chceauto.pl
x
Kolejny rekord Volkswagena

Kolejny rekord Volkswagena

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2014-05-13
Niemiecki koncern zdaje się być uodporniony na wszelkiej maści kryzysy ekonomiczne. Firma zanotowała właśnie kolejny rekord sprzedaży.

W pierwszym kwartale bieżącego roku Volkswagen dostarczył klientom aż 1,99 mln samochodów osobowych. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku sprzedaż wzrosła o 4,6 procenta. W których częściach świata samochody "made in Germany" cieszą się największą popularnością?

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Wzrost sprzedaży na poziomie 4,1 procenta zanotowano na Starym Kontynencie. Dealerzy dostarczyli klientom 567 800 samochodów - 298 400 z nich trafiło do państw Europy Zachodniej (bez Niemiec). W ojczyźnie Volkswagena na nowy pojazd tej marki zdecydowało się 184 100 nabywców - o 2 procent więcej niż przed rokiem. 85 300 pojazdów dostarczono w tym czasie klientom z Europy Środkowej (spadek o zaledwie 0,2 procenta). Jedynie w Rosji firma dostarczyła klientom o 7,4 procenta mniej samochodów niż w ubiegłym roku.

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
Rekordy sprzedaży firma notuje za to w rejonie Azji i Pacyfiku, gdzie klienci zdecydowali się na 993 400 samochodów niemieckiej marki. Zdecydowana większość - aż 921 400 sztuk - trafiło do klientów z Chin. W Kraju Środka - w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - sprzedaż poprawiła się o rekordowe 17,5 procenta.

Gorzej powodzi się Niemcom na rynkach Amerykańskich. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku klienci z USA zdecydowali się na zakup 118 200 samochodów marki Volkswagen - to wynik o 10,4 procenta niższy niż przed rokiem. O załamaniu sprzedaży można natomiast mówić w odniesieniu do zdominowanego przez Volkswagena rynku brazylijskiego. Od stycznia do końca kwietnia bieżącego roku klienci z Brazylii kupili jedynie 144 700 nowych aut ze znaczkiem VW. Wynik jest aż o 17,6 procenta gorszy niż w ubiegłym roku.

Volkswagen Polo
Volkswagen Polo
W Polsce w pierwszych czterech miesiącach tego roku zarejestrowano 12 683 nowe samochody osobowe marki Volkswagen. Wynik ten jest aż o 37,54 procent większy, niż w analogicznym okresie w minionym roku (głównie dzięki chwilowej możliwości odliczenia podatki VAT). Udział w rynku wzrósł w miesiącach styczeń-kwiecień tego roku do 10,19 procent (I-IV 2013: 9,29 procent), co stawia markę na drugim miejscu pod względem ilości zarejestrowanych aut w Polsce.

Największą popularnością klientów w tym okresie cieszyły się: Passat (2 906 sztuk), Golf (2 775 szt.) oraz Tiguan (2 212 sztuk).

Kolejny rekord Volkswagena - GALERIA ZDJĘĆ

Kolejny rekord VolkswagenaKolejny rekord VolkswagenaKolejny rekord VolkswagenaKolejny rekord Volkswagena

Zobacz także

Volkswagen Golf R to najszybszy Golf w historii

Volkswagen Golf R to najszybszy Golf w historii 2024-06-29

Na początku roku debiutował Volkswagen Golf po modernizacji. Na usportowioną wersję R przyszło więc nam poczekać pół roku. Teraz jednak kurtyna opadła i wiemy już wszystko tym samochodzie.
Volkswagen Golf po liftingu

Volkswagen Golf po liftingu 2024-01-24

Golf obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Wersję po modernizacji będzie można zamawiać już za kilka tygodni. Samochód otrzymał nowy system infotainment, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu, a także zmienione układy napędowe. Wśród...
Volkswagen Golf ma 50 lat

Volkswagen Golf ma 50 lat 2024-01-08

Golf jest najważniejszym modelem marki Volkswagen i można powiedzieć, że jest także synonimem terminu „bestseller”. Od 1974 roku osiem generacji Golfa wybrało ponad 37 milionów kierowców. Specjalnie na 50. urodziny Golfa Volkswagen uhonoruje...
Volkswagen Tiguan. Polskie ceny

Volkswagen Tiguan. Polskie ceny 2024-01-09

U dilerów Volkswagena można już zamawiać najnowszą, trzecią generację modelu Tiguan. Auto jest standardowo wyposażone w skrzynię biegów DSG, a ceny zaczynają się od 153 390 zł. Tyle kosztuje auto w wersji wyposażenia Life, z silnikiem 1.5 eTSI o...
Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje?

Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje? 2023-11-17

Volkswagen opublikował cennik najnowszej, dziewiątej generacji Passata. Auto będzie dostępne wyłącznie z nadwoziem kombi, a wszystkie odmiany silnikowe będą wyposażone w automatyczną przekładnię DSG. Ceny zaczynają się od 163 390 zł za samochód...
To już koniec Volkswagena Up!

To już koniec Volkswagena Up! 2023-10-16

Volkswagen Up! zakończył swój żywot. Ostatni egzemplarz wyjechał z fabryki w Bratysławie 10 października. Od teraz najmniejszym i najtańszym Volkswagenem będzie Polo za - uwaga - co najmniej 104 tys. zł!Bliźniacze modele Volkswagena Up! wyszły z...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS