chceauto.pl
x
Jeep Avenger. Elektryczny i z Polski

Jeep Avenger. Elektryczny i z Polski

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-09-10 Opinie
Jeep zradził swoje plany w zakresie elektryfikacji gamy modelowej. W ciągu najbliższych lat Amerykanie wprowadzą cztery modele o zasilaniu bateryjnym.

Jeep Avenger
Jeep Avenger
Nowe pojazdy, które będą oferowane w Ameryce Północnej i Europie, zostaną zaprezentowano do 2025 roku. Pierwszym elektrycznym modelem, który trafi do salonów już w 2023 roku będzie Jeep Avenger. Samochód będzie produkowany w fabryce grupy Stellantis w Tychach (tam, gdzie obecnie powstaje Fiat 500).

Dzięki nowym modelom w 2030 roku połowa sprzedawanych w Ameryce Jeepów i wszystkie oferowane w Europie mają mieć napęd elektryczny. W tej sytuacji pozostaje tylko mieć nadzieję, że na Starym Kontynencie nie zabraknie prądu...

Jeep Avenger
Jeep Avenger
Jeep pokazał już pierwsze zdjęcia dwóch elektrycznych SUV-ów: Jeepa Recon i Wagoneera o nazwie kodowej Wagoneer S. A co wiemy już o "polskim" samochodzie, czyli Jeepie Avenger?

Avenger to nieduży pojazd, pozycjonowany poniżej Renegede'a, a więc zaliczany do segmentu B. Jego zasięg ma wynosić do 400 km, jednocześnie zachowane mają być typowe dla spalinowych Jeepów, wysokie zdolności terenowe. Auto cechować ma spory prześwit i odpowiednie kąty - najazdu oraz rampowy. Samochód ma mieć również napęd wszystkich kół 4xe.

Jeep Recon
Jeep Recon
Oficjalna premiera nowego Jeepa Avenger odbędzie się na salonie w Paryżu w październiku.

Jeep Avenger będzie miał jeszcze dwa bliźniacze modele, które również będą produkowane w Tychach i sprzedawano jako Alfa Romeo i Fiat.

Jeep Recon
Jeep Recon
Inne elektryczne nowości Jeepa, które mają trafić na rynek do 2025 roku Recon i Wagoneer S. Recon to elektryczny odpowiednik Wranglera. Samochód cechuje się technologią blokady osi E-locker, systemem zarządzania trakcją Jeep Seelc-Terrrain, osłonami podwozia, czy typowo terenowymi oponami. Producent już zapewnia, że Jeep Recon jest w stanie pokonać Rubicon Trail , czyli słynną offroadową trasę w USA.

Jeep Wagoneer S
Jeep Wagoneer S
Jeep Recon będzie miał premierę w 2023 roku, a do salonów trafi rok później. Recon będzie oferowany globalnie, to oznacza, że będzie go można kupić również w Europie.

Z kolei Wagoneer S ma być luksusowym SUV-em. Zasięg ma wynosić 400 mil (650 km) a moc elektrycznych silników sięgać 600 KM, dzięki czemu auto będzie rozpędzało się do 100 km/h w około 3,6 s.

Jeep Wagoneer S zadebiutuje w 2023 roku, do produkcji trafi rok później. Ten model, podobnie jak Recon, również będzie dostępny w Europie.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Jeep Avenger. Elektryczny i z Polski - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z PolskiJeep Avenger. Elektryczny i z Polski

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS