chceauto.pl
x
Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana

Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-11-03
Skoda oficjalnie zaprezentowała Superba IV generacji. Samochód wygląda zaskakująco wręcz znajomo, ale pełen jest nowych rozwiązań i technologii.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
Obecna generacja Superba trafiła na rynek w 2015 roku, w sumie sprzedano niespełna 800 tys. egzemplarzy tego flagowego modelu. Czy kolejna generacja powtórzy ten sukces?

Design nowej Skody Superb prezentuje elementy nowego języka projektowania Modern Solid, a kluczowe cechy to zmodernizowane reflektory Matrix LED oraz tylne światła LED z kryształowymi elementami. Ponadto samochód charakteryzuje się ostro zarysowanymi liniami i wyraźnie nawiązuje do trzeciej generacji.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
Samochód jest większy niż obecnie. Skoda Superb w wersji liftback wydłużyła się o 43 mm - do 4912 mm oraz urosła o 12 mm - do 1481 mm. Dzięki temu przestrzeń z przodu zwiększyła się o 11 milimetrów, a pasażerowie mają nad głowami o sześć milimetrów więcej. Pojemność bagażnika wzrosła do 645 litrów.

Co ciekawe, szerokość pojazdu wynosząca 1834 mm i rozstaw osi wynoszący 2841 mm pozostały niezmienione.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
W kabinie znajdziemy ekran centralny wyświetlacz o przekątnej ekranu do 12,9 cala. Jego uzupełnieniem jest wyświetlacz przezierny HUD (do tej pory niedostępny w Superbie). Nie zabraknie oczywiście ekranu cyfrowych zegarów wielkości 10,25 cala.

Nowością są trzy obrotowe przyciski Skoda Smart Dials, każdy z cyfrowym wyświetlaczem o średnicy 32 milimetrów. Pokrętła zapewniają szybki i łatwy dostęp do wielu funkcji pojazdu.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
Dźwignia zmiany biegów została umieszczona na kolumnie kierownicy, w Superbie nie będą bowiem dostępne manualne skrzynie biegów.

Nowa Skoda Superb będzie dostępna w kilku wariantach napędu, wśród których znajdą się: trzy silniki benzynowe, dwa diesle, hybryda typu plug-in o zasięgu w trybie elektrycznym do 100 kilometrów (w cyklu WLTP) oraz – po raz pierwszy – hybryda miękka.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
Hybrydowy układ typu plug-in dostępny będzie wyłącznie w kombi. Układ będzie składał się z nowego silnika 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM), który będzie wspomagany przez jednostkę elektryczną. Moc systemowa to 150 kW (204 KM) kierowana jest ku przednim kołom za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni DSG. Pojemność akumulatora wzrosła z 12,7 kWh do 25,7 kWh, zwiększając tym samym zasięg pojazdu do nawet ponad 100 kilometrów według WLTP.

Skoda Superb liftback czwartej generacji będzie po raz pierwszy dostępna z technologią miękkiej hybrydy. W modelu 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) czterocylindrowy silnik benzynowy jest uzupełniony 48-woltowym rozrusznikiem z napędem pasowym i 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym.

Skoda Superb IV
Skoda Superb IV
Skoda zwiększyła też maksymalną szybkość ładowania akumulatora za pomocą wallboxów AC z 3,6 do 11 kW.

Ponadto w Superbie dostępne będą dwie jednostki 2.0 TSI o mocy 150 kW (204 KM) i 195 kW (265 KM). Ofertę uzupełni jednostka 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM). Po raz pierwszy w historii marki wszystkie silniki spalinowe Superba standardowo współpracują z 7-biegową skrzynią DSG, skrzynie manualne nie są dostępne.

Tradycyjne poziomy wyposażenia Superba, czyli Active, Ambition i Style zostaną zastąpione nową wersją Selection, a dodatkowo do dyspozycji będą wersje Sportline oraz Laurin & Klement, które otrzymają bogatsze wyposażenie.

Skoda Superb IV trafi do salonów na początku 2024 roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowanaSkoda Superb IV oficjalnie zaprezentowana

Zobacz także

Skoda Superb i Kodiaq z nowym napędem plug-in

Skoda Superb i Kodiaq z nowym napędem plug-in 2024-05-26

Samochody elektryczne się nie sprzedają więc Skoda, podobnie jak inni producenci, stawia na napęd hybrydowy typu plug-in. Napęd hybrydowy z możliwością ładowania pojawi się właśnie w Skodzie Kodiaq oraz Superb Combi. To ten sam napęd, który od...
Skoda Superb Combi. Polskie ceny

Skoda Superb Combi. Polskie ceny 2024-01-06

Skoda Superb Combi nowej generacji wchodzi na polski rynek. Poznaliśmy ceny tego modelu.Czwarta generacja Superba Combi dostępna jest z napędem hybrydowym miękkim oraz z silnikiem Diesla. W późniejszym terminie do oferty dołączy m.in. napęd typu...
Skoda Superb Laurin & Klement zaprezentowana

Skoda Superb Laurin & Klement zaprezentowana 2023-12-01

Wersja L&K to najlepiej wyposażona i najbardziej luksusowa wersja Skody Superb IV generacji. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. reflektory LED Matrix, system DCC Plus, progresywny układ kierowniczy, fotele Ergo z ogrzewaniem, wentylacją i funkcją...
Skoda Superb IV na pierwszych szkicach

Skoda Superb IV na pierwszych szkicach 2023-10-26

Skoda Superb IV generacji nadjeżdża. Oficjalna premiera tego modelu będzie miała miejsce już 2 listopada. Zanim to jednak nastąpi Czesi zdecydowali się ujawnić szkice prezentujące nadwozie nowego modelu. Design nowej Skody Superb prezentuje elementy...
Nowa Skoda Superb również jako liftback

Nowa Skoda Superb również jako liftback 2023-09-19

Czwarta generacja Skody Superb będzie dostępna nie tylko jako kombi, ale również liftback. Zaprezentowano pierwsze zdjęcia tego modelu, jeszcze w kamuflażu.Skoda Superb liftback czwartej generacji będzie po raz pierwszy dostępna z technologią...
Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin

Skoda Superb i Skoda Kodiaq. Pierwsze zdjęcia kabin 2023-08-30

Skoda zaprezentowała pierwsze zdjęcia kabin nowego Superba i nowego Kodiaqa. Nowe generacje obu modeli trafia na rynek w 2024 roku.W porównaniu do obecnych generacji zmian jest sporo. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS