chceauto.pl
x
BMW rusza z produkcją akumulatorów nowej generacji

BMW rusza z produkcją akumulatorów nowej generacji

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-05-29 Opinie
W centrum produkcji napędów elektrycznych BMW Group w Dingolfing rozpoczyna się produkcja akumulatorów wysokonapięciowych i modułów akumulatorowych piątej generacji, które będą stosowane w BMW iX oraz w BMW i4.

Jednocześnie zwiększone zostają moce produkcyjne w zakresie silnika elektrycznego piątej generacji. Od 2020 r. jest on produkowany w Dingolfing do BMW iX3, a w przyszłości będzie również stosowany w BMW iX oraz w BMW i4.

BMW zakłada, że do 2030 r. co najmniej 50 procent pojazdów dostarczanych naszym klientom na całym świecie będzie zelektryfikowanych.

W latach 2020–2022 w samym tylko zakładzie w Dingolfing BMW Group zainwestuje ponad 500 milionów euro w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie napędów elektrycznych. Już od 2022 roku produkowane tam będą napędy elektryczne do ponad pół miliona pojazdów zelektryfikowanych. W latach od 2020 do 2022 r. BMW Group zainwestuje w Dingolfing, Lipsku, Ratyzbonie i Steyr łącznie około 790 milionów euro w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie komponentów napędów elektrycznych.

Wkrótce rusza produkcja seryjna BMW iX w zakładzie BMW w Dingolfing, a jesienią produkcja BMW i4 w zakładzie w Monachium. Ich wysoce zintegrowane napędy elektryczne i akumulatory wysokonapięciowe są produkowane w centrum produkcji napędów elektrycznych w Dingolfing.

BMW Group rozpoczęła produkcję komponentów akumulatorowych w zakładach w Regensburgu i Lipsku już w kwietniu i maju 2021 r. W związku z rosnącym popytem na napędy elektryczne zakłady BMW Group w Landshut i Steyr zwiększają produkcję obudów do napędów elektrycznych.

Jednostki napędowe i akumulatory wysokonapięciowe technologii BMW eDrive piątej generacji mogą być elastycznie skalowane pod względem mocy i pojemności energetycznej. Po optymalnym dopasowaniu można je zatem stosować w różnych wariantach modeli.

W każdym pojeździe stosuje się maksymalnie dwa wysoce zintegrowane napędy elektryczne, w których silnik elektryczny, energoelektronika i skrzynia biegów znajdują się w jednej obudowie. Dzięki swojej zasadzie konstrukcyjnej z wirnikiem o wzbudzeniu magnetoelektrycznym, napęd elektryczny piątej generacji nie wymaga żadnych metali ziem rzadkich.

Instalacje produkcyjne są elastyczne i skalowalne, dzięki czemu napędy mogą być stosowane w różnych modelach.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

BMW iX M60. Nowość

BMW iX M60. Nowość 2022-01-07

BMW iX M60 to najmocniejsza odmiana tego elektrycznego SUV-a. Auto wciąż wygląda... niezbyt zachęcająco, ale dysponuje potężną mocą.BMW iX to pierwszy elektryczny SUV tego niemieckiego producenta. Jak każde auto elektryczne, samochód dostępny jest...
Milion zelektryfikowanych BMW. Wkrótce mają być dwa miliony!

Milion zelektryfikowanych BMW. Wkrótce mają być dwa miliony! 2021-12-30

Grupa BMW dostarczyła już nabywcom milion zelektryfikowanych pojazdów. Do 2025 po drogach całego świata poruszać ma się dwa miliony całkowicie elektrycznych aut niemieckiego giganta!Tuż przed końcem roku BMW Group świętuje swojego pierwszego...
Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem elektrycznym

Tesla Model 3 najchętniej kupowanym autem elektrycznym 2021-12-29

Unia Europejska, coraz bardziej drastycznymi normami emisji spalin wymusza odejście od auta spalinowych na rzecz elektrycznych. Okazuje się, że w tej sztucznie wywołanej rewolucji największym zwycięzcą jest... firma amerykańska.Samochody elektryczne...
Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana

Cupra UrbanRebel Concept zaprezentowana 2021-09-02

Cupra UrbanRebel Concept to odważnie zaprojektowany pojazd, który zapowiada... miejskie auto elektryczne.UrbanRebel Concept wygląda jak auto, którego przeznaczeniem jest rywalizacja na torze. Bardzo niskie zawieszenie i monstrualnych rozmiarów tylny...
Mobilize Limo. Pierwsze auto nowej marki

Mobilize Limo. Pierwsze auto nowej marki 2021-08-30

Przyszło nam żyć w czasach, gdy zamiast zajmować się produkowaniem samochodów firmy motoryzacyjne zaczynają się zajmować "mobilnością". Oczywiście pod tą nowomową nadal kryje się produkowanie samochodów.Na początku roku Renault zaprezentowało...
Genesis GV60. Nowy luksusowy elektryk

Genesis GV60. Nowy luksusowy elektryk 2021-08-19

Koncern Hyundai-Kia mocno rozwija samochody elektryczne. Niedawno zaprezentowano Kię EV6 i Hyundaia Ioniq 5, które są technicznymi bliźniakami. Teraz dołącza do nich trzeci spokrewniony model, czyli Genesis GV60.Genesis to należąca do Hyundaia marka,...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.