chceauto.pl
x
IONIQ 6 oficjalnie zaprezentowany

IONIQ 6 oficjalnie zaprezentowany

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-21 Opinie
Hyundai zaprezentował oficjalnie model IONIQ 6. Pojazd bazuje technicznie na znanym już IONIQ 5, otrzymał jednak zupełnie nowe, opływowe nadwozie.

IONIQ 6
IONIQ 6
IONIQ 6 ma 4,86 m długości, 1,88 m szerokości i 1,46 m wysokości. Rozstaw osi to 2,95 m. Nowy model jest więc wyraźnie dłuższy od IONIQ 5, który ma 4,63 m długości, będąc przy tym aż o 14 cm niższy.

IONIQ 6 wygląda jak liftback, jest jednak sedanem, klapa bagażnika (którego pojemność nie została jeszcze podana) otwiera się bez tylnej szyby.

IONIQ 6
IONIQ 6
IONIQ 6 będzie dostępny z szeroką gamą napędów i akumulatorów. Zapewniający większy zasięg akumulator 77,4 kWh można połączyć z dwoma układami silników elektrycznych, z napędem na tylne koła (RWD) lub na wszystkie koła (AWD). Topowa konfiguracja z dwoma silnikami napędzającymi obie osie (AWD), zapewnia łączną moc 325 KM i 605 Nm momentu obrotowego. Ten wariant może przyspieszyć od 0 km/h do 100 km/h w 5,1 sekundy.

IONIQ 6 w bazowej wersji z akumulatorem 53 kWh i napędzający tylne koła silnikiem o mocy 218 KM ma z kolei cechować niskim zużyciem energii - wg WLTP wynosi ono mniej iż 14 kWh/100 km. Dzięki temu zasięg ma wynosić 610 km, dla porównania identycznie skonfigurowany IONIQ 5 może pochwalić się teoretycznym zasięgiem aż o 100 km mniejszym.

IONIQ 6
IONIQ 6
Architektura E-GMP, z której korzysta IONIQ 6, może obsługiwać zarówno infrastrukturę ładowania 400 V, jak i 800 V bez konieczności stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów. Dzięki ładowarce o mocy 350 kW samochód można naładować od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut. Oczywiście o ile uda się znaleźć taką ładowarkę, w Polsce jest zaledwie kilka sztuk.

Modułowa deska rozdzielcza modelu IONIQ 6 składa się z 12-calowego, dotykowego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego i cyfrowego zestawu wskaźników o przekątnej również 12 cali.

System informacyjno-rozrywkowy IONIQ 6 w czasie rzeczywistym wyświetla promień zasięgu pojazdu w oparciu o aktualny poziom naładowania. Usługi Connected Car pomagają również w wyszukiwaniu i planowaniu najlepszej trasy, z uwzględnieniem stacji ładowania.

Rynkowa premiera IONIQ 6 zaplanowana jest na początek 2023 roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

IONIQ 6 oficjalnie zaprezentowany - GALERIA ZDJĘĆ

IONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowanyIONIQ 6 oficjalnie zaprezentowany

Zobacz także

IONIQ 6. Taki będzie nowy elektryczny model

IONIQ 6. Taki będzie nowy elektryczny model 2022-07-09

Hyundai zaprezentował prototyp elektrycznego modelu IONIQ 6. Wygląd samochodu podporządkowano aerodynamice.IONIQ 6 ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,211. Taki wynik udało się osiągnąć poprzez zastosowanie niskiego przodu,...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS