chceauto.pl
x
Volkswagen Lavida debiutował w Pekinie

Volkswagen Lavida debiutował w Pekinie

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-04-25 Opinie
Największym pojedynczym rynkiem Volkswagena są Chiny. Nie dziwi więc, że na salonie w Pekinie niemiecki koncern pokazał szereg nowości.

Volkswagen Lavida
Volkswagen Lavida
W samym tylko 2018 roku Volkswagen zaprezentuje w Chinach dziewięć nowych modeli. Na targach „Auto China 2018” w Pekinie swoją premierę mają Lavida nowej generacji – najpopularniejszy kompaktowy sedan na tamtejszym rynku – oraz nowy Volkswagen CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona. Ponadto, na salonie pokazano nowego Touarega i T-Roca oraz studyjnego I.D. VIZZION – samochód elektryczny i autonomiczny.

W zeszłym roku Volkswagen sprzedał w Chinach prawie 3,2 miliona samochodów i jest najpopularniejszą marką w tym kraju. Rok 2018 zapowiada się równie obiecująco – w pierwszym kwartale sprzedano ponad 750 tys. samochodów, czyli o 8,6 procenta więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Volkswagen Lavida
Volkswagen Lavida
Aby jeszcze wzmocnić tę pozycję Volkswagen podjął inicjatywę „Move forward”, w ramach której zamierza gruntownie odnowić paletę modeli oferowanych na chińskim rynku i znacznie ją rozszerzyć o auta z nowych segmentów. Do tego dochodzi bogata oferta tzw. New Energy Vehicles składająca się z hybryd typu plug-in oraz z samochodów elektrycznych.

Od lat bestsellerem w Chinach jest Volkswagen Lavida – na zakup tego kompaktowego auta w samym 2017 roku zdecydowało się 450 tys. klientów. Model nowej generacji ma znacznie większe wnętrze. Nowa Lavida została opracowana w oparciu o modułową platformę MQB koncernu Volkswagen.

Stoisk VW na salonie w Pekinie
Stoisk VW na salonie w Pekinie
Premierę w Pekinie świętuje również nowy Volkswagen CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona.

Również w Pekinie zaprezentowano przed paroma tygodniami nowego Touarega, teraz model będący technologiczną wizytówką Volkswagena można po raz pierwszy oglądać na targach w Chinach.

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Klasa aut typu SUV stanowi dzisiaj w Chinach 44 procent rynku i nadal rośnie. Prowadząc ofensywę w dziedzinie SUV-ów Volkswagen znacznie rozszerza swoją obecność także w tym segmencie.

Oprócz nowego Touarega jeszcze w 2018 roku na chińskim rynku pojawią się kolejne modele. Będzie wśród nich chińska wersja T-Roca, która miała w Pekinie swoją targową premierę. Nowy model zostanie wprowadzony na tutejszy rynek w trzecim kwartale 2018 roku, a od swojego europejskiego odpowiednika różni się między innymi większym rozstawem osi.

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Jak będą wyglądały samochody w bliższej i dalszej przyszłości Volkswagen pokazuje w Pekinie na przykładzie studyjnego modelu I.D. VIZZION. Limuzyna ta będzie w przyszłości najbardziej ekskluzywnym autem z rodziny elektrycznych modeli I.D. i zostanie wprowadzona do sprzedaży najpóźniej w 2022 roku.

Studyjny model jest przygotowany do jazdy autonomicznej, jego innowacyjne systemy obsługi oraz informacji wykorzystują intuicyjną komunikację słowną oraz technologię rzeczywistości rozszerzonej.

VW I.D> VIZZION
VW I.D> VIZZION
I.D. VIZZION został skonstruowany w oparciu o nową modułową platformę MEB przeznaczoną do budowy samochodów elektrycznych. Ma ona ogromny potencjał, umożliwiając konstruowanie aut należących do niemal wszystkich klas – od modeli kompaktowych, poprzez SUV-y aż do vanów i dużych limuzyn.

Pierwsze samochody skonstruowane w oparciu o platformę MEB pojawią się w 2020 roku - równocześnie w Europie i w Chinach.

Z przeznaczeniem na rynek chiński, największy dla Volkswagena, do 2023 roku zaplanowano wprowadzenie dziesięciu modeli z wyłącznie elektrycznym napędem. Volkswagen zamierza produkować i sprzedawać w Chinach w 2025 roku 650 tys. samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Volkswagen Lavida debiutował w Pekinie - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w PekinieVolkswagen Lavida debiutował w Pekinie

Zobacz także

Volkswagen Touareg po liftingu

Volkswagen Touareg po liftingu 2023-05-26

Volkswagen Touareg III generacji zadebiutował w 2018 roku. Po pięciu latach rynkowej samochód doczekał się wreszcie liftingu.Zmiany pasa przedniego nie są spektakularne, chociaż na nowo zaprojektowano osłonę chłodnicy, reflektory i zderzak. Touarega...
Arteon R i eHybrid. Nowości VW w polskich salonach

Arteon R i eHybrid. Nowości VW w polskich salonach 2021-01-07

Od dzisiaj można zamawiać dwie nowe odmiany flagowego Volkswagena – 320-konnego Arteona R i Arteona eHybrid z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in. Oznacza to, że oferta niemieckich aut w wersjach z hybrydowym napędem obejmuje już: Golfa,...
Volkswagen Touareg. Polskie ceny

Volkswagen Touareg. Polskie ceny 2020-10-23

Volkswagen rozpoczyna sprzedaż Touarega w wersji R, salonu niemieckiej marki przyjmują już zamówienie. Najmocniejszego Volkswagena wyceniono w Polsce na 395 990 zł. Volkswagen Touareg R dostępny jest jako hybryda typu plug-in, a jego zespół napędowy...
Volkswagen Arteon Shooting Brake

Volkswagen Arteon Shooting Brake 2020-06-23

W ramach premiery zmodernizowanego Arteona Volkswagen zaprezentował drugą wersję nadwoziową tego samochodu – Shooting Brake. Sprzedaż nowego modelu rozpocznie się w Europie w drugiej połowie roku.W ramach liftingu Arteona można teraz zamówić z...
Volkswagen Arteon po liftingu coraz bliżej

Volkswagen Arteon po liftingu coraz bliżej 2020-06-03

Po trzech latach od wprowadzenia na rynek Volkswagen przygotowuje się modernizacji Arteona.Przy okazji zmian stylistyczno-technicznych pojawi się zupełnie nowa wersja nadwoziowa - Arteon Shooting Brake, a więc kombi! Przypomnijmy, że do tej pory Arteon,...
Volkswagen Touareg R. Sportowa hybryda!

Volkswagen Touareg R. Sportowa hybryda! 2020-02-27

Na salonie w Genewie zadebiutuje nowy flagowy model Volkswagena – Touareg R. To najmocniejsza wersja największego SUV-a niemieckiej marki.Auto będzie dostępne wyłącznie jako hybryda typu plug-in z zespołem napędowym o mocy 462 KM i maksymalnym...