chceauto.pl
x

Audi A2

Oceny użytkowników4.0526/5. Głosy: 19
Ocena: 4.05/5
Głosy: 19.

Lata produkcji

2000 2001 2002 2003 2004 2005
Audi A2 zaliczyć należy do grona samochodowych „wynalazków”. W samochodzie wykorzystano wiele podzespołów wspólnych z modelami Skody i Volkswagena (warto przestudiować budowę przed zakupem części zamiennych, cenny tych samych podzespołów z różnymi znaczkami mogą być diametralnie różne), zaś wyposażenie było bardzo bogate.

Przestronność wnętrza oraz osiągi najłatwiej porównać ze zbliżoną konstrukcyjnie Skoda Fabią, chociaż trzeba przyznać, że na brak przestrzeni kierowca i pasażer narzekać nie mogą. Niewątpliwym plusem samochodu jest w pełni aluminiowe nadwozie (wcześniej takie rozwiązanie zastosowano w... A8), z którym słabo radzą sobie nasi blacharze, a więc wykrycie egzemplarza powypadkowego nie jest trudne. 

Wypada jednak zaznaczyć, że ceny A2 w Polsce są atrakcyjniejsze, niż w Niemczech. Biorąc pod uwagę, że przez długi czas auto nie występowało na naszym rynku potęguje to ryzyko zakupu samochodu powypadkowego. Trzeba też uważać na auta po tuningu. W ogłoszeniach łatwo znaleźć samochód po przeróbkach w niemieckich firmach tuningowych. Dostępność części zamiennych np. do obniżonego zawieszenia jest u nas praktycznie zerowa.

Generalnie podaż używanych Audi A2 nie jest duża. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że model ten nigdy nie osiągnął zakładanych poziomów sprzedaży, pozostając pojazdem niszowym.

Niestety, Audi A2 nie jest samochodem prostym w serwisie. Wystarczy wspomnieć, że... maski w tym aucie się nie otwiera, można ją jedynie całkowicie... zdjąć z samochodu. Ponadto otworzyć można niewielką klapkę, która umożliwia sprawdzenie oleju i dolanie płynu do spryskiwacza.
 
Na szczęście Audi A2 nieźle wypada w statystykach usterkowości. Również silniki - szczególnie wysokoprężne - ujmują niskim zużyciem paliwa.

Przykładowe samochody

Audi A2

Audi A2 1.4 E 75 KM

2000, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 8 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćOceny3.00/5. Głosy: 3

Zobacz także

Największe sprzedażowe wpadki. Będziesz w szoku!

Największe sprzedażowe wpadki. Będziesz w szoku! 2013-10-04

Z perspektywy producenta każdy nowy model samochodu musi spełniać jedno podstawowe zadanie - przynosić firmie dochód. Okazuje się jednak, że w najnowszej historii motoryzacji aż roi się od sprzedażowych wpadek. Badania uwzględniające m.in koszty...
Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugi

Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugi 2011-09-03

Na rozpoczynającym się wkrótce salonie we Frankfurcie Audi zaprezentuje prototyp pojazdu przyszłości o nazwie A2. Auto będzie posiadało napęd elektryczny i kilka futurystycznych rozwiązań. Na razie nie wiadomo, czy ten prototyp stanowi zapowiedź...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS