chceauto.pl
x
Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugi

Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugi

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2011-09-03
Na rozpoczynającym się wkrótce salonie we Frankfurcie Audi zaprezentuje prototyp pojazdu przyszłości o nazwie A2. Auto będzie posiadało napęd elektryczny i kilka futurystycznych rozwiązań. Na razie nie wiadomo, czy ten prototyp stanowi zapowiedź pojazdu produkcyjnego.

Nie wszyscy jednak pamiętają, że Audi już kiedyś miało w swojej ofercie model o nazwie A2. Samochód ten - wówczas najmniejszy w gamie producenta z Ingolstadt - debiutował w 2000 roku, a jego produkcję zakończono 5 lat później.

Audi A2 zaliczyć należy do grona samochodowych „wynalazków”. W samochodzie wykorzystano wiele podzespołów wspólnych z modelami Skody i Volkswagena (warto przestudiować budowę przed zakupem części zamiennych, cenny tych samych podzespołów z różnymi znaczkami mogą być diametralnie różne), zaś wyposażenie było bardzo bogate.

Audi A2 I generacji
Audi A2 I generacji
Przestronność wnętrza oraz osiągi najłatwiej porównać ze zbliżoną konstrukcyjnie Skoda Fabią, chociaż trzeba przyznać, że na brak przestrzeni kierowca i pasażer narzekać nie mogą. Niewątpliwym plusem samochodu jest w pełni aluminiowe nadwozie (wcześniej takie rozwiązanie zastosowano w... A8), z którym słabo radzą sobie nasi blacharze, a więc wykrycie egzemplarza powypadkowego nie jest trudne.

Wypada jednak zaznaczyć, że ceny A2 w Polsce są atrakcyjniejsze, niż w Niemczech. Biorąc pod uwagę, że przez długi czas auto nie występowało na naszym rynku potęguje to ryzyko zakupu samochodu powypadkowego. Trzeba też uważać na auta po tuningu. W ogłoszeniach łatwo znaleźć samochód po przeróbkach w niemieckich firmach tuningowych. Dostępność części zamiennych np. do obniżonego zawieszenia jest u nas praktycznie zerowa.

Generalnie podaż używanych Audi A2 nie jest duża. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że model ten nigdy nie osiągnął zakładanych poziomów sprzedaży, pozostając pojazdem niszowym.

Niestety, Audi A2 nie jest samochodem prostym w serwisie. Wystarczy wspomnieć, że... maski w tym aucie się nie otwiera. Zamaist tego otwiera się niewielka klapka, która umożliwia sprawdzenie oleju i dolanie płynu do spryskiwacza. Można więc sobie wyobrazić, ile będzie kosztowała robocizna, nawet przy niezbyt skomplikowanych (w normalnych modelach) naprawach czy czynnościach serwisowych typu wymiana rozrządu.

Na szczęście Audi A2 nieźle wypada w statystykach usterkowości. Również silniki - szczególnie wysokoprężne - ujmują niskim zużyciem paliwa.

Wszystkiego o używanych Audi, typowych usterkach, zużyciu paliwa i innych kosztach utrzymania dowiecie się z naszego katalogu.

Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugi - GALERIA ZDJĘĆ

Ekstrawaganckie Audi A2 po raz drugiEkstrawaganckie Audi A2 po raz drugi

Zobacz także

Używane samochody wciąż drożeją

Używane samochody wciąż drożeją 2022-04-26

Obserwowany w 2021 r. trend wzrostowy cen samochodów używanych nie hamuje - przeciętne auto kupowane na kredyt w okresie od stycznia do połowy marca 2022 r. kosztowało ponad 53 tys. zł. Tymczasem w całym ubiegłym roku, średnia wartość kredytowanego...
Handlarze znów górą?

Handlarze znów górą? 2020-02-11

Nie słabnie zainteresowanie używanymi samochodami z zachodu. W styczniu sprowadzono rekordową liczbę tego typu aut. Z informacji Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że pierwszy miesiąc bieżącego roku zamknął się wynikiem 74 482...
Używane: Mercedes klasy A W176

Używane: Mercedes klasy A W176 2019-07-17

Klasa A typoszeregu W176 to kamień milowy w historii Mercedesa. Auto zaprojektowano tak, by przypadło do gustu młodym, dynamicznym kierowcom i odebrało część klientów BMW serii 1. IV generacja Mercedesa klasy A zadebiutowała w 2012 na salonie w...
Używane: Mercedes klasy A W169

Używane: Mercedes klasy A W169 2019-07-17

Druga generacja klasy A zadebiutowała w 2004 roku. Po czterech latach auto poddano subtelnemu liftingowi - zmieniono m.in. kształty zderzaków i świateł. Udało się też wyeliminować wiele problemów wieku dziecięcego (np. korozja). Nowa generacja –...
Używane: Peugeot 2008

Używane: Peugeot 2008 2019-06-19

Pierwsza generacja Peugeota 2008 to jedna z ciekawszych propozycji w swoim segmencie. Produkowany w latach 2013-2019 model zbiera wśród użytkowników wiele pochlebnych opinii. Co ważne, dotyczą one nie tylko prowadzenia ale też niskiej usterkowości....
Używane: Toyota RAV4 III

Używane: Toyota RAV4 III 2019-05-04

Trzecia generacja RAV4 zadebiutowała pod koniec 2005 roku (model roku 2006). Samochód zaprezentowano w dwóch odmianach: europejskiej (krótszy rozstaw osi) i „amerykańskiej” (wariant wydłużony). Auto nie miało nic wspólnego z poprzednikiem (nowa...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS