chceauto.pl
x
Volkswagen T-Roc po liftingu. Ceny

Volkswagen T-Roc po liftingu. Ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-12-21 Opinie
Volkswagen T-Roc po liftingu wchodzi na polski rynek. Samochód otrzymał nowe rozwiązania w zakresie stylistyki, udoskonalone systemy obsługi i komunikacji oraz systemy asystujące najnowszej generacji. W skład wyposażenia seryjnego wchodzą teraz m.in. reflektory LED, Digital Cockpit oraz nowa wielofunkcyjna kierownica.

Volkswagen T-Roc po liftingu
Volkswagen T-Roc po liftingu
Wśród nowych i nowoczesnych systemów asystujących dostępnych w modelu, znajdują się IQ.Drive Travel Assist oraz predykcyjny aktywny tempomat ACC.

Od wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2017 roku Volkswagen sprzedał ponad milion egzemplarzy tego kompaktowego SUV-a. W samych Niemczech na drogi wyjechało około 180 tys. aut, w całej Europie było ich 650 tys., natomiast 320 tys. egzemplarzy trafiło do klientów w Chinach. T-Roc zyskał więc ważne miejsce w ofercie Volkswagena potwierdzając skuteczność ofensywy marki w dziedzinie modeli typu SUV. Od końca 2019 roku do rodziny T-Roca należy również sportowy T-Roc R.

Teraz model ten przeszedł gruntowe zmiany. Zmodyfikowane elementy stylistyczne sprawiają, że nowy T-Roc stał się jeszcze bardziej charakterystyczny. W jego seryjnym wyposażeniu znalazły się reflektory LED oraz ciemniejsze lampy z tyłu wykonane w tej samej technologii. W opcji, do wersji Style i R-Line, są dostępne matrycowe reflektory IQ.Light LED Matrix. Wygląd T-Roca wzbogacają ponadto nowe kolory lakieru oraz wykonane z lekkich stopów obręcze kół o nowych wzorach, dostępne w rozmiarze od 16 do 19 cali. Wersja wyposażenia R-Line zawiera sportowe elementy typowe dla designu T-Roca R.

Volkswagen T-Roc po liftingu
Volkswagen T-Roc po liftingu
We wnętrzu nowy jest wyświetlacz za kierownicą oraz ekran systemu multimedialnego. Obsługę pokładowych funkcji samochodu umożliwia nowa wielofunkcyjna kierownica wyposażona w przyciski i dostępna we wszystkich wersjach T-Roca. Obsługa klimatyzacji w nowym miejskim SUV-ie Volkswagena także odbywa się cyfrowo. Temperaturę i nawiew powietrza reguluje się przy pomocy dotykowych suwaków, inne funkcje oraz podgrzewanie foteli za pomocą dotykowych pól.

W ramach wyposażenia seryjnego i opcjonalnego w nowym T-Rocu są dostępne liczne nowoczesne systemy asystujące. Do standardu należą nadal Front Assist oraz Lane Assist, nowością są natomiast m.in. IQ.Drive Travel Assist High oraz działający z wyprzedzeniem aktywny tempomat - predykcyjny ACC. Zwiększono zakres działania systemów Side Assist oraz Park Assist, który wspomaga kierowcę podczas parkowania – umożliwia on teraz wjazd na miejsce parkingowe usytuowane prostopadle do krawężnika oraz wyjazd z miejsca równoległego do krawędzi jezdni.

Volkswagen T-Roc po liftingu
Volkswagen T-Roc po liftingu
Nowy T-Roc ma w pełni cyfrowy system wskaźników i obsługi różnych funkcji stworzony w oparciu o modułową platformę multimedialną trzeciej generacji (MIB3). Digital Cockpit znajduje się za kierownicą, na linii wzroku kierowcy. Jest on również dostępny w wersji Digital Cockpit Pro, z większym ekranem i dodatkowymi funkcjami.

Nowe ekrany systemów multimedialnych T-Roca, umieszczone w centralnym miejscu tablicy rozdzielczej mają, zależnie od wersji wyposażenia samochodu, rozmiar 6,5” lub 8,0”. W wypadku systemu multimedialnego Discover Pro przekątna ekranu wynosi nawet 9,2”.

T-Roc może też być stale połączony z internetem. Funkcje skupione w ramach We Connect Plus umożliwiają korzystanie z nowoczesnych usług cyfrowych, np. systemu naturalnych komend głosowych czy z usług streamingowych. W ramach opcji interfejsy Apple CarPlay i Android Auto mogą zostać zintegrowane (również bezprzewodowo poprzez App Connect Wireless) z systemem multimedialnym w samochodzie.

Nowego T-Roca można wybrać z jednym z trzech silników benzynowych lub jednym Diesla. Zależnie od rodzaju układu napędowego są one łączone z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-biegową dwusprzęgłową. Wśród silników benzynowych znajduje się trzycylindrowa jednostka 1.0 TSI o mocy 81 kW (110 KM) oraz dwie czterocylindrowe – 1.5 TSI osiągająca 110 kW (150 KM) i 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM). Ofertę uzupełnia jeden czterocylindrowy, wysokoprężny silnik TDI o pojemności 2,0 litra i mocy 110 kW (150 KM). Modele z silnikiem 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) mogą mieć napęd na cztery koła 4MOTION.

Volkswagen w nowy sposób skonfigurował wersje wyposażenia T-Roca. Samochód jest dostępny w wersji podstawowej o nazwie Life oraz jako Style i R-Line z nowo skonfigurowanym wyposażeniem.

Ceny nowego T-Roca z uwzględnieniem aktualnego rabatu wynoszącego 6000 zł zaczynają się od 101 190 zł. Na tyle wyceniono samochód z silnikiem 1.0 TSI i manualną przekładnią w wersji Life.

Ta sama wersja, ale z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 kosztuje 104 890 zł. Dopłata do przekładni DSG to 8300 zł. Samochody w wersji Style są o ponad 15 tys. droższe niż w wersji Life.

Silnik wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 150 KM, dostępny jest wyłącznie w połączeniu z napędem wszystkich kół i 7-stopniową przekładnią DSG. Ceny takiego auta zaczynają się od 143 690 zł (wersja Style)

Cennik zamyka zaś wersja 2.0 TSI o mocy 190 KM, również łączona z napędem wszystkich kół i przekładnią automatyczną za 148 190 (Style) i 149 690 zł (R-Line).

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen T-Roc po liftingu. Ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen T-Roc po liftingu. CenyVolkswagen T-Roc po liftingu. CenyVolkswagen T-Roc po liftingu. CenyVolkswagen T-Roc po liftingu. Ceny

Zobacz także

Volkswagen T-Roc po liftingu

Volkswagen T-Roc po liftingu 2021-11-18

Kompaktowy corossover Volkswagena - model T-Roc - poddany został właśnie kuracji odmładzającej. Jakie nowości czekają na klientów w salonach?Reflektory LED i przyciemniane klosze lamp z tyłu nowego T-Roca są teraz seryjne. Opcjonalne matrycowe...
Volkswagen T-Roc Cabriolet w produkcji

Volkswagen T-Roc Cabriolet w produkcji 2019-12-05

Gdy w lipcu w Meksyku zakończono produkcję Volkswagena Beetle Cabriolet, niemiecki koncern pozostał bez samochodu z otwartym dachem.Luka w ofercie nie potrwała jednak długo. Już w październiku na salonie we Frankfurcie pokazano zupełnie nowe auto ze...
Rekordowa sprzedaż suvów w Europie

Rekordowa sprzedaż suvów w Europie 2019-12-02

Absolutny rekord. Tak, jednym zdaniem, określić można wynik sprzedaży suvów na Starym Kontynencie. W październiku, pierwszy raz w historii, udział aut tego segmentu w ogóle sprzedaży w Europie sięgnął 40 procent! Wg najnowszych danych październik...
Volkswagen T-Roc R. Polskie ceny

Volkswagen T-Roc R. Polskie ceny 2019-08-23

Volkswagen T-Roc R wjeżdża do polskich salonów. Ile trzeba zapłacić za ten usportowiony model?Litera "R" już od lat zdobi najbardziej sportowe wersje modeli Volkswagena. Teraz wersja R uzupełnia gamę T-Roca. Samochód napędzany jest przez...
Volkswagen T-Roc Cabriolet

Volkswagen T-Roc Cabriolet 2019-08-14

Na salonie we Frankfurcie oficjalnie zadebiutuje otwarty, kompaktowy crossover spod znaku Volkswagena. Auto ma za zadanie wypełnić lukę w ofercie, jaka powstała po zakończeniu produkcji (w ubiegłym miesiącu) modelu Beetle.Samochód ma 4,268 mm...
Volkswagen T-Roc R. Na sportowo!

Volkswagen T-Roc R. Na sportowo! 2019-02-25

Na salonie w Genewie na początku marca zadebiutuje VOlkswagen T-Roc R. Będzie to topowa wersja tego stylowego, kompaktowego SUV-a, który na rynek trafił w drugiej połowie 2017 roku i który znalazł już ponad 200 tysięcy nabywców.T-Roc R przede...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS