chceauto.pl
x
Advertisement
Porady i rynek

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-04-10 | Opinie
Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce
Po bardzo dobrym 2017 roku, Volkswagen nie zwalnia tempa. Przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 906 egzemplarzy nowych osobowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Oznacza to wzrost liczby rejestracji o 6,96 procenta. Wzrost liczby rejestracji przez firmy był w tym okresie dwukrotnie wyższy (+14,08 procenta). Ponad połowę rejestrowanych nowych aut stanowią trzy modele – Golf (4088 egzemplarzy), Passat (2065 sztuk) i Tiguan (1557 aut).

Bardzo dobrze przez polskich klientów został przyjęty również T-Roc. W styczniu zarejestrowano 108 sztuk, w lutym już 170 (wzrost o 57 procent), a w marcu – aż 386 (wzrost o 127 procent w porównaniu do wyniku w lutym).

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Przypomnijmy, że Volkswagen T-Roc został zaprezentowany jesienią ubiegłego roku. Jest to najnowszy model, którym niemiecki koncern zamierza podbić mocno rozwijający się segment kompaktowych SUV-ów. Samochód ma 434,5 cm długości, a więc jest o 25 cm krótszy od Tiguana (oba modele zbudowano na bazie modułowej płyty podłogowej MQB).

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc
Polski cennik Volkswagena T-Roc zaczyna się kwotą 76 490 zł. Na tyle wyceniono samochód w bazowej wersji o nazwie T-Roc, z benzynowym, trzycylindrowym silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM, manualną skrzynią biegów i napędem na koła przednie.

Wyposażenie seryjne bazowej wersji obejmuje m.in. systemy asystujące – Front Assist (monitorowania przestrzeni przed autem z funkcją awaryjnego hamowania w mieście City), Lane Assist (utrzymania pasa ruchu) oraz wykrywania pieszych.

Volkswagen T-Roc T-Roc może być wyposażony w cyfrowe wskaźniki (Active Info Display nowej generacji), które do wersji Advance (ceny od 84 290 zł) są oferowane za dopłatą, a do wersji Premium (od 99 890 zł) – seryjnie.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce - GALERIA ZDJĘĆ

Bardzo dobra sprzedaż Volkswagena w PolsceBardzo dobra sprzedaż Volkswagena w PolsceBardzo dobra sprzedaż Volkswagena w PolsceBardzo dobra sprzedaż Volkswagena w Polsce

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.