chceauto.pl
x
Siedem nowych elektrycznych modeli Forda

Siedem nowych elektrycznych modeli Forda

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-03-16 Opinie
Na specjalnej konferencji prasowej Ford zdradził swoje plany na najbliższe lata. Amerykańska firma w Europie planuje przejście na napęd elektryczny.

Do 2024 roku Ford ma zaprezentować siedem zupełnie nowych modeli osobowych i dostawczych o napędzie elektrycznych. Wśród nich trzy to samochody osobowe, a cztery - dostawcze. Dzięki temu do 2026 rocznie firma chce sprzedawać 600 tys. bateryjnych samochodów rocznie.

Dziś Ford posiada w ofercie tylko jeden samochód elektryczny - Mustanga Mach-E. Ponadto lada moment rozpocznie się sprzedaż elektrycznego E-Transita.

Dostawcze modele Forda o napędzie elektrycznym
Dostawcze modele Forda o napędzie elektrycznym
Od 2023 roku Ford rozpocznie w Kolonii produkcję nowego elektrycznego crossovera klasy średniej (model i jego nazwa zostaną ujawnione już w 2022 roku). Samochód będzie miał zasięg 500 km na jednym ładowaniu. W 2024 roku do gamy produktów z Kolonii dołączy następny model elektryczny. Oba te samochody będą budowane bazie płyty MEB Volkswagena.

Ponadto, najlepiej sprzedający się pojazd osobowy Forda w Europie – Ford Puma – będzie od 2024 roku dostępny w wersji elektrycznej, produkowanej w rumuńskich zakładach Forda w Krajowej.

Ford zamierza umocnić pozycję lidera europejskiego rynku pojazdów użytkowych, dlatego rodzina Transita powiększy się o cztery nowe modele elektryczne. Nowy jednotonowy Transit Custom i wielozadaniowy Tourneo Custom będą w ofercie w 2023 roku, natomiast mniejszy Transit Courier i Tourneo Courier nowej generacji pojawią się w 2024 roku.

Rozwój gamy modeli elektrycznych w Europie ma przyczynić się do przyspieszenia realizacji planu Ford+ i osiągnięcia globalnego celu, jakim jest produkcja ponad 2 milionów pojazdów elektrycznych rocznie do 2026 roku. Produkcja samochodów elektrycznych w zakładzie w Kolonii ma w perspektywie sześciu lat osiągnąć 1,2 mln egz., a łączna wartość inwestycji powinna wynieść 2 mld USD.

Ponadto Ford podpisał porozumienie o współpracy z firmami SK On Co, Ltd. i Koç Holding dotyczące utworzenia w Turcji jednego z największych w Europie zakładów produkujących akumulatory do samochodów użytkowych.

Dla zwiększenia mocy produkcyjnych w sektorach pojazdów elektrycznych i użytkowych, spółka JV Ford Otosan ma przejąć własność rumuńskich zakładów Forda.

Wszystkie te inicjatywy pozwolą firmie Ford osiągnąć do roku 2035 zerowy poziom emisji pełnej gamy sprzedawanych pojazdów, a także neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej europejskiej sieci zakładów oraz w działalności logistyki i dostaw.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Siedem nowych elektrycznych modeli Forda - GALERIA ZDJĘĆ

Siedem nowych elektrycznych modeli FordaSiedem nowych elektrycznych modeli Forda

Zobacz także

Test: Ford Puma ST-Line - powrót w nowej postaci

Test: Ford Puma ST-Line - powrót w nowej postaci 2023-11-10

Niemała część miłośników motoryzacji wciąż pamięta, jak wyglądał Ford Puma w pierwotnej formie – był to niewielki samochód coupe, który zadebiutował w roku 1997 i produkowano go przez 5 lat. Puma pierwszej generacji zyskała sporą...
Ford Puma ST z silnikiem... 1.0

Ford Puma ST z silnikiem... 1.0 2023-03-12

Ford wprowadza nowy silnik do modelu Puma ST. Pod maskę tego usportowionego pojazdu trafi, co brzmi na pewno śmiesznie, silnik 1.0 EcoBoost.ST to tradycyjne u Ford oznaczenie samochodów sportowych, napędzanych mocnymi silnikami. Do tej pory Puma ST...
Peugeoty 3008 i 5008 nowej generacji będą tylko elektryczne

Peugeoty 3008 i 5008 nowej generacji będą tylko elektryczne 2023-01-30

Peugeot przyśpiesza proces elektryfikacji gamy modelowej. Francuzi zdradzili swoje plany na najbliższe lata.Plan zakłada, że już od 2025 roku każdy model Peugeota dostępny w salonie będzie można zamówić z napędem bateryjnym. Ale to nie koniec,...
Ford E-Transit - czy tak będzie wyglądać przyszłość transportu?

Ford E-Transit - czy tak będzie wyglądać przyszłość transportu? 2023-01-19

Napęd wyłącznie na tylne koła, 269 KM mocy oraz 430 Nm momentu obrotowego – brzmi jak opis auta sportowego? Nic bardziej mylnego, bowiem są to parametry charakteryzujące elektryczną wersję Forda Transita – jednego z najpopularniejszych samochodów...
Lotus Eletre z mocą nawet 905 KM

Lotus Eletre z mocą nawet 905 KM 2022-10-28

Lotus rozpoczyna sprzedaż swojego pierwszego elektrycznego modelu, czyli Eletre. Poznaliśmy ceny i dane technicznego tego pojazdu.Lotus Eletre to luksusowy SUV, który zbudowany został na zupełnie nowej platformie o nazwie EPA (Electric Premium...
Ford E-Transit Custom. Elektryczna nowość

Ford E-Transit Custom. Elektryczna nowość 2022-05-09

Ford zdradził wygląd nowego modelu oraz niektóre dane techniczne. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone we wrześniu, a produkcja rozpocznie się w 2023 roku.E-Transit Custom jest kolejną elektryczną nowością po modelu E-Transit, którego produkcja...