chceauto.pl
x

Mercedes - Benz E-klasa

Oceny użytkowników3.6416/5. Głosy: 639
Ocena: 3.64/5
Głosy: 639.

Lata produkcji

1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Mercedes - Benz E-klasa W210 / S210 (1995-2003)

Auto – początkowo jako sedan - pojawiło się w salonach w 1995 roku i przetrwało w ofercie do 2002 roku. Kombi zadebiutowało w od 1996 i oferowane było do 2003 roku. W 1999 pojazd przeszedł lifting - zmienił się kształt pasa przedniego i wnętrze.

Paleta jednostek napędowych obejmowała kilkanaście jednostek benzynowych i wysokoprężnych. Te ostatnie miały początkowo wtrysk pośredni, w 1998 roku pojawiły się nowsze, wyposażone w listwę typu Common Rail. Niezależnie od jednostki napędowej – benzynowej czy diesla - wszystkie mają praktycznie bezobsługowy łańcuch rozrządu i – z mechanicznego punktu widzenia – nie sposób im czegokolwiek zarzucić.

Nawet podstawowa, benzynowa dwulitrówka o mocy 136 KM rozpędza auto do 100 km/h w ok. 11 sekund i zużywa około 10 litrów na 100 km. Najsłabszy diesel rozwija 95 KM i oferuje przyspieszenie do 100 km/h w 17 s i zużycie paliwa w okolicach 6,5 l. Z punktu widzenia potencjalnych problemów warto polecić doładowany, pięciocylindrowy model 2,9 TD o mocy 129 KM. Auto z tym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w około 11,5 s i zużywa mniej więcej 8 l /100 km. Nieco wolniejszy jest rzędowy, trzylitrowy diesel bez turbiny o mocy 136 KM, który zużywa podobne ilości paliwa i rozpędza auto do 100 w 12,9 s. Ogromną popularnością na rynku wtórnym cieszą egzemplarze z trzylitrowym turbodieslem, który oferowany był wyłącznie ze skrzynią automatyczną. Moc 177 KM i 330 Nm zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w ok. 9 s. i prędkość maksymalną około 220 km/h.

Wnętrze jest typowe dla Mercedesa – mamy tu ogromną kierownicę, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, uruchamiany nogą hamulec ręczny i jedną dźwignię obsługującą światła i wycieraczki. Plastiki i tapicerki bez większych problemów wytrzymują 400 tys. km, jeśli są mocno zużyte można być pewnym, że auto przejechało sporo więcej.


W210 to jeden z tych pojazdów, który mocno nadszarpnął wizerunek aut niemieckiej marki. Z legendarną trwałością trójramiennej gwiazdy ma on niewiele wspólnego. Nie oznacza to jednak, że W210 jest samochodem złym. Razić może jedynie stosunek ceny do jakości, bowiem większość egzemplarzy dostępnych w Polsce nie jest warta połowy swojej ceny. Do największych zalet auta należy ogromna ilość przestrzeni we wnętrzu oraz duży bagażnik (520 l. w sedanie, 600 w kombi - w sedanie nie da się jednak złożyć oparć tylnej kanapy).
Jak przystało na limuzynę, której rozstaw osi ma aż 2835 mm (długość 4795 mm) auto oferuje również wysoki komfort resorowania. Na pochwałę zasługuje też - wykończone materiałami o wysokiej trwałości - wnętrze. Nawet 400 tys. km przebiegu nie robi na nim większego wrażenia.

Lista typowych usterek jest dość znaczna. Pod względem awaryjności W210 przypominać może nieco zbliżone rocznikowo Ople Omegi. Czymś, co zupełnie nie przystoi Mercedesowi jest atakująca (nawet bezwypadkowe egzemplarze) korozja - pojawia się ona na rantach nadkoli, drzwi, progach czy tylnej klapie. Częste usterki dotyczą również elektryki. Psuje się wiązka świateł tylnych i ciekłokrystaliczne wyświetlacze w kabinie. Komputer pokładowy często informuje kierowców o awariach różnych systemów - przeważnie pomaga wykasowanie błędów - jednak traktując pobłażliwie jego komunikaty możemy przeoczyć jakąś poważną awarię, która doprowadzić może do bardzo drogiej naprawy. W silnikach Diesla występuje fabryczna usterka gniazd świec żarowych (nie można ich wykręcić) - wymiana wiąże się najczęściej z demontażem głowicy.

Zawieszenie jest raczej tanie w eksploatacji z uwagi na dostępność zamienników (często potrzebować będziemy np. łączników stabilizatora i silentblocków), ale pechowym egzemplarzom zdarzają się poważne usterki, jak np. pęknięcia kielichów sprężyn (koroduje ich łączenia z ramą), które mogą skończyć się utratą panowania nad samochodem. Nowsze silniki Diesla z układem common rail są wyczulone na jakość stosowanego paliwa.

Do typowych usterek można też zaliczyć korozję metalowych przewodów chłodnicy oleju automatycznej skrzyni biegów (gdy przerdzewieją skrzynia traci olej i się zaciera) oraz rozszczelnione chłodnice oleju silnika (w 3,0 TD). Użytkownicy skarżą się też na nieszczelne bagażniki. Woda najczęściej przecieka przez wąż odprowadzający (przy korku wlewu paliwa), uszczelkę przy korku wlewu paliwa, antenę, skorodowane podszybie, skorodowany zamek czy sparciałe uszczelki lamp.

Ogólnie rzecz biorąc E klasa W210 nie jest samochodem złym. Gwiazda, nawet na piętnastoletniej masce, wciąż zapewnia w Polsce prestiż, auto jest idealne na długie trasy z racji wysokiego komfortu i dobrej izolacji akustycznej. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że jeśli szukamy pojazdu, który przez długie lata nie będzie musiał odwiedzać mechaników, lepiej będzie rozejrzeć się za japońską konkurencją. Co ciekawe, lepszą opinią cieszą się samochody z początku produkcji - głównie z tego powodu, że nie są one przeładowane elektroniką. Znalezienie godnego uwagi egzemplarza będzie jednak niezwykle trudne - większość oferty rynkowej stanowią powypadkowe auta z ogromnymi przebiegami.

Mercedes - Benz E-klasa W211 / S211 (2002-2009)

Następca typoszeregu W210 - E klasa W211 - pojawił się w sprzedaży w 2002 roku i pozostawał w produkcji przez 7 kolejnych lat. Samochód otrzymał zupełnie nowe nadwozie, nieco przyciężka stylistyka popularnego „okulara” ustąpiła miejsca zdecydowanie ostrzejszym liniom.

Oczywiście, jak przystało na Mercedesa, auto oferuje iście królewski komfort jazdy, dobrej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza i niezłe osiągi. A jak jest z awaryjnością? Pod tym względem nie brakuje kontrowersji. Niektórzy uważają generację W211 za model mocno usterkowy i drogi w użytkowaniu, z drugiej strony samochód ten chętnie wybierany jest przez taksówkarzy, dla których koszt serwisu i usterkowość to niezwykle istotne parametry.

Do nowego modelu „upchnięto” również wiele nowych systemów elektronicznych, których usterki mogą być prawdziwą zmorą właścicieli. Komputer stosunkowo często informuje właściciela o awarii najróżniejszych czujników, trzeba więc pojawiać się w serwisie celem diagnozy lub wykasowania błędów.

Praktycznie w każdym egzemplarzu sprzed liftingu (2006 rok) trzeba się liczyć z usterką układu SBC (Sensotronic Brake Control). System ten jest częścią układu hamulcowego, jego zadaniem jest - w skrócie - dobieranie odpowiedniej siły hamowania w zależności od nacisku na pedał hamulca oraz informacji płynących z czujników ABS. Problem polega na tym, że układ został obliczony na konkretną liczbę naciśnięć hamulca, następnie... trzeba go wymienić, co w ASO kosztuje 5 tys. zł. Ignorować stosownego komunikatu na desce rozdzielczej się nie da, bowiem w końcu układ po prostu... zablokuje hamulce. Problem z SBC jest jeszcze taki, że nawet wymiana klocków hamulcowych wymaga przestawienia samochodu w tryb serwisowy, a więc czynności tej nie wykona każdy warsztat (konieczny jest specjalny komputer).

Co ciekawe, Mercedes w samochodach z udokumentowaną przeszłością (przebiegiem i historią serwisową) wymienia moduł SBC na własny koszt. Pozostali kierowcy muszą liczyć się ze sporym wydatkiem, chociaż istnieją warsztaty, które na odpowiedzialność właściciela samochodu dokonują odblokowania układu. Koszt gruntownej regeneracji SBC waha się dziś w okolicach 1,5 tys. zł.

Układ SBC okazał się na tyle kontrowersyjny, że przy okazji przeprowadzonego w 2006 roku liftingu zniknął z listy wyposażenia.

Słabą stroną Mercedesa klasy E W211 są też automatyczne skrzynie biegów, które co około 200 tys. km wymagają gruntownego remontu (im mocniejszy silnik - tym szybciej). Przed zakupem danego egzemplarza dobrze więc odbyć kilkunastokilometrową(!) jazdę próbną i zwracać uwagę na wszelkie szarpnięcia. Naprawa skrzyni to koszt kilku tysięcy złotych. Serwisy Mercedesa często wymieniały je na gwarancji, co świadczyć może o przeciętnej jakości.

Poza skrzyniami biegów i układem SBC zastrzeżenia można mieć jeszcze w zasadzie tylko do przednich reflektorów, które dość szybko matowieją i wymagają polerowania.

W przeciwieństwie do poprzednika, W211 nie ma już problem z rdzą. Mercedes zdawał sobie sprawę z poważnej wizerunkowej wpadki, jaką stanowił model W210, dlatego w bezwypadkowych egzemplarzach W11 tematu rdzy już nie ma (część elementów nadwozia, m.in. maskę i błotniki, wykonano z aluminium, pamiętajmy o tym "opukując" auto czujnikiem grubości lakieru). Zaskakująco trwałe jest zawieszenie (wahacze i amortyzatory), natomiast wnętrze (tapicerka, fotele) nie wykazuje oznak zużycia nawet po kilkuset tysiącach km przebiegu! Oceniając wytarcia nie zweryfikujemy więc zapewnień sprzedawcy o przebiegu 150-200 tys. km...

Wybór jednostek napędowych jest niezwykle szeroki i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W Polsce dużą popularnością cieszą się diesle, szczególnie te o mniejszych pojemnościach (np 2.2 CDI, moce od 122 do 170 KM), które gwarantują najniższe zużycie paliwa. Jednostki te mają wtrysk typu common-rail i turbinę ze zmienną geometrią łopatek. Początkowo stosowano wtryskiwacze Bosch, później pojawiły się piezoelektryczne Delphi, których nie da się regenerować.

Jednostki te są trwałe i pozbawione typowych wad. Pojawiające się usterki wynikają z eksploatacyjnego zużycia i prędzej dotykają osprzęt niż sam silnik (pompa common-rail, wtryskiwacze). Serwis nie będzie jednak tani, szczególnie w ASO. Za prestiż trzeba płacić...

Poza dieslami 2.2 nie brak mocniejszych silników wysokoprężnych (R5, V6, R6), a także jednostek benzynowych (R4, V6 i V8), również z napędem wszystkich kół. Ich koszt utrzymania będzie jednak wyższy niż silników 2.2, dlatego na rynku wtórnym cieszą się mniejszą popularnością.

W przypadku "benzyn" uważać należy tylko na 3,5-litrowe V6. Jednostka ma wadliwie zaprojektowany wałek wyrównoważający, który szybko się wyciera. Część dostaniemy tylko w ASO, naprawa kosztować może nawet 10 tys. zł. W silniku zastosowano też układ zmiennych faz rozrządu, który jest awaryjny i drogi w naprawach (tzw. wariatory).

Wyposażenie większości egzemplarzy jest bogate, obejmuje zwykle m.in. automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane fotele, skórzaną tapicerkę, boczne i przednie poduszki powietrzne. Lista opcji była niezwykle długa i obejmowała m.in. adaptacyjny tempomat.

Lepiej unikać samochodów z pneumatycznym zawieszeniem, którego serwis jest niezwykle drogi (kombi ma pneumatykę tylnej osi standardowo).

Wybór samochodów na rynku wtórnym jest szeroki. Większość samochodów pochodzi oczywiście z importu i ma za sobą duże przebiegi (klasa E to ulubiony samochód taksówkarzy nie tylko w Polsce). Ich weryfikację ułatwia polski importer, w każdym ASO po numerze VIN można zweryfikować deklarowany przebieg poprzez konfrontację z historią serwisową. Uważać trzeba tylko na sztuczki handlarzy, którzy czasem do weryfikacji podają inny VIN od tego, który potem znajdujemy na umowie i w samochodzie... Dlatego najlepiej przebieg zweryfikować poprzez podpięcie samochodu do komputera w ASO. Wówczas poznamy kompletną i niezafałszowaną historię serwisową.

Klasa E W211 to samochód niewątpliwie prestiżowy, którego serwis nie jest tani. Jednak poza kilkoma typowymi usterkami model ten pozbawiony jest większych wad. No i wreszcie - nie rdzewieje. Po zweryfikowaniu przebiegu jego eksploatacja jest bardzo przewidywalna, a ryzyko większych i niespodziewanych awarii - ograniczone do minimum.

Mercedes - Benz E-klasa W212 / S212 / C207 / A207 (2009-2015)

W 2009 roku Mercedes zaprezentował klasę E kolejnej generacji - typoszeregu W212. Samochód nieznacznie urósł w stosunku do poprzedniego modelu - nadwozie jest szersze i dłuższe, ale niższe. Obecnie klasa E oferowana jest w trzech wersjach nadwoziowych - jako sedan, coupe oraz kombi. Ponieważ jest to najnowszy model Mercedesa jednocześnie jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Wrażenie robi bogate wyposażenie elektroniczne w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki aktywnemu tempomatowi, systemowi kamer i radarów samochód potrafi m.in. sam zahamować w razie wykrycia zagrożenia, potrafi również sam dostosowywać prędkość jazdy do poprzedzającego pojazdu.

Mercedes - Benz E-klasa W213 / S213 (2016-2020)

Wiemy już wszystko o nowej generacji klasy E. Mercedes oficjalnie zaprezentował właśnie długo wyczekiwany model.

Auto zaprojektowano od nowa – z poprzednikiem łączy je wyłącznie nazwa. Nowa klasa E jest o 43 mm dłuższa i mierzy teraz 4923. Aż o 65 mm zwiększył się też rozstaw osi. W nowym modelu wynosi on aż 2939 mm.
Kształty karoserii przypominać mają modele klasy C i S. W oczy rzucają się krótkie zwisy, szerokie nadkola i linia dachu nawiązująca kształtem do coupe.

We wnętrzu znajdziemy najwyższej jakości materiały wykończeniowe – skórę, prawdziwe drewno i aluminium. Zupełną nowością w świecie samochodów są reagujące na dotyk czujniki w kierownicy. Działaniem przypominają ekrany tabletów – dzięki nim kierowca ma pełną kontrolę nad funkcjami auta bez odrywania rąk od kierownicy. Oprócz tego – na konsoli środkowej – zamontowano touchpad potrafiący rozpoznawać różne style pisma. Na liście opcji znalazł się też system kontroli głosowej LINGUATRONIC.

O komfort podróżowania dbają (opcjonalne) system nagłośnienia Burmester 3D i pakiet Comfort Heat obejmujący podgrzewane podłokietniki na drzwiach i konsoli środkowej. Oświetlenie wnętrza wykonano w technologii LED. Dzięki temu klienci mają do wyboru aż 64 kolory światła!
Po stronie elektronicznych gadżetów wspomagających kierowcę znajdziemy system „autopilota” działający w zakresie prędkości od 0 do 210 km/h. W tym trybie auto nie tylko utrzymuje zadaną odległość od poprzedzającego pojazdu (również w korku) ale potrafi też samodzielnie pokonywać „umiarkowane” zakręty. System wyposażono też w urządzenie o nazwie Speed Limit Pilot automatycznie dostosowujące prędkość do obowiązujących na danym odcinku drogi limitów.

Początkowo, przynajmniej na europejskich rynkach, klienci będą mieli do wyboru cztery warianty napędowe: benzynowy, hybrydowy i dwie odmiany wysokoprężne. Wszystkie silniki, standardowo, oferowane będą z dziewięciostopniową, automatyczną przekładnią 9G-TRONIC.
Podstawowa odmiana – E 200 – napędzana jest doładowanym, benzynowym silnikiem rozwijającym 184 KM i 300 Nm (od zera do 100 km/h w 7,7 s). Wyposażony w ten sam motor wariant hybrydowy rozwija 279 KM (205 KM+ 82 KM) i 600 Nm. Samochód osiąga setkę w 6,2 s od startu. Zużycie paliwa – w cyklu pomiarowym – nieznacznie przekracza 2 l/100 km.

Przy okazji premiery nowej klasy E zadebiutowała też nowa rodzina czterocylindrowych, wysokoprężnych jednostek napędowych OM654. Pierwszym silnikiem z tej serii jest motor o pojemności 1950 cm3 montowany w odmianie E 220 d. Jednostka rozwija 195 KM i 400 Nm, co zapewnia sprint do 100 km/h w 7,3 s i średnie zużycie paliwa na poziomie 3,9 l/100 km (cykl pomiarowy). W stosunku do poprzedniej rodziny diesli o pojemności 2,2 l jednostka ma mniejsze rozmiary – z 94 do 90 mm zmniejszono np. rozstaw cylindrów.

W chwili rynkowego debiutu klienci będą też mogli się zdecydować na starszy konstrukcyjnie, sześciocylindrowy silnik 3,0 l rozwijający 258 KM i 620 Nm. Odmiana E 350 d przyspiesza do 100 km/h w 5,9 s i – teoretycznie – zużywa średnio 5,1 l oleju napędowego na 100 km.

Mercedes - Benz E-klasa W214 / S214 (2023-2023)

Nowa generacja Mercedesa klasy E ma 495 cm długości, a wiec o 2 cm więcej niż poprzednia generacja. O tyle samo powiększono również rozstaw osi, i mniej więcej o tyle - wg producenta - zwiększyła się ilość miejsca na tylnej kanapie.

W przypadku nadwozia kombi, bagażnik w wersjach spalinowych nieznacznie zminiejszył się (z 640 do 615 litrów). W wersjach hybrydy plug-in bagażnik jest jeszcze o 150 litrów mniejszy.

W kabinie znajdziemy wolnostojący ekran cyfrowych zegarów oraz zabudowany na konsoli środkowej poziomy ekran systemu infotainment MBUX. Opcjonalne wyposażenie stanowi trzeci ekran Hyperscreen, który możne znaleźć się przed pasażerem, wizualnie łącząc się ze środkowym ekranem.

Dostępne są dwie wersje stylistyczne, bardziej sportowa o nazwie Avengarde oraz bardziej elegancka o nazwie Exclusive, która wyróżnia się przede wszystkim logiem Mercedesa umieszczonym nie na osłonie chłodnicy, ale stojącym na pokrywie silnika.

Nowy model nie ma już klasycznych silników spalinowych - wszystkie są dostępne w wersji zelektryfikowanej, przynajmniej jako hybrydy typu mild. Natomiast nie przewidziano wersji elektrycznej, by nie robić konkurencji dla modelu EQE.

Nowa klasa E dostępna jest z hybrydowymi układami typu plug-in, a w stosunku do obecnej generacji rozbudowany został komponent elektryczny - silnik ma większą moc, a bateria - większą pojemność.

Bazowa wersja E200 jest napędzana silnikiem benzynowym o mocy 204 KM i momencie 320 Nm, który jest wpierany przez zintegrowany rozrusznik-alternator (ISG) o mocy 23 KM i momencie 205 Nm.

Bazowy diesel to wersja E220d z silnikiem o mocy 197 KM i momencie 440 Nm, który jest wspierany przez ten sam ISG o mocy 23 KM i momencie 205 Nm. Wersja ta może mieć napęd wszystkich kół.

Ponadto dostępne są dwie wersje hybrydy plug-in. E300e to samochód wyposażony w ten sam silnik spalinowy co E200 (204 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 129 KM i momencie 440 Nm. Moc systemowa to 313 KM i 550 Nm, pojemność baterii wynosi 25,4 kWh brutto, co pozwala na przejechanie w trybie elektrycznym około 100 km (obecna generacja ma baterię 13,5 kWh i zasięg około 50 km).

Przykładowe samochody

Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W214 300e 313 KM

2023, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 314 000,00 zł
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W213 FL 63 AMG S 612 KM

2020, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 373 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny1.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W213 FL 400d 340 KM

2020, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 213 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W213 63 AMG 571 KM

2017, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 232 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W213 350d 258 KM

2016, sedan
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 127 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W212 FL 63 AMG 557 KM

2013, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 114 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny1.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W212 FL 400 333 KM

2013, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 95 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze ofertyOceny3.00/5. Głosy: 2
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W212 200 CDI 136 KM

2009, sedan
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 55 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W211 200 Kompressor 184 KM

2006, sedan
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 32 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny2.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa W210 200 Kompressor 163 KM

2000, sedan
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 14 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.33/5. Głosy: 12
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S214 All Terrain 300de 313 KM

2023, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 368 000,00 zł
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S214 300de 313 KM

2023, kombi
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 334 000,00 zł
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S213 FL 63 AMG S 612 KM

2020, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 377 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S213 FL All Terrain 220d 194 KM

2020, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 186 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S213 FL 200d 160 KM

2020, kombi
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 135 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S213 43 AMG 401 KM

2016, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 169 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S213 220d 194 KM

2016, kombi
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 105 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S212 FL 63 AMG 557 KM

2013, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 114 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynkuOceny5.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S212 FL 400 333 KM

2013, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 98 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S212 350 CGI 293 KM

2011, kombi
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 66 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S211 200 Kompressor 184 KM

2006, kombi
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 28 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny5.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa S210 230 150 KM

1997, kombi
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 8 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny5.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa C238 FL 220d 194 KM

2020, coupe
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 182 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa C238 350d 286 KM

2019, coupe
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 205 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa C207 FL 300 252 KM

2014, coupe
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 115 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa C207 200 CGI 184 KM

2009, coupe
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 60 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa A238 FL 220d 194 KM

2020, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 210 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa A238 350d 286 KM

2019, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 229 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa A207 FL 300 252 KM

2014, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 124 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynkuOceny5.00/5. Głosy: 1
Mercedes - Benz E-klasa

Mercedes - Benz E-klasa A207 200 CGI 184 KM

2009, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 68 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku

Zobacz także

Mercedes klasy E nowej generacji. Polskie ceny

Mercedes klasy E nowej generacji. Polskie ceny 2023-08-28

Polskie salony Mercedesa rozpoczęły przyjmowanie zamówień na nową generację Klasy E. Do wyboru jest sedan oraz kombi z jednostkami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, również w hybrydowych odmianach plug-in. Bazowy benzynowy wariant E 200 o mocy 204 +...
Mercedes CLE. Model, który zastąpi dwa

Mercedes CLE. Model, który zastąpi dwa 2023-07-27

Mercedes CLE to samochód coupe, który zastąpi klasę C Coupe oraz klasę E Coupe. Jest to zupełnie nowy model, pojazdu o takim oznaczeniu nigdy jeszcze nie było w gamie niemieckiej firmy.Mercedes CLE jest wynikiem racjonalizatorskiego podejścia. Zamiast...
Mercedes klasy E kombi oficjalnie

Mercedes klasy E kombi oficjalnie 2023-06-22

Nowy Mercedes klasy E jest bardziej przestronny dla pasażerów, ale ma mniejszy bagażnik.Mercedes zaprezentował nową klasę E w wersji kombi. Samochód jest nieco większy od poprzednika i bardziej zelektryfikowany, ale... ma mniejszy bagażnik.Nową...
Mercedes klasy E nowej generacji!

Mercedes klasy E nowej generacji! 2023-05-02

Mercedes oficjalnie zaprezentował klasę E nowej generacji. Samochód będzie tak bardzo zelektryfikowany, jak żadna inna klasa E, ale nie będzie dostępny w wersji elektrycznej.Nowa generacja Mercedesa klasy E dostępna będzie (przynajmniej na początku)...
Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition 2022-06-21

Mercedes-AMG żegna się z modelami z serii W/S 213, prezentując szczególnie bogato wyposażoną specjalną edycję E 63 S 4MATIC+ Final Edition. Samochód napędzany jest przez 4,0-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 450 kW (612 KM) i posiada napęd na...
Mercedes EQE. Nowa "Beczka z prądem"?

Mercedes EQE. Nowa "Beczka z prądem"? 2021-09-06

MercedesEQ zaprezentował właśnie produkcyjną wersję modelu EQE. To spadkobierca legendarnych poprzedników pokroju "Beczki" W123 i "Balerona" W124. W porównaniu z luksusowym liniowcem, jakim jest EQS, nowy EQE wygląda nieco inaczej: ma nieco krótszy...
Historia klasy E

Historia klasy E 2020-08-26

Mercedes szykuje się do rynkowego debiutu kolejnego wcielenia klasy E. Jak dobrze znacie historię tego modelu? Za poprzedników klasy E można uznać jedne z pierwszych samochodów osobowych produkowanych pod marką Mercedes-Benz: model 8/38 PS(W 02) oraz...
Mercedes E coupe i kabrio po liftingu

Mercedes E coupe i kabrio po liftingu 2020-05-27

Pożądane wśród fanów gwiazdy na masce modele doczekały się kuracji odmładzającej. Co się zmieniło? Odświeżone modele wyróżnia "doszlifowana w sportowym tonie stylizacja", w tym odświeżony przedni pas. W pełni LED-owe reflektory mają teraz...
Mercedes E coupe i kabriolet - historia

Mercedes E coupe i kabriolet - historia 2020-05-26

Klasa E w wersji coupé czy kabriolet to wymarzone auta fanów klasycznych modeli Mercedesa z całego świata. Bezpośrednia historia tej serii modelowej rozpoczęła się ponad 50 lat temu, od coupé Strich 8 (seria 114), oraz od kabrioletu serii 124, który...
Mercedes klasy E po liftingu

Mercedes klasy E po liftingu 2020-03-08

Po trzech latach od premiery Mercedes poddał modernizacji klasę E. Co zmieniło się w tym modelu?Zmiany stylistyczne dotknęły głównie przednią i tylną część nadwozia. Z przodu pojawiły się przeprojektowane przednie lampy (w pełni LED-owe...
Mercedes klasy E po po zmianach

Mercedes klasy E po po zmianach 2020-01-27

Obecna generacja Mercedesa klasy E weszła na rynek w 2016 roku. Nadszedł więc czas na modernizację tego modelu i wygląda na to, że będzie ona całkiem poważna.Mercedes ujawnił już zdjęcia zamaskowanych pojazdów oraz zdradził pierwsze informacje o...
Najbardziej niezawodne modele w Niemczech

Najbardziej niezawodne modele w Niemczech 2018-08-31

Istnieje wiele rankingów bezawaryjności aut, ale często różnią się od siebie metodologią. J.D. Power badała samochody nie starsze niż 3 lata, użytkowane przez jednego właściciela przez co najmniej 12 miesięcy.W te­go­rocz­nym ba­da­niu...
Rekordowy kwartał Mercedesa

Rekordowy kwartał Mercedesa 2018-07-18

Mercedes ma za sobą najlepszy pod względem sprzedaży kwartał w historii firmy. Od kwietnia do czerwca klienci odebrali 594 528 nowych Mercedesów (+1,9%). W rezultacie producent sprzedał więcej aut niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednego...
Trzy nowe Mercedesy-AMG z hybrydowym napędem

Trzy nowe Mercedesy-AMG z hybrydowym napędem 2018-05-28

Mercedes rozpoczyna sprzedaż trzech nowych modeli sygnowanych przez AMG. Chodzi o Mercedesa-AMG CLS 53 4MATIC+, E 53 4MATIC+ Coupe i E 53 4MATIC+ Cabriolet. Pierwsze samochody wyjadą z salonów i trafią do nabywców w sierpniu.Wszystkie trzy modele...
Rekordowy rok Mercedesa

Rekordowy rok Mercedesa 2018-01-08

Takiego wyniku pozazdrościłaby Mercedesowi niejedna popularna marka. Forma ze Stuttgartu poinformowała właśnie, że w zeszłym roku dostarczyła nabywcom blisko 2,3 mln samochodów! To najlepszy wynik w całej historii niemieckiej marki. Do klientów na...
Cenisz innowacje? Postaw na Niemców!

Cenisz innowacje? Postaw na Niemców! 2017-05-09

Nagroda dla najbardziej innowacyjnego koncernu motoryzacyjnego - AutomotiveINNOVATIONS Award – trafiła właśnie do przedstawicieli Volkswagena. Wyróżnienie – od 12 lat – corocznie przyznawane jest przez Center of AutomotiveManagement (CAM) i firmę...
Światowy Samochód Roku 2017. Znamy zwycięzców!

Światowy Samochód Roku 2017. Znamy zwycięzców! 2017-04-13

W czasie imprezy otwierającej tegoroczny salon samochodowy w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzców konkursu na Światowy Samochód Roku 2017. Którzy producenci mają największe powody do radości? O największym szczęściu mówić mogą przedstawiciele...
Samochód Roku 2017. Znamy wyniki!

Samochód Roku 2017. Znamy wyniki! 2017-03-06

Znamy już zwycięzcę konkursu na „Samochód Roku 2017”. Tegoroczne wyniki prestiżowej rywalizacji śmiało uznać można za zaskakujące!Siódemkę półfinalistów poznaliśmy już w listopadzie. Na liście aut, które szczególnie urzekły złożone z...
Mercedes-AMG E 63 4MATIC+  jako kombi

Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ jako kombi 2017-02-02

AMG zaprezentowało zoptymalizowaną pod względem osiągów wersję kombi nowego Mercedesa klasy E. Samochód trafić ma do salonów już w czerwcu.Mimo obniżonego zawieszenia i pakietu ospoilerowania auto nie straciło nic ze swojej praktyczności....
Mercedes E Coupe. Polskie ceny

Mercedes E Coupe. Polskie ceny 2017-01-05

Chociaż oficjalna premiera nowego Mercedesa E Coupe zaplanowana została na – rozpoczynający się w przyszłym tygodniu – salon motoryzacyjny w Detroit, samochody można już zamawiać w Polsce. Ile trzeba będzie zapłacić za nowy egzemplarz?...
Mercedes E Coupe oficjalnie

Mercedes E Coupe oficjalnie 2016-12-14

Wiemy już niemal wszystko o kolejnej generacji Mercedesa E Coupe. To czwarta – po sedanie, kombi i All Terrain – wersja nadwoziowa popularnego auta. W stosunku do poprzednika samochód wyraźnie urósł. Nadwozie ma dokładnie 4826 mm długości (+123...
Mercedes-AMG E 63. Najszybszy w historii!

Mercedes-AMG E 63. Najszybszy w historii! 2016-10-27

Mercedes zaprezentował klasę E w wersji AMG E 63. Jest to najszybsze wcielenie tego modelu w historii!Nowy Mercedes-AMG E 63 napędzany jest silnikiem 4.0V8, który dzięki podwójnemu doładowaniu generuje 571 KM mocy (w zakresie 5750-6500 obr/min) oraz 750...
EuroNCAP: Mercedes klasy E i Peugeot 3008

EuroNCAP: Mercedes klasy E i Peugeot 3008 2016-09-28

Specjaliści z EuroNCAP przetestowali pod kątem bezpieczeństwa kolejne dwa modele. Tym razem próbom zderzeniowym poddano debiutujące właśnie na rynkach Starego Kontynentu kolejne generacje Mercedesa klasy E i Peugeota 3008.Konstruktorzy obu modeli dobrze...
Mercedes E All-Terrain oficjalnie

Mercedes E All-Terrain oficjalnie 2016-09-21

Wiemy już, jak wygląda uterenowiona odmiana nowej klasy E o nazwie All-Terrain. Samochód może się pochwalić kilkoma zmianami stylistycznymi i zwiększonym o 29 mm prześwitem. Dodatkowe 15 mm uzyskano dzięki zastosowaniu seryjnego, pneumatycznego...
Mercedes-AMG E43 4MATIC

Mercedes-AMG E43 4MATIC 2016-09-13

Cenniki nowej kalsy E uzupełni wktótce topowa odmiana sygnowana przez AMG. Samochody w wersji AMG E43 4MATIC oferowane będą zarówno jako sedan, jak i kombi. Samochody w najmocniejszej odmianie wyróżniają się subtelnymi zmianami w wyglądzie. Inny jest...
Mercedes klasy E Cabrio ma 25 lat

Mercedes klasy E Cabrio ma 25 lat 2016-08-20

W 1991 roku na salonie we Frankfurcie Mercedes zaprezentował model W124 w wersji cabrio. Samochód miał dwoje drzwi, cztery miejsca i miękki dach.Auto oznaczono jako A124, na rynku dostępne było jako 300 CE-24 od wiosny 1992 roku. Kabriolet uzupełnił...
Nowości Mercedesa. Znamy szczegółowy harmonogram!

Nowości Mercedesa. Znamy szczegółowy harmonogram! 2016-07-26

Firma ze Stuttgartu opublikowała założenia doltyczące kolejnej fazy swojej ofensywy modelowej. Jakie nowości czekają w najbliższym czasie fanów motoryzacji wyznających zasadę "bez gwiazdy nie ma jazdy"?Wykonywany przez Niemców z chirurgiczną...
Mercedes E kombi

Mercedes E kombi 2016-06-06

Mercedes zaprezentował właśnie nową generację swojego sprzedażowego hitu – klasę E w wersji kombi. Na co liczyć mogą klienci niemieckiej marki?Pewnym zaskoczeniem może być pojemność przestrzeni bagażowej. W nowej klasie E kombi – przynajmniej...
Mercedes-AMG E43

Mercedes-AMG E43 2016-03-11

20 czerwca w salonach Mercedesa zadebiutuje nowa klasa E typoszeregu W213 w odmianie przygotowanej przez AMG - Mercedes-AMG E43. Oficjalna prezentacja auta odbędzie się już za kilka dni na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Mercedesa-AMG E43 poznamy...
Mercedes klasy E. Ceny

Mercedes klasy E. Ceny 2016-01-22

Mercedes podał pierwsze polskie ceny nowej klasy E, która na początku stycznia zadebiutowała na salonie w Detroit. Na początek w polskich salonach pojawią się dwie wersje wysokoprężne, czyli E 220 d i E 350 d oraz bazowa wersja benzynowa E200....
Oto nowy Mercedes klasy E

Oto nowy Mercedes klasy E 2016-01-11

Wiemy już wszystko o nowej generacji klasy E. Mercedes oficjalnie zaprezentował właśnie długo wyczekiwany model. Auto zaprojektowano od nowa – z poprzednikiem łączy je wyłącznie nazwa. Nowa klasa E jest o 43 mm dłuższa i mierzy teraz 4923. Aż o...
Oto wnętrze nowej klasy E

Oto wnętrze nowej klasy E 2015-12-09

Wiemy już, jak wyglądać będzie wnętrze nowego Mercedesa klasy E.Debiut zaprojektowanego od podstaw modelu zaplanowano na styczniowy salon samochodowy NAIAS w Detroit. Wszystko wskazuje na to, że samochód trafi na rynek wiosną przyszłego roku....
13 mln Mercedesów klasy E

13 mln Mercedesów klasy E 2015-07-15

Przedstawiciele Mercedesa poinformowali, że firma dostarczyła klientom przeszło 13 mln egzemplarzy pojazdów, które określić można "rodziną klasy E".Oficjalnie, Mercedes klasy E pojawił się na rynku w 1993 roku, wraz z gruntowną modernizacją...
30 lat Mercedesa W124

30 lat Mercedesa W124 2014-09-22

Niecierpliwie wyczekiwany nowy sedan Mercedes-Benz klasy wyższej średniej świętował swoją premierę w listopadzie 1984 roku. Oznaczony jako W124, w momencie debiutu był dostępny w siedmiu wersjach silnikowych: 200 D, 250 D, 300 D, 200, 230 E, 260 E...
Rekordowy rok Mercedesa AMG

Rekordowy rok Mercedesa AMG 2014-02-05

Rok 2013 okazał się najlepszym rokiem w historii Mercedesa AMG. W ciągu 12 miesięcy z salonów wyjechało aż 32 200 samochodów sygnowanych przez sportowy oddział Mercedesa.Najwięcej samochodów AMG trafia do USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na...
Oto ceny nowego Mercedesa klasy E

Oto ceny nowego Mercedesa klasy E 2013-02-17

Mercedes ogłosił ceny odświeżonej klasy E. Kupując ten model trzeba będzie wydać przynajmniej 175 000 zł.Obecna generacja Mercedesa klasy E debiutowała w 2009 roku. Po trzech latach nadszedł więc czas na lifting. Zmiany stylistyczne są spore,...
13 milionów egzemplarzy Mercedesa klasy E

13 milionów egzemplarzy Mercedesa klasy E 2013-01-11

W Detroit oficjalnie zadebiutuje najnowsze wcielenie Mercedesa klasy E.Z tej okazji wszystkich fanów aut z gwiazdą na masce zapraszamy do naszej galerii prezentującej historię tych pojazdów. Do dnia dzisiejszego z fabryk Mercedesa wyjechało już 13...
Oto nowe Mercedesy: E63 AMG  oraz CLS 63 AMG!

Oto nowe Mercedesy: E63 AMG oraz CLS 63 AMG! 2013-01-10

Mercedes ucina spekulacje. Po wycieku zdjęć nowych E63 AMG i CLS 63 AMG do Internetu niemiecka firma postanowiła rozwiać wątpliwości i podała do publicznej wiadomości osiągi pojazdów. Tak jak przypuszczaliśmy, zarówno E63 AMG, jak i CLS 63 AMG...
Klasa E - coupe i kabrio w nowej odsłonie

Klasa E - coupe i kabrio w nowej odsłonie 2013-01-04

Niedawno informowaliśmy, że rodzinny sedan Mercedesa – klasa E – doczekał się właśnie kuracji odmładzającej. Dziś niemiecki producent opublikował pierwsze informacje na temat odświeżonych modeli z nadwoziem coupe i kabriolet. Tak samo, jak w...
Mercedes E W211. Prestiż i... koszty

Mercedes E W211. Prestiż i... koszty 2012-12-26

Następca typoszeregu W210 - E klasa W211 - pojawił się w sprzedaży w 2002 roku i pozostawał w produkcji przez 7 kolejnych lat. Samochód otrzymał zupełnie nowe nadwozie, nieco przyciężka stylistyka popularnego „okulara” ustąpiła miejsca...
Mercedes klasy E po liftingu

Mercedes klasy E po liftingu 2012-12-15

Mercedes klasy E obecnej generacji (W212) debiutował w 2009 roku. Po trzech latach nadszedł więc czas na lifting. Zmiany stylistyczne są spore, jednak bardziej istotne technologiczne. W nowej klasie E debiutuje aż 11 nowych i zmoderniowanych systemów...
W210 - o tym aucie Mercedes chciałby zapomnieć

W210 - o tym aucie Mercedes chciałby zapomnieć 2012-10-19

Auto – początkowo jako sedan - pojawiło się w salonach w 1995 roku i przetrwało w ofercie do 2002 roku. Kombi zadebiutowało w od 1996 i oferowane było do 2003 roku. W 1999 pojazd przeszedł lifting - zmienił się kształt pasa przedniego i wnętrze....
105 lat Mercedesów z napędem na cztery koła

105 lat Mercedesów z napędem na cztery koła 2012-08-19

Chociaż wśród niemieckich producentów samochodów klasy premium napęd 4x4 kojarzy się głównie z Audi, to jednak firma ze Stuttgartu może się pochwalić największym doświadczeniem w tej dziedzinie. W tym roku mija równe 105 lat, od czasu, gdy...
Ruszyła produkcja nowej klasy A

Ruszyła produkcja nowej klasy A 2012-07-17

Dr Dieter Zetsche - dyrektor zarządzający Mercedes Benz - uroczyście uruchomił dziś linię montażową nowej klasy A. Samochód budowany jest w niemieckiej fabryce marki w Rastatt, w której - od września ubiegłego roku - powstają również egzemplarze...
Renault zbuduje nową limuzynę. Wspólnie z Mercedesem!

Renault zbuduje nową limuzynę. Wspólnie z Mercedesem! 2012-02-08

W początku kwietnia 2010 roku przedstawiciele firm Mercedes-Benz i aliansu Nissan-Renault poinformowali o podjęciu długoterminowej współpracy.W myśl podpisanej umowy, na nowej, opracowanej wspólnie płycie podłogowej powstać miały kolejne generacje...
Mercedes chce oszczędzać? Czy odbije się to na jakości?

Mercedes chce oszczędzać? Czy odbije się to na jakości? 2012-01-24

Mercedes tnie koszty. Niemiecka firma – począwszy od 2014 roku – planuje oszczędzać rocznie aż do 1,5 mld euro. To jeden z głównych celów nowej strategii firmy mającej na celu zwiększenie konkurencyjności samochodów z gwiazdą na masce....
Mercedes W210. Warto przepłacać?

Mercedes W210. Warto przepłacać? 2011-11-23

Na początku lat dziewięćdziesiątych Mercedesy zarezerwowane były dla bardzo bogatych ludzi, bo tylko takich stać było na ich zakup. W 1995 roku, kiedy na rynku pojawiła się zupełnie nowa klasa E (W210), opinia o marce nieco się zmieniła. Samochody...
C-klasse. Prestiż z Niemiec za 10 tys. zł?

C-klasse. Prestiż z Niemiec za 10 tys. zł? 2011-10-18

Jeszcze piętnaście lat temu posiadanie Mercedesa było powodem do dumy. Marka kojarzona była nie tylko z prestiżem, ale też – przede wszystkim – świetną jakością i dużą bezawaryjnością. Wtedy właśnie, gdy na drogach najliczniej...
Kosztują setki tysięcy. Ale które jest najlepsze?

Kosztują setki tysięcy. Ale które jest najlepsze? 2011-07-24

Na zakończenie przeglądu badań oceny satysfakcji klienta, który kupił auto na rynku niemieckim (badanie zostało przeprowadzone przez firmę analityczną J.D. Power) przyjrzymy się kategorii najbardziej prestiżowej - samochodom klasy średniej i...
Szukasz używanego? Te raczej omijaj!

Szukasz używanego? Te raczej omijaj! 2011-07-19

Oceną awaryjności samochodów zajmuje się wiele instytucji.Stowarzyszenia, jak ADAC, Dekra czy TUV w oparciu o takie dane, jak częstotliwość wyjazdów pomocy drogowej do konkretnych aut, czy usterki wykryte w czasie przeglądów technicznych tworzą...
Nie przepłacaj u dealera!

Nie przepłacaj u dealera! 2011-07-06

Mimo że za nami już połowa 2011 roku, w salonach nadal trwają wyprzedaże aut z poprzedniego rocznika. Dotyczą one także samochodów klasy premium, na które przeceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto skusić się na taką...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...
Też chcesz merca klasy E?

Też chcesz merca klasy E? 2011-06-02

Chociaż Mercedes ma dziś w swojej ofercie wiele modeli, motorem sprzedaży pozostaje klasa E. W marcu minęło właśnie dwa lata od premiery obecnej generacji auta - typoszeregu W212. Najszybciej na rynku pojawił się czterodrzwiowy sedan. W kwietniu 2009...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS