chceauto.pl
x

Audi A6

Oceny użytkowników3.6815/5. Głosy: 1055
Ocena: 3.68/5
Głosy: 1055.

Lata produkcji

1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024

Audi A6 C4 (1994-1997)

Pierwszy samochód o nazwie Audi A6, który otrzymał oznaczenie C4, pojawił się w 1994 roku. Pojazd nie był nowym modelem, bowiem przy okazji liftingu Audi 100 - zmieniono nazwę. Z tego względu generacja ta była produkowana krótko, bo tylko do 1997 roku.

Audi A6 C5 (1997-2005)

W 1997 roku do sprzedaży trafiło Audi A6 typoszeregu C5.

Samochód przetrwał w ofercie do 2004 roku, w 2001 poddano go niewielkiemu faceliftingowi.

Elegancka, stonowana, ponadczasowa stylistyka, wysoka odporność na korozję (ze względu na ocynkowane nadwozie egzemplarze bezwypadkowe nie rdzewieją) przestronne wnętrze i dobra jakość materiałów wykończeniowych to niewątpliwe zalety A6. A co z wadami?

Audi od lat uważane jest za synonim niezawodności – niestety, w przypadku C5 nie jest to do końca prawda. Silniki i skrzynie biegów są raczej niezawodne, ale są wyjątki. Kosztowny w utrzymaniu jest np. 2,5-litrowy TDI, którego osprzęt często szwankuje (awarie pomp wodnych, pomp paliwa). Typową przypadłością są też zużyte wałki rozrządu, których naprawa wiąże się ze sporymi kosztami. Co więcej, jednostka zużywa też stosunkowo dużo oleju napędowego (średnio 9-10 litrów/100 km).

Biorąc powyższe pod uwagę nie dziwi fakt, że w ogłoszeniach zdecydowanie wyżej wyceniane są egzemplarze z mniejszą i mniej usterkową jednostką 1.9 TDI. Najsłabsza, 110-konna wersja zasilana jest pompą rotacyjną, mocniejsze odmiany posiadają pompowtryskiwacze. Wszystkie mają (niestety) koło dwumasowe (koszt wymiany wraz ze sprzęgłem to około 2,5-3 tys. zł). Wymiana kompletnego rozrządu pochłonie około tysiąca zł. Przy większych przebiegach mogą pojawić się problemy z pompowtryskiwaczami. Ich objawem jest nierówna praca i paląca się podczas jazdy kontrolka świec żarowych. Koszt wymiany jednego pompowtryskiwacza wynosi około 500 zł.

Dla własnego bezpieczeństwa, przed zakupem auta z silnikiem TDI, najlepiej sprawdzić ciśnienie sprężania. Przebieg większości dobija już do 500 tys. km (mimo że w ogłoszeniach królują auta z przebiegami 170-220 tys km). Niestety, pewność co do stanu jednostki napędowej będziemy mieć dopiero, jeśli sprawdzenie ciśnienia wykonany po wymianie oleju! Handlarze często dolewają bowiem do silnika środki, które chwilowo podnoszą jego osiągi. Pamiętajmy jednak, ze inwestycja 200-300 zł w olej i mechanika może nam zaoszczędzić 4-5 tys. wydanych na remont kapitalny jednostki napędowej.

Wersje benzynowe nie cieszą się w Polsce powodzeniem. Słabsze, czterocylindrowe silniki nie są specjalnie ekonomiczne, nie oferują też dobrych osiągów. W przypadku jednostki1.8 T uwagę trzeba zwrócić na turbosprężarkę. Bliźniacze konstrukcyjnie wolnossące silniki V6 2.4, 2.8 i 3.0 nie są awaryjne, ale zużywają ogromne ilości paliwa. Silnik o pojemności 2.7 posiada natomiast dwie turbosprężarki. Jego naprawa nie należy więc do tanich.

Do słabych stron Audi A6 C5 zaliczyć należy skomplikowane zawieszenie, w którym wykorzystano aluminiowe wahacze (z przodu po 4 na każde koło!). Taka konstrukcja gwarantuje świetne właściwości jezdne i eliminuje tzw. "torque steer", czyli szarpanie kierownicą podczas gwałtownego przyspieszania. Niestety, skomplikowana konstrukcja wybitnie nie lubi nierównych dróg - wahacze często się poddają, tym szybciej im tańsze zamienniki zastosowano.

Koszt wymiany lub regeneracji samych wahaczy to około 2 tys. zł, z kolei całkowity remont przedniego zawieszenia może sięgnąć kwoty dwukrotnie wyższej! Oczywiście istnieją tanie chińskie zamienniki, ale doświadczenia użytkowników wskazują, że nie warto ich kupować. Optymalnym pomysłem będą części, które montowane są przez producenta, ale kupione oczywiście poza ASO. Ich koszt to około 150 zł za górne i 250 zł (mniejszy) i 350 zł (większy) za dolne.

Za to z tyłu problemu nie ma. Sztywna belka to nieskomplikowane rozwiązanie, w którym wymienić możemy najwyżej silentbloki.

Od 2000 roku na bazie A6 powstawał również model allroad, który charakteryzuje się większym prześwitem oraz napędem na cztery koła. Z zewnątrz poznać go można również po rozbudowanych, czarnych osłonach na zderzakach. Auto oferuje dobre osiągi, będzie jednak droższe w eksploatacji z uwagi na zmodyfikowane zawieszenie. Automatyczne poziomowanie obu osi (układ pneumatyczny) to rozwiązanie trudne w naprawach.

Na polskim rynku dominują Diesle z licznikowym przebiegiem 200-300 tys. km. W rzeczywistości nierzadko ich przebieg dobija już do pół miliona kilometrów. O ogólnym wyeksploatowaniu świadczyć może zdecydowana dominacja modeli z nadwoziem typu kombi (w produkcji od 1998 roku). Zanim trafiły one do Polski, często służyły w Niemczech, jako auta firmowe.

Audi A6 C5 Allroad (2000-2005)

A6 allroad produkowane było od 1999 roku w oparciu o Audi A6 typoszeregu C5.

Auto stało na szczycie oferty modelu – wyposażano je wyłącznie w topowe jednostki napędowe - benzynowe 2,7 l V6 biturbo i 4,2 l V8 oraz wysokoprężnym 2,5 TDI o mocy 180 KM. Samochód pierwszej generacji przetrwał w ofercie do 2005 roku.

Allroad oferowany był wyłącznie z nadwoziem typu kombi. Samochód rozpoznać można po czarnych zderzakach, plastikowych nakładkach na zderzaki i większych niż w przypadku zwykłego A6 kołach.

Wnętrze auta również niewiele różni się od standardowej „szóstki”. Wprawne oko dostrzeże jedynie niespotykane w normalnym sedanie przyciski sterowania pneumatycznym zawieszeniem i kompletne wyposażenie. Większość aut ma na pokładzie skórzaną tapicerkę czy wysokiej klasy system audio. Takie dodatki jak klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, lusterka czy przednie fotele znajdowały się na liście wyposażenia standardowego.

Mimo zdecydowanie wyższego prześwitu, samochód może się pochwalić rewelacyjnymi właściwościami jezdnymi i – dzięki pneumatycznemu zawieszeniu – wysokim komfortem resorowania. Niestety, tak jak w przypadki zwykłego A6 – niezbyt trwałe i kosztowne w naprawach okazuje się skomplikowane, wielowahaczowe, aluminiowe zawieszenie przedniej osi, które niezbyt dobrze radzi sobie na polskich drogach. Na każde koło przypadają aż po cztery wahacze, koszty wymiany wszystkich w przypadku przedniej osi to około 1 500 zł (biorąc pod uwagę części przyzwoitej jakości – na rynku spotkać można wiele kiepskich – ale tanich – zamienników).

Decydując się na Allroada najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić pracy zawieszenia. Pneumatyczny układ z elektryczną pompą ciśnienia nie jest zbyt skomplikowany, ale jego naprawy są drogie. Koszt nowej pompy (zamiennik) to około 1 500 zł, za – mniej więcej – tysiąc kupimy jeden amortyzator. Przed zakupem sprawdźmy więc czy układ reaguje na polecenia kierowcy (zmiany prześwitu) i nie wydaje przy tym niepokojących odgłosów.

Warto pamiętać, że eksploatacja Allroada będzie zdecydowanie droższa niż w przypadku zwykłego Audi A6. Benzynowe silniki okazują się trwałe i zapewniają odpowiednią dynamikę, ale należy liczyć się ze spalaniem około 14-17 l/100 km. Diesel oszczędności przynosi jedynie w teorii – co około 200 tys. km do wymiany nadają się wałki rozrządu (wykonano je z kiepskiego materiału), naprawa to koszt od 2 tys. zł w górę. Jednostka cierpi też z powodu awarii osprzętu czy pomp oleju. Usterka tej ostatniej kończy się przeważnie zatarciem silnika.

Audi A6 C6 (2004-2012)

Audi A6 typoszeregu C6 debiutowało w 2004 roku. Samochód został zaprojektowany przez Waltera da Silvę i stylistycznie nawiązywał do generacji C5. Samochód jednak urósł. Produkcję zakończono dopiero w 2011 roku.

Zakup nawet najstarszego Audi A6 C6 to ciągle spory wydatek. Co gorsza, trzeba się liczyć z tym, że serwisowanie tego samochodu również nie będzie tanie. Powód jest prosty - model ten to już skomplikowana konstrukcja, w której na szeroką skalę korzystano z rozwiązań informatycznych i elektronicznych.

Pod maską A6 znajdziemy cały szereg jednostek napędowych. Gama rozpoczyna się dobrze znanym silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM. Jednostka ta była stosowana w kilku modelach koncernu i zasłynęła z... awaryjności. Pompowtryskiwacze są mocno wrażliwe na jakość paliwa, zdarzają się pękające głowice i problemy ze smarowaniem.
W 2008 roku Audi wycofało się ze stosowania pompowtrysków, wobec czego w jednostce tej zastosowano wtrysk typu common-rail. Nowe silniki nadal nazywały się 2.0 TDI i dostępne były w wariantach mocy 136 i 170 KM.

Również mocniejsze jednostki 2.7 V6 TDI (180 i 190 KM) i 3.0 V6 TDI (225 i 240 KM) wyposażono we wtrysk common-rail.

Najmocniejszy silnik wysokoprężny najczęściej oferowano w połączeniu z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów. Oznacza to wyższe koszty utrzymania, ze względu na wyższe zużycie paliwa, ale również wyższy koszt serwisu (np. konieczność wymiany opon kompletami, różnica w wysokości bieżnika doprowadzi do usterki układu przeniesienia napędu). W zamian dostajemy świetną trakcję, szczególnie na śliskich nawierzchniach.

Trzylitrowe diesle z początku produkcji cierpią na przedwcześnie zużywające się napinacze łańcucha rozrządu. A ponieważ rozrząd oparty na łańcuchu w założeniu jest rozwiązaniem dożywotnim, nie przewiduje się ułatwień w celu jego wymiany. W efekcie, by dokonać wymiany w A6 należy... wyjąć silnik. Koszt takiej operacji przekracza 5 tys. zł.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania lepiej zdecydować się na silnik 2.7, który nie ustępuje wiele silnikowi trzylitrowemu pod względem osiągów, ale zużywa zauważalnie mniej paliwa.

Wybór silników benzynowych jest szeroki, ale praktycznie zawsze trzeba się liczyć z wysokim zużyciem paliwa. Zgodnie z oczekiwaniami najmniej (co nie znaczy, że mało) będzie palił silnik 2.0 TFSI o mocy 170 KM. Jednostki benzynowe V6 i V8 w polskich realiach i stosunku ceny paliwa do zarobków będzie ciężko utrzymać.

Praktycznie we wszystkich silnikach benzynowych trzeba liczyć się ze stosunkowo szybkim zużywaniem cewek zapłonowych (osobna na każdy cylinder), koszt poza serwisami autoryzowanymi to około 150 zł sztuka. Poza tym, w silnikach 2.4 mogą przytrafić się usterki termostatu.

Co ciekawe, wielowahaczowe zawieszenie Audi A6 C6 całkiem nieźle znosi trudy eksploatacji na polskich drogach. Najszybciej poddają się górne (tańsze) wahacze.

Dokładnych oględzin przedzakupowych wymagają egzemplarze z zawieszeniem pneumatycznym. Stosunkowo szybko zużywają się tylne amortyzatory, a zakup tych elektronicznie sterowanych elementów jest bardzo drogi. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy samochód stoi równo i czy któraś ze stron nie opada, co świadczy o awarii kompresora.

W Audi A6 C6 poza bezawaryjnymi przekładniami manualnymi, montowano dwie wersje skrzyń automatycznych. Decydując się na takie auto lepiej wybrać Tiptronica, który jest trwalszy, mniej skomplikowany i tańszy w serwisowaniu niż Multitronic (skrzynia ta m.in. była objęta akcją serwisową sterownika).

Audi A6 C6 to samochód ciągle jeszcze stosunkowo młody. Egzemplarze z końca produkcji będą bardziej pewne, mniej zużyte, ale ich ceny są - jak na możliwości Polaków i realia rynku wtórnego - bardzo wysokie.

Zdecydowanie bardziej w zasięgu Polaków są samochody z początku produkcji. W takiej sytuacji warto poszukać egzemplarza z udokumentowaną historią i koniecznie wybrać się na ścieżkę diagnostyczną do ASO. Być może pozwoli to nam w przyszłości zaoszczędzić grube tysiące zł.

Na polskim rynku wtórnym dominują samochody z silnikami wysokoprężnymi, sprowadzone. Użytkowanie starszych diesli zwiastuje kłopoty, dlatego tak ważna jest historia serwisowa.

Uwaga! Niekoniecznie należy się bać samochodów poflotowych, oczywiście jeśli sprzedawcy mogą wylegitymować się historią napraw. Niemieckie firmy nie oszczędzają na serwisie samochodów służbowych, dlatego takie pojazdy, mimo dużego przebiegu, mogą się okazać pojazdami zupełnie bezawaryjnymi (już wyposażonymi w nowe pompowtryskiwacze, koła dwumasowe czy turbosprężarki).

Warto podkreślić, że prowadzona i wypełniona książka serwisowa, w wypadku A6 C6 to warunek konieczny, by w ogóle zainteresować się danym samochodem. Kupując tani, sprowadzony samochód bez historii najpewniej wpędzimy się w poważne kłopoty.

Audi A6 C7 (2011-2018)

Audi A6 typoszeregu C7 zostało wprowadzone do sprzedaży w 2011 roku.

Nadwozie zaprojektowanego od podstaw auta jest nieco krótsze niż w przypadku poprzedniej generacji (długość 4,92 m) ale w porównaniu do poprzednika znacząco wydłużono rozstaw osi (2910 mm), dzięki czemu nowe auto pochwalić się może zdecydowanie przestronniejszym wnętrzem. Dzięki zastosowaniu na szeroką skalę aluminium (20 proc. elementów nadwozia wykonano z tego materiału) samochód może się pochwalić doskonałą sztywnością skrętna i stosunkowo niewielką masą.

Jesienią 2014 model przeszedł face-lifting. Odświeżony model zadebiutował na salonie paryskim. Zmiany stylistyczne nie są duże. Uważny obserwator dostrzeże zmienioną osłonę chłodnicy, nowe zderzak i kształt świateł. Te ostatnie są wykonane w technologii LED, opcjonalnie mogą zostać zastosowane zaawansowane reflektory Matrix LED, które niedawno debiutowały w Audi A8.

Przy okazji liftingu pojawiło się sporo nowości w zakresie rozwiązań technicznych. Znacznie zmieniono też ofertę jednostek napędowych.

Audi A6 C8 (2018-2021)

To ósma generacja niemieckiej limuzyny. Wyglądem samochód nawiązuje do większych A8 i A7 Sportback. Cechy charakterystyczne to: długa maska silnika, duży rozstaw osi (producent nie chwali się wartością!) i krótkie zwisy. Długość Audi A6 wynosi 4939 mm – to o 7 mm więcej niż w poprzedniku. Szerokość wzrosła o 12 mm i wynosi teraz 1886 mm, wysokość natomiast wzrosła o 2 mm i wynosi 1457 mm. Obok wersji podstawowej, klienci mogą wybrać zewnętrzną linię sport, linię design, a także pakiet stylistyczny S line Exterieur. Różnią się one wieloma detalami, np. wyglądem osłony chłodnicy Singleframe czy bocznych wlotów powietrza. W topowych odmianach samochód otrzyma diodowe HD Matrix LED. Bagażnik sedana mieści do 530 l.

We wnętrzu konsola środkowa zorientowana jest ku kierowcy, w lewo zwrócony jest także górny wyświetlacz MMI touch response. Dostępnych jest pięć wersji wyposażeniowych: podstawowa, sport, design, design selection i pakiet sportowy S line (z 19-calowymi kołami i sportowym zawieszeniem). Z każdym wariantem związane są odmienne kompozycje kolorystyczne. Nowe Audi A6 otrzymało system obsługi dotykowej MMI touch response. W pełni cyfrowe rozwiązanie pozwala na umieszczanie głównych funkcji pojazdu w wybranym miejscu monitora systemu MMI. Wystarczy przytrzymać i przesunąć wybraną ikonę – podobnie jak się to czyni na ekranach smartfonów. To również ukłon w stronę klientów flotowych. Rozwiązanie pozwala na zapisanie w indywidualnych profilach użytkowników aż siedmiu profili kierowców i preferowanych przez nich ustawień. Spersonalizować tu można do 400 parametrów.

Wszystkie jednostki napędowe w nowym Audi A6 są wyposażone w technikę mild-hybrid. W przypadku silników V6, bazuje ona na głównej sieci pokładowej 48 V, natomiast w przypadku jednostek czterocylindrowych, na sieci 12 V. W obu przypadkach, za dostarczanie energii do układu odpowiada alternator – rozrusznik RSG, współpracujący z akumulatorem litowo-jonowym. Dzięki niemu, Audi A6 jadące z prędkością od 55 do 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku. Napęd typu mild-hybrid MHEV, w rzeczywistych warunkach jazdy obniża zużycie paliwa nawet o 0,7 litra na 100 km. W zależności od prędkości pojazdu, przełożenie układu kierowniczego wynosi od 9,5:1 do 16,5:1. To efekt pracy przekładni falowej na osi przedniej.

Auto wyposażono również w skrętną tylną oś. Przy niższych prędkościach koła tylne skręcają w kierunku przeciwnym do kierunku skrętu kół przednich, co zwiększa zwrotność Audi A6, a jednocześnie zmniejsza promień skrętu. Nawet o 1,1 m. Przy wysokich prędkościach koła tylne ustawiają się w tym samym kierunku, co koła przednie. Poprawia to stabilność podczas jazdy na wprost i podczas zmiany pasa ruchu. Audi daje klientom cztery możliwości zestrojenia zawieszenia. Do wyboru są: konwencjonalne zawieszenie ze stalowymi sprężynami, zawieszenie sportowe, zawieszenie z systemem kontroli siły tłumienia oraz adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension, również z systemem kontroli siły tłumienia.

Wszystkie warianty z silnikami trzylitrowymi są standardowo dostępne w kombinacji ze stałym napędem na cztery koła quattro, którego wersja zależna jest od wariantu modelowego. W połączeniu ze skrzynią tiptronic, napęd quattro posiada samoblokujący międzyosiowy mechanizm różnicowy, a w przypadku przekładni S tronic wyposażono go w wydajną technikę ultra, która w razie potrzeby błyskawicznie załącza napęd na tylne koła. W połączeniu ze skrzynią tiptronic, opcjonalnie dostępny jest sportowy mechanizm różnicowy aktywnie rozkładający moment między tylnymi kołami, co jeszcze bardziej poprawia zwrotność.

Przykładowe samochody

Audi A6

Audi S6 3.0 TDI 349 KM

2019, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 218 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny5.00/5. Głosy: 1
Audi A6

Audi RS6 4.0 TFSI 600 KM

2021, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 404 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny3.44/5. Głosy: 9
Audi A6

Audi A6 C8 Allroad 45TDI 231 KM

2019, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 170 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny5.00/5. Głosy: 1
Audi A6

Audi A6 C8 55TFSI 340 KM

2018, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 175 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybierać
Audi A6

Audi S6 4.0 TFSI 450 KM

2016, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 166 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę
Audi A6

Audi RS6 4.0 TFSI 560 KM

2013, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 110 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny4.00/5. Głosy: 2
Audi A6

Audi A6 C7 FL Allroad 3.0 TFSI 333 KM

2014, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 104 000,00 zł
DostępnośćSporadycznie pojawiają się pojedyncze oferty
Audi A6

Audi A6 C7 FL 1.8 TFSI 190 KM

2014, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 74 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynku
Audi A6

Audi A6 C7 Allroad 3.0 TDI 313 KM

2012, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 74 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęOceny4.00/5. Głosy: 2
Audi A6

Audi A6 C7 2.8 FSI 204 KM

2011, sedan
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 53 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny3.40/5. Głosy: 5
Audi A6

Audi A6 C6 Allroad 4.2 FSI 350 KM

2007, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 39 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny4.67/5. Głosy: 3
Audi A6

Audi A6 C6 3.2 FSI 255 KM

2004, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 28 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny4.00/5. Głosy: 4
Audi A6

Audi A6 C5 Allroad 2.5 TDI 180 KM

2005, kombi
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 21 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny2.00/5. Głosy: 2
Audi A6

Audi A6 C5 2.4 E 170 KM

2001, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 20 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszeniaOceny4.50/5. Głosy: 2
Audi A6

Audi A6 C4 2.0 E 116 KM

1994, sedan
napęd: 4x4
skrzynia: automat
cena: 5 000,00 zł
DostępnośćBez ofert na rynkuOceny1.00/5. Głosy: 1

Zobacz także

Audi RS 6 Avant GT. Szybciej już się nie da

Audi RS 6 Avant GT. Szybciej już się nie da 2024-02-08

Audi zaprezentowało model RS 6 Avant GT. Jest to specjalna edycja tego sportowego pojazdu, która wyróżnia się stylizacją, wyglądem oraz osiągami. Samochód nawiązuje do stworzonego przez praktykantów projektu RS 6 GTO concept z 2020 r. Przez 6...
Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance

Audi RS 6 Avant performance i RS 7 Sportback performance 2022-12-07

Audi RS6 Avant i RS7 Sportback w wersji standardowej napędzane są silnikiem benzynowym V8 biturbo TFSI, który generuje 600 KM i 800 Nm. Trudno sobie wyobrazić, że to będzie dla kogoś niewystarczająco, mimo wszystko jednak Audi przygotowało wersję...
Audi A6 Avant. Nowa hybryda plug-in

Audi A6 Avant. Nowa hybryda plug-in 2020-04-27

Audi poszerza ofertę o kolejny model z hybrydowym napędem typu plug-in. Będzie to A6 Avant 55 TFSI e quattro, czyli wersja kombi samochodu, który Audi już ma w ofercie od pewnego czasu.Sedan i kombi posiadają oczywiście identyczny układ napędowy....
Rekord Audi. To zasługa suvów?

Rekord Audi. To zasługa suvów? 2019-12-10

W listopadzie Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 163 250 samochodów. To o 23,1 procent więcej niż w ubiegłym roku. Był to też najlepszy sprzedażowo listopad w historii firmy. Oprócz mocnego wzrostu sprzedaży w Europie (+33,0 proc.),...
Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium!

Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium! 2019-12-04

Aż dwanaście modeli doczekało się właśnie nowych testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP. Ostatnia w tym roku seria przyniosła pewne niespodzianki. Świetne wyniki zanotowała m.in. Tesla. Mniejsze powody do radości mogą mieć za to...
Audi A6 już jako hybryda plug-in

Audi A6 już jako hybryda plug-in 2019-10-26

Audi A6 55 TFSI e quattro to kolejna w gamie niemieckiego producenta hybryda plug-in.Pod względem technicznym niespodzianki nie ma - samochód otrzymał ten sam układ napędowy, który debiutował w Audi Q5 55 TFSI e quattro. Składa się on z benzynowego...
Nowe Audi RS6 Avant!

Nowe Audi RS6 Avant! 2019-08-21

Audi zaprezentowało nową generację modelu RS6. To potężne kombi napędzane jest tym samym silnikiem, co poprzednia generacja, ale wyposażonym w technologię mild hybrid.]Stylistyka auta w porównaniu z bazową wersją A6 Avant jest wyraźnie inna....
Nowe Audi A6 allroad quattro

Nowe Audi A6 allroad quattro 2019-06-06

20 lat od debiutu na rynku pojawia się czwarta generacja Audi A6 allroad quattro. Podstawowe cechy tego modelu to standardowy napęd na cztery koła quattro i pneumatyczne zawieszenie adaptive air suspension o regulowanej wysokości.Zawieszenie pneumatyczne...
Audi S6, S6 Avant i S7 nowej generacji

Audi S6, S6 Avant i S7 nowej generacji 2019-04-11

Audi poszerza gamę modeli A7 i A6 o usportowione wersje S7 i S6 (również Avant). Co ciekawe, w Europie modele te będą sprzedawane wyłącznie z silnikami wysokoprężnymi. Audi S7, S6 i S6 Avant posiadają identyczny układ napędowy. Opiera się on na...
Europejski Samochód Roku. Kandydaci!

Europejski Samochód Roku. Kandydaci! 2018-11-06

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku - Car of the Year - opublikowało zmodyfikowaną listę kandydatów do prestiżowego tytułu. Aktualne zestawienie obejmuje 44 kandydatów. Finałową siódemkę poznać mamy 26 listopada. Ze statystycznego punktu...
Audi A6 Avant już w Polsce

Audi A6 Avant już w Polsce 2018-07-19

W polskich salonach marki z Ingolstadt zamawiać już można najnowsze Audi A6 Avant. Ceny auta, w wersji Audi A6 Avant 50 TDI quattro tiptronic, startują od 308 200 złotych. Nowe Audi A6 Avant, to pojazd zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu....
Znamy kandydatów do Car of the Year 2019

Znamy kandydatów do Car of the Year 2019 2018-07-11

Poznaliśmy właśnie, liczącą aż 50 propozycji, wstępną listę kandydatów do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2019. Jury składające się z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych opublikowało właśnie swoje typy. Chociaż zestawienie ma "mocno...
Wstrzymana sprzedaż Audi A6 i A7 3.0 TDI

Wstrzymana sprzedaż Audi A6 i A7 3.0 TDI 2018-05-12

Konsekwencje afery spalinowej będą się ciągnęły za markami należącymi do grupy Volkswagena jeszcze długo. Przypomnijmy, że afera rozpoczęła się, gdy Amerykanie odkryli, że w samochodach Volkswagena z silnikami 2.0 TDI zainstalowane było...
Audi A6 - polskie ceny!

Audi A6 - polskie ceny! 2018-05-11

Audi opublikowało cennik nowego A6 obowiązujący na polskim rynku. Bazowa wersja z wysokoprężną jednostką napędową o mocy 210 kW (286 KM) kosztuje 296 600 złotych, natomiast z silnikiem benzynowym o mocy 250 kW (340 KM), 303 900 złotych.Nowe Audi A6,...
Audi A6 Avant oficjalnie

Audi A6 Avant oficjalnie 2018-04-11

Audi zaprezentowało właśnie nowe A6 Avant. Samochód debiutuje w miesiąc od genewskiej premiery zupełnie nowej generacji A6. Karoseria rodzinnego kombi z Ingolstadt ma teraz 4,94 m długości, 1,89 m szerokości i 1,47 m wysokości. Wzorem poprzednich...
Nowe Audi A6 w szczegółach

Nowe Audi A6 w szczegółach 2018-03-01

Nowe Audi A6, to ósma już generacja niemieckiej limuzyny. Wyglądem samochód nawiązuje do większych A8 i A7 Sportback. Cechy charakterystyczne to: długa maska silnika, duży rozstaw osi (producent nie chwali się wartością!) i krótkie zwisy....
Audi A6 - galeria!

Audi A6 - galeria! 2018-02-28

Audi opublikowało właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia zupełnie nowej generacji modelu A6. Jak podoba się wam najnowsze dzieło stylistów i inżynierów z Ingolstadt?
Nowe Audi z napędem na tył!

Nowe Audi z napędem na tył! 2016-10-19

Producent z Ingolstadt szykuje się właśnie na rynkową rewolucję. Wszystko wskazuje na to, że - po wielu latach - firma odwróci się od pojazdów z napędem przedniej osi!Zaskakująca decyzja ma być wynikiem wprowadzanej we wszystkich markach koncernu...
Każdy Polak chce mieć Audi?

Każdy Polak chce mieć Audi? 2016-07-11

Pierwsze sześć miesięcy roku Audi w Polsce zakończyło ze sprzedażą większą o 35,5 proc. Od początku roku, Audi AG sprzedało 953 200 samochodów, o 5,6 procenta więcej niż w analogicznym okresie roku 2015. Doskonałe wyniki handlowe zanotowano we...
Audi RS6 i RS7 Performance

Audi RS6 i RS7 Performance 2015-10-22

Audi RS6 i RS7 to jedne z najszybszych samochodów na rynku, które dodatkowo nadają się do codziennej eksploatacji. Mimo tego, niemiecki koncern zaprezentował jeszcze szybsze wersje tych pojazdów o nazwie Performance.Audi RS6 Performance i Audi RS7...
Najchętniej sprowadzane w 2015 roku

Najchętniej sprowadzane w 2015 roku 2015-08-03

Prezentujemy dwudziestkę najchętniej sprowadzanych aut używanych w pierwszej połowie bieżącego roku.
Polacy wolą używane. Króluje Audi!

Polacy wolą używane. Króluje Audi! 2015-04-14

Po raz kolejny wzrósł import używanych aut zza zachodniej granicy. W marcu w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 70 763 używane samochody pochodzące z prywatnego importu. To o przeszło 8 proc. więcej niż przed rokiem.Sumaryczny wynik po pierwszych...
Raport TUV 2015

Raport TUV 2015 2014-11-09

Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru technicznego sporządziło kolejny raport dotyczący awaryjności aut. Dokument zatytułowany "TUV Report 2015" powstał w oparciu o przeszło 8,5 mln przeglądów rejestracyjnych, jakie przeprowadzono na terenie Niemiec w...
Audi A6 po liftingu

Audi A6 po liftingu 2014-09-04

Obecna generacja Audi A6 jest na rynku od 2011 roku. 3 lata to czas, po którym samochody poddaje się kuracji odmładzającej. Nic więc dziwnego, że na taki zabieg w stosunku do A6 zdecydowano się w Ingolstadt.Zmiany stylistyczne nie są duże. Uważny...
Sześć milionów Audi Quattro!

Sześć milionów Audi Quattro! 2014-07-11

Z taśmy produkcyjnej w zakładach w Ingolstadt zjechało dziś sześciomilionowe Audi z napędem quattro. Kolejny rekord udało się osiągnąć w niespełna półtora roku po egzemplarzu pięciomilionowym. Jubileuszowy samochód – Audi SQ5 3,0 TDI quattro...
Audi Ultra. Aż 11 nowych modeli!

Audi Ultra. Aż 11 nowych modeli! 2014-02-04

Audi rozszerza swoją ofertę pojazdów skonstruowanych z myślą o oszczędzaniu paliwa. Rodzina Ultra - będąca odpowiednikiem Volkswagenowskiej linii BlueMotion - powiększyła się właśnie o 11 nowych pojazdów!Pierwszy model z rodziny ultra - Audi A3...
Znamy polską cenę Audi RS6 Avant

Znamy polską cenę Audi RS6 Avant 2013-05-28

W polskich salonach Audi można już zamawiać najnowszy, sportowy model z Ingolstadt – RS6 Avant. Ten samochód stanowi rzadkie połączenie wysokiej mocy (560 KM) i momentu (700 Nm) z walorami użytkowymi przydatnymi na co dzień. Cenę Audi RS6 Avant...
Wielka ofensywa Volkswagena

Wielka ofensywa Volkswagena 2013-04-29

Na wiedeńskim sympozjum dotyczącym europejskiej motoryzacji szef Volkswagena – dr Martin Winterkorn – zdradził plany koncernu na najbliższych kilka lat. Czego spodziewać się mogą w nadchodzących miesiącach fani niemieckiej motoryzacji?Zgodnie z...
Rekordowa sprzedaż Volkswagena

Rekordowa sprzedaż Volkswagena 2013-01-26

Koncern Volkswagena w zeszłym roku po raz kolejny osiągnął najwyższy w historii wynik sprzedaży. Jej poziom przekroczył rekordową wartość z poprzedniego roku. Po raz pierwszy w ciągu dwunastu miesięcy niemiecki koncern sprzedał ponad 9 milionów...
Nowe Audi RS6 Avant

Nowe Audi RS6 Avant 2012-12-05

Audi oficjalnie zaprezentowało dziś nową generację jednego z najszybszych kombi na świecie – usportowionego modelu RS6 Avant. Czego oczekiwać można po najnowszym modelu firmy z Ingolstadt? Z zewnątrz samochód wyróżnia się ogromnymi 20-calowymi...
Audi Allroad - warto ryzykować?

Audi Allroad - warto ryzykować? 2012-11-14

A6 allroad produkowane było od 1999 roku w oparciu o Audi A6 typoszeregu C5. Auto stało na szczycie oferty modelu – wyposażano je wyłącznie w topowe jednostki napędowe - benzynowe 2,7 l V6 biturbo i 4,2 l V8 oraz wysokoprężny 2,5 TDI o mocy 180 KM....
Te samochody giną w Polsce najczęściej

Te samochody giną w Polsce najczęściej 2012-07-26

Ranking powstał w oparciu o dane Instytutu Samar, którego analitycy zestawili liczbę zarejestrowanych w Polsce egzemplarzy konkretnego modelu z liczbą kradzieży. Wyniki, w wielu przypadkach, okazują się być zaskakujące...Zapraszamy do szczegółowego...
Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI

Diesel? To musisz wiedzieć o 1,9 TDI 2012-07-25

Śmiało powiedzieć można, że silnik 1,9 TDI napędza dzisiaj pół Europy. Jednostka, która zadebiutowała na rynku w 1991 roku, na przestrzeni lat trafiała pod maski niemal wszystkich pojazdów koncernu Volkswagena. Czego można spodziewać się po...
Nowe Audi A6 Allroad

Nowe Audi A6 Allroad 2012-01-21

Na salonie genewskim w marcu Audi zaprezentuje model A6 w wersji Allroad. To kolejny krok w kierunku rozszerzania gamy tego modelu po pokazanym niedawno modelu S6.Allroad jest wyższy od klasycznego A6. Ma 4,94 m długości, 1,90 m szerokości i 1,47 m...
Audi A6 C6  - prestiżowo, ale drogo

Audi A6 C6 - prestiżowo, ale drogo 2011-11-14

Audi A6 typoszeregu C6 debiutowało w 2004 roku. Samochód został zaprojektowany przez Waltera da Silvę i stylistycznie nawiązywał do generacji C5. Samochód jednak urósł. Produkcję zakończono dopiero w 2011 roku.Zakup nawet najstarszego Audi A6 C6 to...
Audi A6 C5 - używane marzenie Polaka

Audi A6 C5 - używane marzenie Polaka 2011-09-17

Audi 100 przemianowane w 1996 roku na model A6 to klasyka niemieckiej marki. Pierwsza generacja - C4 - produkowana była w latach 1994-1997. W 1997 roku samochód gruntownie przeprojektowano - generacja oznaczona jako C5 wytwarzana była aż do 2004 roku, z...
Audi S6 i S8. Prestiż, ale za jaką cenę?

Audi S6 i S8. Prestiż, ale za jaką cenę? 2011-09-01

Samochody Audi cieszą się w Polsce niezmiennym pożądaniem. Ze względu na ceny największą popularnością cieszy się oczywiście A4, ale Polacy chętnie przesiedliby się do A6 albo nawet A8.Na początku tego roku do sprzedaży trafiło nowa generacja...
Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI

Europejskie "nie" dla niemieckiego TDI 2011-07-11

Oznaczenie to pojawiło się w 1989 roku w Audi 100 typoszegegu C3 wraz z debiutem nowej, wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki napędowej z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,5 l i mocy 120 KM.Literki TDI stanowiły skrót od słów...
Nie przepłacaj u dealera!

Nie przepłacaj u dealera! 2011-07-06

Mimo że za nami już połowa 2011 roku, w salonach nadal trwają wyprzedaże aut z poprzedniego rocznika. Dotyczą one także samochodów klasy premium, na które przeceny sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto skusić się na taką...
Te auta kochają Niemcy. Ty też?

Te auta kochają Niemcy. Ty też? 2011-06-07

Niemiecki rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami. Mimo wielu milionów euro wydawanych każdego roku na reklamę przez producentów z Japonii, Włoch czy Francji, w czołówce najchętniej kupowanych pojazdów, za Odrą, od wielu lat plasują się...
Wygodne kombi z Ingolstadt

Wygodne kombi z Ingolstadt 2011-05-19

Mimo że oficjalna premiera auta odbędzie się na wrześniowym salonie we Frankfurcie, Audi już dziś opublikowało pierwsze dane dotyczące nowego A6 w wersji avant.Nowe auto mierzy 4,93 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości. Rozstaw osi...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS