chceauto.pl
x

Volkswagen Golf

Oceny użytkowników3.6087/5. Głosy: 1081
Ocena: 3.61/5
Głosy: 1081.

Lata produkcji

1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Volkswagen Golf III (1993-1999)

Wprawdzie Golf III generacji wciąż uznawany jest w Polsce za jeden z najlepszych samochodów w swoim segmencie, w Niemczech wiele z tych aut przenosi się już z przydomowych parkingów na złomowiska. I nie ma się czemu dziwić - trzecia seria, która weszła na rynek w 1991 roku jest już prawdziwym staruszkiem.

To typowy reprezentant aut segmentu C z początku lat dziewięćdziesiątych. Z przodu wygodnie pomieszczą się dwie osoby, tylna kanapa to raczej miejsce dla dzieci. Pozytywnie ocenić należy bagażnik - pojemność 330 litrów i niska krawędź załadunku to niewątpliwe zalety modelu. Zawieszenie o klasycznej dla tego segmentu konstrukcji (z przodu kolumny McPhersona, z tyłu belka skrętna) zestrojono raczej z myślą o równych, niemieckich drogach. W polskich warunkach jego twarde nastawy nie każdemu przypadną do gustu. Trzeba jednak przyznać, że wytrzymałość elementów zawieszenia jest imponująca, a części zamienne tanie i łatwo dostępne.
Niestety, większość egzemplarzy nie grzeszy poziomem wyposażenia. Wiele aut pozbawionych jest nawet wspomagania kierownicy, w najsłabszych silnikach standardem była skrzynia biegów o czterech przełożeniach. Samochody z klimatyzacją i pakietem elektrycznym są stosunkowo rzadkie, mnogość wyposażenia potęguje też koszty utrzymania (np. łamiące się prowadnice szyberdachu).

Golf III nie jest już tak topornym samochodem jak mk II, nie wykazuje się również legendarną niezawodnością poprzednika. Często szwankuje instalacja elektryczna, znanym problemem jest również korozja, która atakuje nawet, nieliczne na naszym rynku, bezwypadkowe egzemplarze (pojawia się na tylnej klapie, nadkolach, progach, rantach drzwi).

Mimo ogólnej trwałości podzespołów mechanicznych w samochodzie, którego produkcja zakończyła się 12 lat temu (ostatnie egzemplarze zjechały z taśmy w 1997 roku) każda usterka ma prawo się zdarzyć. Często zawodzi układ hamulcowy (hamulce nierówno biorą), układ chłodzenia (pękające ze starości węże, rozszczelniające się chłodnice) a także osprzęt (aparaty zapłonowe, alternatory, rozruszniki). W przypadku starszych silników Diesla uważać trzeba na rozrząd - silniki prześladowała usterka polegająca na ścinaniu klina na wale korbowym, co kończyło się luzowaniem koła pasowego rozrządu i w konsekwencji remontem kapitalnym. Należy sobie również zdawać sprawę z tego, że znalezienie w Polsce bezwypadkowego auta z realnym przebiegiem poniżej 300 tys. km graniczy z cudem. Golf III wciąż jest jeszcze kuszącą propozycją, ale tylko wówczas, gdy pochodzi z pewnego źródła i znamy jego historię. Z racji legendarnej niezawodności (która nie jest, niestety, prawdą) auta wyceniane są wyżej, niż ich konkurenci z podobnych roczników. Sprawia to, że za cenę 15 letniego golfa można kupić np. 9-letniego lanosa z udokumentowaną historią, co w wielu przypadkach(z punktu widzenia poziomu bezpieczeństwa i kosztów eksploatacji) okazać się może o wiele lepszym wyjściem.

Volkswagen Golf IV (1997-2006)

Golf czwartej generacji pojawił się na rynku w 1997 roku i przetrwał w ofercie Volkswagena przez sześć lat. Wyjątkiem jest tutaj wersja kombi, która produkowana była jeszcze do roku 2006.

Ilość miejsca w kabinie Golfa powinna zadowolić rodziny, ale nie można powiedzieć żeby było go więcej niż u konkurentów. Na pochwałę zasługują solidne materiały wykończeniowe i dobre spasowanie elementów. Samochody są też przeważnie dość dobrze wyposażone. Większość egzemplarzy dostępnych na rynku wtórnym posiada co najmniej: 2 poduszki powietrzne, ABS, „pełną elektrykę” czy np. klimatyzacją.

Niestety, decydując się na Golfa nie mamy już gwarancji bezawaryjnej eksploatacji. Pierwsze egzemplarze „czwórki” nadszarpnęły dość mocno wizerunek Golfa jako auta niezawodnego. Wyeliminowano wprawdzie wiele bolączek znanych z poprzednika, ale auta i tak gościły w serwisie dużo częściej, niż życzyliby sobie tego ich użytkownicy. W dodatku stan techniczny dostępnych w Polsce samochodów daleki jest od ideału.

Podobnie jak w mniejszym Polo, także i tutaj właściciele narzekali na zbyt szybko zużywające się elementy skrzyń biegów (haczenie, pękające obudowy skrzyń) i żyjącą własnym życiem elektronikę (awarie rozmaitych czujników - ABS, ESP, poduszki powietrzne, światła stopu).

Wybór silników w Golfie IV jest potężny. Na rynku najczęściej spotyka się samochody napędzane 16-zaworowymi jednostkami benzynowymi o pojemności 1.4 i 1.6 l. Są to przeciętne silniki, które nie oferują ani wybitnych osiągów ani szczególnie niskiego zużycia paliwa (w mieście około 10 l/100 km). Rozwiązaniem może okazać się montaż instalacji gazowej, z tym że silniki te dobrze tolerują wyłącznie instalacje sekwencyjne. Pewna partia silników 1.4 cierpiała na wadę konstrukcyjną układu smarowania. Pamiętać trzeba również o terminowym wymianie rozrządu, zwlekanie może skończyć się zerwaniem paska.
Jeśli ktoś zamierza inwestować w przeróbkę na gaz, powinien unikać silnika 1.6 FSI. Jest to jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny, co w praktyce uniemożliwia przeróbkę (w teorii jest to możliwe za pomocą specjalnej instalacji, jednak nie ma ekonomicznego sensu).

Poszukując osiągów warto zwrócić się ku silnikowi 1.8, który występuje w wersji wolnossącej oraz doładowanej. Koszty utrzymania będą wyższe, w silniku turbo trzeba liczyć się z koniecznością remontu turbosprężarki (koszt ok. 1500 zł).

W Golfie IV montowano jeszcze pięciocylindrowy silnik 2.3 VR5. To paliwożerna jednostka o wysokiej kulturze pracy i świetnych osiągach.

Trzeba pamiętać, że zagazowanie każdego z tych silników to proszenie się o kłopoty. Szczególnie silniki 1.8 podatne są na przegrzanie, co kończy się pęknięciem głowicy i śmiercią techniczną.

Unikatem na rynku i propozycją dla koneserów są silniki 2.8VR6.

Wybór jednostek wysokoprężnych był równie bogaty, jak benzynowych. Obecnie problem jest jeden - gigantyczne przebiegi, jakie większość samochodów z dieslami pod maską ma już za sobą. Z tego względu silnikiem najbardziej godnym polecenia jest 1.9 SDI. Jest to jednostka pozbawiona turbosprężarki, a więc i wszystkich związanych z nią problemów. Po stronie zalet wymienić trzeba trwałość i niskie zużycie paliwa, a po stronie wad - praktyczny brak osiągów (przyspieszenie do 100 km/h w ok. 17 s!) oraz niską kulturę pracy (głośny klekot i wibracje).

Jednostki 1.9 TDI posiadają już doładowanie i są dostępne w kilku wariantach mocy. W tak wiekowych samochodach trzeba liczyć się z koniecznością reanimacji turbiny, a więc wydatkiem ok. 1500 zł. Sprawny silnik oferuje jednak znacznie lepsze osiągi niż 1.9 SDI, przy czym spalenie pozostaje na niskim poziomie.

W 1999 roku silniki 1.9 TDI montowane w Golfie IV otrzymały pompowtryskiwacze. Oznacza to jeszcze lepsze osiągi przy podobnym zużyciu paliwa. Jednocześnie wzrósł jednak koszt serwisu (ew. wymiana pompowtryskiwaczy), zaś silniki straciły na kulturze - są głośne i wibrują.

Poza turbosprężarkami i wtryskiwaczami zużyciu eksploatacyjnemu podlega dwumasowe koła zamachowe.

W Golfach, niezależnie od silnika figle płata też osprzęt - czasami zdarzają się usterki cewek zapłonowych. Użytkownicy narzekają również na usterki elektrycznie podnoszonych szyb, centralnych zamków czy mechanizmów wycieraczek. Za elektroniczne ekscesy odpowiada często uciekająca "masa".

Narzekać nie można natomiast na zawieszenie. Niemieccy inżynierowie nie przejmowali się konkurencją, która coraz częściej stawiała na dobre prowadzenie montując zawieszenia wielowahaczowe i postawili na proste, za to sprawdzone rozwiązania: z przodu znajdziemy klasyczną kolumną McPhersona, zaś z tyłu - belkę skrętną (niezależne zawieszenie tylne zastosowano tylko w samochodach czteronapędowych). W efekcie zawieszenie wytrzymuje duże przebiegi, zaś naprawa jest tania i bezproblemowa. W wahaczach wymieniać można sworznie (koszt od 40 zł) i tuleje, łączniki stabilizatorów kosztują ok. 35-40 zł.

Bardziej kosztowna jest naprawa zawieszenia tylnego. Co prawda silntbloki belki są tanie, ale ich wymiana kłopotliwa, przez co cała operacja może pochłonąć nawet 500 zł.

Volkswagen Golf IV należy do najchętniej kupowanych przez Polaków samochodów. Ma to swoje dobre i złe strony. Dobre? Nie będzie problemu ze sprzedażą. Złe? Z Niemiec sprowadza się wszystkie możliwe egzemplarze, również te, które ze względu na ogólne wyeksploatowanie powinny znaleźć swoje miejsce na złomowisku, jak i te po poważnych wypadkach. Sprowadza się, bo wiadomo, że kupiec się znajdzie, byle cena nie była wysoka. W tej sytuacji znalezienie zadbanego egzemplarza, z udokumentowaną historią jest w zasadzie niemożliwe. A w przypadku Volkswagena Golfa IV to właśnie udokumentowana historia powinna być podstawowym kryterium oceny przedzakupowej.

Przy oględzinach należy zwrócić uwagę na to, czy na karoserii nie ma oznak korozji. Golfy miały ocynkowane nadwozia i były świetnie zabezpieczone przed rdzą, więc jej występowanie świadczy o powypadkowej historii auta.

W razie awarii odradzamy także korzystanie z autoryzowanych stacji obsługi, gdyż ceny niektórych podzespołów potrafią zwalić z nóg (np. skrzynia biegów do modelu 1,4 to koszt grubo ponad 10 tys zł.). Wybieranie się do ASO, jest o tyle bezsensowne, że na rynku znajdziemy praktycznie wszystkie części. Można decydować, czy korzystamy z elementów używanych, części oryginalnych sprzedawanych przez sklepy i hurtownie, czy też zamienników. Te ostatnie mają różne ceny i różnią się przy tym jakością.

Golf IV zapewnia dobry poziom bezpieczeństwa. W testach Euro NCAP uzyskał ocenę 4 gwiazdek za ochronę pasażerów dorosłych.

Po zakupie warto zainwestować w dobry alarm, a jeszcze lepiej - solidne zabezpieczenie mechaniczne. Golf IV cieszy się, niestety, dość dużą popularnością wśród złodziei, którzy rozbierają samochody na części.

Volkswagen Golf V (2002-2009)

Piąta generacja Golfa trafiła do sprzedaży w 2003 roku. Samochód przetrwał w ofercie Volkswagena do roku 2008 kiedy zastąpiła go kolejna seria bestselleru z Niemiec

Zalet auta nie trzeba przedstawiać – doceniły je setki tysięcy nabywców na całym świecie. W stosunku do poprzednika największą nowością „piątki” była rezygnacja z archaicznej, acz wytrzymałej belki skrętnej - w tylnym zawieszeniu zastąpił ją wreszcie układ wielowahaczowy, podobny do tego, jaki spotkać można np w Fordzie Focusie. Dzięki niemu samochód zdecydowanie lepiej radzi sobie na krętych drogach

Auto oferuje całkiem wygodne warunki podróżowania młodej rodzinie, bagażnik o pojemności 350 litrów w zupełności wystarcza. Co ważne – w przeciwieństwie do poprzednich generacji - większość egzemplarzy jest też całkiem nieźle wyposażona. Auta mają zazwyczaj po sześć poduszek powietrznych, klimatyzację czy pakiet elektryczny (szyby i lusterka). Na pochwałę zasługuje również ergonomiczne wnętrze, chociaż plastik użyty do jego wykończenia nie sprawia już wrażenia niezniszczalnego, jak miało to miejsce w poprzedniku.

Na jakie usterki muszą być przygotowani wszyscy właściciele piątej generacji Golfa? Niestety samochód nie miał zbyt udanego debiutu. W pierwszych egzemplarzach zdarzało się wiele usterek – zakup auta z początku produkcji niesie więc za sobą pewne ryzyko. Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie wersje silnikowe zapewniają tanią i bezproblemową eksploatację.

Szczególnie warty polecenia jest prosty, pozbawiony bezpośredniego wtrysku paliwa, benzynowy silnik 1,6 l o mocy 102 KM. Zapewnia autu znośne osiągi, akceptowalny apetyt na paliwo i – co najważniejsze – rzadko się psuje. Wśród jednostek wysokoprężnych na uwagę zasługują stare 1,9 l TDI, chociaż i im zdarzają się nieprzyjemne wpadki (np. pęknięta głowica), usterki turbosprężarek czy zaworów sterujących.

Tego typu niedomagania to jednak nic, w porównaniu do awarii, które przez cały okres wytwarzania Golfa V, trapiły wysokoprężne motory 2,0 l. TDI. Wiele egzemplarzy dosięgły problemy tzw. osiadających i pękającymi głowicami, bardzo często dochodziło też do rozciągnięcia się łańcucha napędzającego pompę oleju lub zużycia współpracujących z nim zębatek pompy. W efekcie silnik przestawał być należycie smarowany i dochodziło do jego zatarcia na panewkach wału.

Niestety, również jednostki benzynowe nie są wzorem bezawaryjności. Ostrożnie należy podchodzić do aut z silnikiem 1,4 l. TSI. W mocniejszych modelach (140 KM i 160 KM) nagminną usterką jest awaria sprzęgiełka pompy wody, które odpowiada za włączanie i wyłączanie kompresora. W początkowym okresie produkcji nagminnie dochodziło też do pękania tłoków i pierścieni tłokowych! Bardzo częstą przypadłością jest też rozciąganie się łańcucha rozrządu, co objawia się charakterystycznym grzechotaniem występującym najczęściej zaraz po zimnym starcie.

Decydując się na Golfa V warto wiedzieć, że pierwsze roczniki cierpiały również z powodu odklejających się uszczelek. W przypadku modeli z trzydrzwiowym nadwoziem często dochodzi do opuszczania się drzwi. Czasami pojawiają się też usterki klimatyzacji, wycieraczek (nietrwałe tulejki osiujące), wybieraków skrzyni biegów, wspomagania kierownicy czy zamków świadczące, nie tyle o ogólnym wyeksploatowaniu, ale raczej o niższej niż u poprzedników trwałości.

Volkswagen Golf VI (2008-2015)

Szósta generacja Volkswagena Golfa zadebiutowała na salonie paryskim w 2008 roku. Zimą tego samego roku pierwsze auta trafiły do dilerów.
Samochód ten nie stanowił rewolucji. Podobnie jak piąta generacja oparty został na płycie podłogowej PQ35. Bez zmian pozostało zawieszenie i rozstaw osi, niewiele zmieniona została również stylistyka, niektóre elementy, jak ramki drzwi, boczne okna czy dach są identyczne. Tak naprawdę Golfa VI należałoby potraktować więc nie jako nową generację, ale lifting Golfa V.

Wzbogacono za to nieco wyposażenie, które standardowo obejmowało siedem poduszek powietrznych, ESP i klimatyzację.
W 2010 roku oferta została poszerzona o wersję kombi.

Samochód nie był wolny od wad wieku dziecięcego. Zdarzały się stuki w drzwiach kierowcy. Ostrożnie należy podchodzić do aut ze 160-konnym silnikiem 1.4 TSI. Użytkownicy zgłaszali piski dochodzące z pompy wodnej (Volkswagen informował, że taki urok tego modelu) oraz okazjonalne problemy z wchodzeniem na obroty. Ta usterka kończyła się zapaleniem kontrolki EPC i unieruchomieniem samochodu. Początkowo serwisy wymieniały wtryskiwacze, ostatecznie zdecydowano się na zmianę oprogramowania - niemiecka centrala Volkswagena w listopadzie 2010 roku ogłosiła oficjalną akcję serwisową obejmującą wszystkie modele modele sprzedawane z silnikami 1.4 TSI i wyprodukowane między sierpniem 2008 a majem 2010 (w sumie ponad 71 tys. aut).

Volkswagen Golf VII (2012-2019)

Siódma generacja Volkswagena Golfa zadebiutowała na salonie paryskim w 2012 roku. W przeciwieństwie do Golfa serii VI, nowy pojazd zaprojektowany został od podstaw w oparciu o nową tzw. modułową płytę podłogową MQB. Auto mierzy teraz 4,26 m (w stosunku do poprzednika urosło o 56 mm), zdecydowanie – aż o 59 mm – zwiększył się również rozstaw osi.

Nowy Golf VII jest o 27 mm niższy i o 13 mm szerszy niż poprzednia generacja. Dzięki temu wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów. Podróżujący na tylnej kanapie mają teraz dodatkowe 15 mm przestrzeni na nogi, bagażnik auta pomieści 380 litrów zamiast dotychczasowych 350 litrów.

W marcu 2013 roku na salonie w Genewie Volkswagen pokazał nowe wersje Golfa VII: sportowe GTI i GTD oraz kombi.

Pod koniec 2016 roku samochód doczekał się liftingu. Pod względem stylizacji zmiany ograniczono do minimum. Auta otrzymały nowe zderzaki i tylne światła wykonane w technologii LED. Ponadto w topowych wersjach kierunkowskazy są teraz animowane. Całkowicie nowe światła wykonane w technologii LED zastąpiły dotychczas stosowane światła ksenonowe.

Więcej nowości znajdziemy w środku. Przede wszystkim Golf otrzymał nowy system infotainment o nazwie Discover Pro z większymi ekranami dotykowymi (aż do 9,2 cala) oraz - po raz pierwszy w samochodzie kompaktowym - z możliwością sterowania gestami. Jednocześnie poszerzono zakres usług online. Nowości to "Guide & inform" i "Security & Service". Pojawił się również szereg nowych systemów - asystentów kierowcy, jak asystent jazdy w korku (który umożliwia jazdę półautonomiczną za innym pojazdem z prędkością do 60 km/h) oraz Emergency Assist, który samodzielnie, automatycznie poinformuje centrum ratownicze o wypadku, podając również jego lokalizację. Nowością jest również system automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych. Po raz pierwszy w Golfie po liftingu znalazł zastosowanie silnik 1.5 TSI Evo o mocy 150 KM wyposażony w system Active Cylinder Management (ACT), czyli odłączanie cylindrów, gdy silnik nie pracuje pod dużym obciążeniem. Kuracji wzmacniającej poddano też modele GTI. Golf GTI będzie teraz dysponował mocą 230 KM, a GTI Performance - 245 KM.

Volkswagen Golf VIII (2020-2022)

Volkswagen Golf VIII generacji został zaprezentowany jesienią 2019 roku, a do salonów trafił na początku 2020 roku.

Stylistycznie samochód stanowi raczej ewolucję niż rewolucję. Auto jest całkowicie nowe, ale jednocześnie na pierwszy rzut oka rozpoznawalne, wyraźnie nawiązując do poprzedników. Szczególnie charakterystyczny jest tylny słupek, a największą nowością jest duże przetłoczenie na przednich i tylnych drzwiach.

Nowa generacja ma 428,4 cm długości, 179 cm szerokości i 145,6 cm wysokości przy rozstawie osi 263,6 cm. Projektantom udało się zmniejszyć powierzchnię czołową samochodu (do 2,21 m2), a co za tym idzie - współczynnik oporu powietrza Cx (do 0,275).

Również wnętrze nie zaskakuje. Na konsoli środkowej znajduje się ekran systemu infotainment, opcjonalnie auto może posiadać tzw. wirtualne zegary oraz system HUD. Typowo dla Golfa wnętrze jest uporządkowane i ergonomiczne, chociaż nie każdemu się spodoba, że zniknął panel klimatyzacji - temperaturę trzeba będzie ustawiać za pomocą ekranu dotykowego.

Nowy Volskwagen Golf jest dostępny z szeregiem jednostek napędowych. Obok spalinowych jednostek TSI i TDI pojawiły się hybrydy typu mild (oznaczone eTSI, moce 110, 130 i 150 KM) oraz plug-in (oznaczane eHybrid, oparte o silnik 1.4 TSI, moce 204 i 245 KM). Te ostatnie posiadają akumulator o pojemności 13 kWh, który pozwala na pokonanie kilkudziesięciu kilometrów w trybie elektrycznym.

Golf VIII generacji nie jest natomiast dostępny w wersji elektrycznej ani jako klasyczna hybryda.

Pod maską Golfa znajdują się natomiast trzycylindrowe jednostki benzynowe 1.0 TSI o mocy 90 lub 110 KM oraz czterocylindrowe 1.5 TSI o mocy 130 lub 150 KM. Nie zabrakło diesla 2.0 TDI o mocy 115 lub 150 KM.

Wiosną 2020 roku zaprezentowano Golfa w wersjach GTI, GTD, GTE, które do sprzedaży trafiły w sierpniu. W kolejnych miesiącach pojawił się Golf GTI Clubsport oraz w odmianie R.

W efekcie gama silnikowa objęła jednostki o mocy od 90 do 300 KM.

Pod koniec 2020 roku zaprezentowano Golfa Variant, czyli kombi, wtedy też pojawiła się uterenowiona wersja Alltrack. Golfa Variant w wersji R zaprezentowano zaś dopiero w lipcu 2021 roku.

Przykładowe samochody

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VIII R 2.0 TSI 320 KM

2021, hatchback 5dr
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 155 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny2.50/5. Głosy: 4
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VIII GTI 2.0 TSI 245 KM

2021, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 120 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny4.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VIII Alltrack 2.0 TDI 200 KM

2021, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 142 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VIII 1.0 TSI 110 KM

2020, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 58 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
zdjęcia wkrótce

Volkswagen Golf VII R FL 2.0 TSI 310 KM

2017, hatchback 3dr
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 95 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII R 2.0 TSI 300 KM

2014, hatchback 3dr
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 63 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny5.00/5. Głosy: 2
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII GTI FL 2.0 TSI 245 KM

2017, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 75 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII GTI 2.0 TSI 230 KM

2013, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 44 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny4.50/5. Głosy: 2
zdjęcia wkrótce

Volkswagen Golf VII FL 1.0 TSI 85 KM

2017, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 43 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
zdjęcia wkrótce

Volkswagen Golf VII Alltrack FL 2.0 TDI 150 KM

2017, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 71 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII Alltrack 1.6 TDI 110 KM

2015, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: ręczna
cena: 50 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny4.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII 1.2 TSI 105 KM

2012, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 25 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny2.00/5. Głosy: 6
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VI 1.2 TSI 105 KM

2009, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 18 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny4.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf V 1.4 16V 75 KM

2003, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 11 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny4.00/5. Głosy: 2
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf IV 1.4 16V 75 KM

1997, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 7 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny4.00/5. Głosy: 2
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf III 1.4 60 KM

1994, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 2 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny4.17/5. Głosy: 6

Zobacz także

Volkswagen Golf po liftingu

Volkswagen Golf po liftingu 2024-01-24

Golf obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Wersję po modernizacji będzie można zamawiać już za kilka tygodni. Samochód otrzymał nowy system infotainment, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu, a także zmienione układy napędowe. Wśród...
Volkswagen Golf ma 50 lat

Volkswagen Golf ma 50 lat 2024-01-08

Golf jest najważniejszym modelem marki Volkswagen i można powiedzieć, że jest także synonimem terminu „bestseller”. Od 1974 roku osiem generacji Golfa wybrało ponad 37 milionów kierowców. Specjalnie na 50. urodziny Golfa Volkswagen uhonoruje...
Volkswagen Golf R 333 Limited Edition

Volkswagen Golf R 333 Limited Edition 2023-06-02

Volkswagen Golf R 333 Limited Edition to specjalna wersja Golfa, której liczbą przewodnią jest 333 - powstaną tylko 333 egzemplarze, a każdy będzie napędzany silnikiem o mocy 333 KM. Tym samym będzie to najmocniejsze edycja Golfa w historii.Volkswagen...
Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem w Europie

Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem w Europie 2021-10-25

Wrzesień 2021 roku przejdzie do historii motoryzacji. To właśnie w tym miesiącu po raz pierwszy w historii najliczniej kupowanym samochodem w Europie okazało się auto o napędzie elektrycznym - Tesla Model 3.We wrześniu na europejskie drogi wyjechało...
Volkswagen Golf R Variant

Volkswagen Golf R Variant 2021-07-08

Volkswagen zaprezentował Golfa R Variant, czyli najmocniejszą odmianę w wersji kombi. Volkswagen Golf R obecnej generacji debiutował w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas pokazano hatchbacka, ale od razu zapowiedziano, że kombi również będzie...
Najpopularniejsze nowe auta w Polsce

Najpopularniejsze nowe auta w Polsce 2021-01-05

Znamy już pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się nowych aut w 2020 roku w Polsce. Najwięcej powodów do radości mają w tym przypadku dealerzy Toyoty i Skody. Najchętniej kupowanym nowym autem w Polsce była w ostatnich dwunastu miesiącach...
Volkswagen Golf R. Ceny

Volkswagen Golf R. Ceny 2020-12-09

Ma być mocniejszy, bardziej dynamiczny, oszczędniejszy, lepiej skomunikowany z otoczeniem, cyfrowy – Volkswagen rozpoczyna sprzedaż Golfa R, czyli najmocniejszej odmiany Golfa ósmej generacji. Ceny tego pojazdu zaczynają się od 198 690 zł.Na uwagę w...
Golf Alltrack już w salonach

Golf Alltrack już w salonach 2020-11-06

Volkswagen systematycznie rozszerza gamę modeli Golfa ósmej generacji. Do oferty dołączył własnie nowy Golf Alltrack, seryjnie wyposażony w stały napęd na cztery koła 4MOTION.Dwulitrowa jednostka napędowa TDI Golfa Alltrack rozwija moc 200 KM....
Volkswagen Golf R. Najmocnieszy!

Volkswagen Golf R. Najmocnieszy! 2020-11-04

Volkswagen zaprezentował Golfa w wersji R. To najmocniejsza i najbardziej ekstremalna wersja tego modelu.Niemiecki koncern systematycznie wprowadzał kolejne, usportowione wersje Golfa: GTE, GTD, GTI i GTI Clubsport. Jednak pojazdem, który znajdzie się na...
Volkswagen Golf GTI Clubsport. Imponuje mocą!

Volkswagen Golf GTI Clubsport. Imponuje mocą! 2020-10-15

Volkswagen poszerza gamę usportowionych wersji Golfa o wersję GTI Clubsport. Model ten dołącza do pokazanych już wcześniej wersji GTI, GTD i GTE.Golf GTI w wersji Clubsport po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku, z okazji 40. rocznicy premiery Golfa...
Volkswagen Golf Variant VIII

Volkswagen Golf Variant VIII 2020-09-09

Volkswagen opublikował właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Golfa w odmianie Variant. Kombi trafić ma do salonów jeszcze w tym roku. Samochód jest o 66 mm dłuższy niż hatchback, co oznacza, że kombi mierzy dokładnie 4633 mm. Variant może się...
Golf GTI i GTE już w polskich salonach

Golf GTI i GTE już w polskich salonach 2020-08-27

Do 9 oferowanych obecnie wersji silnikowych Golfa ósmej generacji dołączyły własnie dwie kolejne, najmocniejsze z dotychczasowych – 245-konna kultowa GTI oraz GTE z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o identycznej mocy. Golfa GTI ósmej...
Nowy Volkswagen Golf. Polskie ceny!

Nowy Volkswagen Golf. Polskie ceny! 2020-08-04

Wiemy już, ile zapłacić trzeba w polskim salonie za najnowsze wcielenie "króla kompaktów". Volkswagen opublikował właśnie cennik nowego Golfa ósmej generacji!Podstawowa odmiana - "Golf" - wyceniona została na 75 490 zł. Za taką kwotę nabywca...
Najlepsze auta za 10 tys. zł

Najlepsze auta za 10 tys. zł 2020-05-29

Sytuacja związana z koronawirusem zmieniła nasze podejście do przemieszczania się. Jeżeli mamy taką możliwość, chętniej wybieramy własny samochód niż np. komunikację miejską czy taksówkę. Choć niełatwo podjąć teraz decyzję o zakupie auta,...
Volkswagen Golf za mniej niż 70 tys. zł

Volkswagen Golf za mniej niż 70 tys. zł 2020-03-14

Gama nowego Volkswagena Golfa została poszerzona o dwie podstawowe wersje silnikowe, przeznaczone głównie do zakupu przez floty. Chodzi o auta z silnikami benzynowymi o mocy 90 i 110 KM. Aktualnie cennik modelu otwiera wersja w cenie 75 490 zł. Po...
Nowe wersje Volkswagena Golfa: GTI, GTD i GTE

Nowe wersje Volkswagena Golfa: GTI, GTD i GTE 2020-03-01

Na odwołanym salonie w Genewie Volkswagen miał zaprezentować trzy nowe wersje Golfa: GTI, GTD i GTE. Z powodu koronawirusa salon się nie odbędzie, ale o samochodach wiemy już bardzo dużo.Golf GTI kontynuuje tradycję samochodu pokazanego po raz pierwszy...
Nadjeżdża Volkswagen Golf GTI VIII generacji

Nadjeżdża Volkswagen Golf GTI VIII generacji 2020-02-22

Niemal równe 45 lat po premierze pierwszego Volkswagena Golfa GTI niemiecki koncern zaprezentuje Golfa VIII GTI. Auto, które oficjalnie jest prototypem zbliżonym do wersji produkcyjnej, zostanie pokazane na salonie w Genewie na początku marca.Podobnie, jak...
Volkswagen Golf GTD w Genewie

Volkswagen Golf GTD w Genewie 2020-02-17

Wygląda na to, że śmierć silników wysokoprężnych została ogłoszono przedwcześnie. Udowadnia to właśnie Volkswagen, a więc firma, która po wybuchu afery spalinowej stała się jednym z liderów elektromobilności.Otóż niemiecki koncern ogłosił...
Volkswagen Golf VIII. Polskie ceny

Volkswagen Golf VIII. Polskie ceny 2020-01-25

Volkswagen rozpoczyna sprzedaż Golfa ósmej generacji. Poznaliśmy ceny tego modelu.Producent podkreśla, że wyposażenie seryjne Golfa jest teraz znacznie bogatsze niż dotychczas. Już w podstawowej wersji są dostępne takie systemy, jak Lane Assist...
Nowe testy Euro NCAP. Elektryki rozczarowaniem?

Nowe testy Euro NCAP. Elektryki rozczarowaniem? 2019-12-19

Euro NCAP opublikowało solidną porcję wyników testów zderzeniowych. Tym razem sprawdzono poziom bezpieczeństwa aż dziesięciu modeli debiutujących na europejskim rynku. Wśród nich znalazły się aż trzy samochody producentów z Chin. Listę otwiera...
Volkswagen Golf VIII generacji!

Volkswagen Golf VIII generacji! 2019-10-24

Podczas specjalnego wydarzenia w Wolfsburgu zaprezentowano Volkswagena Golfa VIII generacji. Co zmieniło się w tym najchętniej kupowanym w Europie modelu?Stylistycznie samochód stanowi raczej ewolucję niż rewolucję. Auto jest całkowicie nowe, ale...
Znamy kandydatów do WCOTY

Znamy kandydatów do WCOTY 2019-09-10

Na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie jury konkursu na Światowy Samochód Roku 2020 opublikowało wstępną listę kandydatów do tej prestiżowej nagrody. Szanse na tytuł ma obecnie 31 modeli, które debiutują właśnie – lub w...
Volkswagen Golf VIII coraz bliżej

Volkswagen Golf VIII coraz bliżej 2019-08-29

Volkswagen ujawnił pierwsze zdjęcie Golfa ósmej generacji. Niestety, auto ciągle pokryte jest kamuflażem. Oficjalna prezentacja nowego Volkswagena Golfa nastąpi już pod koniec października, a więc nie we wrześniu, gdy odbędzie się salon we...
Volkswagen Golf jako hybryda mild

Volkswagen Golf jako hybryda mild 2019-05-17

Volkswagen Golf ósmej generacji, którego premiera ma mieć miejsce w tym roku, będzie dostępny jako hybryda typu mild.Przepisy wymagają trwałego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla tak, by w 2020 roku wynosiła ona w wypadku wszystkich modeli jednego...
Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW!

Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW! 2019-02-08

Wyniki sprzedaży Volkswagena za 2018 rok mogą wprawić w konsternację miłośników marki. Jeśli wierzyć branżowemu serwisowi focus2move analizującemu światową sprzedaż nowych aut w oparciu o przeszło 300 wiarygodnych źródeł okaże się, że Golf...
Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce!

Oto najczęściej naprawiane auta w Polsce! 2019-01-03

Autodata - jeden z wiodących dostawców informacji technicznych w branży motoryzacyjnej – opublikował raport najczęściej serwisowanych pojazdów w 2018 roku. W Polsce najczęściej serwisowanym samochodem po raz kolejny okazał się Opel Astra H. Drugą...
15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg!

15-latek za 15 tys. zł. Oto prawdziwy obraz polskich dróg! 2018-11-22

To już prawie pewne. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 zamknie się liczbą przeszło 1 mln aut, które trafiły do Polski w ramach importu indywidualnego. Z informacji instytutu Samar wynika, że skumulowany wynik w ostatnich dwunastu miesiącach...
Cena czyni cuda? A umiesz ją policzyć?

Cena czyni cuda? A umiesz ją policzyć? 2018-10-22

Polacy w czasie zakupu nowego samochodu kierują się głównie jego ceną. Niemal w ogóle nie biorą pod uwagę kluczowych kwestii związanych z eksploatacją i posiadaniem auta, przez co nieświadomie narażają się na stratę dużych pieniędzy....
Volkswagen rozpoczął wyprzedaż rocznika 2018

Volkswagen rozpoczął wyprzedaż rocznika 2018 2018-10-11

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów z rocznika 2018. Dwa najpopularniejsze w Polsce modele Volkswagena – Golf i Passat – są teraz dostępne z rabatem w wysokości, odpowiednio nawet 16 000 zł i 22 000 zł. Oferta trwa do...
Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10!

Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10! 2018-08-29

Znamy wyniki światowej sprzedaży nowych samochodów w pierwszej połowie bieżącego roku. Chociaż „królami rynku” pozostają kompaktowe hatchbacki po piętach coraz mocniej deptają im suvy!W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych nowych aut na...
Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena 2018-07-20

Volkswagen utrzymał w pierwszej połowie roku pozytywny trend, sprzedając na świecie 3,12 miliona samochodów. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy z salonów wyjechało o 6,3 procenta więcej samochodów niż w tym samym okresie...
200 tysięcy Volkswagenów R

200 tysięcy Volkswagenów R 2018-07-08

Na rynek trafiło już 200 tysięcy Volkswagenów sygnowanych literą R. Wynik ten udało się osiągnąć w 15 lat.Jubileuszy egzemplarz Volkswagena ze logiem R został sprzedany w Wielkiej Brytanii, a kluczyki nabywcy przekazał sam prezes Volkswagena R....
Volkswagen Golf GTI TCR oficjalnie

Volkswagen Golf GTI TCR oficjalnie 2018-05-13

Na zlocie miłośników GTI nad jeziorem Worthersee w Austrii oficjalnie zadebiutował Volkswagen Golf GTI TCR. Samochód oficjalnie jest konceptem, ale wersja produkcyjna pojawi się pod koniec roku i nie będzie się znacząco różniła.Wygląd, moc i...
Volkswagen Golf GTI TCR

Volkswagen Golf GTI TCR 2018-05-04

Volkswagen zdradził pierwsze informacje o nowym Golfie GTI TCR. Samochód zostanie zaprezentowany 9 maja na zlocie GTI Meeting nad austriackim jeziorem Worthersee.Zlot GTI nad Worthsersee to największa tego typu impreza na świecie. W zeszłym wzięło w nim...
Korozja czyli cichy zabójca?

Korozja czyli cichy zabójca? 2018-05-03

Kierowcy rzadko zaprzątają sobie głowę kwestią korozji. Rdzawe wykwity na poszyciach progów czy nadkoli traktowane są w kategoriach problemu natury estetycznej. W rzeczywistości korozja ma ogromny wpływ na sztywność karoserii - co za tym idzie -...
Nowy VW Golf dostanie nowy silnik

Nowy VW Golf dostanie nowy silnik 2018-04-28

Podczas odbywającego się w Wiedniu sympozjum na temat silników Volkswagen zaprezentował trzy nowości.Pierwsza to układ hybrydowy typu mild hybrid, który polega na połączeniu silnika spalinowego z 48-voltowym rozrusznikiem napędzanym paskiem i z...
Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce 2018-04-10

Po bardzo dobrym 2017 roku, Volkswagen nie zwalnia tempa. Przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 906 egzemplarzy nowych osobowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.Oznacza to wzrost liczby rejestracji o...
Volkswagen królem Europy

Volkswagen królem Europy 2018-02-02

Europejskie statystyki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń. Na Starym Kontynencie król jest jeden. Które modele cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku? Niekwestionowanym liderem rynku pozostaje Volkswagen Golf. W 2017 roku na...
Volkswagen Golf z nowym silnikiem 1.5 TSI

Volkswagen Golf z nowym silnikiem 1.5 TSI 2018-01-10

Volkswagen rozszerzył gamę silników oferowanych do Golfa i do Golfa Varianta o benzynowy silnik 1.5 TSI o mocy 130 KM.Turbodoładowany, czterocylindrowy silnik, pracujący w cyklu Millera, posiada bezpośredni wtrysk paliwa oraz wysoki stopień sprężania....
Rekordowy rok Volkswagena

Rekordowy rok Volkswagena 2017-12-29

2017 rok przejdzie do historii Volkswagena. Z fabryk niemieckiego koncernu na całym świecie wyjechało po raz pierwszy ponad 6 mln samochodów.Bardzo ciekawie wygląda lista najpopularniejszych modeli. Znajdują się na niej Jetta, Golf, Santana, Passat i...
Golf lokomotywą sprzedaży Volkswagena

Golf lokomotywą sprzedaży Volkswagena 2017-12-27

Zmagający się ze skutkami afery spalinowej Volkswagen nie może narzekać na spadającą sprzedaż. W kończącym się roku filarami sprzedaży były Golf, Tiguan i Touran.Absolutnym numerem 1 Volkswagena w roku 2017 bez wątpienia był Volkswagen Golf....
Oto nowy Volkswagen Jetta

Oto nowy Volkswagen Jetta 2017-12-12

Do sieci przedostała się właśnie pierwsza z grafik w pełnej kasie ukazujących nowe, siódme już, wcielenie Volkswagena Jetty. Nowy „golf z bagażnikiem” zadebiutować ma 13 stycznia. Chociaż szósta generacja Jetty nie jest już młodzieniaszkiem,...
150 mln Volkswagenów!

150 mln Volkswagenów! 2017-08-28

W świecie motoryzacji trudno o bardziej spektakularny sukces. W 72 lata od wyprodukowania pierwszego "powojennego" Garbusa, z linii montażowej Volkswagena zjechał właśnie pojazd z numerem 150 000 000!Warto przypomnieć, że program zmotoryzowania Niemiec...
Ile km kabli jest w nowoczesnym aucie?

Ile km kabli jest w nowoczesnym aucie? 2017-08-16

Thomas Schmidt kręci korbą swojego oldtimera. Silnik z mechanicznym stukotem powoli budzi się do życia. Schmidt to zapalony miłośnik samochodów, swoim automobilem z lat 20. co weekend wyjeżdża na przejażdżkę. Nazywa to „odpowiednim...
VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki

VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki 2017-08-09

Volkswagen Golf nie przez przypadek określany jest mianem „króla kompaktów”. Samochód – po raz kolejny – okazał się być najchętniej wybieranym nowym autem w Europie! Takie wnioski płyną z analizy danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje...
Nowy Golf w polskich salonach

Nowy Golf w polskich salonach 2017-03-28

W polskich salonach dostępny jest już nowy Golf. Samochód z silnikiem 1.0 TSI, który osiąga moc 85 KM, kosztuje w wersji Trendline 66.990 zł. Nowa wersja kompaktowego bestsellera już w podstawowym wyposażeniu ma seryjny system multimedialny...
Volkswagen Golf GTI Performance. Ceny

Volkswagen Golf GTI Performance. Ceny 2017-03-23

Volkswagen podał polskie ceny Golfa GTI Performance.Volkswagen Golf GTI Performance jest dostępny z silnikiem o mocy 245 KM i 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Napęd trafia na przednie koła, a o odpowiednią...
Sprzedaż nowych aut. Aż trzy Volkswageny w pierwszej piątce!

Sprzedaż nowych aut. Aż trzy Volkswageny w pierwszej piątce! 2017-02-27

Chociaż wielu z nas rozpamiętuje jeszcze sylwestrowe imprezy, producenci samochodów podsumowują już pierwsze statystyki sprzedaży nowych pojazdów w 2017 roku. Które modele cieszą się obecnie największym zainteresowaniem europejskich nabywców?Jak...
Nowy Golf już w Polsce

Nowy Golf już w Polsce 2017-02-09

W polskich salonach Volkswagena można składać zamówienia na nowego Golfa. Samochód z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 KM kosztuje w wersji Trendline 66.990 złOdświeżonego Golfa rozpoznać można po zmienionej przedniej części nadwozia (z diodowymi...
4MOTION - by czuć się bezpiecznie zimą

4MOTION - by czuć się bezpiecznie zimą 2017-01-23

W Volkswagenie napęd na cztery koła nie jest przywilejem jedynie aut terenowych. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli – od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych. W porównaniu do wyniku osiągniętego w...
Dobry wynik Volkswagena w Polsce

Dobry wynik Volkswagena w Polsce 2017-01-08

Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z...
Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty

Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty 2016-12-21

Trwa wyprzedaż Volkswagenów z roku produkcji 2016. Nowe samochody są oferowane teraz z rabatem wynoszącym do 21 tys. zł.Ofertę aut dostępnych w wyprzedaży można szybko sprawdzić na stronie internetowej, która umożliwia znalezienie Volkswagena...
Afera spalinowa. Jest plan napraw aut Volkswagena

Afera spalinowa. Jest plan napraw aut Volkswagena 2016-12-21

Grupa Volkswagena otrzymała wszystkie zezwolenia z Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) na dokonanie modyfikacji w silnikach TDI typu EA189.W najbliższych tygodniach poszczególne marki koncernu będą sukcesywnie informować o akcji wszystkich...
Duże obniżki na samochody Volkswagena

Duże obniżki na samochody Volkswagena 2016-11-20

Volkswagen przygotował ofertę wyprzedażową na samochody z rocznika 2016. Kupujący mogą liczyć na obniżki od 3 do 21 tys. zł. Modele up!, Polo, Golf i Jetta są teraz dostępne z rabatem w wysokości od 3 do 10 tys. zł. O tę kwotę można obniżyć...
e-Golf. Elektryczny Volkswagen po liftingu

e-Golf. Elektryczny Volkswagen po liftingu 2016-11-17

W Los Angeles zaprezentowano Volkswagena e-Golf po najnowszej kuracji odmładzającej. Wzorem odświeżonego niedawno Golfa samochód otrzymał zmodernizowane pasy przedni i tylny. Cechą charakterystyczną są nowe reflektory główne i światła do jazdy...
Volkswagen Golf po liftingu

Volkswagen Golf po liftingu 2016-11-10

Volkswagen Golf to ikona niemieckiej motoryzacji - samochód, który od 40 lat zalicza się do światowych bestsellerów. Obecna, siódma generacja tego pojazdu debiutowała na rynku w 2012 roku. Nic więc dziwnego, że Volkswagen poddał Golfa liftingowi.Jak...
Kolejny rekord Volkswagena!

Kolejny rekord Volkswagena! 2016-10-17

Marka Volkswagen sprzedała we wrześniu 2016 roku na całym świecie 547 700 samochodów osobowych, czyli o 6,7 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do września przekazano klientom łącznie 4 374 900 samochodów. Volkswagen...
Nowy Golf już za miesiąc!

Nowy Golf już za miesiąc! 2016-10-14

Fani Volkswagena odliczają dni do premiery odświeżonego Golfa VII generacji. Auto znajduje się właśnie na półmetku rynkowej kariery, a to oznacza, że przyszła pora na gruntowny lifting.Firma z Wolfsburga postanowiła, że umili swoim klientom...
Nowe VW jak ciepłe bułeczki. W Polsce!

Nowe VW jak ciepłe bułeczki. W Polsce! 2016-10-07

W każdym miesiącu 2016 roku rejestrowano w Polsce więcej nowych osobowych Volkswagenów niż w analogicznych miesiącach 2015 roku. Wporównaniu z sierpniem bieżącego roku, we wrześniu popyt na nowe samochody spod znaku VW wzrósł o ponad 19 proc....
Światowe hity sprzedaży 2016

Światowe hity sprzedaży 2016 2016-08-30

Wiemy już, który z modeli jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Firma analityczna focus2move dokonała właśnie podsumowania pierwszej połowy bieżącego roku. Którzy producenci mają szczególne powody do radości?Królem...
Volkswagen Golf GTI Clubsport S

Volkswagen Golf GTI Clubsport S 2016-05-05

W maju ubiegłego roku na dorocznym spotkaniu fanów Volkswagena GTI na jeziorem Worthsersee zadebiutował koncepcyjny Golf GTI Clubsport. Wówczas samochód był tylko eksponatem pokazowym, minęły jednak ostatnie wakacje i stał się... autem produkcyjnym,...
Volkswagen Golf do serwisu

Volkswagen Golf do serwisu 2016-05-01

Volkswagen rozpoczyna wprowadzanie aktualizacji oprogramowania w pojazdach z silnikami EA 189. Chodzi o zastąpienie wersji, która zaniżała wyniki pomiarów emisji spalin. Pierwszym osobowym modelem Volkswagena, dla którego klienci już niedługo będą...
Volkswagen Golf GTI - historia

Volkswagen Golf GTI - historia 2016-04-27

Odliczanie rozpoczęte: Czwartego maja rozpoczyna się 35. zlot nad jeziorem Wörthersee. Dziesiątki tysięcy fanów GTI w malowniczym Reifnitz na południowym brzegu jeziora Wörthersee będzie się bawić na gigantycznej imprezie z okazji 40. jubileuszu...
Rekordowy import używanych aut!

Rekordowy import używanych aut! 2016-03-08

Polacy zrobili ostry zwrot w stronę używanych aut z zachodu. Za nagły wzrost zainteresowania importem odpowiadają nowe przepisy. 1 stycznia 2016 roku przestała obowiązywać tzw. „opłata recyklingowa” pobierana od każdego rejestrowanego w naszym...
Kolejny rekord Volkswagena Golfa

Kolejny rekord Volkswagena Golfa 2016-01-11

W 2015 roku Golf był najpopularniejszym modelem marki Volkswagen. Na świecie nabywców znalazło ponad milion różnych wersji tego modelu. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w przypadku Golfa Sportsvana – do klientów trafiło o ponad 44 proc....
25 lat Golfa Country

25 lat Golfa Country 2015-12-22

Mija własnie 25 lat od uruchomienia produkcji pojazdu, który traktować można, jako poprzednika współczesnych crossoverów. Podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 1989 roku Volkswagen zaprezentował studyjnego, terenowego Golfa o nazwie Montana. W...
Volkswagen Golf GTI Cabriolet po liftingu

Volkswagen Golf GTI Cabriolet po liftingu 2015-12-14

Volkswagen ima się wszelkich sposobów, by przedłużyć życie Golfa w wersji Cabriolet. Przypomnijmy, że samochód ten debiutował w 2011 roku, rok przed premierę Golfa VII. Siłą rzeczy jest więc oparty na Golfie VI, który konstrukcyjnie sięga roku...
43 mln aut z jednej fabryki!

43 mln aut z jednej fabryki! 2015-11-27

W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu padł kolejny rekord – we wtorek z taśm produkcyjnych zjechał 43-milionowy samochód. Był nim nowy Touran w kolorze Pure White z silnikiem o mocy 110 kW/150 KM. Pierwszego Tourana wyprodukowano w Wolfsburgu w 2003...
Volkswagen Golf GTI Clubsport do produkcji!

Volkswagen Golf GTI Clubsport do produkcji! 2015-09-10

W maju, na dorocznym spotkaniu fanów Volkswagena GTI nad jeziorem Worthsersee, niemiecka firma zaprezentowała concept o nazwie Golf GTI Clubsport.Wówczas samochód był tylko eksponatem pokazowym, minęły jednak wakacje i stał się... autem produkcyjnym,...
Volkswagen Golf Cabriolet po zmianach

Volkswagen Golf Cabriolet po zmianach 2015-08-30

Volkswagen poddał modernizacji Golfa Cabriolet. Co zmieniło się w tym modelu?Na początek warto przypomnieć, że z Volkswagenem Golfem Cabriolet to generalnie jest... dziwna sprawa. Model ten debiutował w 2011 roku, a więc cztery lata temu, lifting nie...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.
Nowe wersje Golfa Variant. Ceny

Nowe wersje Golfa Variant. Ceny 2015-06-21

Volkswagen wprowadza do Polski nowe wersje Golfa Variant - terenowego Alltracka oraz sportowe GTD i R. Golf Alltrack jest uterenowionym samochodem z podniesionym zawieszeniem, Golf GTD Variant to samochód z silnikiem wysokoprężnym o sportowym zacięciu, a...
Volkswagen Golf TSI BlueMotion

Volkswagen Golf TSI BlueMotion 2015-06-10

Volkswagen zaprezentował nową wersję modelu Golf w wersji BlueMotion. Samochód napędzany jest silnikiem 1.0 TSI.Jednostka posiada dokładnie 999 cm pojemności skokowej, trzy cylindry i dzięki doładowaniu generuje 115 KM mocy i 200 Nm momentu...
VW Golf GTI Clubsport. Na 40 urodziny GTI

VW Golf GTI Clubsport. Na 40 urodziny GTI 2015-05-15

W przyszłym roku Volkswagen Golf GTI będzie świętował swoje 40. urodziny. Niemiecki koncern chce uczcić to historyczne wydarzenie prezentując model jubileuszowy – nowego Golfa GTI Clubsport. Na wersję produkcyjną tego pojazdu będziemy musieli...
Oto najpopularniejsze nowe auta w Polsce

Oto najpopularniejsze nowe auta w Polsce 2015-05-04

Znamy już dane dotyczące rejestracji nowych aut w pierwszym kwartale bieżącego roku. Które marki i modele cieszą się w naszym kraju największym powodzeniem?Z danych instytutu Samar wynika, że niekwestionowanym liderem zestawienia pozostaje Skoda...
Volkswagen Golf R 400 do produkcji!

Volkswagen Golf R 400 do produkcji! 2015-04-27

Liczni fani Volkswagena Golfa mają nowe powody do radości. Przedstawiciele niemieckiej marki potwierdzili, że do produkcji trafi koncepcyjny – do tej pory – Golf R 400.Samochód, który podziwiać można było na ubiegłorocznym salonie motoryzacyjnym w...
Polacy wolą używane. Króluje Audi!

Polacy wolą używane. Króluje Audi! 2015-04-14

Po raz kolejny wzrósł import używanych aut zza zachodniej granicy. W marcu w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 70 763 używane samochody pochodzące z prywatnego importu. To o przeszło 8 proc. więcej niż przed rokiem.Sumaryczny wynik po pierwszych...
Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI

Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI 2015-02-28

Zastanawiasz się nad samochodem z instalacją gazową? To silnik dla Ciebie!Na pierwszy rzut oka, silnik o pojemności 1595 cm3 ma same wady. Konstrukcja tkwi w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Chociaż motor oferowany był jeszcze w Golfie V...
Volkswagen Golf GTD Variant

Volkswagen Golf GTD Variant 2015-01-29

Volkswagen Golf GTD Variant to samochód, który ma łączyć duże możliwości przewozowe, wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Auto zadebiutuje w marcu na salonie genewskim. Skrótem GTD (Gran Turismo Diesel) Volkswagen oznacza najmocniejsze wersje...
Volkswagen Golf R Variant

Volkswagen Golf R Variant 2014-11-26

Jesienią ubiegłego roku na salonie we Frankfurcie debiutował Volkswagen Golf R, czyli najmocniejsza wersja niemieckiego hatchbacka. Wiosną tego roku na rynek trafił Golf R Cabrio. Teraz gama tego modelu zostaje poszerzona o Golf R Variant. Samochód ten...
Kolejny rekord VW

Kolejny rekord VW 2014-10-20

Volkswagen, w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku, przekazał klientom ponad 4,56 mln samochodów osobowych. To o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W Polsce marka zanotowała wyraźny wzrost rejestracji nowych...
Volkswagen Golf Alltrack

Volkswagen Golf Alltrack 2014-09-25

Na salonie w Paryżu zadebiutuje kolejna wersja najpopularniejszego auta segmentu C - uterenowiony Volkswagen Golf Alltrack. W jaki sposób auto wyróżnia się na tle standardowych Golfów?Tak samo, jak w przypadku Passata Alltracka, do stworzenia auta...
2 miliony Golfów Variant

2 miliony Golfów Variant 2014-08-12

Z taśmy produkcyjnej zakładu Volkswagena w Zwickau zjechał dwumilionowy Golf Variant. Jubileuszowe auto to samochód w wersji Highline w kolorze białym, z silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM i pakietem R-Line.Golf Variant jest najpopularniejszą na świecie...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2014-07-13

Volkswagen po raz pierwszy w swojej historii w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku sprzedał ponad trzy miliony samochodów. Od stycznia do czerwca włącznie na całym świecie, na osobowego Volkswagena zdecydowało się 3,07 mln osób, czyli o 3,8...
Volkswagen Golf Sportsvan

Volkswagen Golf Sportsvan 2014-05-22

Na malowniczych drogach Lazurowego Wybrzeża testowaliśmy najnowszy model z Wolfsburga. Czego spodziewać się można po następcy Golfa Plus?Jak już informowaliśmy, pod względem technicznym Golf Sportsvan opiera się na modułowej platformie podłogowej...
Kolejny rekord Volkswagena

Kolejny rekord Volkswagena 2014-05-13

Niemiecki koncern zdaje się być uodporniony na wszelkiej maści kryzysy ekonomiczne. Firma zanotowała właśnie kolejny rekord sprzedaży. W pierwszym kwartale bieżącego roku Volkswagen dostarczył klientom aż 1,99 mln samochodów osobowych. W...
400-konny Golf do produkcji!

400-konny Golf do produkcji! 2014-04-25

W Pekinie Volkswagen zaprezentował koncepcyjnego Golfa o nazwie R400. To - jak do tej pory - najbardziej ekstremalny z pojazd z palety modelowej siódmej generacji kompaktu z Niemiec. Dla fanów producenta z Wolfsburga mamy świetne wiadomości. Samochód...
40 lat Volkswagena Golfa

40 lat Volkswagena Golfa 2014-03-28

Mija właśnie równe czterdzieści lat od debiutu jednego z najważniejszych aut w historii motoryzacji. W 1974 roku, bramy fabryki w Wolfsburgu opuścił pierwszy Volkswagen Golf. Auto opracowano jako następcę cieszącego się ogromnym powodzeniem Garbusa....
Ford Focus ST Diesel!

Ford Focus ST Diesel! 2014-03-10

Volkswagen Golf GTD zyska groźnego rywala. Wszystko wskazuje na to, że w ofercie Forda pojawi się wkrótce Focus w wersji ST wyposażony w wysokoprężną jednostkę napędową! Do tej pory usportowione modele sygnowane literkami ST oferowane były...
Volkswagen Golf GTE. Hybrydowy...

Volkswagen Golf GTE. Hybrydowy... 2014-02-21

Do niemieckich salonów trafia właśnie elektryczny e-Golf. W Genewie firma zaprezentuje jego mniej ortodoksyjnego brata - hybrydową odmianę GTE. Nazwa GTE to skrót od Elektrycznego Gran Tourismo. Ważący 1520 kg samochód wyposażony jest w dwie...
Volkswagen Golf R. Rakieta...

Volkswagen Golf R. Rakieta... 2014-02-09

Do segmentu tzw. hot-hatchy dołącza nowy konkurent - Volkswagen Golf R.Sportowe kompakty to segment, która daje zarobić producentom kokosy. To jednak nisza niezwykle prestiżowa, w której każdy chce mieć swojego, szybkiego i skutecznego przedstawiciela....
Volkswagen Golf Sportsvan już w produkcji

Volkswagen Golf Sportsvan już w produkcji 2014-02-09

JestW zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu zjechał wczoraj z taśmy montażowej pierwszy Golf Sportsvan. Pierwszy egzemplarz to bogati wyposażona to wersja Highlline, w kolorze srebrnym z panoramicznym dachem i silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM. Wiosną, w...
Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!

Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli! 2014-01-30

W 2014 roku Volkswagen wprowadzi do oferty w Polsce aż 9 nowych modeli. Równolegle do ofensywy modelowej, firma będzie angażować się w sport. W kwietniu rozpocznie się kolejny sezon pucharu Volkswagen Castrol Cup, w czerwcu natomiast zorganizowany...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2014-01-19

Ubiegły rok okazał się rekordowy dla Volkswagena. Dział samochodów osobowych tej firmy w ciągu dwunastu miesięcy sprzedał 5,93 mln samochodów (2012: 5,74 mln; +3,4 proc). W samym grudniu sprzedaż wyniosła 535 200 sztuk (grudzień 2012: 517 900; +3,3...
Używane: Volkswagen Golf V

Używane: Volkswagen Golf V 2013-12-30

Piąta generacja Golfa trafiła do sprzedaży w 2003 roku. Samochód przetrwał w ofercie Volkswagena do roku 2008 kiedy zastąpiła go kolejna seria bestselleru z NiemiecZalet auta nie trzeba przedstawiać – doceniły je setki tysięcy nabywców na całym...
Oto najpopularniejsze auta w Europie

Oto najpopularniejsze auta w Europie 2013-11-03

Śledząc kolejne wyniki sprzedaży nowych aut w Europie, nie sposób nie zadać sobie pytania „jak oni to robią”? Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez firmę analityczną JATO Dynamics wynika, że absolutnym królem europejskiego rynku – po...
Volkswagen Golf Sportsvan, czyli nowy Golf Plus

Volkswagen Golf Sportsvan, czyli nowy Golf Plus 2013-09-08

W połowie przyszłego roku gama Volkswagena Golfa zostanie poszerzona o nowy pojazd - kompaktowego minivana.Niemcy pokazali właśnie pierwsze zdjęcia tego pojazdu. Samochód nosi nazwę Golf Sportsvan i oficjalnie jest jeszcze prototypem. Można jednak...
Tak wygląda elektryczny Golf!

Tak wygląda elektryczny Golf! 2013-08-28

Wkrótce w salonach Volkswagena pojawi się kolejna wersja nowego Golfa. Po usportowionych GTI i GTD oraz praktycznym kombi – Variancie – przyszła właśnie pora na auto z napędem elektrycznym!Produkcyjna wersja auta o handlowej nazwie e-Golf...
Oficjalnie: 300 KM i 380 Nm w Volkswagenie Golfie R

Oficjalnie: 300 KM i 380 Nm w Volkswagenie Golfie R 2013-08-21

Siła niemieckiego natarcia nie słabnie. W tym roku poznaliśmy już Golfa GTI, GTD, Bluemotion i – ostatnio – Variant. Teraz – na kilka tygodni przed oficjalną premierą we Frankfurcie – firma z Wolfsburga zaprezentowała światu najmocniejszą...
Pierwsza jazda - Golf Variant

Pierwsza jazda - Golf Variant 2013-08-15

Sześć dni, pięć nocy i 1200 km. Tak - w telegraficznym skrócie - streścić można nasz niedawny romans z nowym Golfem w wersji Variant. Najmłodsze dziecko niemieckiego koncernu mieliśmy okazję poznać w czasie jazd testowych w malowniczej Grecji. Co...
Najpopularniejsze auta w Polsce. Miałeś jedno z nich?

Najpopularniejsze auta w Polsce. Miałeś jedno z nich? 2013-07-26

W ostatnich latach liczba nowych pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terenie naszego kraju systematycznie maleje. Polacy coraz mniej ochoczo wydają swoje pieniądze na samochody, dealerzy zmagają się z prawdziwym kryzysem. Okazuje się jednak, że...
1560 km na jednym tankowaniu!

1560 km na jednym tankowaniu! 2013-06-24

Volkswagen wprowadza właśnie do salonów najoszczędniejszą wersję nowego Golfa – model TDI Bluemotion. Czego spodziewać się można po nowym aucie?Samochód – przynajmniej jak na razie – oferowany będzie wyłącznie z trzydrzwiowym nadwoziem. By...
Taki jest nowy Golf Variant!

Taki jest nowy Golf Variant! 2013-06-24

Jeszcze przed końcem wakacji w salonach Volkswagena pojawi się nowa wersja nadwoziowa Golfa – model Variant, czyli kombi. Jakie niespodzianki przygotowali dla nas inżynierowie z Wolfsburga? W porównaniu z poprzednią generacją samochód zdecydowanie...
Znamy najlepsze silniki roku

Znamy najlepsze silniki roku 2013-06-06

W Stuttgarcie wręczono nagrody w prestiżowym konkursie International Engine of the Year. Jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, już po raz czternasty, wybrało najlepsze jednostki napędowe. Którzy producenci mogą być zadowoleni...
Nowy Golf GTI - znamy cenę!

Nowy Golf GTI - znamy cenę! 2013-05-15

Polski oddział Volkswagena opublikował właśnie oficjalny cennik nowego Golfa GTI. Ile zapłacić trzeba będzie za kolejne wcielenie legendy?Podstawowa odmiana wyceniona została na 107 390 zł. Za taką cenę otrzymamy trzydrzwiowe auto z ręczną,...
Volkswagen Golf Variant - ceny

Volkswagen Golf Variant - ceny 2013-05-12

Volkswagen wprowadza do polskich salonów Golfa VII w wersji Variant, czyli kombi. Przypomnijmy, że samochód ten miał swoją premierę podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie.Nowy Golf Variant ma 456 cm długości, czyli o niemal 31 cm większy...
Siedem wcieleń motoryzacyjnej legendy

Siedem wcieleń motoryzacyjnej legendy 2013-05-05

Wielka ofensywa Volkswagena

Wielka ofensywa Volkswagena 2013-04-29

Na wiedeńskim sympozjum dotyczącym europejskiej motoryzacji szef Volkswagena – dr Martin Winterkorn – zdradził plany koncernu na najbliższych kilka lat. Czego spodziewać się mogą w nadchodzących miesiącach fani niemieckiej motoryzacji?Zgodnie z...
Ruszyła produkcja Volkswagena Golfa GTI

Ruszyła produkcja Volkswagena Golfa GTI 2013-04-17

Pierwszy seryjny Golf VII GTI opuścił w ubiegłym tygodniu linię montażową fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Premierowe auto to pięciodrzwiowy GTI z pakietem Performance w kolorze czerwonym Tornado ze sportowymi fotelami i dwulitrowym silnikiem...
Wybrano najlepsze auta roku 2013!

Wybrano najlepsze auta roku 2013! 2013-03-28

Volkswagen nie pozostawił cienia szans konkurencji. Po zdobyciu tytułu Europejskiego Samochodu Roku, nowy Golf otrzymał właśnie kolejną nagrodę. Kompakt z Niemiec okrzyknięty został właśnie Światowym Samochodem Roku 2013. Rozstrzygnięcie konkursu,...
Najchętniej kupowane samochody w Europie

Najchętniej kupowane samochody w Europie 2013-03-17

Firma analityczna Jato Dynamics zebrała dane dotyczące sprzedaży samochodów w Europie w styczniu. Niespodzianki nie ma. Samochód Roku 2012, czyli Volkswagen Golf zdeklasował segmentowych rywali i bezapelacyjnie został najchętniej kupowanym samochodem w...
Ford Focus ST najchętniej kupowanym hothatchem

Ford Focus ST najchętniej kupowanym hothatchem 2013-03-16

Segment sportowych kompaktów nie decyduje może o statystykach sprzedaży, jednak dobry wynik jest ważny dla producentów ze względów prestiżowych.Firma analityczna Polk opublikowała właśnie wyniki sprzedaży hothatchy w 34 europejskich krajach. Dane...
Volkswagen Golf Samochodem Roku 2013!

Volkswagen Golf Samochodem Roku 2013! 2013-03-04

Wiemy już, kto okazał się tegorocznym zwycięzcą konkursu Car of The Year 2013. Najlepszym europejskim samochodem roku okrzyknięto... kolejną, siódmą już generację Volkswagena Golfa!Tegoroczne jury składało się z 58 dziennikarzy, którzy...
Volkswagen Golf Variant. Pierwsze zdjęcia!

Volkswagen Golf Variant. Pierwsze zdjęcia! 2013-03-03

Volkswagen nie ma ostatnio szczęścia do przecieków. Niemcom nie udało się już utrzymać w tajemnicy wyglądu Golfa GTI i GTD. Teraz do sieci wyciekły zdjęcia Golfa Variant.Samochód ten miał być główną premierą Volkswagena na salonie genewskim,...
Oto nowy Volkswagen Golf GTI

Oto nowy Volkswagen Golf GTI 2013-02-27

Wiemy już niemal wszystko o nowym Volkswagenie Golfie w wersji GTI. Volkswagen zdecydował się na publikację zdjęć i osiągów auta, na kilka dni przed jego oficjalnym debiutem na salonie genewskim. W stosunku do zwykłych Golfów VII generacji samochód...
Nowy Volkswagen Golf GTD

Nowy Volkswagen Golf GTD 2013-02-21

Volkswagen opublikował pierwsze informacje na temat Golfa VII generacji w wersji GTD. Samochód, który zadebiutować ma oficjalnie na salonie w Genewie to oszczędniejsza, wyposażona w wysokoprężny silnik, alternatywa dla Golf GTI. Z zewnątrz, na tle...
Golf R Cabrio. Najszybszy w historii!

Golf R Cabrio. Najszybszy w historii! 2013-02-08

Chociaż Volkswagen nie nadąża z dostawami nowej, siódmej, generacji Golfa, w niemieckich salonach zadebiutowała właśnie nowa wersja Golfa „szóstki”. Nie jest to jednak skierowany do statecznych emerytów samochód „za rozsądną cenę”. Na ten...
VW Passat sprzedażową klapą?

VW Passat sprzedażową klapą? 2013-02-04

Kryzys na rynkach Starego Kontynentu nie omija też największego europejskiego wytwórcy – Volkswagena. Przedstawiciele niemieckiej marki poinformowali właśnie, że pracownicy fabryki w Emden odesłani zostaną wkrótce na przymusowe urlopy. Chwilowe...
Mamy listę najlepszych aut na świecie!

Mamy listę najlepszych aut na świecie! 2013-02-04

28 marca – na salonie motoryzacyjnym w Genewie – rozstrzygnięty zostanie jeden z najbardziej prestiżowych motoryzacyjnych plebiscytów. Jury złożone z 66 dziennikarzy z całego świata przyzna statuetki konkursu „World Car of the Year”. Jak co...
Nowy Volkswagen Golf 4MOTION

Nowy Volkswagen Golf 4MOTION 2013-01-30

Volkswagen poszerza gamę nowego Golfa, już wkrótce w salonach pojawią się samochody z napędem wszystkich kół. To już tradycja, bowiem pierwszy Golf 4x4 o nazwie Syncro debiutował w 1986 roku, czyli 27 lat temu!Stylistycznie czteronapędowe Golfy nie...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2013-01-26

Koncern Volkswagena w zeszłym roku po raz kolejny osiągnął najwyższy w historii wynik sprzedaży. Jej poziom przekroczył rekordową wartość z poprzedniego roku. Po raz pierwszy w ciągu dwunastu miesięcy niemiecki koncern sprzedał ponad 9 milionów...
Volkswagen Golf to król Europy

Volkswagen Golf to król Europy 2013-01-18

Już możemy to powiedzieć. Volkswagen Golf VII generacji powtórzy sukces poprzedników. Golf to prawdziwy fenomen. Samochód do szpiku kości poprawny, ale nie wyróżniający się ani rewolucyjnymi rozwiązaniami technicznymi, ani zachwycającą...
Wpadka Volkswagena? Dni tego auta są policzone!

Wpadka Volkswagena? Dni tego auta są policzone! 2012-12-03

Mamy złe wiadomości dla fanów Volkswagena. Czarne chmury zebrały się właśnie nad Volkswagenem Eos – jedynym modelem w ofercie niemieckiego producenta wyposażonym w metalowy, automatycznie składany, dach.Przyszłość auta stanęła pod znakiem...
Ostatnie sztuki Golfa VI. Ceny okazyjne

Ostatnie sztuki Golfa VI. Ceny okazyjne 2012-10-11

Zwykle jest tak, że wprowadzenie nowego modelu powoduje spadek cen samochodów poprzedniej generacji. Nie inaczej stało się w przypadku Volkswagena Golfa.W salonach niemieckiej firmy rozpoczęła się właśnie wyprzedaż ostatnich egzemplarzy szóstej...
Historia VW Golfa w pigułce

Historia VW Golfa w pigułce 2012-10-08

Salon samochodowy w Paryżu to pierwsza okazja, by szersza publiczność mogła zapoznać się z nowym Volkswagenem Golfem. Niemcy zaprezentowali tam oficjalnie długo wyczekiwaną, siódmą już generację auta. Korzystając z okazji chcielibyśmy...
Wybierz najpiękniejsze auto roku!

Wybierz najpiękniejsze auto roku! 2012-10-01

Prezentujemy pełną listę kandydatów do prestiżowej nagrody WORLD CAR DESIGN OF THE YEAR.Przypominamy, że kandydat do tytułu World Performance Car może być zupełnie odrębnym modelem lub specjalną, wyczynową (supersportową) odmianą innego modelu,...
Hybrydy nie mają szans. Oto najoszczędniejszy Golf w historii!

Hybrydy nie mają szans. Oto najoszczędniejszy Golf w historii! 2012-09-27

O nowym golfie serii VII pisaliśmy jako pierwsi w Polsce. Fani niemieckiej marki na własne oczy mogą już zobaczyć to auto na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Oprócz niego, w stolicy Francji firma z Wolfsburga zaprezentowała też...
Ruszyła sprzedaż VW Golfa VII

Ruszyła sprzedaż VW Golfa VII 2012-09-18

Polski oddział Volkswagena rozpoczął zbieranie zamówień na nowego Golfa VII. Bazowy model Golfa VII z silnikiem 1.2 TSI o mocy 85 KM i trzydrzwiowym nadwoziem kosztuje 59 990 zł, jest to dokładnie o 1000 zł mniej w porównaniu z ceną poprzednika....
Volkswagen Golf VII oficjalnie

Volkswagen Golf VII oficjalnie 2012-09-04

Na kilkanaście dni przed premierą na salonie w Paryżu, Volkswagen zdecydował się opublikować pierwsze oficjalnej zdjęcia najbardziej wyczekiwanej premiery tego roku – Golfa VII generacji. Publikujemy je, jako pierwsi w Polsce!Czym nowy Golf zjednać...
Używane: Golf V. Kusi już tylko nazwa?

Używane: Golf V. Kusi już tylko nazwa? 2012-09-03

Piąta generacja Golfa trafiła do sprzedaży w 2003 roku. Samochód przetrwał w ofercie Volkswagena do roku 2008, kiedy to zastąpiła go kolejna seria bestselleru z Niemiec, z racji niewielkich zmian stylistycznych, nazywana przez złośliwców Golfem...
Jaki będzie Volkswagen Golf VII

Jaki będzie Volkswagen Golf VII 2012-08-24

Volkswagen opublikował właśnie pierwsze oficjalne informacje o nowym Golfie VII generacji. Jak już informowaliśmy, samochód powstał w oparciu o nową platformę MQB. W oparciu o tę modułową konstrukcję niemiecki producent zbudować chce aż...
Te samochody giną w Polsce najczęściej

Te samochody giną w Polsce najczęściej 2012-07-26

Ranking powstał w oparciu o dane Instytutu Samar, którego analitycy zestawili liczbę zarejestrowanych w Polsce egzemplarzy konkretnego modelu z liczbą kradzieży. Wyniki, w wielu przypadkach, okazują się być zaskakujące...Zapraszamy do szczegółowego...
Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI

Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI 2012-07-25

Śmiało powiedzieć można, że silnik 1,9 TDI napędza dzisiaj pół Europy. Jednostka, która zadebiutowała na rynku w 1991 roku, na przestrzeni lat trafiała pod maski niemal wszystkich pojazdów koncernu Volkswagena. Czego można spodziewać się po...
Sprzedaż nowych aut znów w dół...

Sprzedaż nowych aut znów w dół... 2012-07-20

Producenci samochodów znów mają powody do zmartwień. Jak wynika z raportu firmy badawczej JATO Dynamics europejski rynek nowych pojazdów skurczył się w pierwszej połowie bieżącego roku o 6,6 procenta. Największy - średnio aż 10,4 procentowy -...
Kupiłeś jedno z tych aut?

Kupiłeś jedno z tych aut? 2012-07-10

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w specjalnym raporcie podsumował właśnie miniony rok. Którzy z producentów zaliczyć go mogą do udanych?Ze analiz PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że najczęściej rejestrowanym...
Zobacz najpopularniejsze sportowe samochody w Polsce!

Zobacz najpopularniejsze sportowe samochody w Polsce! 2012-06-26

Tylko w zeszłym roku w Polsce sprzedano aż 763 samochody zaliczane do grupy Hot hatch. Nabywców znalazło też 537 sportowych aut sygnowanych znaczkiem jednej z licznych marek premium. Które samochody cieszą się w tych segmentach największą...
Tego jeszcze nie było. Octavia lepsza niż golf!

Tego jeszcze nie było. Octavia lepsza niż golf! 2012-06-06

Tym razem prezentujemy pełne wyniki klasyfikacji najgorszych i najlepszych, zdaniem Brytyjczyków, samochodów segmentu C. Mamy nadzieję, że ranking stworzony w oparciu o niemal 18 tysięcy ankiet wypełnionych przez kierowców w Wielkiej Brytanii pomoże...
Znamy cenę Golfa GTI Cabriolet

Znamy cenę Golfa GTI Cabriolet 2012-05-21

Na tegorocznym salonie genewskim zadebiutował Volkswagen Golf GTI Cariolet. Poznaliśmy właśnie cenę tego modelu.W ciągu ostatnich 36 lat Volkswagen sprzedał 1,8 mln egzemplarzy Golfa GTI. Obecny model, dysponujący mocą 210 KM, jest najmocniejszy w...
Oto 10 najpopularniejszych aut na świecie. Miałeś jedno z nich?

Oto 10 najpopularniejszych aut na świecie. Miałeś jedno z nich? 2012-05-14

Prezentujemy listę dziesięciu najpopularniejszych pojazdów na świecie. Miałeś kiedyś jedno z tych aut?
Wraca Nissan Almera?

Wraca Nissan Almera? 2012-04-10

200 milionów dolarów. Taką kwotę planuje przeznaczyć japoński koncern na opracowanie i wdrożenie do produkcji zupełnie nowego samochodu kompaktowego.Auto stawać ma w szranki z odwiecznym królem tego segmentu - Volkswagenem Golfem. Przedstawiciele...
Audi A3. Kompaktowy ideał?

Audi A3. Kompaktowy ideał? 2012-04-10

Audi A3 to samochód ładny, dynamiczny i stosunkowo tani w utrzymaniu. Czy pierwsza seria kompaktowego pojazdu z Ingolstadt ma jakieś słabe strony?Samochód zadebiutował w 1996 roku. Pojazd zbudowano przy wykorzystaniu płyty podłogowej czwartej generacji...
VW Sharan. Duży i wygodny, ale...

VW Sharan. Duży i wygodny, ale... 2012-03-29

W połowie lat dziewięćdziesiątych w Europie zapanowała moda na rodzinne vany. Chociaż pierwszym tego typu autem było Renault Espace, prawdziwy boom na takie pojazdy rozpoczął się w 1995 roku, gdy Volkswagen zaprezentował model o nazwie Sharan. Auto...
W Europie król jest jeden

W Europie król jest jeden 2012-01-25

Volkswagen – obok Toyoty – często uważany jest za producenta „najnudniejszych samochodów”Wygląda jednak na to, że niechęć do stylistycznych fajerwerków i czysto użytkowe podejście do projektowania samochodów przynosi marce ogromne korzyści....
Marzysz o Volkswagenie?

Marzysz o Volkswagenie? 2012-01-20

Ekstrawagancka stylistyka, długa lista wyposażenia i elektroniczne „bajery”.Takie cechy samochodów dla większości klientów mają... marginalne znaczenie! Potwierdzają to np. wyniki sprzedaży marki, która przez wielu miłośników motoryzacji...
Peugeot 207. Francuz nie musi się psuć!

Peugeot 207. Francuz nie musi się psuć! 2012-01-10

Peugeot 207 zadebiutował w 2006 roku. Auto miało przed sobą bardzo trudne zadanie – jego poprzednik – model 206 – cieszył się ogromnym powodzeniem. Samochód produkowany był w trzech europejskich fabrykach Peugeota w Hiszpanii, Francji i na...
Volkswagen Golf IV - czy jeszcze warto go kupować?

Volkswagen Golf IV - czy jeszcze warto go kupować? 2011-10-23

Golf czwartej generacji pojawił się na rynku w 1997 roku i przetrwał w ofercie Volkswagena przez sześć lat. Wyjątkiem jest tutaj wersja kombi, która produkowana była jeszcze do roku 2006. Ilość miejsca w kabinie Golfa powinna zadowolić rodziny, ale...
Najbezpieczniejsze auta za 10 tys. zł

Najbezpieczniejsze auta za 10 tys. zł 2011-08-30

Kupując samochód z rynku wtórnego kierujemy się przeważnie ceną, rocznikiem i kosztami eksploatacji. Wielu kierowców zapomina jednak o bardzo ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo. Często – mylnie – wychodzimy z założenia, że odpowiedni...
Które kombi jest najlepsze?

Które kombi jest najlepsze? 2011-07-27

Wybór auta z nadwoziem typu kombi nie jest łatwy.Priorytetem jest przeważnie przestrzeń ładunkowa, ale dla wielu użytkowników ważne są również inne aspekty, jak chociażby poręczność (na którą składa się m.in. łatwość parkowania), czy...
Szukasz kompakta? A może Mercedes?

Szukasz kompakta? A może Mercedes? 2011-07-12

Niezależnie od producenta, wszystkie te pojazdy zbudowane są wg jednego wzorca – mają pięciodrzwiowe, dwubryłowe nadwozie, niewielkie wymiary i zbliżone, dwubryłowe sylwetki.Na szczęście, decydując się na auto segmentu C nie musimy ograniczać...
Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI

Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI 2011-07-11

Oznaczenie to pojawiło się w 1989 roku w Audi 100 typoszegegu C3 wraz z debiutem nowej, wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki napędowej z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 l i mocy 120 KM.Literki TDI stanowiły skrót od słów...
Golf i Superb to techniczne bliźniaki?

Golf i Superb to techniczne bliźniaki? 2011-07-07

Na pierwszy rzut oka np. VW Golfa i Skodę Superb łączy niewiele. W rzeczywistości oba auta są ze sobą bardzo mocno spokrewnione. Producenci od wielu lat do produkcji zupełnie różnych pojazdów wykorzystują bowiem te same platformy podłogowe, które...
Volkswagen solidniejszy niż Toyota?

Volkswagen solidniejszy niż Toyota? 2011-06-21

Na początku roku TNS OBOP przeprowadził kolejną edycję badania „Intencja zakupu samochodu”, prowadzonego cyklicznie już od sześciu lat. Głównym celem projektu było określenie percepcji wizerunku popularnych w Polsce marek samochodów osobowych....
Która francuska marka jest najlepsza?

Która francuska marka jest najlepsza? 2011-06-09

Samochody francuskie mają w Polsce wierną rzeszę zwolenników. Chociaż nie wszystkie słyną z bezawaryjności, wielu kierowców ceni francuskie marki za bogate wyposażenie, przyjemne wnętrza, wysoki komfort jazdy, ciekawą stylistykę, a – od kilku...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...
Mazda3 - ciekawa alternatywa Golfa

Mazda3 - ciekawa alternatywa Golfa 2011-05-27

Segment kompaktowy to niesłychanie kuszący fragment rynku. W Europie kompakty należą do najchętniej kupowanych samochodów, dlatego walka o klienta jest niesłychanie zacięta. Prym wśród kompaktów wiedzie oczywiście Volkswagen Golf, a wśród...
35 lat golfa GTI!

35 lat golfa GTI! 2011-05-11

W 1976 roku z linii montażowej zjechał pierwszy kompakt Volkswagena oznaczony trzema literkami, które na zawsze wpisały się w historię motoryzacji. Z okazji tego historycznego wydarzenia firma z siedzibą w Wolfsburgu postanowiła przygotować...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS