chceauto.pl
x
Renault Grand Scenic nowej generacji!

Renault Grand Scenic nowej generacji!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2016-05-25
Na salonie w Genewie w marcu tego roku Renault zaprezentowało nową generację modelu Scenic. Teraz do gamy dołącza większa wersja tego modelu, czyli Grand Scenic.

Renault Grand Scenic
Renault Grand Scenic
Samochód urósł. Auto jest o Scenica dłuższe aż o 24 cm, natomiast od poprzedniej generacji Grand Scenica - o 7,5 cm. Grand Scenic, w zależności od rynku, dostępny będzie w wersji 5- i 7-miejscowej. Większe wymiary to również większy bagażnik, jego pojemność w wersji 5-miejscowej to aż 718 litrów (o 222 więcej niż we wcześniejszej generacji).

Nadwozie Grand Scenica ma teraz 463 cm długości, 186 cm szerokości (+2 cm w stosunku do poprzedniej generacji) i 166 cm wysokości (+1,5 cm). Rozstaw osi to równe 280 cm. Tym samym rozmiarami Grand Scenic zrównał się z... Espacem poprzedniej generacji.

Renault Grand Scenic
Renault Grand Scenic
Standardem w Grand Scenicu są koła o średnicy 20 cal, przy czym zachowano stosunkowo niedużą szerokość (195 mm) i wysoki profil (107 mm).

Znane od dawna atuty Renault Scenic – możliwości zmiany konfiguracji wnętrza oraz komfort we wnętrzu wprowadzono na nowy poziom. System modularnego wnętrza „One Touch” umożliwia błyskawiczne automatyczne składanie tylnych foteli i uzyskanie w ten sposób płaskiej podłogi. Przestrzeń bagażowa umożliwia przewożenie przedmiotów o długości do 285 cm.

Renault Grand Scenic i Renault Scenic
Renault Grand Scenic i Renault Scenic
Nowe Renault Grand Scenic oferuje bogatą gamę systemów wspomagających kierowcę w prowadzeniu samochodu – wśród nich system aktywnego wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych. System jest już dostępny w wyposażeniu seryjnym.

Ponadto samochód oferuje rozwiązania technologiczne znane z aut klasy wyższej: system MULTI-SENSE, system multimedialny R-LINK 2 z dużym ekranem o przekątnej 8,7 cala oraz przeziernym wyświetlaczem Head-Up. Czwarta już generacja tego modelu samochodu proponuje także wersję z silnikiem wysokoprężnym z elektrycznym silnikiem pomocniczym – Hybrid Assist.

Renault Grand Scenic
Renault Grand Scenic
Szeroka jest gama jednostek napędowych dostępnych w nowym grand Scenicu. Obejmuje ona pięć silników wysokoprężnych, a wśród nich jednostkę z elektrycznym układem wspomagającym Hybrid Assist oraz dwa silniki benzynowe.

Technologia Hybrid Assist, obejmująca generator prądu oraz akumulator 48V, odzyskuje energię elektryczną podczas hamowania i zwalniania, a zainstalowany silnik elektryczny wspomaga silnik spalinowy podczas przyspieszania. System ten dostępny jest w samochodach z silnikiem dCi o mocy 110 KM.

Renault Grand Scenic
Renault Grand Scenic
Gama jednostek wysokoprężnych dCi obejmuje silniki o mocy 110 KM (skrzynia 6-biegowa lub zautomatyzowana, dwusprzęgłowa, siedmiostopniowa EDC), 130 KM (tylko skrzynia manualna) oraz 160 KM (wyłącznie przekładnia EDC).

Z kolei gama silników benzynowych TCe składa się z dwóch odmian o mocy 115 i 130 KM.

Nowe Renault Scenic oraz Grand Scenic zostaną wprowadzone do sprzedaży do końca 2016 roku.

Renault Grand Scenic na wideo:Renault Grand Scenic nowej generacji! - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!Renault Grand Scenic nowej generacji!

Zobacz także

Renault Scenic E-tech. Polskie ceny

Renault Scenic E-tech. Polskie ceny 2023-12-19

Elektryczne Renault Scenic E-Tech trafiło do sprzedaży w połowie grudnia 2023 roku, jednak pierwsi nabywcy odbiorą samochody dopiero pod koniec drugiego kwartału 2024 roku. Renault Scenic będzie dostępne w dwóch wersjach: techno i iconic i z dwoma...
Oto finaliści Car of the Year 2024

Oto finaliści Car of the Year 2024 2023-11-27

Wiemy już, jakie auta zakwalifikowały się do ścisłego finału Car of the Year 2024. Lista finalistów jak zwykle obejmuje siedem modeli.Jeep Avenger w 2023 i Kia EV6 w 2022 rok - w dwóch ostatnich edycja, złożone z europejskich dziennikarzy jury, za...
Renault Scenic E-tech. Już nie van a crossover

Renault Scenic E-tech. Już nie van a crossover 2023-09-05

Renault Scenic nowej generacji nie jest już kompaktowym vanem ale crossoverem. Renault zaprezentowało całkowicie nowego Scenica E-Tech. Nazwą nowy model nawiązuje do produkowanego od 1996 roku kompaktowego vana, ale jest zupełnie innym pojazdem. Nowy...
Renault Scenic E-tech. Z napędem elektrycznym

Renault Scenic E-tech. Z napędem elektrycznym 2023-07-28

Renault konsekwentnie trzyma się "starych" nazw, wprowadzając jednocześnie całkowicie nowe modele, zupełnie innych klas. Tak było z Renault Espace, które nie jest już pojazdem klasy MPV, ale crossoverem, a teraz podobny zabieg zastosowano w przypadku...
Najbardziej awaryjne auta na polskich drogach

Najbardziej awaryjne auta na polskich drogach 2021-07-20

Samochód nadal postrzegany jest jako najpopularniejszy i najbezpieczniejszy sposób na wakacyjne podróże. Niektóre modele potrafią jednak zepsuć sielankowy nastrój i przysporzyć niemiłych niespodzianek. O tym, które samochody mogą zrujnować wyjazd...
Renault ogranicza gamę modelową

Renault ogranicza gamę modelową 2020-05-18

Wygląda na to, ze Renault czekają olbrzymie zmiany. Kika dni temu informowaliśmy, że francuska firma zamierza niemal całkowicie wycofać się z rynku chińskiego. Francuzi sprzedają swoje udziały w spółkach joint-venture chińskim partnerom, a sami...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS