chceauto.pl
x
Renault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUV

Renault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUV

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-05-06

Renault Symbioz to całkowicie nowy model, kolejny kompaktowy SUV. Samochód dołączy do już znajdujących się w gamie modeli Arkana i Austral.

  1. Renault Symbioz. Nadwozie
  2. Renault Symbioz. Wnętrze
  3. Renault Symbioz. Silniki

Renault Symbioz. Nadwozie

Renault Symbioz ma 441 cm długości, a więc będzie pozycjonowany pomiędzy zaliczanym do segmentu B Capturem oraz o 10 cm dłuższym Australem. Natomiast Arkana z długością 457 cm znajdzie się na szczycie gamy kompaktowych SUV-ów. Ponadto Symbioz ma 179 cm szerokości i 157 cm wysokości.
Renault Symbioz
Renault Symbioz
Stylistycznie samochód nawiązuje do innych niedawno wprowadzonych modeli Renault, a więc elektrycznego Scenica E-tech i Captura po liftingu. Podobny jest pas przedni z wąską osłoną chłodnicy i charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej.
Renault Symbioz
Renault Symbioz

Renault Symbioz. Wnętrze

Kabina Renault Symbioz nie stanowi niespodzianki, jest podobna, jak w innych kompaktowych SUV-ach Renault. Jej centralnym punktem jest duży, pionowo umieszczony ekran sytemu infotainment, wielkości 10,4 cala. Sam system OpenR jest oparty na Android Automotive, a to oznaczy dostęp do szeregu aplikacji Google, w tym nawigacji, bez konieczności parowanie z telefonem.
Renault Symbioz
Renault Symbioz
Ponadto przed kierowcą znajduje się drugi ekran, cyfrowych zegarów, o przekątnej 10,3 cala. Natomiast pod centralnym ekranem znajdziemy fizyczny panel sterowania klimatyzacją, oparty na szeregu przycisków.

Renault Symbioz będzie z pewnością imponował bagażnikiem, którego pojemność wynosi maksymalnie aż 634 litry. Tylną kanapę można przesuwać w zakresie 16 cm, zwiększając przestrzeń dla pasażerów kosztem bagażnika.
Renault Symbioz
Renault Symbioz
W najbogatszej wersji Intense Renault Symbioz ma aż 29 różnych systemów bezpieczeństwa i asystujących kierowcy.

Renault Symbioz. Silniki

Niewiele wiadomo jeszcze o dostępnych napędach. Pewne jest tylko, że Symbioz nie będzie autem elektrycznym, za to otrzyma pełny napęd hybrydowy o mocy systemowej 145 KM i momencie 205 Nm. Jest to powszechnie stosowany w samochodach Renault układ, którego sercem jest czterocylindrowy silnik o pojemności 1.6 l o mocy 94 KM. Jednostka spalinowa jest wspomagana przez silnik elektryczny o mocy 49 KM. Całość współpracuje z bezstopniową skrzynią biegów.
Renault Symbioz
Renault Symbioz
Renault Symbioz trafi do salonów jesienią 2024 roku. Ceny i pełne dane techniczne poznamy bliżej premiery.

Renault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUV - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUVRenault Symbioz. Kolejny kompaktowy SUV

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS