chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
8 aut rozbitych przez Euro NCAP

8 aut rozbitych przez Euro NCAP

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2017-11-10 Opinie
Aż osiem debiutujących na europejskim rynku pojazdów rozbili właśnie eksperci z Euro NCAP. Takich wyników mógłby życzyć sobie każdy klient!

Brutalnym próbom zderzeniowym poddano właśnie nowe: Citroena C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opla Crosslanda X, Seata Arona, Skodę Karoq, Volvo XC60 i dwa modele Volkswagena: Polo oraz T-Roc. Wyniki śmiało uznać można za rewelacyjne!

Wszystkim z testowanych pojazdów udało się uzyskać maksymalną notę ogólną – 5 gwiazdek. To imponujące osiągnięcie, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że każdy z testowanych modeli miał na pokładzie podstawowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa! Oznacza to, że na najwyższy poziom ochrony liczyć też mogą klienci decydujący się na stosunkowo tanie samochody popularne. W zestawieniu pojawiły się bowiem nowy Citroen C3 Aircross i jeden z najpopularniejszych samochodów segmentu B w Europie – Volkswagen Polo!

W kategorii zabezpieczenia dorosłych pasażerów najlepiej poradziło sobie nowe Volvo XC60. Auto uzyskało rewelacyjny rezultat 98 punktów procentowych. Nowy model szwedzkiej marki zyskał też najwyższą notę w kategorii dodatkowych systemów wspomagających bezpieczeństwo. Już standardowy pakiet wyposażenia poskutkował wynikiem na poziomie 95 punktów procentowych!

Nowe Volvo, do spółki z nowym Volkswagenem T-Roc otrzymało też najwyższe noty w kategorii ochrony najmłodszych. Poziom zabezpieczenia podróżujących samochodem dzieci przed skutkami wypadków, w obu przypadkach, oceniono na 87 punktów procentowych.

W zestawieniu dotyczącym poziomu ochrony pieszych na czoło wysunął się najnowszy produkt Mitsubishi. Model Eclipse Cross oceniono na stosunkowo wysokie 80 punktów procentowych, co uznać można za bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z wysokim crossoverem.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.