chceauto.pl
x
Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?

Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-12-31
By bronić swojej rynkowej pozycji zarząd Audi przygotował właśnie największy w historii przedsiębiorstwa program inwestycji, którego głównymi założeniami są wprowadzanie nowych modeli i rozbudowa globalnej struktury produkcyjnej.

W mijającym roku firma z Ingolstadt dostarczyła klientom aż 1,5 mln samochodów. Plany na kolejne lata są jeszcze ambitniejsze - do 2020 roku Niemcy planują produkować rocznie po 2 mln aut.

Audi A3
Audi A3
Z początkiem stycznia Audi uruchamia kompleksowy program inwestycyjny na nadchodzące pięć lat. Od roku 2014 do 2018, na nowe modele, innowacje i stale rozbudowywaną sieć produkcyjną, przeznaczone zostaną 22 mld euro. Siedemdziesiąt procent tej kwoty to inwestycje w rozwój nowych modeli i technologii. Także niemieckie zakłady koncernu odniosą korzyść z największego w historii przedsiębiorstwa programu rozwoju i inwestycji. Na rozbudowę i unowocześnienie fabryk w Ingolstadt i w Neckarsulm przypada ponad połowa planowanej kwoty. Ponadto w roku 2014, Audi planuje stworzenie kolejnych miejsc pracy na całym świecie.

W nadchodzących pięciu latach na inwestycje w nowe modele, innowacje techniczne i sieć produkcyjną, Audi wyda blisko 22 mld euro. Nakłady na zakupy inwestycyjne wyniosą 16 mld euro. Poza tym, nowy plan zakłada wydatki rzędu 6 mld euro na bieżące koszty prac rozwojowych.

Audi A8
Audi A8
By osiągnąć cel dwóch milionów sprzedawanych rocznie samochodów, koncern z Ingolstadt chce do roku 2020 poszerzyć paletę produktów z obecnych 49 do 60 różnych modeli. Program inwestycji obok tworzenia nowych aut i alternatywnych koncepcji napędu, obejmuje także skonstruowanie kolejnej generacji oszczędnych silników, dzięki którym Audi chce spełniać zaostrzone na całym świecie rygory w zakresie emisji spalin.

Obok nowych modeli Audi A3 Sportback e-tron i Audi A3 Sportback g-tron, w 2014 producent wprowadzi na rynek trzecią generację Audi TT Coupe. Przed kilkoma tygodniami Audi zapowiedziało także, że od roku 2016 będzie produkować w Ingolstadt nowy model Audi Q1.

By sprostać rosnącym zamówieniom w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi buduje swoją pierwszą w Ameryce Północnej fabrykę, w której począwszy od roku 2016, z taśmy zjeżdżać będzie SUV - model Q5. Do dziś podanie o pracę w Audi w Meksyku złożyło już 26 tysięcy osób. W 2014 zostanie tam zatrudnionych ponad tysiąc pracowników.

Audi A3 Sedan
Audi A3 Sedan
Ponadto od roku 2015, firma ponownie podejmie produkcję w Brazylii. W São José dos Pinhais produkowany będzie nowy model A3 Limousine i SUV Audi Q3. Firma nie zaprzestanie także inwestycji w węgierskim Győr – największych na świecie zakładach wytwarzających silniki, które - po zakończeniu rozbudowy - stały się też fabryką wytwarzającą kompletne pojazdy. Ponadto w chińskiej miejscowości Foshan otwarta zostanie druga w Państwie Środka fabryka niemieckiej marki. W roku 2013 Audi sprzedało w Chinach ponad 460 tysięcy samochodów.


Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży? - GALERIA ZDJĘĆ

Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?Niemcy się zbroją. Będą kolejne rekordy sprzedaży?

Zobacz także

Audi TT ma już 25 lat lat

Audi TT ma już 25 lat lat 2023-05-08

Audi TT debiutowało w 1998 roku, obchodzi więc już 25. urodziny. A to oznacza, że już niedługo mogą pojawić się pierwsze egzemplarze na żółtych, zabytkowych tablicach rejestracyjnych.Nazwa modelu "TT" nawiązuje do legendarnego Tourist Trophy,...
Audi e-tron to teraz Q8 e-tron. I ma większą barerię

Audi e-tron to teraz Q8 e-tron. I ma większą barerię 2022-11-13

Rodzina modeli Audi e-tron wkrótce mocno się powiększy. Dlatego niemiecki koncern został zmuszony do zmiany nazwy swoich pierwszych modeli z tej serii, czyli Audi e-tron i Sportback e-tron. Przy okazji liftingu ich nazwa została zmieniona na Q8 e-tron i...
Audi RS Q e-tron rusza na “Dakar”. To początek nowej ery

Audi RS Q e-tron rusza na “Dakar”. To początek nowej ery 2021-12-30

Kurtyna poszła w górę: w dniach od 1 do 14 stycznia 2022 roku Audi RS Q e-tron weźmie udział w swoim pierwszym Rajdzie Dakar. Dla czterech pierścieni, marki, która stoi za skonstruowaniem napędu quattro, TFSI, koncepcji ultra, samochodów elektrycznych...
Elektryk zimą? Są metody, aby nie tracić zasięgu

Elektryk zimą? Są metody, aby nie tracić zasięgu 2021-12-18

Ogrzewanie foteli zamiast nadmuchu ciepłego powietrza, właściwe ciśnienie w oponach, parkowanie w garażu i wybór trybu oszczędnościowego: te, ale też inne czynniki decydują o tym, jak szybko akumulator wysokonapięciowy zostanie rozładowany - lub...
Sprzedaż aut w Polsce na plusie. Ale już widać początek kryzysu

Sprzedaż aut w Polsce na plusie. Ale już widać początek kryzysu 2021-08-30

Kryzys na rynku półprzewodników mocno daje się we znaki dealerom. W lipcu 2021 roku liczba rejestracji samochodów osobowych i dostawczych w Polsce zmniejszyła się o 3 854 szt. (-8,0 proc.) w porównaniu do lipca 2020.Teoretycznie sprzedawcy nowych...
Świety początek roku Toyoty

Świety początek roku Toyoty 2021-03-04

Trudno o lepszy początek roku dla Toyoty. Nowy Yaris zdobył prestiżowy tytuł Car of the Year i - przy okazji - okazał się też najlepiej sprzedającym się nowym autem na Starym Kontynencie. Zaskakujaco dobrze radzą sobie również polscy dealerzy...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS