chceauto.pl
x
Porady i rynek

Toyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowych

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-02-17 | Opinie
Toyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowych
Zobacz w katalogu
Toyota Prius
W styczniu 2017 roku łączna liczba samochodów hybrydowych sprzedanych przez Toyotę (w tym pod marką Lexus) przekroczyła 10 milionów. 20 lat po debiucie Priusa, japoński producent ma w swojej ofercie 33 modele hybrydowe dostępne w 90 krajach.

10 mln aut hybrydowych
10 mln aut hybrydowych
Do końca stycznia 2017 roku Toyota sprzedała łącznie 10,05 mln hybryd. Technologia hybrydowa to obecnie najpopularniejszy sposób na ograniczenie zużycia paliwa i zanieczyszczeń powietrza powodowanych przez transport. Japoński koncern szacuje, że do 31 stycznia 2017 roku wyprodukowane przez nią hybrydy pozwoliły zapobiec emisji 77 milionów ton CO2. O tyle więcej dwutlenku węgla trafiłoby do atmosfery, gdyby zamiast hybryd kupiono samochody benzynowe o podobnej wielkości i osiągach. Jednocześnie sprzedaż hybryd pozwoliła zaoszczędzić 29 miliardów litrów benzyny.

Toyota Prius IV
Toyota Prius IV
Toyota jest największym producentem samochodów hybrydowych na świecie. Japoński koncern jako pierwszy wprowadził auta hybrydowe do seryjnej produkcji. W sierpniu 1997 roku zadebiutował minibus Coaster Hybrid EV, a już w grudniu 1997 roku do salonów trafił Prius – pierwszy na świecie masowo produkowany samochód hybrydowy.

Od tamtej pory hybrydy Toyoty cieszą się stale rosnącą popularnością wśród klientów. Ostatni milion Toyota sprzedała w ciągu 9 miesięcy – wynik 9 milionów firma uzyskała w kwietniu 2016 roku.

Toyota C-HR. Jeden z najnowszych modeli, również hybrydowych
Toyota C-HR. Jeden z najnowszych modeli, również hybrydowych
W 1997 roku Prius był pierwszą realną odpowiedzią przemysłu motoryzacyjnego na rosnący problem nadmiernej emisji gazów cieplarnianych. Toyocie jako pierwszej udało się opracować wystarczająco wydajny i trwały akumulator oraz napęd wykorzystujący silnik elektryczny, który w warunkach miejskiej eksploatacji (częste hamowania i postoje) zapewniał niższe zużycie paliwa przy braku konieczności ładowania samochodu z zewnętrznej sieci.

Prius zyskał tak dużą popularność, że stał się synonimem ekologicznego samochodu. W kwietniu 2016 roku w Polsce zadebiutowała już czwarta generacja Priusa. Jest to pierwszy model Toyoty zbudowany na platformie TNGA, która zapewnia niski środek ciężkości, dużą sztywność nadwozia oraz bardzo dobre właściwości jezdne.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Toyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowych - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowychToyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowychToyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowychToyota sprzedała już 10 mln aut hybrydowych

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.