chceauto.pl
x

Informacje o serwisie

O nas

Serwis ChceAuto.pl to pierwsza w polskim Internecie platforma doradcza dla ludzi, chcących kupić samochód z drugiej ręki.
W Polsce zarejestrowanych jest obecnie około 15 milionów samochodów osobowych, każdego roku zza naszej zachodniej granicy sprowadzanych jest do kraju około miliona aut. Tymczasem, jak podaje instytut badania opinii społecznej TNS OBOP, co jedenasty Polak (9%) planuje w tym roku zakup samochodu. Aż 86% z nich zamierza kupić pojazd używany. To oznacza, że około 3 mln Polaków stanie wkrótce przed wyborem samochodu używanego. A ogromna podaż tego typu aut sprawia, że wybór konkretnego modelu, który najlepiej spełniałby nasze kryteria, jest niezwykle trudny, nawet dla ludzi zawodowo związanych z motoryzacją.
Ten serwis ma pomóc rozstrzygnąć wszystkie dylematy.

Jak działa?

Serwis ChceAuto.pl powstał z myślą o wszystkich, którzy mają zamiar kupić samochód używany. W naszej bazie zarejestrowanych jest ponad 32 tysięcy aut używanych produkowanych od 1994 roku, co pokrywa niemal 100% polskiego rynku! Na podstawie kilku prostych pytań nasz system wybiera z bazy samochody, które najlepiej odpowiadają podanym przez użytkownika kryteriom. Wybiera nie tylko markę i model auta, ale proponuje również konkretną jednostkę napędową oraz konkretny rocznik. Nasz system wyposażony jest ponadto w rozbudowany kalkulator kosztów i osiągów, który w zależności od modelu, rodzaju zasilania czy przebiegu wylicza realne koszty użytkowania auta oraz realne zużycie paliwa. System oblicza również, czy opłacalna okaże się inwestycja w instalację gazową oraz ostrzega przed stosowaniem jej w samochodach, których przebieg wskazuje na znaczne wyeksploatowanie jednostki napędowej.
Po wyborze konkretnego modelu użytkownik otrzymuje pełny raport na temat samochodu. W skład raportu, poza symulacją kosztów eksploatacji, informacjach o usterkowości, bezpieczeństwie a nawet pojemności przestrzeni bagażowej, wchodzi m.in. rozbudowany opis dotyczący najczęstszych usterek oraz podpowiadający, na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach auta. Nasz system oblicza również średni przebieg, jakiego kupujący powinien spodziewać się po aucie z danego roku z konkretną jednostką napędową. Ostrzega tym samym przed nieuczciwymi handlarzami, którzy notorycznie cofają samochodowe liczniki.

Korzystanie z naszego serwisu jest bezpłatne!

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS