chceauto.pl
x
Świetny początek roku Forda

Świetny początek roku Forda

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-10
Luty okazał się kolejnym świetnym miesiącem dla Forda w Polsce. Marka pozostaje bowiem liderem rynku samochodów dostawczych, znacząco zwiększając swoją pozycję rynkową. Duży wzrost rejestracji odnotowały także modele osobowe.

Ford Transit
Ford Transit
Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów, w lutym zarejestrowano w Polsce 827 nowych samochodów dostawczych Ford o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony. To znacząca poprawa względem 2020 roku, kiedy licznik zatrzymał się na 698 pojazdach. Oznacza to wzrost o 18,5 proc. i udział w rynku na poziomie 15,03 proc.

Co więcej, Ford pozostaje zdecydowanym liderem rynku samochodów dostawczych w 2021 roku. W styczniu i lutym odnotowano bowiem 1 610 rejestracji nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Oznacza to wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 26,8 proc (1 270 zarejestrowanych pojazdów w 2020 roku) i udział w rynku na poziomie 15,48 proc.

Ford Kuga
Ford Kuga
Na świetny wynik zapracowały w dużej mierze dwa znane i cenione przez kierowców modele – Transit i Transit Custom. W lutym zarejestrowano 326 egzemplarzy Forda Transit, co oznacza wzrost rok do roku o 23 proc. Zaś od początku 2021 roku zarejestrowano 583 egzemplarze modelu, a wzrost względem ubiegłego roku jest nie mniej imponujący – to aż 19 proc. Dzięki temu Transit znalazł się w czwórce najchętniej wybieranych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Podobne wyniki odnotował Ford Transit Custom. W lutym zarejestrowano 192 nowe egzemplarze, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu zeszłego roku o 23,1 proc. Od początku 2021 roku liczba zarejestrowanych egzemplarzy Forda Transit Custom wyniosła 388 i wzrosła względem zeszłego roku o 27,6 proc.

Zdecydowanym liderem rynku pickupów pozostaje Ford Ranger. W lutym zarejestrowano 123 egzemplarze, co stanowi wzrost względem analogicznego okresu 2020 roku aż o 70,83 proc. Warto dodać, że Ford ma w tym segmencie ponad połowę udziału w rynku.

W lutym dużym powodzeniem cieszyły się także samochody osobowe . Łącznie zarejestrowano 1 745 pojazdów marki, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu zeszłego roku o 11,6 proc.

Ford Transit
Ford Transit
Najpopularniejszym modelem osobowym marki w lutym był Ford Focus. Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów wskazują, że w lutym 2021 r. odnotowano 810 rejestracji tego modelu, co oznacza wzrost względem ubiegłego roku o 2,8 proc. Duży wzrost odnotował także Ford Puma – w styczniu i lutym 2021 r. zarejestrowano 455 egzemplarzy tego modelu, podczas gdy w analogicznym okresie 2020 r. były to 204 egzemplarze. Oznacza to wzrost o 123,04 proc.

- Pierwsze dwa miesiące 2021 roku pokazują, że nasza strategia sprzedażowa jest skuteczna – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. Umacniamy pozycję lidera w segmencie samochodów dostawczych do 3,5 tony oraz zwiększamy sprzedaż aut osobowych. Liderem naszych "osobówek" jest ceniony Ford Focus, jednak to nowoczesne SUV-y stanowią o sile marki w tym segmencie odpowiadając na zmieniające się potrzeby Klientów. Nowe generacje Forda Puma, Kuga oraz Explorer dostępne są z szeroką gamą silników, w tym z napędami hybrydowymi lub hybrydowymi typu Plug In. To kolejny etap na drodze Forda do pełnej elektryfikacji swoich modeli – podsumował Piotr Pawlak.

Biorąc pod uwagę rejestracje samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony łącznie, Ford po dwóch pierwszych miesiącach 2021 roku uplasował się na czwartym miejscu niezwykle konkurencyjnego rynku z liczbą rejestracji na poziomie 5 035 egzemplarzy.

Świetny początek roku Forda - GALERIA ZDJĘĆ

Świetny początek roku FordaŚwietny początek roku FordaŚwietny początek roku FordaŚwietny początek roku FordaŚwietny początek roku Forda

Zobacz także

Ford Puma po liftingu (2024). Polskie ceny

Ford Puma po liftingu (2024). Polskie ceny 2024-04-23

Ford Puma obecnej generacji jest na rynku od 2019 roku. W lutym 2024 roku, a więc niemal pięć lat po premierze, Ford zdecydował się... nie, nie na wprowadzenie nowej generacji, ale przeprowadzenie liftingu.
Ford Puma po liftingu

Ford Puma po liftingu 2024-02-16

Ford Puma obecnej generacji został zaprezentowany w połowie 2019 roku. Niemal pięć lat po premierze Ford zdecydował się poddać tego popularnego crossovera modernizacji. Co ciekawe, w większym stopniu dotknęła ona wnętrze niż nadwozie Pumy.
Ford Ranger Raptor

Ford Ranger Raptor 2023-12-02

Ford Ranger Raptor w obiektywie Dominika Kalamusa
Test: Ford Puma ST-Line - powrót w nowej postaci

Test: Ford Puma ST-Line - powrót w nowej postaci 2023-11-10

Niemała część miłośników motoryzacji wciąż pamięta, jak wyglądał Ford Puma w pierwotnej formie – był to niewielki samochód coupe, który zadebiutował w roku 1997 i produkowano go przez 5 lat. Puma pierwszej generacji zyskała sporą...
Ford Puma ST z silnikiem... 1.0

Ford Puma ST z silnikiem... 1.0 2023-03-12

Ford wprowadza nowy silnik do modelu Puma ST. Pod maskę tego usportowionego pojazdu trafi, co brzmi na pewno śmiesznie, silnik 1.0 EcoBoost.ST to tradycyjne u Ford oznaczenie samochodów sportowych, napędzanych mocnymi silnikami. Do tej pory Puma ST...
Ford Ranger Raptor - test rajdowego pick-upa

Ford Ranger Raptor - test rajdowego pick-upa 2023-02-11

Ford Ranger obecny jest na rynku od 1982 roku, z początku będąc typowo roboczym wozem, lecz z czasem stopniowo zyskiwał oblicze bardziej uniwersalne. Ford uznaje ten model za swój najbardziej globalny pojazd, o czym świadczy produkcja na 4 kontynentach i...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS