chceauto.pl
x
Skoda Enyaq. Nowy, elektryczny SUV!

Skoda Enyaq. Nowy, elektryczny SUV!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-02-13 Opinie
Enyaq - taka będzie nazwa pierwszego elektrycznego SUV-a Skody!

Na razie czeski producent ograniczył się do ujawnienia nazwy. Wiadomo również, że pierwszy SUV Skody o napędzie bateryjnym zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Nową nazwą Skoda wprowadza nową nomenklaturę, która łączy literę "E" oznaczającą napęd elektryczny z literą "Q", charakterystyczną dla rodziny SUV-ów. Skoda Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie MEB, która została opracowana przez koncern Volkswagena, specjalnie z myślą o autach elektrycznych. Na tej platformie zbudowany został m.in. Volkswagen ID.3, który ma być największą tegoroczną premierą rynkową niemieckiego giganta.

Enyaq będzie także jednym z serii ponad dziesięciu zelektryfikowanych modeli, które Skoda zaprezentuje do końca 2022 roku.

Nazwa Enyaq pochodzi od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego "źródło życia". Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również "esencja", "duch".

Pierwszy krok ku elektryczności Skoda postawiła już w ubiegłym roku,, wprowadzając nową linię elektrycznych i hybrydowych aut sygnowanych znakiem iV. Na polskim rynku dostępna jest już w pełni elektryczna Skoda Citigoe iV oraz hybrydowy Superb iV, czyli pierwsze auto marki, pod którego maską kryją się dwa silniki - elektryczny i spalinowy. Superb iV to hybryda plug-in, co oznacza, że baterie można ładować z gniazdka.

Kolejnym zelektryfikowanym modelem Skody, który już niedługo pojawi się w salonach będzie Octavia iV, która również będzie hybrydą plug-in.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Skoda Enyaq iV na pierwszych zdjęciach

Skoda Enyaq iV na pierwszych zdjęciach 2020-05-08

Skoda Enyaq iV to pierwszy samochód elektryczny czeskiego producenta. Auto zostało oparte na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Volkswagena. Samochód będzie dostępny w pięciu wariantach mocy i trzech wariantach wielkości...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.