chceauto.pl
x
Advertisement
Motonowości

Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-05-17 | Opinie
Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona
Volkswagen oraz Seat poinformowały o problemie z jednym z pasów bezpieczeństwa. Dotyczy on nowego Volkswagena Polo, Seata Ibiza oraz Seata Arona, a więc samych nowych modeli.

Seat Arona
Seat Arona
Istnieje prawdopodobieństwo, że w rzadkich sytuacjach (np. podczas nagłej zmiany pasa ruchu z pięcioma pasażerami na pokładzie), kiedy z tyłu jednocześnie są zajęte miejsca środkowe i lewe, może nastąpić przypadkowe zwolnienie zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa.

Problem dotyczy nowej generacji Volkswagena Polo (rocznik modelowy 2018), a także nowej generacji Seata Ibiza (modele z lat 2017 i 2018) i Seata Arona (model z roku 2018).

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Opracowano już nową klamrę pasa bezpieczeństwa, która rozwiąże problem z samoczynnym wypinaniem. Volkswagen i Seat zwróciły się już do odpowiednich urzędów o ocenę zaproponowanego rozwiązania technicznego – zarówno w odniesieniu do samochodów, które już jeżdżą, jak i tych, które dopiero zostaną wyprodukowane.

Obie firmy podkreślają, że Volkswagen Polo, Seat Ibiza i Seat Arona to samochody bezpieczne, które można nadal eksploatować. Jednak zalecają, aby nie korzystać ze środkowego siedzenia tylnej kanapy, dopóki nie zostanie zamontowany przeprojektowany zatrzask.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zarówno Seat, jak Volkswagen rozpoczną akcję przywoławczą. Właściciele samochodów otrzymają list z prośbą o umówienie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie. Sprawdzenie, a także wymiana przeprojektowanego zatrzasku pasa bezpieczeństwa będą oczywiście bezpłatne.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona - GALERIA ZDJĘĆ

Wadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i AronaWadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i AronaWadliwy pas w VW Polo, Seacie Ibiza i Arona

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.