chceauto.pl
x
Motonowości

Nowy Logan już w Genewie!

Redakcja ChceAuto.pl | 2012-06-24 | Opinie
Nowy Logan już w Genewie!
We wrześniu minie równe osiem lat od czasu, gdy z rumuńskiej fabryki w miejscowości Miovieni wyjechała pierwsza współczesna Dacia – Logan.

Samochód, który zapewnił marce międzynarodowy sukces na ogromną skalę produkowany jest od 2004 roku. Auto opracowane zostało wspólnie z inżynierami firmy Renault, pojazd stał się tak popularny, że dziś - poza Rumunią - produkowany jest również w: Rosji, Maroku, Kolumbii, Iranie, Brazylii i Indiach.

Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Kluczem do sukcesu okazała się nie tylko cena. Sprawdzona technika Renault i skromne wyposażenie elektroniczne sprawiły, że klienci docenili to auto również ze względu na dużą niezawodność. Wg niektórych rankingów Dacia wyprzedza w tej dziedzinie nawet legendarną Toyotę Corollę!

Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Logan dwukrotnie poddawany był zabiegom odmładzającym.

Niewielki retusz zafundowano autu w 2006 roku, gdy zmieniły się m.in. tylne reflektory, wprowadzono nowe tapicerki i kolory lakieru. Głęboki facelifting przeprowadzono dwa lata później, w 2008 roku. Wówczas samochód otrzymał gruntownie zmodernizowany pas przedni, tylne światła i zderzak oraz wnętrze identyczne z tym, które znalazło się w debiutującym w tym samym roku Sandero.

Osiem lat obecności na rynku to jednak zdecydowanie za długo, jak na samochód z pogranicza segmentów B i C. Podobnym stażem pochwalić się dziś mogą w zasadzie wyłącznie samochody terenowe i ciężarówki.

Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Szefostwo Dacii zdaje sobie jednak z tego sprawę – francuscy i rumuńscy inżynierowie od dłuższego czasu pracują już nad następcą tego zasłużonego dla marki modelu. Kiedy możemy się spodziewać debiutu kolejnej generacji?

Zamaskowane prototypy auta zostały już przyłapane przez motoryzacyjnych paparazzi, co oznacza, że do premiery pozostało niewiele czasu. Samochód zadebiutuje najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku na salonie genewskim.

Nieoficjalnie przedstawiciele koncernu Renault przyznają, że nowa „lokomotywa sprzedaży” rumuńskiej marki, powstała w oparciu o płytę podłogową Renault Fluence, co oznacza, że – w stosunku do poprzednika – zdecydowanie wzrośnie m.in. rozstaw osi.

Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Dacia Logan po liftingu z 2008 roku
Nowy Logan najprawdopodobniej trafi do salonów w połowie przyszłego roku. Drugi kwartał 2013 roku będzie więc dobrym czasem na zakup poprzedniej generacji – dealerzy powinni wówczas przygotować ciekawe oferty cenowe dotyczące tego modelu.

Debiut nowego Logana nie będzie jednak oznaczał zakończenia produkcji pierwszej generacji. Auto na pewno pozostanie w ofercie na rynkach rozwijających się.Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowy Logan już w Genewie! - GALERIA ZDJĘĆ

Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!Nowy Logan już w Genewie!

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.