chceauto.pl
x
Będzie Audi Q1!

Będzie Audi Q1!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-12-03 Opinie
Audi konsekwentnie rozwija rodzinę SUV-ów. Niemiecki koncern poinformował właśnie, że kolejnym modelem tego typu, który pojawi się w salonach, będzie Q1.

Audi Q3
Audi Q3
Obecnie gama samochodów z serii Q obejmuje modele: Q3, RS Q3, Q5, SQ5 i Q7, a ich produkcja stanowi 28 proc. całej produkcji Audi. Zdecydowanym bestsellerem wśród SUV-ów jest Q5. W tym roku produkcja tego modelu ma osiągnąć poziom 230 tys. egzemplarzy, co stanowi ponad połowę produkcji całej serii Q. W tym roku, do końca października z salonów wyjechało 194 430 egzemplarzy Q5.

Warto dodać, że produkcję SUV-ów Audi rozpoczęło stosunkowo późno, bo dopiero w 2006 roku. Mimo tego, w sumie sprzedano już ponad 1,5 mln egzemplarzy samochodów z serii Q.

Audi Q5
Audi Q5
Audi spodziewa się, że poziom sprzedaży SUV-ów będzie cały czas rósł. Prognoza mówi, że do 2020 roku już 35 proc. wszystkich wyprodukowanych przez Audi samochodów będzie SUV-ami. Jednym z nich będzie Q1, które do salonów ma trafić w 2016 roku.

Premiera Audi Q1 jest elementem strategii rozwoju niemieckiego koncernu, która zakłada, że w ciągu najbliższych 7 lat liczba modeli Audi wzrośnie z 49 do 60, a roczna sprzedaż przekroczy poziom dwóch milionów samochodów.

O nowym Audi Q1 wiadomo na razie niewiele. Samochód ma być produkowany w głównej fabryce Audi w niemieckim Ingolstadt, gdzie obecnie powstają A3 i A3 Sportback oraz A4 i A5.

Audi Q7
Audi Q7
Czy na rynku jest miejsce dla tak małego SUV-a? Przykład Q5, które ma 463 cm długości pokazuje, że klienci preferują samochody raczej większe. A przecież poniżej Q5 pozycjonowane jest jeszcze, z nadwoziem o długości 438,5 cm, Q3. Stąd wniosek, że Q1 będzie mierzyć zapewnee 410, może 415 cm. Jak na samochód segmentu SUV to bardzo mało (wychodzący z produkcji Nissan Qashqai I generacji, który przez lata wyznaczał standardy dla kompaktów crossoverów ma 433 cm).

Celem Audi może być jednak skierowanie Q1 do młodych klientów, dla których będzie to pierwszy samochód. W tym wypadku poważne znaczenie może mieć cena.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Będzie Audi Q1! - GALERIA ZDJĘĆ

Będzie Audi Q1!Będzie Audi Q1!Będzie Audi Q1!Będzie Audi Q1!

Zobacz także

Audi Q7 TFSI e. Hybryda plug-in

Audi Q7 TFSI e. Hybryda plug-in 2019-12-11

Audi systematycznie poszerza ofertę samochodów hybrydowych. Tym razem w gamie pojawia się model Q7 w wersji plug-in, czyli z możliwością ładowania z gniazdka.Co ciekawe, samochód będzie dostępny aż w dwóch wersjach - jako Q7 55 TFSI e quattro i Q7...
Rekord Audi. To zasługa suvów?

Rekord Audi. To zasługa suvów? 2019-12-10

W listopadzie Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 163 250 samochodów. To o 23,1 procent więcej niż w ubiegłym roku. Był to też najlepszy sprzedażowo listopad w historii firmy. Oprócz mocnego wzrostu sprzedaży w Europie (+33,0 proc.),...
Audi RS Q3 i RS Q3 Sportback

Audi RS Q3 i RS Q3 Sportback 2019-09-26

W ofercie Audi debiutują właśnie dwa nowe modele serii RS - Audi RS Q3 i RS Q3 Sportback. Samochody wyróżniają się czarnymi, świecącymi dodatkami. W tym kolorze wykonano m.in. dolne partie zderzaków, nakładki progowe czy obudowy lusterek. Nie...
Audi A5 po liftingu

Audi A5 po liftingu 2019-09-06

Audi zaprezentowało odświeżony model A5. To typowy zabieg odświeżający przypadający na połowę cyklu produkcyjnego. Co dokładnie się zmieniło? Osłona chłodnicy Singleframe z kratownicą o wyglądzie plastra miodu jest bardziej płaska i nieco...
Audi Q3 Sportback. Całkowita nowość!

Audi Q3 Sportback. Całkowita nowość! 2019-07-26

Audi Q3 Sportback to nowy model w gamie niemieckiego producenta. Oparty na Q3 samochód wyróżnia się odmienną stylizacją tylnej części nadwozia, przypominającą samochody typu coupe.Z przodu różnic nie ma - w oczy rzuca się duża, ośmiokątna...
Audi SQ7 po modernizacji

Audi SQ7 po modernizacji 2019-07-23

Pod koniec czerwca Audi zaprezentowało zmodernizowane Q7. Nie jest więc niespodzianką, że Niemcy pokazali właśnie SQ7 po analogicznej kuracji odmładzającej.To, co najważniejsze w tym modelu, nie uległo zmianie. Audi SQ7 nadal napędzane jest przez...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.