chceauto.pl
x
Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!

Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-11-16 Opinie
Audi nie rezygnuje ze sprzedawania samochodów z silnikami Diesla. Niemiecki koncern właśnie zaprezentował model SQ5 TDI po liftingu. Jest to najmocniejsza wersja Q5 z silnikiem Diesla.

Audi SQ5 TDI
Audi SQ5 TDI
W lipcu Audi poddało modernizacji standardowe wersje Q5. Nie dziwi więc, że podobnej kuracji poddano usportowione SQ5 TDI. Inna sprawa, że ten model wszedł na rynek znacznie później niż Q5, bo wiosną 2019 roku.

Zmiany w SQ5 są analogiczne do tych z Q5, chociaż samochód został wystylizowany nieco bardziej sportowo. Z przodu pojawiły się zmienione światła, które opcjonalnie mogą być matrycowej, grill zyskał inne wypełnienie, nowy jest zderzak.

Audi SQ5 TDI
Audi SQ5 TDI
Z tyłu również nowe są lampy zespolone, chociaż ich kształt się zmienił. Inny jest również zderzak, w którym znajdziemy dwie podwójne końcówki układu wydechowego, przy czym jedna jest atrapą. O odpowiednie brzmienie nadal dba umieszczony w wydechu głośnik.

A co pod maską? Przy okazji liftingu 3-litrowy diesel (wyposażony nie tylko w turbosprężarkę, ale również kompresor) został dostosowany do wchodzącej w życie 1 stycznia 2021 roku normy emisji spalin Euro 6d. Efektem zmian jest spadek mocy z 347 do 341 KM.

Audi SQ5 TDI
Audi SQ5 TDI
Nie powinno to być odczuwalne, szczególnie wobec faktu, że bez zmian pozostał monstrualny, wynoszący 700 Nm moment obrotowy. Co więcej, jest on teraz dostępny między 1750 a 3250 obr/min (wcześniej było to 2500-3100 obr/min).

Audi SQ5 nadal jest hybrydą typu mild. Samochód posiada rozrusznik zintegrowany z alternatorem i 48-voltową instalację. Dzięki temu SQ5 może "żeglować" w zakresie prędkości 55-160 km/h.

Zmiany we wnętrzu są niewielkie - sprowadzają się do nowych wirtualnych zegarów oraz systemu infotainemnt, który otrzymał dotykowy ekran.

Pierwsze egzemplarze Audi SQ5 po liftingu pojawią się w salonach w pierwszym kwartale 2021 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją! - GALERIA ZDJĘĆ

Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!Audi SQ5 TDI. Diesle wciąż żyją!

Zobacz także

Audi Q5 Sportback i SQ5 TDI Sportback. Nowość!

Audi Q5 Sportback i SQ5 TDI Sportback. Nowość! 2020-11-26

Audi zaprezentowało kolejnego w gamie SUV-a coupe. Q5 Sportback dołącza do Q3 Sportback, Q8 oraz... elektrycznego e-trona.Tak jak należało się spodziewać, Q5 Sportback wyróżnia się inną stylizacją tylnej części nadwozia - dach kończy się...
Audi Q5 po liftingu

Audi Q5 po liftingu 2020-07-01

Audi zafundowało właśnie kurację odmładzającą modelowi Q5. Jakie nowości czekają na klientów? Ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe jest teraz bardziej płaska i wydaje się być szersza. Boczne wloty powietrza są wyższe, a ich strukturę...
Audi SQ8 TDI. Mocniejszego diesla nie ma!

Audi SQ8 TDI. Mocniejszego diesla nie ma! 2019-07-03

Audi zaprezentowało model SQ8 TDI, czyli najmocniejszą wersję rodziny Q.Napędzająca Audi SQ8 TDI jednostka V8 biturboto to najmocniejszy silnik Diesla dostępny na europejskim rynku. Generuje on moc 435 KM i moment obrotowy 900 Nm dostępny w zakresie od...
Audi S5 TDI. Diesel zastąpi benzynę!

Audi S5 TDI. Diesel zastąpi benzynę! 2019-04-19

Kilka dni temu Audi zaprezentowało modele S6 i S7 nowej generacji. Pewną niespodziankę stanowi fakt, że w Europie samochody te będą oferowano wyłącznie z silnikiem wysokoprężnym - jednostką 3.0V6 TDI o mocy 349 KM. 450-konny silnik 2.9 TFSI jest...
Audi S6, S6 Avant i S7 nowej generacji

Audi S6, S6 Avant i S7 nowej generacji 2019-04-11

Audi poszerza gamę modeli A7 i A6 o usportowione wersje S7 i S6 (również Avant). Co ciekawe, w Europie modele te będą sprzedawane wyłącznie z silnikami wysokoprężnymi. Audi S7, S6 i S6 Avant posiadają identyczny układ napędowy. Opiera się on na...
Audi SQ5 TDI. Hybryda z kompresorem

Audi SQ5 TDI. Hybryda z kompresorem 2019-02-22

Audi zaprezentowało oficjalnie model SQ5 TDI drugiej generacji. Podobnie jak poprzednik, samochód jest napędzany mocny silnikiem V6. O ile jednak poprzednia generacja miała dwie turbosprężarki, to teraz jedna została zastąpiona elektrycznym...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.