 tys. osób złożyło też w ubiegłym roku zamówienie na Mercedesa klasy C. Jego większy brat – Mercedes klasy E – zyskał sobie sympatię ponad 350 tys. nabywców.

Mercedes CLS
Mercedes CLS
O prawdziwej rewelacji mówić też można w kontekście flagowego modelu – Mercedesa klasy S. Na topową Sonderklasse zdecydowało się w zeszłym roku blisko 70 tys. nabywców!

Mercedes twierdzi, że wynik blisko 2,3 mln zarejestrowanych pojazdów daje mu pozycję lidera wśród producentów aut segmentu premium. By to potwierdzić musimy jeszcze poczekać na ubiegłoroczne wyniki sprzedaży Audi i – co ważniejsze – BMW.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Rekordowy rok Mercedesa - GALERIA ZDJĘĆ

Rekordowy rok MercedesaRekordowy rok MercedesaRekordowy rok MercedesaRekordowy rok Mercedesa

Zobacz także

Elektryczna ofensywa Mercedesa

Elektryczna ofensywa Mercedesa 2020-07-21

Do końca roku Mercedes-Benz zaoferuje ponad 20 wariantów modeli z hybrydowym napędem plug-in, od klasy A do klasy S, od GLA do GLE.W segmencie aut kompaktowych Mercedes-Benz oferuje już hybrydowy napęd plug-in w niemal wszystkich modelach: w klasie A,...
Mercedes E coupe i kabrio po liftingu

Mercedes E coupe i kabrio po liftingu 2020-05-27

Pożądane wśród fanów gwiazdy na masce modele doczekały się kuracji odmładzającej. Co się zmieniło? Odświeżone modele wyróżnia "doszlifowana w sportowym tonie stylizacja", w tym odświeżony przedni pas. W pełni LED-owe reflektory mają teraz...
Mercedes E coupe i kabriolet - historia

Mercedes E coupe i kabriolet - historia 2020-05-26

Klasa E w wersji coupé czy kabriolet to wymarzone auta fanów klasycznych modeli Mercedesa z całego świata. Bezpośrednia historia tej serii modelowej rozpoczęła się ponad 50 lat temu, od coupé Strich 8 (seria 114), oraz od kabrioletu serii 124, który...
Mercedes klasy E po liftingu

Mercedes klasy E po liftingu 2020-03-08

Po trzech latach od premiery Mercedes poddał modernizacji klasę E. Co zmieniło się w tym modelu?Zmiany stylistyczne dotknęły głównie przednią i tylną część nadwozia. Z przodu pojawiły się przeprojektowane przednie lampy (w pełni LED-owe...
Mercedes klasy E po po zmianach

Mercedes klasy E po po zmianach 2020-01-27

Obecna generacja Mercedesa klasy E weszła na rynek w 2016 roku. Nadszedł więc czas na modernizację tego modelu i wygląda na to, że będzie ona całkiem poważna.Mercedes ujawnił już zdjęcia zamaskowanych pojazdów oraz zdradził pierwsze informacje o...
40 lat klasy S W126

40 lat klasy S W126 2019-10-02

Mija właśnie 40 lat od debiutu najbardziej pożądanego Mercedesa klasy S w historii. W 1979 roku na salonie we Frankfurcie zadebiutował Mercedes-Benz Sonderklasse typoszeregu W126. Dziś mało kto pamięta, że auto powstawało w cieniu kryzysu naftowego....
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.