chceauto.pl
x
Motonowości

VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-08-09 | Opinie
VW Golf króluje w Europie. Świetne wyniki niemieckiej marki
Volkswagen Golf nie przez przypadek określany jest mianem „króla kompaktów”. Samochód – po raz kolejny – okazał się być najchętniej wybieranym nowym autem w Europie!

Takie wnioski płyną z analizy danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje się monitorowaniem europejskiego rynku samochodowego. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku na Starym Kontynencie zarejestrowano już 8,4 miliona nowych samochodów. To najlepszy wynik pierwszego półrocza od 10 lat!

Nie ulega wątpliwości, że w Europie „rządzą” samochody marek niemieckich . Aż sześć sklasyfikowanych w zestawieniu „top 10” europejskiego rynku modeli to samochody producentów zza Odry. W rankingu znalazły się też 2 modele francuski i po jednym z Czech oraz Japonii.

Absolutnym numerem jeden – po raz kolejny – okazał się być Volkswagen Golf. Na kompaktowe auto spod znaku Volkswagena zdecydowało się w ostatnim czasie już 237 405 europejskich nabywców. W zestawieniu 10 najpopularniejszych w Europie modeli znalazły się też inne auta spod znaku Volkswagena – sklasyfikowane na 3. miejscu Polo (z wynikiem 171 554 egzemplarzy) oraz – dziewiąty - Tiguan (127 392 sztuki). Crossover niemieckiej marki Volkswagena może pochwalić się największym wzrostem liczby rejestracji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku nie tylko w gronie aut w TOP10, ale nawet w TOP20. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku sprzedaż Tiguana wzrosła aż o 75,2 proc!

W minionym półroczu Volkswagen znacząco zwiększył liczbę aut dostarczonych klientom w Europie Centralnej i Wschodniej. Sprzedaż na tych rynkach wzrosła aż o 17,5 proc., czyli 18 700 samochodów.

O dobrych wynikach mówić też mogą polscy dealerzy niemieckiej marki. W pierwszej połowie bieżącego roku z salonów wyjechało 4 914 nowych Volkswagenów, co stanowi wzrost aż o 20,1 proc. Również polscy nabywcy Volkswagena najczęściej wybierają Golfa (7 272 zarejestrowanych egzemplarzy). Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Passat z wynikiem 4 368 sztuk.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.