chceauto.pl
x

Nissan Qashqai

Oceny użytkowników3.4013/5. Głosy: 451
Ocena: 3.4/5
Głosy: 451.

Lata produkcji

2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Nissan Qashqai I (2007-2014)

Nissan Qashqai I generacji trafił do salonów w 2007 roku. Odważna decyzja japońskiego producenta o zaprezentowaniu samochodu klasy crossover okazała się strzałem w dziesiątkę. Klienci pokochali Qashqaia, który trafił na listy bestsellerów w wielu krajach.

W czym tkwi tajemnica tego samochodu? Qashqai idealnie wpisał się w dopiero rodzącą się modę na crossovery, czyli samochody o kompaktowych rozmiarach, cechujące się nieco wyższym zawieszeniem. Auto zbudowano na płycie podłogowej terenowego Nissan X-Trail, ale przeznaczenie Qashqaia było całkowicie inne. Samochód miał zapewniać dobrą widoczność, dzięki wysokiej pozycji za kierownicą, oraz pozwalać na bezproblemowe pokonywanie krawężników. Z tego względu zdecydowana większość samochodów wyjeżdżających z salonów posiadała wyłącznie napęd przedniej osi. Klienci nie widzieli sensu dopłacania do napędu 4x4, który dodatkowo dostępny był tylko w połączeniu z mocnymi silnikami, co dodatkowo windowało ceny.

Sam napęd 4x4 oparty jest na sprzęgle wielopłytkowym sterowanym elektromagnetycznie i może działać w trybie automatycznym, gdy napęd tylnej osi jest dołączony po wykryciu poślizgu kół przednich oraz w trybie blokady, gdy moment obrotowy rozdzielany jest równo pomiędzy osie. System sam wyłącza blokadę, gdy na skutek zbyt dużego obciążenia układu mocno rośnie temperatura oleju. A więc o jeździe terenowej nie ma co marzyć, ale podjazd zaśnieżoną drogą nie będzie problemem. Sterowanie napędem odbywa się za pomocą pokrętła umieszczonego na konsoli centralnej i możliwe jest podczas jazdy. Sam napęd - dzięki funkcji autowyłączania jest niezawodny mechanicznie.

Kompaktowe rozmiary oznaczają, że wnętrze Qashqaia nie jest duże, miejsca dla pasażerów jest, co najwyżej, przeciętnie. Przeciętna jest również pojemność bagażnika. By nieco zaradzić temu problemowi, w 2009 roku zaprezentowano Qashqaia+2, który może zabrać na pokład siedem osób. O 13 cm zwiększono rozstaw osi, długość całego auta wzrosła o 21 cm. Samochód nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem - klienci narzekali, że dwa dodatkowe miejsca są niewygodne, trudno się na nie dostać, ponadto pojemność bagażnika staje się symboliczna.

Nissan Qashqai napędzany jest silnikami benzynowymi 1.6 o mocy 115 KM i 2.0 o mocy 140 KM. Obie są bezawaryjne, przy czym do miasta wystarczy słabsza z nich. Jeśli jednak ktoś jeździ w trasy, powinien wybrać silnik dwulitrowy. Dysponuje on większą mocą, zapewnia wyraźnie lepsze osiągi, ale zużywa trochę więcej paliwa. Oba silniki posiadają rozrząd oparty na łańcuchu. Jednostka dwulitrowa była dostępna również w połączeniu z automatyczną skrzynią bezstopniową CVT (silnik 1.6 - wyłącznie z "manualem"). Nie jest to często spotykana konfiguracja na rynku wtórnym, a decydując się na nią warto pamiętać, że dynamiczna jazda może skończyć się kosztowną usterką bezstopniowej przekładni.

Qashqaia można było kupić również z dieslami. Słabszy, o pojemności 1.5 l i mocy 106 KM, to 8-zaworowa konstrukcja Renault, którą spotkamy również w samochodach Dacii, zaś dwulitrowy silnik o mocy 150 KM został opracowany wspólnie przez Renault i Nissana (obie firmy tworzą alians). W 2011 roku jednostka dwulitrowa została zastąpiona przez nowy silnik 1.6 dCi.

Bazowy silnik 1.5 dCi zużywa niewiele paliwa, ale jest wrażliwy na jego jakość - łatwo uszkodzić wtryskiwacze. Ponadto zdarzają się problemy z obracaniem panewek, dlatego przed zakupem należy dobrze sprawdzić jego stan. Jednostka 2.0 dCi jest lepsza niemal pod każdym względem - zużywa niewiele więcej paliwa, zapewniając znacznie lepszą dynamikę, a rozrząd ma oparty na łańcuchu, a nie na pasku. Wada jest tylko jedna - standardowo montowano filtr cząstek stałych, który podczas miejskiej eksploatacji ulega zatkaniu.

Wyposażenie wszystkich egzemplarzy Nissana Qahqai obejmuje wszystko to, co istotne: elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek, klimatyzację, a nawet wielofunkcyjną kierownicę. Szkoda tylko, że w samochodach z pierwszych lat produkcji nawet w wyższych wersjach wyposażeniowych brakowało ESP. Najlepiej wyposażone samochody posiadają m.in. kolorową kamerę cofania, dwustrefową automatyczną klimatyzację, skórzaną tapicerkę foteli, czy system bezkluczykowego dostępu.

Nissan Qashqai okazuje się samochodem solidnym i trwałym. Właściwie niezależnie od silnika, nie sposób wskazać typowych usterek. Jeśli już mamy do czegoś się przyczepić, to zdarzają się skrzypienia tylnej kanapy i stukanie tylnej półki. Czasem skrzypi również fotel kierowcy, zdarzają się usterki elektrycznego sterowania szyb. Zawieszenie jest trwałe, a najszybciej zużywają się łączniki stabilizatorów, a czasem również amortyzatory (w samochodach przedliftingiowych, a więc do 2009 roku).

Oferta rynkowa, a co za tym idzie - ceny, są bardzo zróżnicowane. W Polsce najlepiej sprzedawały się samochody z silnikami benzynowymi i napędem tylko na jedną oś i to one dominują na rynku wtórnym. Ich ceny są najbardziej przystępne. Natomiast auta napędzane dieslami z napędem wszystkich kół są znacznie droższe. Na rynku nie brak samochodów objętych jeszcze gwarancją (standardowo jest trzyletnia). W 2011 roku Nissan wprowadził możliwość jej rozszerzenia o kolejny rok lub dwa. Co najważniejsze, dotyczy to również egzemplarzy używanych (gwarancja przypisana jest do samochodu, a nie właściciela). Ochrona gwarancyjna limitowana jest przebiegiem 150 tys. km.

Warto dobrze przemyśleć sens zakupu samochodu importowanego. Nissan Qashqai cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem, przez co chętnie jest przywożony przez handlarzy. Tymczasem samochody importowane, bez historii serwisowej mają najczęściej cofane liczniki, a często również - wypadkową przeszłość. Jednak rozsądnie wybrany egzemplarz dostarczy swojemu właścicielowi jeszcze dużo przyjemności z jazdy.

Nissan Qashqai II (2013-2020)

II generacja zaprezentowana została po raz pierwszy w listopadzie 2013 roku. Auto trafiło do salonów w lutym 2014 roku. Samochód zaprojektowany został od podstaw, w oparciu o nową płytę podłogową CMF (Common Module Family). Auto zyskało nie tylko nowy wygląd, ale i nowe rozwiązania techniczne. Z oferty zniknęły wolnossące jednostki napędowe, wszystkie silniki benzynowe wyposażone są w turbosprężarkę.

Z początkiem 2017 roku auto doczekało się kuracji odmładzającej. Zmiany w wyglądzie to m.in.: nowe zderzaki, przemodelowane reflektory i inne kierownice. Producent poprawił też poziom wygłuszenia wnętrza i wprowadził kilka korekt w nastawach zawieszenia.

Wszystkie jednostki napędowe oferowane na rynkach Europy zachodniej mają turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa. Wyjątek to – rzadko spotykana na rynku wtórnym – wolnossąca benzyna o pojemności 2,0 l. Decydując się na takie auto warto dokładnie przestudiować jego historię. Taka wersja oferowana była m.in. w Rosji i USA – samochody zza oceanu mają z reguły za sobą poważna naprawy blacharskie (powypadkowe). Auta z automatyczną skrzynia biegów (nazwa handlowa X-Tronic) wyposażone są w bezstopniowe przekładnie CVT. Na szczęście, póki co, użytkownicy nie narzekają na trwałość.

Chociaż – teoretycznie – auto zamówić można z napędem 4x4 takie wersje na rynku wtórnym praktycznie nie istnieją. Na rynku wtórnym dominują francuskie silniki (to wynik ścisłej współpracy z Renault) benzynowy 1.2 DIG-T oraz wysokoprężny 1.5 dCi. Mają dość dobrą opinię (w przypadku diesla wyeliminowano problem z panewkami znany z poprzednich generacji tego silnika), ale zalecamy skrócenie interwałów przeglądów olejowych do – maksymalnie – 15 tys. km. Niektóre egzemplarze 1,2 l wyposażone były w wadliwe napinacze rozrządu, które wymieniano na gwarancji (wraz z łańcuchem). Właściciele czasami skarżą się też na wycieki oleju (pokrywa rozrządu, łączenie silnika ze skrzynią biegów).

Auto ma opinię całkiem trwałego, chociaż zdarzają się mu drobne usterki elektroniki czy niedostatki wykończenia (typowe dla samochodów Renault). Ogólnie model uchodzi jednak za trwały. Wiele egzemplarzy objętych jest jeszcze gwarancją (5 lat lub 160 tys. km.).

Warto wiedzieć, że – w zależności od zastosowanej jednostki napędowej – samochody wyposażono w inne tylne zawieszenie. Podstawowe odmiany (1.2 benzynowy i 1.5 l wysokoprężny) mają z tyłu belkę podatną na skręcanie. Wersje z mocniejszymi motorami wyposażono w układ wielowahaczowy (lepsza precyzja prowadzenia, droższe serwisowanie).

Nissan Qashqai III (2021-2021)

Przykładowe samochody

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai III 1.3 DIG-T MHEV 158 KM

2021, crossover
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 120 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai II FL 1.3 DIG-T 160 KM

2018, crossover
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 73 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny1.00/5. Głosy: 1
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai II 1.2 DIG-T 115 KM

2013, crossover
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 36 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.42/5. Głosy: 12
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai I 1.6 115 KM

2007, crossover
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 19 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny3.38/5. Głosy: 8

Zobacz także

Nissan Qashqai e-POWER - test wyjątkowo zelektryfikowanej hybrydy

Nissan Qashqai e-POWER - test wyjątkowo zelektryfikowanej hybrydy 2023-02-14

Nissan Qashqai pierwszy raz w sprzedaży pojawił się w 2007 roku i pełnił kluczową rolę w rozwoju segmentu crossoverów. Najnowsza, czyli trzecia z kolei, generacja zadebiutowała na rynku w 2021 roku i wniosła za sobą wiele zmian. Jedną z nich jest,...
Nissan Leaf jako crossover

Nissan Leaf jako crossover 2021-10-20

Nissan Leaf stanie się wkrótce elektrycznym crossoverem. Czy trzecia generacja, której debiut planowany jest na 2025 rok, będzie w istocie elektrycznym Nissanem Qashqai?O planach dotyczących przyszłości Leafa poinformował brytyjski ”Auto Car”,...
Nowy Nissan Qashqai. Ceny

Nowy Nissan Qashqai. Ceny 2021-04-13

Analogicznie do modelu drugiej generacji, nowy Qashqai dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia: Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna oraz Tekna+.Podstawowa wersja Visia, która oferowana jest w cenie od 98 800 zł, to bogato wyposażony crossover z...
Nissan Qashqai nowej generacji

Nissan Qashqai nowej generacji 2021-02-20

Nissan zaprezentował nową generację modelu Qashqai. Jaki jest ten samochód?Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich generacji, design nowego Nissana Qashqai powstał w europejskim studiu projektowym w Londynie w Wielkiej Brytanii.Sylwetka nowego...
Nissan Qashqai nowej generacji. Silniki

Nissan Qashqai nowej generacji. Silniki 2021-01-16

Nissan zdradził pierwsze informacje o jednostkach napędowych Qashqaia nowej generacji. Nowy Qashqai będzie dostępny nie tylko z silnikiem benzynowym 1,3 DiG-T z technologią mild hybrid, ale także z debiutującym na europejskim rynku nowym hybrydowym...
Nowy Nissan Qashqai  - wnętrze

Nowy Nissan Qashqai - wnętrze 2020-12-07

Nissan stopniuje napięcie przed premierą nowego Qashqaia. Japończycy opublikowali właśnie pakiet zdjęć prezentujących wygląd wnętrza kolejnej, trzeciej już, generacji swojego bestsellera. Jego najnowsza odsłona pojawić ma się w europejskich...
Nissan Qashqai trzeciej generacji coraz bliżej

Nissan Qashqai trzeciej generacji coraz bliżej 2020-11-24

Trwają ostatnie przygotowania do wprowadzenia na rynek trzeciej generacji Nissana Qashqai. Prototypy nowego modelu pokonują obecnie testowe kilometry na europejskich drogach w oczekiwaniu na zapowiedzianą na rok 2021 oficjalną premierę.Samochód zastąpi...
Rekordowa sprzedaż suvów w Europie

Rekordowa sprzedaż suvów w Europie 2019-12-02

Absolutny rekord. Tak, jednym zdaniem, określić można wynik sprzedaży suvów na Starym Kontynencie. W październiku, pierwszy raz w historii, udział aut tego segmentu w ogóle sprzedaży w Europie sięgnął 40 procent! Wg najnowszych danych październik...
Dwumasa, sprzęgło? Które auta nie mają z nimi problemów?

Dwumasa, sprzęgło? Które auta nie mają z nimi problemów? 2019-06-27

Mocne 4,3 na 6 – tak polscy mechanicy oceniają przeciętny stan układów napędowych w samochodach jeżdżących po polskich drogach. Wynik opracowany został na podstawie „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników” przygotowanego...
Nissan Qashqai z nowym silnikiem. Polskie ceny

Nissan Qashqai z nowym silnikiem. Polskie ceny 2019-02-20

Dziesięć lat temu, wprowadzając na rynek model Qashqai, Nissan stworzył zupełnie nowy segment i zapoczątkował erę crossoverów. Mimo że od tego czasu pojawiło się wielu konkurentów, Qashqai cieszy się niesłabnącą popularnością. By ją...
Nissan Qashqai N-Motion

Nissan Qashqai N-Motion 2019-02-19

Qashqai N-Motion to specjalna wersja bestsellerowego crossovera Nissana, która trafiła właśnie do salonów.Nissan Qashqai N-Motion został oparty na najczęściej wybieranej wersji wyposażenia, czyli N-Connecta, przy czym otrzymał bogatsze wyposażenie.Z...
Nissan Qashqai z nowym silnikiem Diesla

Nissan Qashqai z nowym silnikiem Diesla 2019-02-01

Po perturbacjach związanych w wprowadzeniem nowej normy emisji spalin Euro 6d-temp Nissan wprowadza do Qashqaia nowy silnik Diesla. Ma on 1.7 l pojemności oraz posiada m.in. filtr cząstek stałych oraz katalizator SCR (oparty o czynnik AdBlue), którego...
Tiguan, RAV4 czy Qashqai? Który lepszy?

Tiguan, RAV4 czy Qashqai? Który lepszy? 2019-01-30

Volkswagen ma powody do radości. W połowie stycznia z linii montażowej rodzimej fabryki w Wolfsburgu zjechał pięciomilionowy egzemplarz modelu Tiguan. Niepozorny suv jest obecnie drugim najchętniej kupowanym modelem tego segmentu na świecie!Pierwszy...
Suvy: największe hity 2018 roku na świecie!

Suvy: największe hity 2018 roku na świecie! 2019-01-08

Od kilku lat trwa nieprzemijająca moda na suvy. Za prekursora segmentu powszechnie uważa się Japończyków i zaprezentowaną w 1994 roku Toyotę RAV4. Auto po raz kolejny okazało się właśnie najchętniej kupowanym suvem na świecie!Jak donosi...
Sprzedaż suvów w pierwszej połowie roku

Sprzedaż suvów w pierwszej połowie roku 2018-09-07

Producenci podsumowali już pierwsze półrocze Anno Domini 2018. Szczególnie ciekawie prezentuje się zestawienie dotyczące bijących ostatnio rankingi popularności suvów.Jesteśmy właśnie świadkami ekscytującego, światowego pojedynku gigantów....
Nissan Juke razy milion!

Nissan Juke razy milion! 2018-07-17

Brytyjska fabryka Nissana w Sunderland świętuje wyprodukowanie milionowego Nissana Juke. Osiągniecie miliona dostarczonych na rynki Starego Kontynentu egzemplarzy zajęło japonskiej marce osiem lat. Juke to drugi crossover Nissana produkowany w brytyjskiej...
Najpopularniejsze SUVy 2017 roku

Najpopularniejsze SUVy 2017 roku 2018-04-17

Od kilku lat sprzedaż nowych samochodów napędzają suvy. Które marki i modele czerpią z tego największe profity?W ubiegłym roku najlepiej sprzedającym się samochodem tego typu w skali świata byłą Toyota RAV4. W skali świata model japońskiego...
Rekordowa sprzedaż Nissana

Rekordowa sprzedaż Nissana 2018-02-07

Europejski oddział Nissana zakończył rok 2017 z rekordowym wynikiem sprzedaży oraz celebrując kolejny sukces swojego flagowego modelu. Po zaledwie dekadzie od rynkowego debiutu z linii montażowej fabryki Nissana w Wielkiej Brytanii wyjechał...
Volkswagen królem Europy

Volkswagen królem Europy 2018-02-02

Europejskie statystyki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń. Na Starym Kontynencie król jest jeden. Które modele cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku? Niekwestionowanym liderem rynku pozostaje Volkswagen Golf. W 2017 roku na...
Nissan Qashqai po liftingu

Nissan Qashqai po liftingu 2017-03-10

Na salonie w Genewie Nissan zaprezentował Qashqaia po modernizacji.Modyfikacje polegały między innymi na unowocześnieniu stylistyki nadwozia, podniesieniu jakości wykończenia wnętrza oraz wprowadzeniu rozwiązań poprawiających wrażenia z jazdy.Dodano...
10 lat Nissana Qashqaia

10 lat Nissana Qashqaia 2017-01-16

Nissan świętuje właśnie dziesięciolecie rynkowej obecności swojego bestsellera. Model, który zapoczątkował w Europie modę na niewielkie crossovery znalazł już ponad 2,5 mln nabywców!Qashqai, którego nazwa sprawiała wówczas Europejczykom ogromne...
Nissan Qashqai Black Edition

Nissan Qashqai Black Edition 2016-07-27

Do polskich salonów wjeżdża właśnie ekskluzywna, limitowana seria sztandarowego crossovera Nissana – Qashqai Black Edition. Japończycy planują dostarczyć klientom na Starym Kontynencie zaledwie 3 360 egzemplarzy w takiej konfiguracji. Na polskie...
Nissan Qashqai Black Edition

Nissan Qashqai Black Edition 2016-07-08

Nissan zaprezentował kolejny pojazd w limitowanej serii Black Edition. Do Note'a dołączył właśnie Qashqai.Czym wyróżnia się Nissan Qashqai Black Edition? Samochód oparty jest na wersji wyposażeniowej Tekna, a więc posiada bogate wyposażenie....
Nissan Kicks

Nissan Kicks 2016-05-03

Nissan zaprezentował kolejnego członka rodziny kompaktowych crossoverów – model Kicks. Auto, które debiutuje właśnie na brazylijskim rynku, uzupełnić ma niszę miedzy rodzinnym Qashqaiem a miejskim Jukiem. Produkcją Nissana Kicks zajmie się...
Nissan Kicks

Nissan Kicks 2016-01-05

Do rodziny crossoverów Nissana dołączy wkrótce nowy model. Japońska marka planuje rozszerzyć swoją ofertę o zupełnie nowego crossovera. Do modeli takich jak Murano, Qashqai czy Juce dołączy w tym roku kolejny - Nissan Kicks.O poszerzeniu oferty...
COTY 2015. Znamy wyniki!

COTY 2015. Znamy wyniki! 2015-03-02

Jutro, w Genewie, uroczyście ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu na Europejski Samochód Roku 2015. My już dziś możemy zdradzić wam, że zwycięzcą konkursu został... nowy Volkswagen Passat. W skład jury wchodziło 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z...
Euro NCAP Best in Class 2014

Euro NCAP Best in Class 2014 2015-01-07

Znamy już laureatów nagród "Best in Class" przyznawanych corocznie przez europejski oddział stowarzyszenia NCAP badającego poziom bezpieczeństwa nowych pojazdów. W ubiegłym roku organizacja Euro NCAP przetestowała 42 samochody. Które z nich...
Car of the Year 2015 - znamy finalistów!

Car of the Year 2015 - znamy finalistów! 2014-12-16

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku opublikowało listę siedmiu aut, które zmierzą się w walce o prestiżowy tytuł. W połowie roku, zgodnie z tradycją, poznaliśmy 33 kandydatów, mających wówczas szansę na jedno z najbardziej pożądanych...
Nissan Qashqai razy 2,5 mln!

Nissan Qashqai razy 2,5 mln! 2014-11-03

Nissan poinformował właśnie, że firma wyprodukowała już 2,5 mln egzemplarzy modelu Qashqai. Samochód, który doczekał się ostatnio nowego wcielenia, okazał się prawdziwym sprzedażowym hitem. Debiut rynkowy Qashqaia nastąpił w 2007 roku....
Nissan Qashqai II już w produkcji

Nissan Qashqai II już w produkcji 2014-01-24

22 stycznia w Sunderland rozpocząto seryjną produkcję Nissana Qashqai II generacji. W tym samym czasie w Hiszpanii odbyły się pierwsze dziennikarskie jazdy tym samochodem.Zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii Qashqai jest...
Najważniejsze auta roku 2014

Najważniejsze auta roku 2014 2014-01-02

Miniony rok obfitował w premiery nowych pojazdów. Czy w obecnym producenci również zasypią nas nowościami? Jakich motoryzacyjnych premier możemy spodziewać się w nadchodzących dwunastu miesiącach?Ten rok na pewno będzie bardzo interesujący z...
Używane: Nissan Qashqai I

Używane: Nissan Qashqai I 2013-11-26

Kilka dni temu Nissan zaprezentował Qashqaia II generacji. To wpłynie na ceny używanych egzemplarzy Qashqaia I. Czy warto interesować się tym samochodem, który właśnie wychodzi z produkcji?Nissan Qashqai I generacji trafił do salonów w 2007 roku....
Ceny nowego Nissana Qashqai

Ceny nowego Nissana Qashqai 2013-11-16

Zaledwie kilka dni po światowej premierze polski oddział Nissana podał ceny tego modelu. Za bazową wersję Visia z benzynowym silnikiem 1.2 i napędem na jedną oś trzeba będzie zapłacić 74,5 tys. zł.Nowy Nissan Qashqai będzie oferowany z jedną z...
Całkiem nowy Nissan Qashqai

Całkiem nowy Nissan Qashqai 2013-11-07

W Londynie, na specjalnym pokazie prasowym, zaprezentowano dziś kolejne wcielenie Qashqaia. Produkcja auta ruszyła już w brytyjskiej fabryce japońskiej marki w Suderland, która wytwarza również modele Note, Juke i LEAF. Pierwsze egzemplarze trafić...
Oto najpopularniejsze auta w Europie

Oto najpopularniejsze auta w Europie 2013-11-03

Śledząc kolejne wyniki sprzedaży nowych aut w Europie, nie sposób nie zadać sobie pytania „jak oni to robią”? Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez firmę analityczną JATO Dynamics wynika, że absolutnym królem europejskiego rynku – po...
Polacy kupują coraz mniej samochodów

Polacy kupują coraz mniej samochodów 2013-01-06

W zeszłym roku w Polsce zarejestrowano 312 tys. 78 nowych samochodów, co oznacza spadek w stosunku do roku 2011 o 2,5 proc. Poinformował o tym monitorujący rynek samochodowy instytut Samar.Szczególnie fatalnie wypadł koniec roku. W grudniu do rejestru...
Sprzedaż nowych aut znów w dół...

Sprzedaż nowych aut znów w dół... 2012-07-20

Producenci samochodów znów mają powody do zmartwień. Jak wynika z raportu firmy badawczej JATO Dynamics europejski rynek nowych pojazdów skurczył się w pierwszej połowie bieżącego roku o 6,6 procenta. Największy - średnio aż 10,4 procentowy -...
Kupiłeś jedno z tych aut?

Kupiłeś jedno z tych aut? 2012-07-10

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w specjalnym raporcie podsumował właśnie miniony rok. Którzy z producentów zaliczyć go mogą do udanych?Ze analiz PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że najczęściej rejestrowanym...
Mazda powalczy z Nissanem i Mitsubishi?

Mazda powalczy z Nissanem i Mitsubishi? 2012-07-05

Mazda CX5 – mniejszy brat suva CX-7 – nie jest częstym widokiem na naszych drogach. Auto skonstruowane jako odpowiedź na Nissana Qashqai’a i Mitsubishi ASX trafiło do polskich salonów z początkiem bieżącego roku. Najtańszy model – z benzynowym...
Nowy Qashqai już za 2 lata

Nowy Qashqai już za 2 lata 2012-05-17

Nissan Qashqai, mimo że wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, nie należy do rynkowych młodzieniaszków. Auto zadebiutowało w 2006 roku na salonie motoryzacyjnym w Paryżu, pierwsze egzemplarze trafiły do klientów z początkiem 2007...
Nissan Juke. Dziwny, ale...

Nissan Juke. Dziwny, ale... 2012-05-12

Gdy w 2006 roku Nissan zakończył produkcję Almery i nie zaprezentował samochodu, który mógłby powalczyć w niezwykle wymagającym europejskim segmencie kompaktów, wydawało się, że jest to strzał w kolano.Nissan zastosował jednak manewr zwany...
Wraca Nissan Almera?

Wraca Nissan Almera? 2012-04-10

200 milionów dolarów. Taką kwotę planuje przeznaczyć japoński koncern na opracowanie i wdrożenie do produkcji zupełnie nowego samochodu kompaktowego.Auto stawać ma w szranki z odwiecznym królem tego segmentu - Volkswagenem Golfem. Przedstawiciele...
To już prawdziwy dramat. Tylko co 127. Polaka stać na nowe auto!

To już prawdziwy dramat. Tylko co 127. Polaka stać na nowe auto! 2012-01-31

Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w zeszłym roku Polacy kupili 298 056 fabrycznie nowych samochodów. Dealerzy biją na alarm podkreślając, że to aż o 11 procent mniej, niż opuściło polskie salony w 2010 roku. Dane te nie...
Nissan Qashqai - bestseller!

Nissan Qashqai - bestseller! 2012-01-27

Stara motoryzacyjna prawda mówi, że nie powinno się kupować samochodów, które są rynkową nowością. Chodzi o tzw. wady wieku dziecięcego, czyli usterki, które ujawniają się wkrótce po tym, jak dany model trafi do normalnej eksploatacji.Czy to...
Polacy kochają SUV-y!

Polacy kochają SUV-y! 2011-07-29

SUV-y, czyli auta rekreacyjno-użytkowe, cenione są przede wszystkim za sportowy charakter, wysoki poziom bezpieczeństwa i nieprzeciętny komfort podróżowania. Nie radzą sobie jednak poza asfaltem tak dobrze jak auta terenowe, często mają mniejszą...
Chcesz Japończyka? A może Nissan?

Chcesz Japończyka? A może Nissan? 2011-07-03

Wśród producentów samochodów pierwsze skrzypce gra koncern Toyota. Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni od trzech lat pozostaje największym wytwórcą pojazdów na świecie - tylko w zeszłym roku Japończykom udało się wyprodukować aż 8,42 mln...
Która francuska marka jest najlepsza?

Która francuska marka jest najlepsza? 2011-06-09

Samochody francuskie mają w Polsce wierną rzeszę zwolenników. Chociaż nie wszystkie słyną z bezawaryjności, wielu kierowców ceni francuskie marki za bogate wyposażenie, przyjemne wnętrza, wysoki komfort jazdy, ciekawą stylistykę, a – od kilku...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS