chceauto.pl
x
Wyprzedaż Ford 2018
Porady i rynek

Testy Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes V

Redakcja ChceAuto.pl | 2014-10-01 | Opinie
Testy Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes V
Euro NCAP opublikował wyniki swoich najnowszych testów zderzeniowych. Specjaliści od poziomu zabezpieczenia pasażerów przed skutkami wypadków sprawdzili tym razem nowego Citroena C4 Catus, Nissana X-Traila i Mercedesa klasy V.

Na najwyższą notę - ogólny wynik pięciu gwiazdek - zasłużyły tylko dwa z testowanych samochodów: Nissan i Mercedes. Na cztery gwiazdki oceniono najnowszy produkt Citroena.

Nie oznacza to jednak, że Francuzi zaliczyli wpadkę. Auto otrzymało wysokie noty za ochronę dorosłych i dzieci (odpowiednio po 82 i 79 punktów procentowych), zaskakująco dobrze poradziło sobie również w symulacji wypadku z udziałem pieszych (ich ochronę oceniono na 80 punktów procentowych). Brak piątej gwiazdki to wynik niskiego poziomu wyposażenia wynikającego z rynkowego pozycjonowania modelu. Za dodatkowe systemy wspomagające nowy C4 Cactus otrzymał jedynie 56 punktów.

Testy Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes V
Zarówno nowy X-Trail, jak i pasażerska odmiana dostawczego Mercedesa otrzymały od ekspertów maksymalną notę - pięciu gwiazdek. W przypadku nissana zabezpieczenie dorosłych oceniono na 86 procent, za ochronę dzieci przyznano mu 83 punkty. Taką samą ocenę - po 75 punktów procentowych - samochód otrzymał za poziom zabezpieczenia niechronionych uczestników ruchu i systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Za ochronę dorosłych Mercedes otrzymał rewelacyjne 93 punkty. Ochronę dzieci oceniono na 87 procent, systemy wspomagające bezpieczeństwo na 85 procent. Stosunkowo niskie noty - 67 proc. - ze względu na wymiary i masę - przyznano autu za ochronę pieszych


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Testy Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes V - GALERIA ZDJĘĆ

Testy Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes VTesty Euro NCAP: Citroen C4 Cactus, Nissan X-Trail i Mercedes V

Zobacz także

Skoda Wyprzedaż 2018

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.