chceauto.pl
x

Jeep Avenger

Lata produkcji

2023 2024
Jeep Avenger to nieduży crossover, który będzie oferowany nie tylko z silnikami spalinowymi, ale również - jako pierwszy Jeep w historii - z napędem elektrycznym. Do tego model ten będzie produkowany w fabryce Fiata w Tychach.

Avenger to pojazd segmentu B, pozycjonowany poniżej najmniejszego dzisiaj modelu Jeepa, czyli Renegade'a. Avenger ma zaledwie 4,08 mm długości, czyli jest o 16 cm krótszy od Renegade'a. Pojemność bagażnika jest niewielka - wynosi 380 litrów.

400-voltowy elektryczny układ napędowy Avengera jest pierwszym, który został wprowadzony na rynek przez Emotors, spółkę joint venture Stellantis i Nidec Leroy-Somer Holding. Silnik elektryczny generuje 156 KM oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Energia elektryczna przechowywana jest w baterii o pojemności 54 kWh, również produkowanym przez Stellantis. Pakiet akumulatorów składa się z 17 modułów i 102 ogniw litowo-jonowych. Zasięg Avengera (wg WLTP) to 400 km w cyklu mieszanym i 550 km w cyklu miejskim.

Ładowanie możliwe jest prądem stałym z mocą do 100 kW, co teoretycznie pozwala na podniesienie poziomu energii od 0 do 80 proc. w 24 minuty. Natomiast pełne naładowanie przy pomocy stacji Wallbox o mocy 11 kW trwa 5,5 godziny.

Jeep Avenger raczej w niewielkim stopniu będzie nadawał się do zjeżdżania z asfaltu. Co prawda na pokładzie znajdują się systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control), ale auto ma napęd tylko na przednią oś.

Selec Terrain ma aż sześć trybów do wyboru: Normal, Eco, Sport, Snow, Mud (błoto) i Sand. Krótkie zwisy i wysokie zawieszenie sprawiają, że auto ma teoretycznie niezłe możliwości terenowe - prześwit wynosi 20 cm, kąt natarcia to 20 st, podobnie jak rampowy, zaś kąt zejścia to aż 32 stopnie.

To wszystko sugeruje, że Avenger kiedyś może być dostępny również w wersji 4x4. To możliwe tym bardziej, że w Paryżu pokazano prototyp takiego pojazdu.

W kabinie Jeepa Avenger wzrok przyciąga górna część deski rozdzielczej, którą wyróżnia pojedyncza pozioma "belka" funkcyjna obejmująca wszystkie nawiewy, oświetlenie ambientowe oraz centralnie umieszczony wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Dodatkowo auto może posiadać ekran cyfrowych zegarów, wielkości 7 lub również 10,25 cala.

Jeep Avenger posiada funkcję jazdy autonomicznej na poziomie 2, co oznacza , że automatycznie dostosowuje prędkość i trajektorię pojazdu, korzystając z tempomatu adaptacyjnego (Adaptive Cruise Control) z systemu centrowania toru jazdy (Lane Centering). W ten sposób pojazd pozostaje na środku pasa ruchu i w bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Wyposażenie obejmuej również system wspomagający jazdę w korku (Traffic Jam Assist).

Produkcja Jeep Avengera, który jest pierwszym z trojaczków koncernu Stelllantis będzie odbywać się w Tychach. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów na początku 2023 roku.

Przykładowe samochody

Jeep Avenger

Jeep Avenger eMotor 400V 156 KM

2023, crossover
napęd: przedni
skrzynia: bezstopniowa
cena: 195 000,00 zł

Zobacz także

Jeep Avenger 4xe. Nowa hybryda

Jeep Avenger 4xe. Nowa hybryda 2024-02-29

Jeep Avenger obecnie dostępny jest wersji elektrycznej oraz spalinowej, obie mają napęd wyłącznie na jedną oś. Wkrótce się to zmieni i na rynku zadebiutuje Avenger plug-in z napędem na wszystkie koła.
Jeep Avenger w wersji 2024. Polskie ceny

Jeep Avenger w wersji 2024. Polskie ceny 2023-12-24

Jeep rozpoczyna sprzedaż Avengera w wersji na rok 2024. Uwagę zwraca nowa, hybrydowa wersja napędowa.Produkowany w Tychach Jeep Avenger to niewielki crossover, Samochód Roku 2023. Auto debiutowało w wersji elektrycznej, następnie oferta została...
Jeep Avenger z nowym napędem hybrydowym

Jeep Avenger z nowym napędem hybrydowym 2023-11-14

Jeep poszerza gamę Avengera o wersję z napędem hybrydowym. Przypomnijmy, że ten produkowany w Tychach samochód obecnie dostępny jako auto spalinowe oraz elektryczne.Avenger to crossover segmentu B, jeden z trzech bliźniaczych modeli, które powstają...
TEST: Jeep Avenger - sprawdziliśmy wersję elektryczną i spalinową

TEST: Jeep Avenger - sprawdziliśmy wersję elektryczną i spalinową 2023-07-01

Avenger to najnowszy i najmniejszy model w gamie marki Jeep, który skierowany jest przede wszystkim na rynek europejski. Avenger przynależy do drugiego co do popularności segmentu, czyli SUVów B i musi zmierzyć się nie tylko z liczną konkurencją...
Jeep Avenger został zaprezentowany w Polsce i wyznacza marce nową drogę

Jeep Avenger został zaprezentowany w Polsce i wyznacza marce nową drogę 2023-03-01

Avenger jest najmniejszym modelem w gamie marki Jeep i pierwszym dostępnym z napędem czysto elektrycznym. Stanowi on zapowiedź nowego kierunku rozwoju, prowadzącego do pełnej elektryfikacji Jeepa, co ma nastąpić już w 2030 roku. Pierwsze reakcje...
Jeep Avenger Launch Edition z kosmiczną ceną

Jeep Avenger Launch Edition z kosmiczną ceną 2022-11-03

Jeep rozpoczął zbieranie zamówień na premierową wersję modelu Avenger. Cena zwala z nóg.Przypomnijmy, że Jeep Avneger to całkowicie nowy model, niewielki crossover z napędem jednej osi, pozycjonowany poniżej Jeepa Renegade, a więc znajdujący się...
Jeep Avenger pokazany w Paryżu. Produkcja w Tychach

Jeep Avenger pokazany w Paryżu. Produkcja w Tychach 2022-10-18

Na salonie w Paryżu Jeep zaprezentował oficjalnie Avengera. Ten nieduży crossover będzie oferowany nie tylko z silnikami spalinowymi, ale również - jako pierwszy Jeep w historii - z napędem elektrycznym. Do tego model ten będzie produkowany w fabryce...
Jeep Avenger 4x4. Na razie to tylko prototyp

Jeep Avenger 4x4. Na razie to tylko prototyp 2022-10-18

Na salonie w Paryżu Jeep zaprezentował Avengera, czyli pierwszy w swojej historii pojazd, który będzie dostępny również w wersji elektrycznej. Zapowiedziano, że niezależnie od źródła napędu model będzie będzie miał napęd wyłącznie na...
Jeep Avenger. Elektryczny i z Polski

Jeep Avenger. Elektryczny i z Polski 2022-09-10

Jeep zradził swoje plany w zakresie elektryfikacji gamy modelowej. W ciągu najbliższych lat Amerykanie wprowadzą cztery modele o zasilaniu bateryjnym. Nowe pojazdy, które będą oferowane w Ameryce Północnej i Europie, zostaną zaprezentowano do 2025...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS