chceauto.pl
x

Volkswagen Polo

Oceny użytkowników3.5207/5. Głosy: 651
Ocena: 3.52/5
Głosy: 651.

Lata produkcji

1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Volkswagen Polo III (1994-2001)

Volkswagen Polo III generacji (oznaczenie typoszeregu 6N) pojawił się na rynku w 1994 roku. Samochód zbudowano na „globalnej” płycie podłogowej koncernu, która zadebiutowała w Seacie Ibiza II generacji. Polo III przetrwało w ofercie Volkswagena do połowy 2001 roku.

W 1999 roku auto poddano niewielkiemu liftingowi - zmieniły się głównie: pas przedni, pakiety wyposażenia oraz oferta jednostek napędowych.

Polo III generacji zastąpiło produkowany aż przez 13 lat model 86C. W stosunku do poprzednika auto stanowiło olbrzymi krok naprzód, zarówno pod względem rozwiązań technicznych, jak i stylizacji. Szczególnie nadwozie, nawet dzisiaj, nie wygląda na przestarzałe. Nieco gorzej robi się po zajęciu miejsca za kierownicą. Design deski rozdzielczej zdecydowanie już trąci myszką.

Samochód oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, kombi (od 1997 roku) oraz sedan (Polo classic - od 1995 roku). Niezależnie od wersji nadwoziowej ilość miejsca wewnątrz może zaskakiwać. Szkoda tylko, że w wersji trzydrzwiowej odchylają się tylko oparcia foteli, przez co zajęcie miejsca z tyłu wymaga niemałej sprawności.

Wybór jednostek napędowych, jak na lata 90-te ubiegłego wieku, był szeroki. Jednostki wysokoprężne 1.7 SDI i 1.9 SDI cechują się niskim zużyciem paliwa i jeszcze niższą kulturą pracy (duże wibracje i hałas). Te same uwagi dotyczą dostępnej od liftingu trzycylindrowej jednostki 1.4 TDI. Lepszym wyborem będzie więc silnik benzynowy. Jak to zwykle bywa, warto zdecydować się na silniki "ze środka" oferty, które stanowią najlepszy kompromis między osiągami a zużyciem paliwa. W tym wypadku będą to jednostki o pojemnościach 1.3 i 1.4 l.

Volkswagen Polo 6N to już niewątpliwie model, który najlepsze czasy ma już za sobą. Samochód jednak dzielnie znosi upływ czasu i ryzyko poważnych awarii jest niewielkie. Drażnią za to usterki detali jak np. silniczka wycieraczki tylnej, rozrusznika, alternatora lub tandetne, łamiące się dysze nawiewów. Prócz tego w Polo dość często trzeba czyścić filtr przeciwpyłowy (słaba wentylacja, parowanie szyb). Właściciele tych pojazdów narzekają także na delikatne przednie szyby (pękają - niska sztywność nadwozia, są podatne na zarysowania).

Samochody nie są raczej nękane poważnymi usterkami mechanicznymi, chociaż nienajlepsza opinia przylgnęła do stosunkowo awaryjnych skrzyń biegów. Powodem są wycieki oleju (poprzez uszczelnienie wybieraka), które prowadzą do zatarcia przekładni. Inne usterki unieruchamiające samochód to awarie pompy paliwa i aparatu zapłonowego. Zdarzają się zerwania linki sprzęgła.

Zaletą Polo III jest stosunkowo trwałe i tanie w serwisowaniu zawieszenie (z przodu - McPherson, z tyłu - belka skrętna). Na plus działa również niewielka utrata wartości.

Większość aut kupionych w polskich salonach nie grzeszy poziomem wyposażenia (brakuje nawet wspomagania kierownicy czy ABS), chociaż ich zaletą jest często udokumentowana (przynajmniej do pewnego momentu) przeszłość. Dużo lepiej pod tym względem prezentują się egzemplarze z prywatnego importu. Większość z nich uczestniczyła jednak w wypadkach i ma za sobą większe lub mniejsze naprawy blacharskie.

To właśnie dokładne oględziny karoserii powinny być podstawowym kryterium przy ocenie konkretnego egzemplarza. Nawet w bezwypadkowych autach spotkać można ślady działania korozji (nadkola, progi, ranty maski i drzwi, tylna klapa).

Volkswagen Polo IV (2001-2009)

Volkswagen Polo IV generacji (9N), który debiutował w 2001 roku ma niemal identyczny rozstaw osi, jak Golf III. Czy Polo może więc pełnić rolę samochodu kompaktowego i stanowić tańszą alternatywę dla Golfa?

Volkswagen Polo 9N przetrwał w produkcji do 2009 roku. W 2005 samochód przeszedł lifting (model po zmianach najłatwiej poznać po przednich światłach zespolonych, starsze egzemplarze mają reflektory typu "okulary"). Auto od początku do końca oferowano jako 3- i 5-pięciodrzwiowy hatchback, krótko od 2003 roku, sprzedawano sedana, a kombi w ogóle nie było dostępne.

Samochód był również oferowany w dwóch wersjach specjalnych. W 2005 roku pojawiło się Polo GTI, czyli sportowa wersja napędzana dobrze znanym, doładowanym silnikiem 1.8 turbo o mocy 150 lub 180 KM. Ponadto Polo dostępne było w wersji uterenowionej, która do liftingu nazywała się Fun, a po nim - Cross. Samochód cechował się nieco wyższym zawieszeniem i terenową stylizacją, ale nie był dostępny z napędem wszystkich kół.

Gama jednostek napędowych, jak to u Volkswagena, jest szeroka, przy czym pierwszy raz na szeroką skalę zastosowano w tym modelu silniki trzycylindrowe, zarówno wysokoprężne, jak i benzynowe.

Trzycylindrowy silnik benzynowy miał pojemność 1.2 i dostępny był w wersji 6- (54 KM) i 12-zaworowej (65 KM). Obie mają zbyt mało mocy, szczególnie odmiana 6-zaworowa nadaje się właściwie tylko do miasta.

Unikać należy również silnika 1.4 FSI. Ta jednostka posiada bezpośredni wtrysk paliwa, w praktyce oznacza to problemy z przeróbką na gaz oraz wcale niemałe zużycie paliwa.

Najlepszym wyborem "benzynowym" będą więc silniki 16-zaworowe o pojemności 1.4 i 1.6. Są to sprawdzone konstrukcje, powszechnie stosowane przez Volkswagena i pozbawione większych wad.

Trzycylindrowy silnik wysokoprężny to jednostka 1.4 TDI, dostępna w kilku wersjach o mocach od 70 do 80 KM. Jej uzupełnienie stanowią świetnie znane jednostki 1.9 TDI o mocach 100 i 130 KM oraz... pozbawiony doładowania silnik 1.9 SDI o mocy 64 KM.

Co ciekawe, zużycie paliwa wszystkich silników wysokoprężnych jest dość zbliżone i niewielkie, przy czym wybija się nieco wspomniana jednostka 1.4 TDI.

Z kolei pod względem osiągów odstaje silnik 1.9 SDI, który jest jednak najbardziej trwałą i bezawaryjną konstrukcją. Pozbawiony skomplikowanego i drogiego osprzętu jedzie może powoli, ale bezawaryjnie i tanio. Inna sprawa, że samochody z tą jednostką mają za sobą często poważne przebiegi.

Natomiast silniki 1.9 TDI oferują już wysokie osiągi (przy ciągle niskim zużyciu paliwa), ale wymagają więcej obsługi serwisowej i są droższe w utrzymaniu (zużywające się pompowtryskiwacze, turbina ze zmienną geometrią, w której podczas jazdy miejskiej zacierają się kierownice łopatek).

Wyposażenie Volkswagena Polo IV generacji jest bardzo zróżnicowane. Polityka koncernu polega na nierozpieszczeniu klientów wyposażeniem standardowym, stąd w bazowej wersji Polo z silnikiem 1.2 dopłaty wymagała nawet dzielona tylna kanapa czy wspomaganie kierowcy! Dużo kosztowała również dopłata do klimatyzacji, stąd wiele samochodów nie posiada tego udogodnienia. Oczywistością nie są również elektrycznie sterowane szyby i lusterka.

Bezwzględnie po stronie plusów trzeba zapisać wspomniany na wstępie rozstaw osi. 246 cm to o 1,5 cm mniej niż w Golfie III, co w wyraźny sposób przekłada się na ilość miejsca w samochodzie. Wnętrze jest obszerne i cztery osoby będą w nim wygodnie podróżować.

Do typowych usterek Volkswagena Polo należy... przeciekanie. Woda dostaje się do środka różnymi sposobami i jest to problem trudny do usunięcia. Przytrafiają się również usterki układu klimatyzacji owocujące permanentnym grzaniem wnętrza.

Z usterek mechanicznych w autach z silnikami 1.9 TDI zdarzają się problemy z przegubami (wysoka cena w serwisie, zamienniki niskiej jakości). Ponadto trafiają się awarie osprzętu: przepływomierzy czy czujników położenia wału korbowego.

Polo znajduje się w czołówkach zestawień najchętniej sprowadzanych modeli i łatwo znajduje nabywców. Oferta rynkowa jest szeroka, obejmuje dobrze wyposażone samochody importowane (zwykle z nieznaną historią serwisową, a więc z dużymi przebiegami i często po naprawach blacharskim) oraz pochodzące z polskich salonów, z ubogim wyposażeniem, ale często udokumentowanym przebiegiem. Brak książki serwisowej to zły znak, szczególnie kupując auto z silnikiem Diesla, trzeba liczyć się z tym, że przebieg będzie cofnięty i to znacznie.

Natomiast pewnym sposobem na weryfikację "bezwypadkowości" będzie obecność rdzy. Samochód fabrycznie świetnie zabezpieczono przed korozją, która samoistnie nie występuje. Jej obecność świadczy więc o ingerencji blacharza.

Volkswagen Polo IV generacji może być dobrym zakupem. Należy jednak dobrze sprawdzić stan techniczny i przeszłość samochodu. Za aksjomat trzeba przyjąć, że auta z silnikami wysokoprężnymi jeżdżą po 10-15 tys. km rocznie...

Uwaga, dysponując numerem VIN warto wybrać się do autoryzowanej stacji obsługi, gdzie powinno udać się uzyskać sporo informacji o historii danego egzemplarza. Również sprowadzanego!

Volkswagen Polo V (2009-2015)

Najnowsza generacja polo zadebiutowała w 2009 roku. Auto zbudowane zostało w oparciu o nową płytę podłogową, tą samą, jaką wykorzystuje również najnowsza generacja Seata Ibizy.

Samochód charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi (zwłaszcza z silnikami TSI) oraz nieźle wykonanym wnętrzem. Polo V zdobyło prestiżowy tytuł "Samochodu Roku 2010".

Volkswagen Polo VI (2017-2022)

Volkswagen Polo VI debiutował na salonie we Frankfurcie jesienią 2017 roku. W stosunku do poprzednika Polo VI znacznie urosło - nadwozie jest dłuższe o ponad 8 cm i szersze o prawie 7 cm. Znacznie wzrosła też pojemność bagażnika: z 280 do 351 litrów.

Dzięki konstrukcji opartej na modułowej platformie MQB, Polo oferuje wiele systemów wspomagających. Już wersja podstawowa nowego Polo jest seryjnie wyposażona w system Front Assist, czyli układ obserwacji

otoczenia przed autem z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i wykrywania pieszych. Nie tylko powyższe systemy, ale również układ automatycznego hamowania po kolizji po raz pierwszy należy do wyposażenia seryjnego Polo. System ten może pomóc uniknąć kolejnych zderzeń lub zminimalizować ich skutki.

Inne wyposażenie dostępne seryjnie lub za dopłatą to aktywny tempomat (teraz działa do prędkości 210 km/h), asystent zmiany pasa ruchu Blind Spot Detection z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego oraz częściowo automatyczny system parkowania Park Assist.

Nowy Volkswagen Polo został wyposażone w system multimedialny z ekranami o przekątnej od 6,5 do 8,0 cala. Do nowego Polo Volkswagen oferuje również Active Info Display (cyfrowe wskaźniki) nowej generacji.

Przykładowe samochody

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo VI GTI 2.0 TFSI 200 KM

2017, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 54 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo VI FL GTI 2.0 TSI 207 KM

2022, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 109 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo VI FL 1.0 80 KM

2021, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 53 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo VI 1.0 MPI 75 KM

2017, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 36 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.00/5. Głosy: 1
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo V FL GTI 1.8 TSI 192 KM

2015, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 42 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
zdjęcia wkrótce

Volkswagen Polo V FL 1.0 MPI 60 KM

2014, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 23 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo V 1.2 TSI 105 KM

2009, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 15 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny2.00/5. Głosy: 8
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo IV FL 1.2 54 KM

2005, hatchback 3dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 10 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo IV 1.2 12V 65 KM

2001, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 6 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.50/5. Głosy: 2
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo III 1.0 50 KM

1999, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 4 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny4.50/5. Głosy: 4

Zobacz także

Euro NCAP. Pierwsze testy w 2022 roku

Euro NCAP. Pierwsze testy w 2022 roku 2022-03-06

Euro NCAP opublikowało pierwsze w 2022 roku wyniki testów zderzeniowych. Obyło się bez wpadek - Volkswagen Polo i Taigo zdobyły maksymalną ocenę pięciu gwiazdek, podobnie jak Lexus NX i elektryczne Renault Megane e-Tech. Jedynie nowe BMW 2 Coupe...
Volkswagen Polo GTI po liftingu

Volkswagen Polo GTI po liftingu 2021-07-06

W kwietniu tego roku Volkswagen zaprezentował Polo szóstej generacji po liftingu. Teraz przyszła kolej na modernizację jego najbardziej sportowej odmiany – GTI.Polo GTI po liftingu jest standardowo wyposażone w nowe matrycowe reflektory LED IQ.Light...
Volkswagen Polo po liftingu. Ceny

Volkswagen Polo po liftingu. Ceny 2021-05-28

Ponad 18 milionów wyprodukowanych od 1975 roku egzemplarzy czyni Volkswagena Polo jednym z najpopularniejszych samochodów miejskich na świecie. Również w obrębie marki model ten odgrywa wielką rolę. Polo po liftingu można rozpoznać dzięki zmianom w...
Volkswagen Polo GTI po liftingu

Volkswagen Polo GTI po liftingu 2021-05-10

Volkswagen zaprezentował pierwsze szkice Polo GTI po liftingu.Volkswagen Polo obecnej generacji trafił na rynek w 2017 roku. Niedawno niemiecki koncern zaprezentował wersję po gruntownej modernizacji. Nowe Polo można rozpoznać dzięki sporym zmianom w...
Volkswagen Polo po lifitngu

Volkswagen Polo po lifitngu 2021-04-22

Volkswagen zaprezentował Polo po liftingu. Zmian jest sporo, m.in. model ten będzie mógł jeździć w trybie półautonomicznym.Nowe Polo można rozpoznać dzięki zmianom w przedniej i tylnej części nadwozia. Dotyczą one przede wszystkim zderzaków,...
Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW!

Historyczny moment. Golf DRUGIM najlepiej sprzedającym się VW! 2019-02-08

Wyniki sprzedaży Volkswagena za 2018 rok mogą wprawić w konsternację miłośników marki. Jeśli wierzyć branżowemu serwisowi focus2move analizującemu światową sprzedaż nowych aut w oparciu o przeszło 300 wiarygodnych źródeł okaże się, że Golf...
Ćwierć wieku Volkswagen Poznań. Zbudowali 3 mln aut!

Ćwierć wieku Volkswagen Poznań. Zbudowali 3 mln aut! 2018-11-26

Dokładnie 25 lat temu, 26. listopada 1993 roku, powołano do życia spółkę Volkswagen Poznań. Od tego czasu polski zakład wyprodukował już blisko 3 mln samochodów! Równe ćwierć wieku temu doszło do zawarcia umowy spółki pomiędzy koncernem...
Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10!

Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10! 2018-08-29

Znamy wyniki światowej sprzedaży nowych samochodów w pierwszej połowie bieżącego roku. Chociaż „królami rynku” pozostają kompaktowe hatchbacki po piętach coraz mocniej deptają im suvy!W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych nowych aut na...
Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena 2018-07-20

Volkswagen utrzymał w pierwszej połowie roku pozytywny trend, sprzedając na świecie 3,12 miliona samochodów. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy z salonów wyjechało o 6,3 procenta więcej samochodów niż w tym samym okresie...
Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona

Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona 2018-05-17

Volkswagen oraz Seat poinformowały o problemie z jednym z pasów bezpieczeństwa. Dotyczy on nowego Volkswagena Polo, Seata Ibiza oraz Seata Arona, a więc samych nowych modeli.Istnieje prawdopodobieństwo, że w rzadkich sytuacjach (np. podczas nagłej...
Volvo XC60 Światowym Samochodem Roku 2018

Volvo XC60 Światowym Samochodem Roku 2018 2018-03-28

Rok 2018 stać będzie pod znakiem Volvo. Nowe XC60 otrzymało właśnie prestiżowy tytuł Światowego Samochodu Roku 2018. Nie było by w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaledwie kilka tygodni wcześniej nowe XC40 zgarnęło tytuł...
Volkswagen królem Europy

Volkswagen królem Europy 2018-02-02

Europejskie statystyki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń. Na Starym Kontynencie król jest jeden. Które modele cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku? Niekwestionowanym liderem rynku pozostaje Volkswagen Golf. W 2017 roku na...
Volkswagen Polo GTI. Ceny

Volkswagen Polo GTI. Ceny 2018-01-25

Volkswagen Polo GTI to nowy model, który wkrótce pojawi się w polskich salonach niemieckiej marki. Ceny tego usportowionego modelu startują od kwoty 89 690 zł, można go już zamawiać w przedsprzedaży.Volkswagen Polo GTI napędzany jest...
Najbezpieczniejsze auta 2017. Volkswagen górą!

Najbezpieczniejsze auta 2017. Volkswagen górą! 2018-01-10

Blisko siedemdziesiąt pojazdów rozbiła w zeszłym roku Euro NCAP – niezależna organizacja badająca poziom bezpieczeństwa nowych aut debiutujących na rynkach Starego Kontynentu. To najbardziej pracowite 12 miesięcy w całej historii, powołanej do...
Rekordowy rok Volkswagena

Rekordowy rok Volkswagena 2017-12-29

2017 rok przejdzie do historii Volkswagena. Z fabryk niemieckiego koncernu na całym świecie wyjechało po raz pierwszy ponad 6 mln samochodów.Bardzo ciekawie wygląda lista najpopularniejszych modeli. Znajdują się na niej Jetta, Golf, Santana, Passat i...
Oto nowy Volkswagen Jetta

Oto nowy Volkswagen Jetta 2017-12-12

Do sieci przedostała się właśnie pierwsza z grafik w pełnej kasie ukazujących nowe, siódme już, wcielenie Volkswagena Jetty. Nowy „golf z bagażnikiem” zadebiutować ma 13 stycznia. Chociaż szósta generacja Jetty nie jest już młodzieniaszkiem,...
8 aut rozbitych przez Euro NCAP

8 aut rozbitych przez Euro NCAP 2017-11-10

Aż osiem debiutujących na europejskim rynku pojazdów rozbili właśnie eksperci z Euro NCAP. Takich wyników mógłby życzyć sobie każdy klient! Brutalnym próbom zderzeniowym poddano właśnie nowe: Citroena C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opla...
Volkswagen Polo z bogatym wyposażeniem

Volkswagen Polo z bogatym wyposażeniem 2017-11-08

W polskich salonach Volkswagena pojawiło się właśnie Polo nowej generacji. Samochód, którego ceny zaczynają się 44,5 tys. zł może być bardzo dobrze wyposażony. Szczególnie uwagę zwraca szeroka oferta nowych systemów asystujących i podnoszących...
Volkswagen Polo VI. Ceny

Volkswagen Polo VI. Ceny 2017-10-21

Volkswagen Polo VI trafia właśnie do polskich salonów. Poznaliśmy jego ceny.W stosunku do poprzednika Volkswagen Polo VI znacznie urósł - nadwozie jest dłuższe o pond 8 cm i szersze o prawie 7 cm. Znacznie wzrosła też pojemność bagażnika: z 280 do...
150 mln Volkswagenów!

150 mln Volkswagenów! 2017-08-28

W świecie motoryzacji trudno o bardziej spektakularny sukces. W 72 lata od wyprodukowania pierwszego "powojennego" Garbusa, z linii montażowej Volkswagena zjechał właśnie pojazd z numerem 150 000 000!Warto przypomnieć, że program zmotoryzowania Niemiec...
Volkswagen Polo VI już jest!

Volkswagen Polo VI już jest! 2017-06-16

Volkswagen zaprezentował nową, szóstą generację Polo.Volkswagen Polo jest jednym z najpopularniejszych małych samochodów na świecie – do tej pory sprzedano 14 milionów egzemplarzy, a uwzględniając wszystkie inne wersje bazujące na Polo, ponad 16...
Volkswagen Polo VI nadjeżdża

Volkswagen Polo VI nadjeżdża 2017-06-14

Volkswagen ujawnił pierwsze zdjęcie szóstej generacji Polo. Samochód oficjalnie zostanie zaprezentowany już w piątek.Historia Volkswagena Polo rozpoczęła się w 1975 roku. Obecna, piąta generacja jest na rynku od 2009 roku, a więc - jak na dzisiejsze...
Rusza ofensywa modelowa Volkswagena!

Rusza ofensywa modelowa Volkswagena! 2017-05-08

Mimo perturbacji związanych z aferą dieselgate Volkswagen może pochwalić się rewelacyjną kondycją. Rekordowe wyniki przekładają się na tempo prac nad nowymi modelami. W pierwszym kwartale bieżącego roku Grupa Volkswagena odnotowała zysk w...
Sprzedaż nowych aut. Aż trzy Volkswageny w pierwszej piątce!

Sprzedaż nowych aut. Aż trzy Volkswageny w pierwszej piątce! 2017-02-27

Chociaż wielu z nas rozpamiętuje jeszcze sylwestrowe imprezy, producenci samochodów podsumowują już pierwsze statystyki sprzedaży nowych pojazdów w 2017 roku. Które modele cieszą się obecnie największym zainteresowaniem europejskich nabywców?Jak...
Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty

Trwa wyprzedaż Volkswagena. Duże rabaty 2016-12-21

Trwa wyprzedaż Volkswagenów z roku produkcji 2016. Nowe samochody są oferowane teraz z rabatem wynoszącym do 21 tys. zł.Ofertę aut dostępnych w wyprzedaży można szybko sprawdzić na stronie internetowej, która umożliwia znalezienie Volkswagena...
Duże obniżki na samochody Volkswagena

Duże obniżki na samochody Volkswagena 2016-11-20

Volkswagen przygotował ofertę wyprzedażową na samochody z rocznika 2016. Kupujący mogą liczyć na obniżki od 3 do 21 tys. zł. Modele up!, Polo, Golf i Jetta są teraz dostępne z rabatem w wysokości od 3 do 10 tys. zł. O tę kwotę można obniżyć...
Kolejny rekord Volkswagena!

Kolejny rekord Volkswagena! 2016-10-17

Marka Volkswagen sprzedała we wrześniu 2016 roku na całym świecie 547 700 samochodów osobowych, czyli o 6,7 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do września przekazano klientom łącznie 4 374 900 samochodów. Volkswagen...
Światowe hity sprzedaży 2016

Światowe hity sprzedaży 2016 2016-08-30

Wiemy już, który z modeli jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Firma analityczna focus2move dokonała właśnie podsumowania pierwszej połowy bieżącego roku. Którzy producenci mają szczególne powody do radości?Królem...
Najlepsze auta wg kobiet!

Najlepsze auta wg kobiet! 2016-03-08

Kobiety przy wyborze auta kierują się rozsądkiem, mniejsze znaczenie przywiązując do koloru i estetyki pojazdu... Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet firma AAA AUTO publikuje dane, według których płeć piękna jest bardziej skłonna do zakupu auta w...
Volkswagen Ameo, czyli Polo sedan

Volkswagen Ameo, czyli Polo sedan 2016-02-19

Pamiętacie pierwszą Volkswagena Polo generacji 6N? Samochód debiutował w 1994 roku i cieszył się w Polsce i Europie dużą popularnością.Sprzedaż była tak duża, że oferta nadwoziowa została szybko poszerzona o sedana, który otrzymał nazwę Polo...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.
Używane: Volkswagen Polo III

Używane: Volkswagen Polo III 2015-03-24

Volkswagen Polo III generacji (oznaczenie typoszeregu 6N) pojawił się na rynku w 1994 roku. Samochód zbudowano na „globalnej” płycie podłogowej koncernu, która zadebiutowała w Seacie Ibiza II generacji. Polo III przetrwało w ofercie Volkswagena do...
Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI

Technika: Wszystko o silniku 1,6 MPI 2015-02-28

Zastanawiasz się nad samochodem z instalacją gazową? To silnik dla Ciebie!Na pierwszy rzut oka, silnik o pojemności 1595 cm3 ma same wady. Konstrukcja tkwi w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Chociaż motor oferowany był jeszcze w Golfie V...
Używane: Volkswagen Polo IV

Używane: Volkswagen Polo IV 2014-12-30

Volkswagen Polo IV generacji (9N), który debiutował w 2001 roku ma niemal identyczny rozstaw osi, jak Golf III. Czy Polo może więc pełnić rolę samochodu kompaktowego i stanowić tańszą alternatywę dla Golfa?Volkswagen Polo 9N przetrwał w produkcji...
Volkswagen Polo GTI już w salonach!

Volkswagen Polo GTI już w salonach! 2014-11-24

Nowy Volkswagen Polo GTI – najmłodsze dziecko z logo GTI w rodzinie Volkswagena, napędzane silnikiem 1.8 TSI, osiągającym moc 192 KM. Po modernizacji auto jest teraz o 12 KM mocniejsze niż dotychczas i może pochwalić się typowymi dla GTI osiągami....
Benzynowy VW Polo TSI Bluemotion

Benzynowy VW Polo TSI Bluemotion 2014-11-14

W salonach Volkswagena zadebiutował właśnie Polo TSI Bluemotion. To pierwszy reprezentant rodziny superoszczędnych Volkswagenów, który nie został wyposażony w silnik wysokoprężny.Volkswagen Polo TSI Bluemotion – bo tak właśnie brzmi oficjalna...
Raport TUV 2015

Raport TUV 2015 2014-11-09

Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru technicznego sporządziło kolejny raport dotyczący awaryjności aut. Dokument zatytułowany "TUV Report 2015" powstał w oparciu o przeszło 8,5 mln przeglądów rejestracyjnych, jakie przeprowadzono na terenie Niemiec w...
Kolejny rekord VW

Kolejny rekord VW 2014-10-20

Volkswagen, w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku, przekazał klientom ponad 4,56 mln samochodów osobowych. To o 3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W Polsce marka zanotowała wyraźny wzrost rejestracji nowych...
Volkswagen Polo GTI po liftingu

Volkswagen Polo GTI po liftingu 2014-09-19

Wiemy już wszystko o nowym Volkswagenie Polo GTI. Niemiecka firma zaprezentowała pierwsze zdjęcia tego pojazdu w wersji poliftingowej. Przypomnijmy, że zmodernizowane Polo debiutowało wiosną na salonie w Genewie. Na sportową wersję GTI musieliśmy...
Kolejny rekord Volkswagena

Kolejny rekord Volkswagena 2014-05-13

Niemiecki koncern zdaje się być uodporniony na wszelkiej maści kryzysy ekonomiczne. Firma zanotowała właśnie kolejny rekord sprzedaży. W pierwszym kwartale bieżącego roku Volkswagen dostarczył klientom aż 1,99 mln samochodów osobowych. W...
Nowy Vokswagen Polo w Serocku

Nowy Vokswagen Polo w Serocku 2014-04-23

W Serocku nieopodal Warszawy odbyła się polska premiera odświeżonego Volkswagena Polo. Auto, które w 2010 roku zdobyło zaszczytny tytuł Samochodu Roku poddane zostało gruntownej kuracji odmładzającej. Na jakie zmiany zdecydowali się inżynierowie i...
Lifting Volkswagena Polo

Lifting Volkswagena Polo 2014-01-28

Mija właśnie czwarty rok od rynkowego debiutu obecnego wcielenia Volkswagena Polo. By podtrzymać duże zainteresowanie tym modelem inżynierowie i styliści zafundowali autu kurację odmładzającą. Co zmieniło się w popularnym samochodzie segmentu B?Z...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2014-01-19

Ubiegły rok okazał się rekordowy dla Volkswagena. Dział samochodów osobowych tej firmy w ciągu dwunastu miesięcy sprzedał 5,93 mln samochodów (2012: 5,74 mln; +3,4 proc). W samym grudniu sprzedaż wyniosła 535 200 sztuk (grudzień 2012: 517 900; +3,3...
Oto najpopularniejsze auta w Europie

Oto najpopularniejsze auta w Europie 2013-11-03

Śledząc kolejne wyniki sprzedaży nowych aut w Europie, nie sposób nie zadać sobie pytania „jak oni to robią”? Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez firmę analityczną JATO Dynamics wynika, że absolutnym królem europejskiego rynku – po...
Znamy najlepsze silniki roku

Znamy najlepsze silniki roku 2013-06-06

W Stuttgarcie wręczono nagrody w prestiżowym konkursie International Engine of the Year. Jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, już po raz czternasty, wybrało najlepsze jednostki napędowe. Którzy producenci mogą być zadowoleni...
Najchętniej kupowane samochody w Europie

Najchętniej kupowane samochody w Europie 2013-03-17

Firma analityczna Jato Dynamics zebrała dane dotyczące sprzedaży samochodów w Europie w styczniu. Niespodzianki nie ma. Samochód Roku 2012, czyli Volkswagen Golf zdeklasował segmentowych rywali i bezapelacyjnie został najchętniej kupowanym samochodem w...
Volkswageny tańsze nawet o 15 tys. zł!

Volkswageny tańsze nawet o 15 tys. zł! 2013-01-09

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2012 roku, rabaty na niektóre modele sięgają 15 000 zł.Pojawiła się również specjalna linia Edition 2012 obejmująca modele Polo, Jetta, Tiguan oraz Passat. Samochody z...
Najmniej awaryjne auta - raport TUV!

Najmniej awaryjne auta - raport TUV! 2012-12-09

TUV – niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego opublikowało właśnie coroczny raport awaryjności pojazdów. Dokument powstał w oparciu o dane zgromadzone w czasie obowiązkowych przeglądów technicznych samochodów u naszych zachodnich sąsiadów...
Używane: Citroen Saxo

Używane: Citroen Saxo 2012-08-30

Citroen Saxo to następca niezbyt urodziwego, kanciastego, modelu AX. Samochód trafił do sprzedaży w 1995 roku i wytwarzany był przez kolejne osiem lat. Przez cały okres produkcji model poddawany był licznym drobnym modernizacjom, ale o poważniejszym...
Używane: Citroen C3

Używane: Citroen C3 2012-08-03

Citroen C3 to bez wątpienia najważniejszy samochód w najnowszej historii Francuskiej marki. Auto miało przed sobą bardzo trudne zadanie. Musiało stawić czoła takim graczom w segmencie B, jak peugeot 206, renault clio i volkswagen polo. Jak mu się to...
Sprzedaż nowych aut znów w dół...

Sprzedaż nowych aut znów w dół... 2012-07-20

Producenci samochodów znów mają powody do zmartwień. Jak wynika z raportu firmy badawczej JATO Dynamics europejski rynek nowych pojazdów skurczył się w pierwszej połowie bieżącego roku o 6,6 procenta. Największy - średnio aż 10,4 procentowy -...
Rewolucja - Volkswagen Polo BlueGT

Rewolucja - Volkswagen Polo BlueGT 2012-07-03

Już za kila miesięcy w salonach Volkswagena zadebiutuje nowy model z rodziny Polo.Auto o nazwie Polo BlueGT łączyć ma w sobie zalety samochodu sportowego z niską emisją CO2, co w praktyce przekłada się na niewielki apetyt samochodu na paliwo. Czy za...
W Europie król jest jeden

W Europie król jest jeden 2012-01-25

Volkswagen – obok Toyoty – często uważany jest za producenta „najnudniejszych samochodów”Wygląda jednak na to, że niechęć do stylistycznych fajerwerków i czysto użytkowe podejście do projektowania samochodów przynosi marce ogromne korzyści....
Marzysz o Volkswagenie?

Marzysz o Volkswagenie? 2012-01-20

Ekstrawagancka stylistyka, długa lista wyposażenia i elektroniczne „bajery”.Takie cechy samochodów dla większości klientów mają... marginalne znaczenie! Potwierdzają to np. wyniki sprzedaży marki, która przez wielu miłośników motoryzacji...
Peugeot 207. Francuz nie musi się psuć!

Peugeot 207. Francuz nie musi się psuć! 2012-01-10

Peugeot 207 zadebiutował w 2006 roku. Auto miało przed sobą bardzo trudne zadanie – jego poprzednik – model 206 – cieszył się ogromnym powodzeniem. Samochód produkowany był w trzech europejskich fabrykach Peugeota w Hiszpanii, Francji i na...
Volkswagen Up! po 6 latach zastąpi Lupo

Volkswagen Up! po 6 latach zastąpi Lupo 2011-08-23

Volkswagen zaprezentuje na salonie we Frankfurcie produkcyjną wersję modelu o nazwie Up!. Auto trafi do polskich salonów na początku przyszłego roku.Samochód ten będzie najmniejszym modelem w gamie niemieckiego producenta. Up! ma tylko 3,54 m...
Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI

Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI 2011-07-11

Oznaczenie to pojawiło się w 1989 roku w Audi 100 typoszegegu C3 wraz z debiutem nowej, wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki napędowej z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 l i mocy 120 KM.Literki TDI stanowiły skrót od słów...
Volkswagen solidniejszy niż Toyota?

Volkswagen solidniejszy niż Toyota? 2011-06-21

Na początku roku TNS OBOP przeprowadził kolejną edycję badania „Intencja zakupu samochodu”, prowadzonego cyklicznie już od sześciu lat. Głównym celem projektu było określenie percepcji wizerunku popularnych w Polsce marek samochodów osobowych....
Która francuska marka jest najlepsza?

Która francuska marka jest najlepsza? 2011-06-09

Samochody francuskie mają w Polsce wierną rzeszę zwolenników. Chociaż nie wszystkie słyną z bezawaryjności, wielu kierowców ceni francuskie marki za bogate wyposażenie, przyjemne wnętrza, wysoki komfort jazdy, ciekawą stylistykę, a – od kilku...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS