chceauto.pl
x
Toyota czy Volkswagen? Oto najwięksi producenci AD 2019!

Toyota czy Volkswagen? Oto najwięksi producenci AD 2019!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-01-21 Opinie
Najlepiej sprzedający się samochodów roku 2019 pochodzi z Japonii, ale w zestawieniu największych producentów zwyciężyli Niemcy. Tak – w jednym zdaniu – podsumować można ubiegłoroczne statystyki sprzedaży nowych aut osobowych na świecie.

Z publikacji branżowego serwisu ”focus2move” wynika, że najlepiej sprzedającym się pojazdem ubiegłego roku była Toyota Corolla. Auto powtórzyło sukces z roku 2018 uzyskujący wynik 1 236 380 mln sprzedanych (zarejestrowanych) sztuk.

Drugie miejsce podium – zgodnie z wieloletnią tradycją – zajął Ford F-series. Ulubiony pickup Amerykanów zaliczył 1 070 234 rejestracje. Ty wynik prawie identyczny, jak w roku 2018.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się kolejna Toyota – model RAV4. Debiut kolejnej generacji i wyprzedaże modelu ”schodzącego” poskutkowały rekordowym wynikiem 931 852 rejestracji. To o blisko 2 proc. więcej niż w roku 2018.

Toyota zwyciężyła również w kategorii najchętniej wybieranych marek. W ubiegłym roku firma dostarczyła nabywcom 8,638 mln nowych samochodów. Drugie miejsce zajął Volkswagen (6,436 mln samochodów), trzecie – Ford (4,735 mln). Pierwsza piątka obejmuje jeszcze: 4. Hondę (4,630 mln) i 5. Nissana (4,366 mln).

Niemcy zwyciężyli za to w klasyfikacji ”koncernowej”. Największym producentem w skali świata został koncern Volkswagen z wynikiem 10 336 mln dostarczonym klientom pojazdów. Tuż za nim uplasowała się właśnie Toyota Group (9 698 mln sprzedanych pojazdów). Trzecie miejsce zajął koncern Renault-Nissan(Mitsubishi) z wynikiem 9 222 sprzedanych samochodów.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Volkswagen drukuje elementy masek dla służby zdrowia

Volkswagen drukuje elementy masek dla służby zdrowia 2020-04-03

Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmującym...
Volkswagen e-Home. Auto bez wychodzenia z domu

Volkswagen e-Home. Auto bez wychodzenia z domu 2020-04-02

Wybór wymarzonego samochodu nie od dziś jest możliwy za pośrednictwem wielu stron internetowych – jest to związane z trendami, które wskazują na coraz większą chęć dokonywania zakupów online. Volkswagen już od sierpnia 2017 roku oferuje...
Toyota Supra na torze

Toyota Supra na torze 2020-03-27

Na polskim rynku debiutuje nowa wersja Toyoty GR Supra z 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 258 KM. Dołączy ona do wersji z 3-litrowym silnikiem R6 o mocy 340 KM, która trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku.
Motoryzacja na ręcznym. Fabryki zamarły!

Motoryzacja na ręcznym. Fabryki zamarły! 2020-03-19

Prawdziwa hekatomba. Tak, jednym słowem, określić można to, co dzieje się obecnie z europejskim przemysłem motoryzacyjnym. Producenci masowo wstrzymują produkcję, a salony świecą pustkami.Przypomnijmy – z początkiem tygodnia o czasowym zatrzymaniu...
Nie tylko FCA i PSA. Volkswagen też wstrzymuje produkcję!

Nie tylko FCA i PSA. Volkswagen też wstrzymuje produkcję! 2020-03-17

Kolejni producenci zamykają swoje europejskie fabryki. Po Fiat Chrysler Automobiles – jeszcze wczoraj – decyzję o wstrzymaniu produkcji samochodów na Starym Kontynencie podjął koncern PSA. Dziś w podobnym tonie wypowiedział się Herbert Diess –...
Volkswagen podkręca elektryczne tempo

Volkswagen podkręca elektryczne tempo 2020-02-14

Coraz więcej z polskich pracowników Volkswagen Group korzysta na co dzień z samochodów elektrycznych. Z myślą o nich oraz gościach, na terenie firmy zainstalowano 36 punktów ładowania – to największa instalacja stacji ładowania samochodów...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.