chceauto.pl
x

Volkswagen Passat

Oceny użytkowników3.6104/5. Głosy: 1314
Ocena: 3.61/5
Głosy: 1314.

Lata produkcji

Volkswagen Passat B4

1993 1994 1995 1996

Volkswagen Passat B5

1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005

Volkswagen Passat B6

2005 2006 2007 2008 2009 2010

Volkswagen Passat B7

2011 2012 2013 2014 2015

Volkswagen Passat B8

2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023

Volkswagen Passat B4 (1993-1996)

Passat B4 pojawił się w ofercie Volkswagena w 1993 roku. Samochód nie był nową konstrukcją. Model B3 (debiut w roku 1987) poddano po prostu głębokiemu liftingowi. Zmianom uległy m.in.: pas przedni, tylne lampy oraz wnętrze. Technicznie jednak korzenie modelu sięgają połowy lat osiemdziesiątych, co jest również jednym z powodów dużej popularności samochodu. B4 powstał w latach, gdy elektronika pojazdowa dopiero raczkowała - dzięki topornie prostej konstrukcji auto cieszy się opinię niezniszczalnego.

Niestety ostatni egzemplarz typoszeregu B4 zjechał z taśmy produkcyjnej w 1997 roku, więc nawet najmłodsze auta najlepsze lata mają już za sobą. W związku z ogromnymi przebiegami, większość dostępnych na naszym rynku aut ma około pół miliona kilometrów przebiegu oraz powypadkową przeszłością znalezienie samochodu wartego uwagi będzie bardzo trudne. Po tylu latach intensywnej eksploatacji nie ma też co liczyć na niezawodność.

Najwięcej kłopotów przysparza układ elektryczny - współpracy odmawiają: elektrycznie podnoszone szyby (siłowniki, łamiące się przewody w drzwiach), centralne zamki, czujniki ABS, szczotki w alternatorze czy aparat zapłonowy. Do typowych dolegliwości zaliczyć też można wymagającą częstego czyszczenia przepustnicę (zawiesza się, falują obroty) oraz wycieki z zespołu napędowego i pękające odmy (silniki benzynowe). W Dieslach uważać trzeba na turbosprężarkę i przepływomierz - te dwa elementy psują się stosunkowo często, nienależną też do najtańszych. Prócz tego Passat B4 cierpi też na kilka charakterystycznych przypadłości. Podobnie jak w przypadku Golfa III bardzo nietrwałe są prowadnice szyberdachu, często psują się też klamki (zimą trzeba porządnie zabezpieczyć zamki - ich konstrukcja sprawia, że bardzo szybko zamarzają i nie sposób dostać się do wnętrza). Zawieszenie ze względu na prostą konstrukcję jest raczej trwałe. Przeważnie wymiany wymagają jednak elementy metalowo-gumowe. Kłopoty mogą też sprawiać zapiekające się hamulce.

Volkswagen Passat B5 (1996-2005)

Model B5 zadebiutował z końcem 1996 roku. W 2000 roku auto poddano niewielkiej modernizacji. Zmieniono m.in. pas przedni i tylne lampy, wprowadzono też kilka niewielkich zmian we wnętrzu (zmieniono miejsce kubka na napoje, dodano aluminiowe wstawki w kokpicie). Samochód zniknął z oferty Volkswagena w 2005 roku. W momencie debiutu B5 charakteryzował się elegancką sylwetką, pojemnym wnętrzem i świetnymi właściwościami jezdnymi. Wszystko to sprawiło, że klienci zaczęli szturmować salony, niestety wielu z nich szybko się rozczarowało. Auto, mimo że nie brak mu wielu zalet, okazało się być zdecydowanie bardziej awaryjne, niż jego legendarni poprzednicy.

W polskich warunkach najwięcej problemów sprawiało zawieszenie, które w prostej linii zaadaptowane zostało z Audi A8. W Passacie B5 za prowadzenie przednich kół odpowiadają aż po cztery aluminiowe wahacze. Rozwiązanie takie zapewnia wprawdzie świetne właściwości jezdne (niska masa nieresorowalna) i komfort, ale utrzymanie układu w nienagannym stanie sporo kosztuje. Producent nie przewidział np. możliwości wymiany samych tulei, wahacze wymienia się wiec w całości, a to znacznie potęguje koszty napraw. Kompletny remont przedniej osi z użyciem oryginalnych części zamiennych może kosztować nawet 5 tys. zł. Wprawdzie wiele warsztatów wyspecjalizowało się już w regeneracji drogich podzespołów, ale nawet z użyciem takich części musimy liczyć się z wydatkiem 2-3 tys. zł.

Również najpopularniejsze jednostki TDI nie mogą pochwalić się ponadprzeciętną trwałością. W starszych modelach szwankuje głównie turbosprężarka (przeważnie z winy właściciela) i przepływomierz, nowsze roczniki miewają problemy z pompowtryskiwaczami i dwumasowym kołem zamachowym (tego ostatniego pozbawiona jest najsłabsza jednostka wysokoprężna - 1,9 TDI o mocy 90 KM). Szczególną ostrożność trzeba też zachować przy kupnie sześciocylindrowego 2,5 TDI. W silnikach tych występuje fabryczna wada wałków rozrządu (zacierają się krzywki), nierzadko współpracy odmawiają też popychacze. W efekcie kompletnego remontu szybko domaga się głowica - jej regeneracja to wydatek co najmniej 2 tys. zł. Wiele egzemplarzy (niezależnie od silnika) cierpi też na wycieki z układu napędowego. Przyszły właściciel Pasata B5 musi być też przygotowany na ewentualne problemy z klimatyzacją (nieszczelności) a także osprzętem elektrycznym. Często zawieszają się zamki (np. nie sposób otworzyć wlewu paliwa), czasami przestają działać elektrycznie sterowane szyby, przygasa podświetlenie kokpitu, przestanie działać tylna wycieraczka (koszt co najmniej 400 zł) komputer poinformuje o awarii jakiegoś czujnika. Ogólnie rzecz biorąc Passat B5 to jeden z lepszych pojazdów w swojej klasie (dobre prowadzenie, przestronne wnętrze, duży bagażnik) ale w mit o niezawodności niemieckich samochodów lepiej nie wierzyć. Największym problemem będzie znalezienie dobrze utrzymanego egzemplarza - większość pojazdów na rynku wtórnym ma za sobą naprawy blacharskie i przebieg o wiele większy, niż wskazuje licznik.
Bolączką modelu jest też duża popularność wśród amatorów cudzej własności.

Volkswagen Passat B6 (2005-2010)

Passat typoszeregu B6 dostępny jest w ofercie Volkswagena od 2005 roku. W 2008 roku samochód poddano niewielkiemu liftingowi. Podobnie jak w przypadku poprzednika jego największą zaletą jest przestronne (chociaż skrzypiące) wnętrze, duże i ustawne bagażniki (sedan 565 litrów, kombi 603 litry) oraz dobre właściwości jezdne.

Niestety z legendarną trwałością poprzedników (np. B4) auto ma raczej niewiele wspólnego. Najczęściej samochód trapią usterki instalacji elektrycznej. Komputer zgłasza różnego rodzaju błędy, figle płata oświetlenie (np. kierunkowskazy w lusterkach, przetwornice ksenonów), czasami pojawiają się usterki czujników deszczu, centralnych zamków, elektrycznie sterowanych szyb i - co bardziej niepokojące - immobilisera.

Samochód ma w swojej historii również głośne akcje nawrotowe. W 2006 roku auta wzywano do serwisów celem usunięcia usterek pękających wsporników chłodnicy oleju (wycieki), silniczka wycieraczek oraz przewodu podciśnienia układu hamulcowego (możliwość utraty siły hamowania).

W 2008 roku kolejna partia samochodów trafiła do ASO by wymienić sterowniki układu kierowniczego (utrata siły wspomagania). Przy zakupie dobrze jest więc sprawdzić, czy interesujący nas egzemplarz był objęty tego typu akcją i czy usterki wyeliminowano. Niestety to nie koniec problemów, jakie trapią tę generację Passata.

Nowy, dwulitrowy silnik Diesla TDI zraził do siebie wielu nabywców. W początkowym okresie produkcji cierpiał z powodu pękających głowic i awarii pomp olejowych. Do typowych usterek jednostek wysokoprężnych zaliczyć też można problemy z przepływomierzem, dwumasowym kołem zamachowym, czy filtrem cząstek stałych. W przypadku tego typu silników uważać należy również na jakoś paliwa - wbrew obiegowej opinii pompowtryskiwacze nie są wcale mniej wrażliwe na tym punkcie niż układ Common Rail. Pompowtryskiwacze co 50-70 tys. km wymagają czyszczenia, w przeciwnym razie może nas spotkać niemiła niespodzianka i auto zatrzyma się gdzieś na trasie.

Wprawdzie większość z wymienionych usterek dotyczy głownie aut z pierwszego roku produkcji, ale Passat B6 z pewnością nie jest już samochodem, któremu można bezgranicznie ufać. Usunięcie nawet błahej usterki może nas kosztować sporo pieniędzy i nerwów. Z diagnozowaniem „elektryki” czasami nie radzą sobie nawet autoryzowane stacje obsługi.

Ostrożnie należy podchodzić do aut ze 160-konnym silnikiem 1.4 TSI. Użytkownicy zgłaszali piski dochodzące z pompy wodnej (Volkswagen informował, że taki urok tego modelu) oraz okazjonalne problemy z wchodzeniem na obroty. Ta usterka kończyła się zapaleniem kontrolki EPC i unieruchomieniem samochodu. Początkowo serwisy wymieniały wtryskiwacze, ostatecznie zdecydowano się na zmianę oprogramowania - niemiecka centrala Volkswagena w listopadzie 2010 roku ogłosiła oficjalną akcję serwisową obejmującą wszystkie modele modele sprzedawane z silnikami 1.4 TSI i wyprodukowane między sierpniem 2008 a majem 2010 (w sumie ponad 71 tys. aut).

Co ciekawe, wszystkie wspomniane wyżej niedoskonałości Passata B6 nie wpłynęły w znaczący sposób na cenę używanych egzemplarzy. Samochód ten wciąż jest znacząco droższy od np. równego wiekiem Mondeo. Czy warto przepłacać? Naszym zdaniem nie, ale w Polsce jest wiele osób, dla których znaczek Volkswagena na atrapie wart jest dopłaty kilkunastu tysięcy zł.

Volkswagen Passat B7 (2011-2015)

Chociaż - by podkreślić odrębność modelu - w Volkswagenie oznaczono go, jako pojazd nowego typoszeregu - w rzeczywistości mamy do czynienia z gruntownie odświeżonym (głównie stylistycznie) Passatem B6, który debiutował w ofercie niemieckiej marki w 2005 roku. Model B7 cieszy się dość dobrą opinią - w przeciwieństwie do poprzednika nie trapią go już np. częste usterki turbodiesla 2,0 l TDI.

Volkswagen Passat B8 (2014-2023)

Passat B8 debiutował jesienią 2014 roku na salonie w Paryżu. W przeciwieństwie do poprzednika samochód zaprojektowano od podstaw. Bazą do jego stworzenia była modułowa płyta podłogowa znana m.in. z obecnego Golfa. Niemcy zaprezentowali od razu zarówno odmianę z nadwoziem sedan, jak i kombi.

Nowy Passat z trójbryłową karoserią mierzy teraz 4767 mm długości, co oznacza, że jest krótszy od poprzednika o równe 2 mm. Mimo tego auto może się jednak pochwalić zdecydowanie przestronniejszym wnętrzem. Rozstaw osi wydłużył się aż o 79 mm i wynosi teraz 2791 mm. Samochód sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości dzięki zmniejszeniu zwisów nadwozia. Przednie koła przesunięto w kierunku przedniego zderzaka o 33 mm, tylni zwis skrócono o 17 mm.

Passat 8 generacji jest też o 12 mm szerszy od poprzednika (szerokość nadwozia 1832). Co zaskakujące, chociaż wysokość nadwozi zmniejszyła się o 14 mm w kabinie wygospodarowano więcej miejsca na głowy pasażerów.

Gama modelowa nowego Passata w momencie debiutu obejmowała dziesięć jednostek napędowych - wszystkie mają bezpośredni wtrysk paliwa i turbodoładowanie.

Przykładowe samochody

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B9 1.5 eTSI 150 KM

2024, kombi
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 188 000,00 zł
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B8 FL Alltrack 2.0 TSI 272 KM

2019, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 128 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B8 FL 2.0 TSI 190 KM

2019, sedan
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 98 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B8 Alltrack 2.0 TDI 150 KM

2016, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 78 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B8 1.6 TDI 120 KM

2014, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 44 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny4.00/5. Głosy: 6
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B7 Alltrack 2.0 TSI 210 KM

2012, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 51 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B7 1.4 TSI 122 KM

2011, sedan
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 31 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny3.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B6 1.4 TSI 122 KM

2007, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 20 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny4.00/5. Głosy: 3
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B5 1.6 100 KM

1996, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 4 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny5.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat B4 1.6 100 KM

1996, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 4 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny4.00/5. Głosy: 3

Zobacz także

Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje?

Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje? 2023-11-17

Volkswagen opublikował cennik najnowszej, dziewiątej generacji Passata. Auto będzie dostępne wyłącznie z nadwoziem kombi, a wszystkie odmiany silnikowe będą wyposażone w automatyczną przekładnię DSG. Ceny zaczynają się od 163 390 zł za samochód...
Volkswagen Passat nowej generacji

Volkswagen Passat nowej generacji 2023-08-31

Volkswagen zaprezentował Passata nowej, dziewiątej generacji. Zgodnie z zapowiedziami, samochód będzie dostępny wyłącznie jako kombi (Variant) i zastąpi model obecny na rynku od... 2014 roku, a więc niemal dekadę!Passat to jeden z najchętniej...
Volkswagen Passat Variant IX generacji. Pierwsze zdjęcia

Volkswagen Passat Variant IX generacji. Pierwsze zdjęcia 2023-07-23

Volkswagen długo wahał się, co zrobić z Passatem. Obecna generacja tego modelu produkowana była przecież od 2013 roku, a sedan przestał zjeżdżać z taśm produkcyjnych już w 2021 roku. Wszystko przez to, że segment samochodów klasy średniej w...
Volkswagen Passat sedan - zakończono produkcję

Volkswagen Passat sedan - zakończono produkcję 2021-12-13

Największe nawet ikony świata motoryzacyjnego ulegają rachunkowi ekonomicznemu. Jeśli słupki sprzedaży się nie zgadzają, sentymenty idą na bok.Taką właśnie ofiarą słabej sprzedaży staje się tak kultowy pojazd, jak... Volkswagen Passat. Ten...
Rośnie popyt na elektryczne Volkswageny

Rośnie popyt na elektryczne Volkswageny 2020-04-01

Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek nowego modelu ID.3, co nastąpi latem bieżącego roku, widać, że zapotrzebowanie w Niemczech na auta elektryczne i zelektryfikowane znacznie się zwiększyło: w wypadku modelu up! łącznie przyjęto już 20 000 takich...
Król jest jeden. Ten model rządzi w Polsce!

Król jest jeden. Ten model rządzi w Polsce! 2020-01-14

Jaki model auta jest najpopularniejszy w Polsce? Jaki jest średni wiek samochodu nad Wisłą? Gdzie Polacy najchętniej naprawiają swoje auta: w lokalnym warsztacie czy autoryzowanym serwisie? Tego typu informacje trafiły pod lupę specjalistów z systemu...
Volkswagen Passat GTE po zmianach. Ceny

Volkswagen Passat GTE po zmianach. Ceny 2019-09-25

W polskich salonach Volkswagena można już zamawiać Passata GTE po liftingu, czyli zmodernizowaną hybrydę plug-in.Wyposażony w hybrydowy zespół napędowy Passat GTE łączy zalety auta o bezemisyjnym napędzie elektrycznym z możliwościami samochodu...
Volkswagen Passat GTE z większym zasięgiem

Volkswagen Passat GTE z większym zasięgiem 2019-08-27

Przy okazji liftingu Passata Volkswagen zmodernizował hybrydową wersję tego pojazdu, czyli GTE. Samochód można już zamawiać. Zmodernizowany Volkswagen Passat GTE przede wszystkim otrzymał większy akumulator. Jego pojemność wzrosła wyraźnie, bo o...
Volkswagen Passat w nowej, tańszej wersji

Volkswagen Passat w nowej, tańszej wersji 2019-08-14

Gama nowego Volkswagena Passata uległa poszerzeniu. Początkowo dostępne były dwie droższe odmiany modelu – Business i Elegance, teraz ofertę uzupełnia podstawowa, która nosi nazwę Essence. Passat Essence może być napędzany jednym z dwóch...
Volkswagen Passat po modernizacji. Pierwsze ceny

Volkswagen Passat po modernizacji. Pierwsze ceny 2019-06-22

Volkswagen wprowadza do sprzedaży zmodernizowanego Passata. Przypomnijmy, że samochód pokazano na salonie genewskim i o ile zmiany stylistyczne nie są spektakularne, to już modyfikacje techniczne są całkiem spore.Na początek zamawiać można samochody...
Które auta mają najtrwalsze zawieszenia?

Które auta mają najtrwalsze zawieszenia? 2019-04-24

Polscy mechanicy ocenili trwałość zawieszeń najpopularniejszych w naszym kraju samochodów używanych. Najsłabsze oceny dostały auta francuskie...To kolejna odsłona rankingu trwałości pojazdów przygotowanego przez sieć niezależnych warsztatów...
Volkswagen Passat Variant R-Line Edition

Volkswagen Passat Variant R-Line Edition 2019-03-19

Na salonie w Genewie Volkswagen zaprezentował oficjalnie Passata po liftingu. By uświetnić zmiany w tym jednym z najchętniej kupowanych modeli (od premiery I generacji nabywców znalazło już niemal 30 milionów egzemplarzy Passata) niemiecki koncern...
Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW!

Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW! 2019-02-08

Wyniki sprzedaży Volkswagena za 2018 rok mogą wprawić w konsternację miłośników marki. Jeśli wierzyć branżowemu serwisowi focus2move analizującemu światową sprzedaż nowych aut w oparciu o przeszło 300 wiarygodnych źródeł okaże się, że Golf...
Vollkswagen Passat po liftingu

Vollkswagen Passat po liftingu 2019-02-06

Oferowany od 2014 roku Volkswagen Passat B8 doczekał się kuracji odmładzającej. Jakie zmiany zafundował autu producent z Wolfsburga?Zgodnie z tradycją samochód otrzymał nowy pas przedni. Oprócz przestylizowanego zderzaka pojawiły się np. nowe...
Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce!

Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce! 2019-01-03

Autodata - jeden z wiodących dostawców informacji technicznych w branży motoryzacyjnej – opublikował raport najczęściej serwisowanych pojazdów w 2018 roku. W Polsce najczęściej serwisowanym samochodem po raz kolejny okazał się Opel Astra H. Drugą...
Volkswagen Passat kończy 45 lat

Volkswagen Passat kończy 45 lat 2018-12-20

Lider europejskiego segmendu D pojawił się na rynku w 1973. Auto jest dziś sprzedawane na wszystkich kontynentach. Volkswagen wyprodukował dotąd ponad 29 milionów Passatów ośmiu generacji. W 2019 roku zadebiutuje kolejny model tego najpopularniejszego...
Ćwierć wieku Volkswagen Poznań. Zbudowali 3 mln aut!

Ćwierć wieku Volkswagen Poznań. Zbudowali 3 mln aut! 2018-11-26

Dokładnie 25 lat temu, 26. listopada 1993 roku, powołano do życia spółkę Volkswagen Poznań. Od tego czasu polski zakład wyprodukował już blisko 3 mln samochodów! Równe ćwierć wieku temu doszło do zawarcia umowy spółki pomiędzy koncernem...
15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg!

15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg! 2018-11-22

To już prawie pewne. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 zamknie się liczbą przeszło 1 mln aut, które trafiły do Polski w ramach importu indywidualnego. Z informacji instytutu Samar wynika, że skumulowany wynik w ostatnich dwunastu miesiącach...
Cena czyni cuda? A umiesz ją policzyć?

Cena czyni cuda? A umiesz ją policzyć? 2018-10-22

Polacy w czasie zakupu nowego samochodu kierują się głównie jego ceną. Niemal w ogóle nie biorą pod uwagę kluczowych kwestii związanych z eksploatacją i posiadaniem auta, przez co nieświadomie narażają się na stratę dużych pieniędzy....
Volkswagen rozpoczął wyprzedaż rocznika 2018

Volkswagen rozpoczął wyprzedaż rocznika 2018 2018-10-11

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów z rocznika 2018. Dwa najpopularniejsze w Polsce modele Volkswagena – Golf i Passat – są teraz dostępne z rabatem w wysokości, odpowiednio nawet 16 000 zł i 22 000 zł. Oferta trwa do...
Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce 2018-04-10

Po bardzo dobrym 2017 roku, Volkswagen nie zwalnia tempa. Przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 906 egzemplarzy nowych osobowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.Oznacza to wzrost liczby rejestracji o...
Najczęściej naprawiane auta w Polsce!

Najczęściej naprawiane auta w Polsce! 2018-01-05

Słowo „autodata” znane jest chyba każdemu mechanikowi w Europie. Firma jest liderem w dziedzinie oprogramowania zapewniającego dostęp do szczegółowej wiedzy technicznej dotyczącej budowy i serwisowania poszczególnych modeli pojazdów. Jej –...
Rekordowy rok Volkswagena

Rekordowy rok Volkswagena 2017-12-29

2017 rok przejdzie do historii Volkswagena. Z fabryk niemieckiego koncernu na całym świecie wyjechało po raz pierwszy ponad 6 mln samochodów.Bardzo ciekawie wygląda lista najpopularniejszych modeli. Znajdują się na niej Jetta, Golf, Santana, Passat i...
Oto nowy Volkswagen Jetta

Oto nowy Volkswagen Jetta 2017-12-12

Do sieci przedostała się właśnie pierwsza z grafik w pełnej kasie ukazujących nowe, siódme już, wcielenie Volkswagena Jetty. Nowy „golf z bagażnikiem” zadebiutować ma 13 stycznia. Chociaż szósta generacja Jetty nie jest już młodzieniaszkiem,...
150 mln Volkswagenów!

150 mln Volkswagenów! 2017-08-28

W świecie motoryzacji trudno o bardziej spektakularny sukces. W 72 lata od wyprodukowania pierwszego "powojennego" Garbusa, z linii montażowej Volkswagena zjechał właśnie pojazd z numerem 150 000 000!Warto przypomnieć, że program zmotoryzowania Niemiec...
VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki

VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki 2017-08-09

Volkswagen Golf nie przez przypadek określany jest mianem „króla kompaktów”. Samochód – po raz kolejny – okazał się być najchętniej wybieranym nowym autem w Europie! Takie wnioski płyną z analizy danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje...
4MOTION - by czuć się bezpiecznie zimą

4MOTION - by czuć się bezpiecznie zimą 2017-01-23

W Volkswagenie napęd na cztery koła nie jest przywilejem jedynie aut terenowych. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli – od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych. W porównaniu do wyniku osiągniętego w...
Dobry wynik Volkswagena w Polsce

Dobry wynik Volkswagena w Polsce 2017-01-08

Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z...
Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty

Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty 2016-12-21

Trwa wyprzedaż Volkswagenów z roku produkcji 2016. Nowe samochody są oferowane teraz z rabatem wynoszącym do 21 tys. zł.Ofertę aut dostępnych w wyprzedaży można szybko sprawdzić na stronie internetowej, która umożliwia znalezienie Volkswagena...
Afera spalinowa. Jest plan napraw aut Volkswagena

Afera spalinowa. Jest plan napraw aut Volkswagena 2016-12-21

Grupa Volkswagena otrzymała wszystkie zezwolenia z Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) na dokonanie modyfikacji w silnikach TDI typu EA189.W najbliższych tygodniach poszczególne marki koncernu będą sukcesywnie informować o akcji wszystkich...
Kolejny rekord Volkswagena!

Kolejny rekord Volkswagena! 2016-10-17

Marka Volkswagen sprzedała we wrześniu 2016 roku na całym świecie 547 700 samochodów osobowych, czyli o 6,7 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do września przekazano klientom łącznie 4 374 900 samochodów. Volkswagen...
Nowe VW jak ciepłe bułeczki. W Polsce!

Nowe VW jak ciepłe bułeczki. W Polsce! 2016-10-07

W każdym miesiącu 2016 roku rejestrowano w Polsce więcej nowych osobowych Volkswagenów niż w analogicznych miesiącach 2015 roku. Wporównaniu z sierpniem bieżącego roku, we wrześniu popyt na nowe samochody spod znaku VW wzrósł o ponad 19 proc....
Volkswagen Passat GTE. Ceny

Volkswagen Passat GTE. Ceny 2016-05-18

W polskich salonach Volkswagena można zamawiać Passata w wersji GTE, czyli z hybrydowej.Volkswagen Passat GTE wyposażany jest w 1,4-litrowy silnik TSI o mocy 156 KM oraz w silnik elektryczny osiągający moc 85 kW/115 KM. Obydwie jednostki zapewniają...
Rekordowy import używanych aut!

Rekordowy import używanych aut! 2016-03-08

Polacy zrobili ostry zwrot w stronę używanych aut z zachodu. Za nagły wzrost zainteresowania importem odpowiadają nowe przepisy. 1 stycznia 2016 roku przestała obowiązywać tzw. „opłata recyklingowa” pobierana od każdego rejestrowanego w naszym...
Volkswagen Passat Alltrack. Ceny

Volkswagen Passat Alltrack. Ceny 2015-12-07

Dilerzy Volkswagena rozpoczęli przyjmowanie zamówień na Passata Alltrack. Model ten wyróżnia się nadwoziem stylizowanym na modne SUV-y, seryjnym napędem na wszystkie koła 4MOTION oraz zwiększonym prześwitem, wynoszącym 174 mm. Volkswagen Passat...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.
Polacy wolą używane. Króluje Audi!

Polacy wolą używane. Króluje Audi! 2015-04-14

Po raz kolejny wzrósł import używanych aut zza zachodniej granicy. W marcu w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 70 763 używane samochody pochodzące z prywatnego importu. To o przeszło 8 proc. więcej niż przed rokiem.Sumaryczny wynik po pierwszych...
Finaliści World Car of the Year

Finaliści World Car of the Year 2015-03-04

Jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata wybrało finalistów prestiżowego konkursu WCOTY. Które auta mają jeszcze szansę na tytuł najlepszego samochodu na świecie? Niewykluczone, że prestiżowy tytuł powędruje do zwycięzcy...
COTY 2015. Znamy wyniki!

COTY 2015. Znamy wyniki! 2015-03-02

Jutro, w Genewie, uroczyście ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu na Europejski Samochód Roku 2015. My już dziś możemy zdradzić wam, że zwycięzcą konkursu został... nowy Volkswagen Passat. W skład jury wchodziło 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z...
Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI

Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI 2015-02-28

Zastanawiasz się nad samochodem z instalacją gazową? To silnik dla Ciebie!Na pierwszy rzut oka, silnik o pojemności 1595 cm3 ma same wady. Konstrukcja tkwi w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Chociaż motor oferowany był jeszcze w Golfie V...
Oficjalnie: Volkswagen Passat Alltrack

Oficjalnie: Volkswagen Passat Alltrack 2015-02-19

Volkswagen zaprezentował nowego Passata w uterenowionej wersji Alltrack. Samochód otrzymał zderzaki i osłony podwozia dostosowane do jazdy z daleka od utwardzonych dróg - o 27,5 mm zwiększono prześwit podwozia. W Passacie Alltrack drugiej generacji...
Car of the Year 2015 - znamy finalistów!

Car of the Year 2015 - znamy finalistów! 2014-12-16

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku opublikowało listę siedmiu aut, które zmierzą się w walce o prestiżowy tytuł. W połowie roku, zgodnie z tradycją, poznaliśmy 33 kandydatów, mających wówczas szansę na jedno z najbardziej pożądanych...
Nowy Passat już w salonach! Ceny

Nowy Passat już w salonach! Ceny 2014-11-28

Do polskich salonów trafiły właśnie pierwsze egzemplarze nowej generacji Volkswagena Passata.Nowy Passat oferowany będzie początkowo z czterema silnikami TSI i czterema silnikami TDI. Silniki benzynowe dysponują mocą 125, 150, 180 i 220 KM. Za...
Nowy Volkswagen Passat na zdjęciach

Nowy Volkswagen Passat na zdjęciach 2014-10-23

Na Sardynii odbyły się pierwsze jazdy nowym Volkswagenem Passatem. Jak nowy model prezentuje się na drodze? Zapraszamy do galerii zdjęć.
Kolejny rekord VW

Kolejny rekord VW 2014-10-20

Volkswagen, w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku, przekazał klientom ponad 4,56 mln samochodów osobowych. To o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W Polsce marka zanotowała wyraźny wzrost rejestracji nowych...
Znamy ceny Volkswagena Passata

Znamy ceny Volkswagena Passata 2014-08-12

W polskich salonach Volkswagena rozpoczęła się przedsprzedaż nowego Passata. Samochód dostępny jest jako sedan i kombi.Historia Passata liczy już ponad 40 lat. Najnowsza generacja tego pojazdu oferowanego w wersjach Trendline, Comfortline i Highline,...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2014-07-13

Volkswagen po raz pierwszy w swojej historii w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku sprzedał ponad trzy miliony samochodów. Od stycznia do czerwca włącznie na całym świecie, na osobowego Volkswagena zdecydowało się 3,07 mln osób, czyli o 3,8...
Siedem generacji Volkswagen Passata

Siedem generacji Volkswagen Passata 2014-07-03

Volkswagen jesienią wprowadzi do sprzedaży ósmą generację Passata. Przypominamy wszystkie siedem generacji, których historia rozpoczęła się 41 lat temu.
Oto Volkswagen Passat B8

Oto Volkswagen Passat B8 2014-07-03

Passat jest światowym bestsellerem. Wraz ze wszystkimi modelami pochodnymi, wyprodukowany został już w prawie 22 milionach egzemplarzy. Tylko w 2013 roku na model z tej serii zdecydowało się ponad 1,1 mln osób. Teoretycznie w ubiegłym roku co 29 sekund...
Volkswagen Passat VIII: Pierwsze szkice!

Volkswagen Passat VIII: Pierwsze szkice! 2014-05-27

Już w czerwcu Volkswagen zaprezentuje oficjalnie nową, ósmą już, generację Passata. Następnie, na początku października, samochód zostanie pokazany na salonie w Paryżu i będzie to światowa premiera. Do salonów nowy Passat trafi pod koniec...
Kolejny rekord Volkswagena

Kolejny rekord Volkswagena 2014-05-13

Niemiecki koncern zdaje się być uodporniony na wszelkiej maści kryzysy ekonomiczne. Firma zanotowała właśnie kolejny rekord sprzedaży. W pierwszym kwartale bieżącego roku Volkswagen dostarczył klientom aż 1,99 mln samochodów osobowych. W...
Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!

Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli! 2014-01-30

W 2014 roku Volkswagen wprowadzi do oferty w Polsce aż 9 nowych modeli. Równolegle do ofensywy modelowej, firma będzie angażować się w sport. W kwietniu rozpocznie się kolejny sezon pucharu Volkswagen Castrol Cup, w czerwcu natomiast zorganizowany...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2014-01-19

Ubiegły rok okazał się rekordowy dla Volkswagena. Dział samochodów osobowych tej firmy w ciągu dwunastu miesięcy sprzedał 5,93 mln samochodów (2012: 5,74 mln; +3,4 proc). W samym grudniu sprzedaż wyniosła 535 200 sztuk (grudzień 2012: 517 900; +3,3...
Volkswagen Passat ma już 40 lat!

Volkswagen Passat ma już 40 lat! 2013-09-17

Volkswagen Passat, model który nową erę w dziejach niemieckiej marki, rozpoczął swoją rynkową karierę równe 40 lat temu. Obecnie z salonów wyjeżdżą już siódma generacja tego modelu.Volkswagen Passat zaprezentowany został w maju 1973 roku, w...
Czterdzieści lat minęło....

Czterdzieści lat minęło.... 2013-07-27

Równe czterdzieści lat temu do klienta trafił pierwszy Volkswagen Passat. W czym tkwi tajemnica sukcesu niemieckiego lidera klasy średniej?Pierwszy Passat - typoszereg B1 - pojawił się na rynku w 1973 roku. Kluczyki do pierwszego produkcyjnego...
Passat z rekordowo niskim spalaniem

Passat z rekordowo niskim spalaniem 2013-06-26

Volkswagen robi co może, by udowodnić, że samochody tej marki zużywają rekordowo mało paliwa/emitują rekordowo mało spalin. Dopiero pisaliśmy o Golfie Bluemotion, który napędzany jest wysokoprężnym silnikiem 1.6 TDI o mocy 110 KM i który średnio...
Wielka ofensywa Volkswagena

Wielka ofensywa Volkswagena 2013-04-29

Na wiedeńskim sympozjum dotyczącym europejskiej motoryzacji szef Volkswagena – dr Martin Winterkorn – zdradził plany koncernu na najbliższych kilka lat. Czego spodziewać się mogą w nadchodzących miesiącach fani niemieckiej motoryzacji?Zgodnie z...
VW Passat sprzedażową klapą?

VW Passat sprzedażową klapą? 2013-02-04

Kryzys na rynkach Starego Kontynentu nie omija też największego europejskiego wytwórcy – Volkswagena. Przedstawiciele niemieckiej marki poinformowali właśnie, że pracownicy fabryki w Emden odesłani zostaną wkrótce na przymusowe urlopy. Chwilowe...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2013-01-26

Koncern Volkswagena w zeszłym roku po raz kolejny osiągnął najwyższy w historii wynik sprzedaży. Jej poziom przekroczył rekordową wartość z poprzedniego roku. Po raz pierwszy w ciągu dwunastu miesięcy niemiecki koncern sprzedał ponad 9 milionów...
Volkswageny tańsze nawet o 15 tys. zł!

Volkswageny tańsze nawet o 15 tys. zł! 2013-01-09

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2012 roku, rabaty na niektóre modele sięgają 15 000 zł.Pojawiła się również specjalna linia Edition 2012 obejmująca modele Polo, Jetta, Tiguan oraz Passat. Samochody z...
Te samochody giną w Polsce najczęściej

Te samochody giną w Polsce najczęściej 2012-07-26

Ranking powstał w oparciu o dane Instytutu Samar, którego analitycy zestawili liczbę zarejestrowanych w Polsce egzemplarzy konkretnego modelu z liczbą kradzieży. Wyniki, w wielu przypadkach, okazują się być zaskakujące...Zapraszamy do szczegółowego...
Oto 10 najpopularniejszych aut na świecie. Miałeś jedno z nich?

Oto 10 najpopularniejszych aut na świecie. Miałeś jedno z nich? 2012-05-14

Prezentujemy listę dziesięciu najpopularniejszych pojazdów na świecie. Miałeś kiedyś jedno z tych aut?
W Europie król jest jeden

W Europie król jest jeden 2012-01-25

Volkswagen – obok Toyoty – często uważany jest za producenta „najnudniejszych samochodów”Wygląda jednak na to, że niechęć do stylistycznych fajerwerków i czysto użytkowe podejście do projektowania samochodów przynosi marce ogromne korzyści....
Volkswagen Passat Alltrack

Volkswagen Passat Alltrack 2012-01-22

Na marcowym salonie w Genewie Volkswagen zaprezentuje nową odmianę Passata o nazwie Alltrack.Samochód trafi do tej samej klasy, w której znajdują się m.in. Volvo XC70, Skoda Octavia Scout czy też Audi Allroad. Alltrack to po prostu Passat kombi z...
Marzysz o Volkswagenie?

Marzysz o Volkswagenie? 2012-01-20

Ekstrawagancka stylistyka, długa lista wyposażenia i elektroniczne „bajery”.Takie cechy samochodów dla większości klientów mają... marginalne znaczenie! Potwierdzają to np. wyniki sprzedaży marki, która przez wielu miłośników motoryzacji...
VW Passat B6 - rysa na legendzie

VW Passat B6 - rysa na legendzie 2011-10-12

Passat typoszeregu B6 dostępny jest w ofercie Volkswagena od 2005 roku. W 2008 roku samochód poddano niewielkiemu liftingowi. Podobnie jak w przypadku poprzednika jego największą zaletą jest przestronne (chociaż skrzypiące) wnętrze, duże i ustawne...
Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI

Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI 2011-07-11

Oznaczenie to pojawiło się w 1989 roku w Audi 100 typoszegegu C3 wraz z debiutem nowej, wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki napędowej z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 l i mocy 120 KM.Literki TDI stanowiły skrót od słów...
Golf i Superb to techniczne bliźniaki?

Golf i Superb to techniczne bliźniaki? 2011-07-07

Na pierwszy rzut oka np. VW Golfa i Skodę Superb łączy niewiele. W rzeczywistości oba auta są ze sobą bardzo mocno spokrewnione. Producenci od wielu lat do produkcji zupełnie różnych pojazdów wykorzystują bowiem te same platformy podłogowe, które...
Volkswagen solidniejszy niż Toyota?

Volkswagen solidniejszy niż Toyota? 2011-06-21

Na początku roku TNS OBOP przeprowadził kolejną edycję badania „Intencja zakupu samochodu”, prowadzonego cyklicznie już od sześciu lat. Głównym celem projektu było określenie percepcji wizerunku popularnych w Polsce marek samochodów osobowych....
Która francuska marka jest najlepsza?

Która francuska marka jest najlepsza? 2011-06-09

Samochody francuskie mają w Polsce wierną rzeszę zwolenników. Chociaż nie wszystkie słyną z bezawaryjności, wielu kierowców ceni francuskie marki za bogate wyposażenie, przyjemne wnętrza, wysoki komfort jazdy, ciekawą stylistykę, a – od kilku...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...
Volvo znów najbezpieczniejsze!

Volvo znów najbezpieczniejsze! 2011-05-24

Niemiecki automobilklub ADAC przeprowadził testy systemów bezpieczeństwa w nowych samochodach klasy średniej. Do porównania stanęło sześć fabrycznie nowych pojazdów: Audi A7, BMW 530d, Infiniti M37, Mercedes CLS, Volkswagen Passat i Volvo V60....

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS