chceauto.pl
x
Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?

Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-04-17

Toyota GR Yaris po modernizacji już nie sprzedaje się jak świeże bułeczki. Przeciwnie, od rozpoczęcia przyjmowania zamówień minął miesiąc, a auto wciąż jest dostępne. Wygląda na to, że polscy nabywcy uznali, że ceny tego sportowego modelu przekroczyły już granice absurdu.

  1. Toyota GR Yaris sprzedawała się jak świeże bułeczki. Do czasu
  2. Toyota GR Yaris po modernizacji
  3. Polacy wolą GR Yarisa z automatem i pakietem VIP

Toyota GR Yaris sprzedawała się jak świeże bułeczki. Do czasu

Toyota GR Yaris debiutowała w 2020 roku, wówczas ceny tego modelu startowały z poziomu 143 tys. zł i auto sprzedawało się jak złe, cała dostępna w Polsce pula wyprzedała się błyskawicznie. Do końca 2022 roku w Polsce w kilku seriach sprzedano wszystkie 1078 dostępnych egzemplarzy. Gdy w grudniu 2022 roku wprowadzono do sprzedaży kolejne 100 sztuk ich ceny zaczynały się już od 172 tys. zł, ale i te auta szybko się znalazły nabywców.
Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris
W połowie marca 2024 roku Toyota rozpoczęła zbieranie zamówień na GR Yarisa po liftingu. Cennik tego modelu rozpoczyna kwota... 214 900 zł i wygląda na to, że Japończycy się przeliczyli. Minął miesiąc, a samochód wciąż jest dostępny do zamawiania.

Toyota GR Yaris po modernizacji

Toyota GR Yaris obecnie ma trzycylindrowy silnik 1.6 z turbodoładowaniem (280 KM mocy, 390 Nm momentu obrotowego; poprzednio: 261 KM, 360 Nm), napęd 4x4 GR-FOUR, przedni i tylny dyferencjał Torsen LSD, dodatkową chłodnicę, intercooler z instalacją natrysku wody oraz zmodyfikowany wlot powietrza. Auto oferowane jest z 6-biegową skrzynią manualną lub z nową, ośmiobiegową skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct, która wybiera 70 proc. polskich klientów.
Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris
GR Yaris otrzymał także zmodyfikowane wnętrze, 18-calowe felgi aluminiowe, sportowe fotele GR, dach wykonany z kompozytów z włóknem węglowym (CFRP), aluminiowe nakładki na pedały i nakładki progowe, bezramkowe drzwi czy czerwone zaciski hamulców.

U dealerów wciąż można zamawiać nową Toyotę GR Yaris. Samochód ze skrzynią manualną kosztuje od 214 900 zł, a ze skrzynią automatyczną GAZOO Racing Direct od 225 900 zł. Liczba dostępnych egzemplarzy jest ograniczona, ale sam fakt, że auto wciąż jest dostępne świadczy o tym, że Japończycy chyba jednak nieco przesadzili z cenami.
Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris

Polacy wolą GR Yarisa z automatem i pakietem VIP

70% złożonych do tej pory zamówień to samochody z debiutującym w tym modelu automatem. Z pięciu dostępnych lakierów najczęściej wybieranym jest nowy Precius Metal. Na ten wariant zdecydowało się 57 proc. zamawiających.
Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris oferowana jest tylko w jednej wersji wyposażenia – Dynamic, a dodatkowo można dobrać pakiet VIP (16 tys. zł). Taką konfigurację do tej pory wybrało 79% zamawiających. Tak wyposażone auto ma automatyczną klimatyzację dwustrefową, kamerę cofania, inteligentny kluczyk, 12,3-calowe cyfrowe zegary, system multimedialny Toyota Smart Connect z 8-calowym ekranem dotykowym, nawigacją Connected z trybem offline oraz 4-letnim pakietem transmisji danych oraz wchodzące w skład pakietu VIP 18-calowe kute felgi aluminiowe, system Premium Audio JBL z ośmioma głośnikami, podgrzewaną kierownicę oraz fotele, przednie i tylne czujniki parkowania, system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).

Toyota GR Yaris z pakietem VIP i automatyczną przekładnią kosztuje 241 900 zł...

Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza? - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?Toyota GR Yaris wciąż dostępna. Cena odstrasza?

Zobacz także

Toyota GR Yaris po modernizacji. Polskie ceny

Toyota GR Yaris po modernizacji. Polskie ceny 2024-03-05

12 marca rozpocznie się przedsprzedaż w Polsce Toyoty GR Yaris po modernizacji. Hot hatch ma trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 280 KM, napęd na cztery koła GR-FOUR oraz manualną, 6-biegową skrzynię lub opcjonalnie nowy 8-biegowy automat....
Toyota GR Yaris dwóch wersjach specjalnych

Toyota GR Yaris dwóch wersjach specjalnych 2024-01-29

W dniu inauguracji sezonu 2024 w rajdowych mistrzostwach świata Toyota zaprezentowała dwie limitowane wersje specjalne hot-hatcha GR Yaris, przy których pracowali mistrzowie świata w barwach fabrycznego zespołu Toyoty (TGR-WRT) - Sébastien Ogier i Kalle...
Toyota GR Yaris po modernizacji

Toyota GR Yaris po modernizacji 2024-01-15

Toyota GR Yaris została zmodernizowana. Wśród nowości jest ekran cyfrowych zegarów i automatyczna skrzynia biegów.Toyota GR Yaris okazała się spektakularnym sukcesem marki. Samochód, który powstał na bazie doświadczeń ze startów w rajdach...
Toyota zdominowała polski rynek w 2023 roku

Toyota zdominowała polski rynek w 2023 roku 2024-01-08

Toyota zakończyła rekordowy rok 2023 z wynikiem 91 195 zarejestrowanych aut osobowych. To rezultat lepszy od wyniku z 2022 roku o 23 proc., a w tym samym czasie cały polski rynek samochodów osobowych powiększył się o 13%. Japońska marka, która od...
Toyota rusza z wyprzedażami. Duże obniżki

Toyota rusza z wyprzedażami. Duże obniżki 2023-11-17

Toyota rozpoczęła wyprzedaż samochodów z rocznika 2023. Wybrane modele są teraz dostępne „od ręki” w obniżonych cenach, a rabaty sięgają 20,9 tys. zł.Ofertą wyprzedażową objęto gamę najpopularniejszego auta w Polsce – Corolli, we...
To koniec Toyoty Yaris z silnikiem 1.0. Ceny pójdą w górę

To koniec Toyoty Yaris z silnikiem 1.0. Ceny pójdą w górę 2023-08-08

We wrześniu 2023 roku Toyota zakończy produkcję Yarisa z silnikiem 1.0 VVT-i o mocy 72 KM. Normy emisji spalin są obecnie tak skonstruowane, że ten najsłabszy i najtańszy w gamie silnik ich nie spełnia. W efekcie, by kupić Yarisa jesienią, trzeba...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS