chceauto.pl
x
Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!

Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2014-01-30
W 2014 roku Volkswagen wprowadzi do oferty w Polsce aż 9 nowych modeli. Równolegle do ofensywy modelowej, firma będzie angażować się w sport. W kwietniu rozpocznie się kolejny sezon pucharu Volkswagen Castrol Cup, w czerwcu natomiast zorganizowany zostanie Rajd Polski, który będzie rundą Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Pierwsza z planowanych premier - Golf R - to sportowe auto napędzane nowym, 300-konnym silnikiem TSI (221 kW), mocniejszym o 30 KM i jednocześnie oszczędniejszym o 18 procent, w porównaniu z jego poprzednikiem. Moc przenoszona jest na drogę przez stały napęd na wszystkie koła 4MOTION. O dynamikę dba zmodyfikowane sportowe zawieszenie (obniżone o 20 mm), nowy progresywny układ kierowniczy oraz funkcja ESC Sport z możliwością całkowitej dezaktywacji, na przykład na torze wyścigowym.

Druga premierą będzie odświeżone Polo. Jak już informowaliśmy, samochód wizualnie zmieni się w niewielkim stopniu, niemniej wzbogacony zostanie o szereg innowacyjnych systemów, które poprawią komfort i bezpieczeństwo prowadzenia oraz - co najważniejsze - nowe jednostki napędowe. W Polsce nowe Polo dostępne będzie w maju.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
W czerwcu zadebiutuje Golf Sportsvan. Auto stanowi połączenie pojazdu kompaktowego i vana. Golf Sportsvan dysponować ma między innymi przestronnym, dającym wiele możliwości aranżacji wnętrzem (tylna kanapa przesuwa się o 180 mm, pojemność bagażnika wynosi ponad 1.500 litrów) i najnowocześniejszymi systemami wspierającymi kierowcę.

Do systemów tych należy dostępny po raz pierwszy w Golfie Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego. Przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego system rozpoznaje pojazdy zbliżające się z boku, bardzo często niewidoczne dla kierowców. W przypadku zagrożenia kolizją, system automatycznie zainicjuje awaryjne hamowanie. Suma zastosowanych rozwiązań sprawia, że Sportsvan łączy wszystko, co najlepsze w hatchbackach, kombi i vanach, tworząc nowy i uniwersalny samochód z usportowionym charakterem. Polski rynek samochodowy wzbogaci się zatem o jeden z najbardziej wszechstronnych samochodów w klasie kompaktowej.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Czwarta premiera to elektryczny Golf, który zadebiutuje w Polsce w lipcu. Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 115 KM e-Golf osiąga już w chwili uruchomienia maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Dzięki temu po 10,4 sekundy osiąga 100 km/h. Prędkość pojazdu jest elektronicznie ograniczona do 140 km/h. e-Golf jest pierwszym Volkswagenem, w którym zastosowano reflektory LED. Na przejechanie 100 km samochód potrzebuje 12,7 kWh. Przy cenie prądu 0,56 zł za kWh (średnia cena prądu w Polsce, stan na 02.01.2014 r.) pokonanie 100 kilometrów kosztuje w przypadku e-Golfa 7,11 zł. Zasięg jakim będzie dysponował elektryczny Golf to 190 km, zatem doskonale nadaje się do codziennej, miejskiej eksploatacji.

Piąta to odświeżone Scirocco. Trzecia, aktualna generacja Scirocco zadebiutowała w 2008 roku, po sześciu latach od debitu, w lipcu dostępna będzie unowocześniona wersja tego popularnego coupe.

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Szósta premiera to kolejny samochód elektryczny: e-up!, który ten zadebiutuje we wrześniu. Auto zużywa zaledwie 11,7 kWh energii na 100 km. Przy średniej cenie energii elektrycznej 0,56 zł za kWh (średnia cena prądu w Polsce, stan na 02.01.2014 r.), przejechanie 100 km kosztuje tylko 6,55 zł.

Za napęd auta są odpowiedzialne: silnik elektryczny (60 kW/82 KM), bateria litowo-jonowa zamontowana w podłodze między osiami oraz układ elektroniki mocy. Siła napędowa silnika elektrycznego jest przenoszona na przednie koła przez 1-biegową przekładnię. Zasięg rozwijającego moc 60 kW/82 KM i prędkość maksymalną 130 km/h e-up! wynosi – w zależności od stylu jazdy i obciążenia – między 120 a 160 kilometrów.

W październiku 2014 roku Volkswagen wprowadzi do oferty odświeżoną Jettę. Model ten w obecnej wersji na rynku jest od 2011 roku, swoimi rozmiarami wpisuje się w lukę między Golfem a Passatem.

Premierą numer osiem jest Touareg - odświeżona wersja auta również pojawi się w salonach w październiku.

Ostatnią, dziewiątą, premierą będzie zupełnie nowy Passat. Auto, które zadebiutuje na przełomie listopada i grudnia będzie całkowicie nowym pojazdem na platformie MQB. Samochód zadebiutuje w wersjach Limousine oraz Variant.
Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli! - GALERIA ZDJĘĆ

Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!Ofensywa Volkswagena - aż 9 nowych modeli!

Zobacz także

Volkswagen Golf R to najszybszy Golf w historii

Volkswagen Golf R to najszybszy Golf w historii 2024-06-29

Na początku roku debiutował Volkswagen Golf po modernizacji. Na usportowioną wersję R przyszło więc nam poczekać pół roku. Teraz jednak kurtyna opadła i wiemy już wszystko tym samochodzie.
Volkswagen Golf po liftingu

Volkswagen Golf po liftingu 2024-01-24

Golf obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Wersję po modernizacji będzie można zamawiać już za kilka tygodni. Samochód otrzymał nowy system infotainment, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu, a także zmienione układy napędowe. Wśród...
Volkswagen Golf ma 50 lat

Volkswagen Golf ma 50 lat 2024-01-08

Golf jest najważniejszym modelem marki Volkswagen i można powiedzieć, że jest także synonimem terminu „bestseller”. Od 1974 roku osiem generacji Golfa wybrało ponad 37 milionów kierowców. Specjalnie na 50. urodziny Golfa Volkswagen uhonoruje...
Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje?

Volkswagen Passat nowej generacji. Ile kosztuje? 2023-11-17

Volkswagen opublikował cennik najnowszej, dziewiątej generacji Passata. Auto będzie dostępne wyłącznie z nadwoziem kombi, a wszystkie odmiany silnikowe będą wyposażone w automatyczną przekładnię DSG. Ceny zaczynają się od 163 390 zł za samochód...
To już koniec Volkswagena Up!

To już koniec Volkswagena Up! 2023-10-16

Volkswagen Up! zakończył swój żywot. Ostatni egzemplarz wyjechał z fabryki w Bratysławie 10 października. Od teraz najmniejszym i najtańszym Volkswagenem będzie Polo za - uwaga - co najmniej 104 tys. zł!Bliźniacze modele Volkswagena Up! wyszły z...
Volkswagen Passat nowej generacji

Volkswagen Passat nowej generacji 2023-08-31

Volkswagen zaprezentował Passata nowej, dziewiątej generacji. Zgodnie z zapowiedziami, samochód będzie dostępny wyłącznie jako kombi (Variant) i zastąpi model obecny na rynku od... 2014 roku, a więc niemal dekadę!Passat to jeden z najchętniej...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS