chceauto.pl
x
Siedem nowych elektrycznych modeli Forda

Siedem nowych elektrycznych modeli Forda

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-03-16 Opinie
Na specjalnej konferencji prasowej Ford zdradził swoje plany na najbliższe lata. Amerykańska firma w Europie planuje przejście na napęd elektryczny.

Do 2024 roku Ford ma zaprezentować siedem zupełnie nowych modeli osobowych i dostawczych o napędzie elektrycznych. Wśród nich trzy to samochody osobowe, a cztery - dostawcze. Dzięki temu do 2026 rocznie firma chce sprzedawać 600 tys. bateryjnych samochodów rocznie.

Dziś Ford posiada w ofercie tylko jeden samochód elektryczny - Mustanga Mach-E. Ponadto lada moment rozpocznie się sprzedaż elektrycznego E-Transita.

Dostawcze modele Forda o napędzie elektrycznym
Dostawcze modele Forda o napędzie elektrycznym
Od 2023 roku Ford rozpocznie w Kolonii produkcję nowego elektrycznego crossovera klasy średniej (model i jego nazwa zostaną ujawnione już w 2022 roku). Samochód będzie miał zasięg 500 km na jednym ładowaniu. W 2024 roku do gamy produktów z Kolonii dołączy następny model elektryczny. Oba te samochody będą budowane bazie płyty MEB Volkswagena.

Ponadto, najlepiej sprzedający się pojazd osobowy Forda w Europie – Ford Puma – będzie od 2024 roku dostępny w wersji elektrycznej, produkowanej w rumuńskich zakładach Forda w Krajowej.

Ford zamierza umocnić pozycję lidera europejskiego rynku pojazdów użytkowych, dlatego rodzina Transita powiększy się o cztery nowe modele elektryczne. Nowy jednotonowy Transit Custom i wielozadaniowy Tourneo Custom będą w ofercie w 2023 roku, natomiast mniejszy Transit Courier i Tourneo Courier nowej generacji pojawią się w 2024 roku.

Rozwój gamy modeli elektrycznych w Europie ma przyczynić się do przyspieszenia realizacji planu Ford+ i osiągnięcia globalnego celu, jakim jest produkcja ponad 2 milionów pojazdów elektrycznych rocznie do 2026 roku. Produkcja samochodów elektrycznych w zakładzie w Kolonii ma w perspektywie sześciu lat osiągnąć 1,2 mln egz., a łączna wartość inwestycji powinna wynieść 2 mld USD.

Ponadto Ford podpisał porozumienie o współpracy z firmami SK On Co, Ltd. i Koç Holding dotyczące utworzenia w Turcji jednego z największych w Europie zakładów produkujących akumulatory do samochodów użytkowych.

Dla zwiększenia mocy produkcyjnych w sektorach pojazdów elektrycznych i użytkowych, spółka JV Ford Otosan ma przejąć własność rumuńskich zakładów Forda.

Wszystkie te inicjatywy pozwolą firmie Ford osiągnąć do roku 2035 zerowy poziom emisji pełnej gamy sprzedawanych pojazdów, a także neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej europejskiej sieci zakładów oraz w działalności logistyki i dostaw.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Siedem nowych elektrycznych modeli Forda - GALERIA ZDJĘĆ

Siedem nowych elektrycznych modeli FordaSiedem nowych elektrycznych modeli Forda

Zobacz także

Ford E-Transit Custom. Elektryczna nowość

Ford E-Transit Custom. Elektryczna nowość 2022-05-09

Ford zdradził wygląd nowego modelu oraz niektóre dane techniczne. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone we wrześniu, a produkcja rozpocznie się w 2023 roku.E-Transit Custom jest kolejną elektryczną nowością po modelu E-Transit, którego produkcja...
Elektryczny Ford Puma w 2024 roku

Elektryczny Ford Puma w 2024 roku 2022-03-29

Ford ogłosił, że już w roku 2024 klienci będą mogli kupić całkowicie elektryczną wersję Pumy. W ubiegłym roku to właśnie Puma była najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym Forda w Europie. Zapowiedziana właśnie wersja elektryczna,...
Nowe elektryczne Mini na zdjęciach

Nowe elektryczne Mini na zdjęciach 2022-03-28

Nowa generacja Mini hatchback będzie pojazdem elektrycznym. Samochód przechodzi obecnie testy w warunkach zimowych w Laponii.Na pokrytym śniegiem torze, w niskich temperaturach, sprawdzane jest nie tylko działanie baterii, zasięg czy cały układ...
Maserati będzie produkować tylko auta elektryczne

Maserati będzie produkować tylko auta elektryczne 2022-03-21

Maserati ogłosiło, że do 2030 roku będzie produkowało wyłącznie samochody elektryczne. Tym samym dołączyło do innych luksusowych marek Stellantisa - Alfy Romeo, DS-a i Lancii, które już wcześniej ogłosiło taki plan.Maserati ma za sobą udany...
Pierwszy Jeep o napędzie elektrycznym

Pierwszy Jeep o napędzie elektrycznym 2022-03-11

Podczas prezentacji planu strategicznego Dare Forward 2030 koncernu Stellantis, dyrektor generalny Carlos Tavares, ujawnił zdjęcia pierwszego w historii elektrycznego SUV-a Jeepa.Samochód został opracowany w ramach globalnych działań Stellantisa,...
Nowa płyta podłogowa Nissana

Nowa płyta podłogowa Nissana 2022-03-07

Nissan przedstawił szczegóły swojej najnowszej płyty podłogowej dla samochodów elektrycznych – CMF-EV – i ujawnił informacje dotyczące technologii, które będą wykorzystywane w przyszłych modelach.Nowa płyta podłogowa, stworzona specjalnie dla...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS