chceauto.pl
x
Motonowości

Volkswagen Touareg III generacji

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-02-10 | Opinie
Volkswagen Touareg III generacji
Zobacz w katalogu
Volkswagen Touareg
Volkswagen ujawnił pierwszą grafikę przedstawiającą nową generację flagowego SUV-a, czyli Touarega.

Samochód oficjalnie zadebiutuje na specjalnym pokazie 23 marca w Pekinie. Dlaczego nie na salonie genewskim, który odbędzie się na początku marca? Cóż, Chiny to największy na świecie rynek SUV-ów, a także największy pojedynczy rynek dla Volkswagena...

Nowy Touareg ma być topowym modelem w całej gamie Volkswagena, pozycjonowanym nawet powyżej Arteona. Touareg ma wyróżniać się wyrazistą stylizacją i być wyposażone w cały szereg nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę. M.in. w modelu tym ma zadebiutować zupełnie nowy system infotainment o nazwie Innovision Cocpit. Na razie jednak Volkswagen nie zdradził, na czym polegać ma jego innowacyjność, poza tym, że jego częścią ma być nie tylko dotykowy ekran na konsoli środkowej, ale również tzw. wirtualne zegary.

Nowy Volkswagen Touareg ma oczywiście zapewniać dostęp do internetu, dzięki czemu na bieżąco będzie informował kierowcę o warunkach drogowych oraz cechować się pewnym prowadzeniem zarówno na nawierzchniach utwardzonych, jak i w terenie. Ma o to zadbać m.in. pneumatyczne zawieszenie czy układ skrętnych tylnych kół.

Przypomnijmy, że pierwsza generacja Volkswagena Touarego debiutowała w 2002 roku, samochód zaskoczył świetnymi możliwościami terenowymi i dobrym prowadzeniem na asfalcie. Od 2010 roku na rynku oferowana jest druga generacja tego modelu.

Od debiutu z salonów wyjechało już około miliona samochodów obu generacji Volkswagena Touarega. Co ciekawe, sukces rynkowy został potwierdzony sportowym - w latach 2009-2011 Volkswagen Touareg zwyciężał w słynnym Rajdzie Dakar.

Wszystkich szczegółów na temat Volkswagena Touareg III generacji dowiemy się podczas oficjalnej premiery, czyli 23 marca.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.