chceauto.pl
x
Nissan Qashqai nowej generacji

Nissan Qashqai nowej generacji

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-02-20
Nissan zaprezentował nową generację modelu Qashqai. Jaki jest ten samochód?

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich generacji, design nowego Nissana Qashqai powstał w europejskim studiu projektowym w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Sylwetka nowego crossovera jest bardziej wyrazista dzięki wydatnym nadkolom, zwiększonemu rozstawowi osi i 20-calowym obręczom kół, które w modelu Qashqai pojawiły się po raz pierwszy (poprzednio dostępne były maksymalnie 19-calowe).

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Rozstaw osi wzrósł o 20 mm, a długość całkowita została zwiększona o 35 mm. Nieznacznie wzrosła także wysokość samochodu (+25 mm), a jego szerokość zwiększyła się o 32 mm. Qashqai będzie dostępny w 11 kolorach nadwozia i 5 dwukolorowych zestawieniach, czyli w sumie w 16 różnych wariantach do wyboru.

Nowy Qashqai otrzymał zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy oparty o większy niż dotychczas, bo dziewięciocalowy wyświetlacz systemu NissanConnect (o wyższej rozdzielczości).

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Nowy wielofunkcyjny ekran TFT wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3” (cyfrowy kokpit) oferuje możliwość konfiguracji różnych sposobów wyświetlania informacji z systemu nawigacji, rozrywki, danych o ruchu drogowym i stanie pojazdu przy pomocy pokrętła na kierownicy.

Nowością jest również 10,8-calowy wyświetlacz przezierny HUD, który zapewnia największy w tym segmencie rozmiar obrazu. Na linii wzroku kierowcy na przedniej szybie wyświetlane są kluczowe informacje.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Pojemność bagażnika Qashaqia została zwiększona o 74 litry w stosunku do modelu poprzedniej generacji, po części poprzez obniżenie podłogi bagażnika o 20 mm, co było możliwe dzięki bardziej kompaktowej konstrukcji tylnego zawieszenia.

Qashqai będzie dostępny nie tylko z silnikiem benzynowym 1,3 DIG-T z technologią mild hybrid, ale także z debiutującym na europejskim rynku nowym układem napędowym e-POWER.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Oferowany w nowym Nissanie Qashqai system mild hybrid 12V to bardziej przystępna cenowo technologia hybrydowa. 1,3-litrowa jednostka będzie dostępna w dwóch wersjach – o mocy 140 KM i 158 KM – i będzie współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub nową przekładnią Xtronic (tylko jednostki o mocy 158 KM). Maksymalna moc silnika uzyskiwana jest przy 5500 obr./min, a maksymalny moment obrotowy to 270 Nm przy 1750 obr./min w wersjach 158 KM z manualną i z bezstopniową skrzynią Xtronic.

Napęd 2WD jest dostępny w wersjach o mocy 140 KM i 158 KM, a 4WD jest oferowany wyłącznie z jednostkami o mocy 158 KM sparowanymi z przekładnią Xtronic.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
]Drugi rodzaj napędu to tzw. e-POWER. Nowy Qashqai jest pierwszym modelem Nissana w Europie dostępnym z tym napędem. W jego skład wchodzi akumulator o dużej pojemności oraz silnik spalinowy o mocy 154 KM o zmiennym stopniu sprężania, generator prądu, falownik oraz silnik elektryczny o mocy 188 KM.

W sytemie e-POWER silnik benzynowy jest wykorzystywany tylko do wytwarzania energii elektrycznej, a koła są napędzane wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że tradycyjna jednostka spalinowa zawsze pracuje z optymalną prędkością obrotową, co przekłada się na oszczędność paliwa i niższy poziom emisji CO2 w porównaniu z jednostkami spalinowymi wykorzystywanymi w sposób konwencjonalny.

Nowy Nissan Qashaqi trafi do salonów latem.

Nissan Qashqai nowej generacji - GALERIA ZDJĘĆ

Nissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacjiNissan Qashqai nowej generacji

Zobacz także

Nissan Qashqai po liftingu to zupełnie inne auto

Nissan Qashqai po liftingu to zupełnie inne auto 2024-04-24

Nissan Qashqai to samochód, który stworzył segment kompaktowych SUV-ów. Pierwsza generacja debiutowała w 2007 roku i okazała się absolutnym bestsellerem. Od 2021 roku w salonach jest obecne już trzecie wcielenie tego modelu. Samochód sprzedaje się...
Nissan Qashqai e-POWER - test wyjątkowo zelektryfikowanej hybrydy

Nissan Qashqai e-POWER - test wyjątkowo zelektryfikowanej hybrydy 2023-02-14

Nissan Qashqai pierwszy raz w sprzedaży pojawił się w 2007 roku i pełnił kluczową rolę w rozwoju segmentu crossoverów. Najnowsza, czyli trzecia z kolei, generacja zadebiutowała na rynku w 2021 roku i wniosła za sobą wiele zmian. Jedną z nich jest,...
Nissan Leaf jako crossover

Nissan Leaf jako crossover 2021-10-20

Nissan Leaf stanie się wkrótce elektrycznym crossoverem. Czy trzecia generacja, której debiut planowany jest na 2025 rok, będzie w istocie elektrycznym Nissanem Qashqai?O planach dotyczących przyszłości Leafa poinformował brytyjski ”Auto Car”,...
Nowy Nissan Qashqai. Ceny

Nowy Nissan Qashqai. Ceny 2021-04-13

Analogicznie do modelu drugiej generacji, nowy Qashqai dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia: Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna oraz Tekna+.Podstawowa wersja Visia, która oferowana jest w cenie od 98 800 zł, to bogato wyposażony crossover z...
Nissan Qashqai nowej generacji. Silniki

Nissan Qashqai nowej generacji. Silniki 2021-01-16

Nissan zdradził pierwsze informacje o jednostkach napędowych Qashqaia nowej generacji. Nowy Qashqai będzie dostępny nie tylko z silnikiem benzynowym 1,3 DiG-T z technologią mild hybrid, ale także z debiutującym na europejskim rynku nowym hybrydowym...
Nowy Nissan Qashqai  - wnętrze

Nowy Nissan Qashqai - wnętrze 2020-12-07

Nissan stopniuje napięcie przed premierą nowego Qashqaia. Japończycy opublikowali właśnie pakiet zdjęć prezentujących wygląd wnętrza kolejnej, trzeciej już, generacji swojego bestsellera. Jego najnowsza odsłona pojawić ma się w europejskich...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS