chceauto.pl
x
Skoda Enyaq iV coraz bliżej

Skoda Enyaq iV coraz bliżej

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-07-29 Opinie
Oficjalna premiera odbędzie się w Pradze 1 września, ale wiemy coraz więcej o tym samochodzie.

Skoda Enyaq iV
Skoda Enyaq iV
Skoda Enyaq iV została zbudowana na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Volkswagena. Samochód będzie dostępny w pięciu wariantach mocy i trzech wariantach wielkości akumulatorów. Baterie zabudowane zostaną w podłodze, dzięki czemu pojemność bagażnika to 585 litrów.

Enyaq będzie produkowany w głównej fabryce Skody w Mladá Boleslav. Nadwozie Skody Enyaq ma 4648 mm długości, 1877 mm szerokości oraz 1618 mm wysokości. Rozstaw osi to 2765 mm.

Skoda Enyaq iV
Skoda Enyaq iV
W wersjach podstawowych modelu Enyaq iV zlokalizowany z tyłu silnik odpowiada za napęd na tylną oś pojazdu. W wersjach o większej mocy przewidziano dodatkowy silnik elektryczny z przodu. Wariant o największej mocy jest w stanie holować ładunki o masie nawet do 1200 kg.

Maksymalny zasięg (wersja z bateriami 82 kWh) ma wynosić 500 km.

Skoda Enyaq iV
Skoda Enyaq iV
Enyaq iV będzie dostępny również w usportowionej wersji vRS z napędem na wszystkie koła i silnikami o łącznej mocy 225 kW. Taki samochód ma przyśpieszać do 100 km/h w 6,2 s i osiągać prędkość maksymalną 180 km/h (ograniczoną elektroniczne celem ochrony akumulatorów przed gwałtownym rozładowaniem). Maksymalny zasięg tej wersji to 460 km.

Skoda ujawniła również pierwsze szkice wnętrza Enyaq iV. Nowa płyta z dużym rozstawem osi sprawiają, że ma być ono obszerne, a także zdigitalizowane.

Na szkicach widać, że Skoda nie zrezygnowała z dużego tunelu środkowego, natomiast na konsoli środkowej dominuje potężny ekran o średnicy 13 cali. W samochodzie pojawi się również nowy system head-up display (wyświetlania na przedniej szybie) wzbogacony o elementy rozszerzonej rzeczywistości.

Ceny i datę rynkowej premiery poznamy 1 września.

Skoda Enyaq iV na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Enyaq iV coraz bliżej - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Enyaq iV coraz bliżejSkoda Enyaq iV coraz bliżejSkoda Enyaq iV coraz bliżejSkoda Enyaq iV coraz bliżej

Zobacz także

Skoda Enyaq iV na pierwszych zdjęciach

Skoda Enyaq iV na pierwszych zdjęciach 2020-05-08

Skoda Enyaq iV to pierwszy samochód elektryczny czeskiego producenta. Auto zostało oparte na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Volkswagena. Samochód będzie dostępny w pięciu wariantach mocy i trzech wariantach wielkości...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.