chceauto.pl
x
Transit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widać

Transit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widać

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-09-27 Opinie
Na salonie pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze Ford zaprezentował najnowszą generację Forda Transita o ładowności 2 ton. To światowy debiut „najinteligentniejszego” modelu w całej dotychczasowej historii Forda Transita.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Najnowszy Ford Transit charakteryzuje się większą ładownością oraz paletą unowocześnionych jednostek napędowych. Wśród nowych opcji napędu jest oferowany po raz pierwszy z tym segmencie łagodny układ napędowy (mild hybrid - mHEV), oparty na silniku wysokoprężnym.

Z zewnątrz nadwozie nowego Forda Transita wyróżnia się nowym wlotem powietrza z trzema poprzeczkami oraz inaczej zaprojektowanym pasem dolnym. Przednie panele nadwozia, wraz ze zderzakiem, otrzymały nowy profil, dzięki któremu poprawiono aerodynamikę i uzyskano śmielszy wygląd przodu. Bogatsze wersje wyposażeniowe otrzymują reflektory biksenonowe oraz światła LED do jazdy dziennej.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Transit otrzymał zupełnie nowe wnętrze. Nowa tablica przyrządów została zaprojektowana z zmyślą o wygodzie kierowców, dla których samochód pełni także funkcję mobilnego biura. Przygotowano liczne schowki, z trzema otwartymi pojemnikami w górnej części deski rozdzielczej, jest też stacja dokująca do urządzeń zewnętrznych w wersjach z uboższym wyposażeniem, która pozwala na ustawienie telefonu komórkowego lub tabletu.

We wnętrzu zastosowano nowe, trwalsze, materiały wykończeniowe. trwałe i wytrzymałe. Dotyczy to przede wszystkim obić foteli, które poddawano najcięższym w historii Forda testom odporności na ścieranie.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Nowy Transit został też wyposażony w funkcje umożliwiające współpracę pojazdu z zewnętrznymi urządzeniami elektronicznym i połączenie z Internetem za pośrednictwem pokładowego modemu Ford PassConnect. Umożliwia on przedsiębiorcom i firmom flotowym znaczną poprawę wykorzystania pojazdów, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów eksploatacji.

Konstrukcja nowoczesnej jednostki wysokoprężnej* Ford EcoBlue o pojemności 2,0-litrów została zoptymalizowana pod względem zużycia paliwa. Zwiększenie ciśnienia wtrysku do 2200 barów zapewnia bardziej efektywny przebieg spalania. W celu dalszego obniżenia tarcia współpracujących wewnętrznych elementów silnika, nowe stalowe tłoki mają płaszcze nieco cieńsze niż stosowane dotąd tłoki ze stopu aluminium. Pompa oleju o zmiennej wydajności umożliwia ograniczenie strat mocy dzięki dostosowaniu wydajności tłoczonego oleju do rzeczywistego zapotrzebowania w danej chwili.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Kolejne zmiany, które przyniosły zwiększenie efektywności, to wprowadzenie po raz pierwszy w 2-tonowej wersji Transita elektrycznego wspomagania kierownicy (EPAS), zastosowanie opon o obniżonych oporach tarcia oraz zmiany poprawiające aerodynamikę pojazdu. W najbogatszych odmianach kierowca ma także do dyspozycji tryb jazdy oszczędnej, który na podstawie danych z pozycjonowania GPS przewiduje i podpowiada kierującemu, jak jechać, aby uzyskać dodatkowe oszczędności paliwa.

Do dostępnych już wcześniej silników o mocach 105 KM, 130 KM oraz 170 KM doszła nowa jednostka o mocy 185 KM, dysponująca pokaźnym momentem obrotowym 415 Nm. Wszystkie dostępne silniki mają turbosprężarki o nowszej konstrukcji, która pozwala na uzyskiwanie większego zakresu momentu obrotowego w szerszym niż dotąd zakresie obrotów.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Natomiast od wiosny 2020 roku, obok standardowej 6-stopniowej ręcznej skrzyni biegów, tylnonapędowe wersje Transita będą oferowane również z bardzo efektywną i dynamiczną 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów z adaptacyjną funkcją Adaptive Shift Scheduling, która analizuje indywidualny styl jazdy kierowcy w celu zoptymalizowania momentów zmian biegów.

Nowy Ford Transit
Nowy Ford Transit
Aby uzyskać mniejszą masę wielu części (a tym samym poprawić ładowność), konstrukcję pojazdu zoptymalizowano z zastosowaniem systemów projektowania wspomaganego komputerowo, zapożyczonych z przemysłu lotniczego. Wśród rozwiązań zmniejszających ciężar pojazdu można wymienić nową pokrywę silnika, wykonaną ze stopu aluminium, zastosowanie stalowych obręczy kół o zróżnicowanej grubości, a także układ z pojedynczym tłumikiem, który zastępuje stosowany dotąd układ z dwoma tłumikami. Po raz pierwszy w konstrukcji ściany działowej we wnętrzu blachę stalową zastąpiono wytrzymałym tworzywem kompozytowym.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Transit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widać - GALERIA ZDJĘĆ

Transit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widaćTransit po liftingu. Zmieniło się wiecej niż widać

Zobacz także

Ford królem dostawczaków?

Ford królem dostawczaków? 2021-01-18

Na drogi Starego Kontynentu trafiło w ubiegłym roku 974 982 nowych aut marki Ford. Mimo pandemii koronawirusa dealerzy mają całkiem dużo powodów do radości. Liczby nie wyglądają zachęcająco, ale trzeba pamiętać, że branża motoryzacyjna...
Tak wygląda Ford E-Transit

Tak wygląda Ford E-Transit 2020-11-12

Ford zaprezentował model E-Transit - w pełni elektryczną wersję najlepiej sprzedającego się vana na świecie.Dzięki pojemności użytkowej akumulatora wynoszącej 67 kWh, E-Transit oferuje zasięg jazdy do 350 km. To wystarczająco dużo, by sprostać...
Ford Tourneo i Transit do zadań specjalnych

Ford Tourneo i Transit do zadań specjalnych 2020-06-17

Ford przedstawił nowe, przystosowane do jazdy poza asfaltem, wersje Trail i Active dla modeli Transit i Tourneo. Obie można zamówić już teraz, z terminem odbioru pod koniec lata.Wersje Trail mają dodatkowe czarne panele boczne oraz podobne osłony...
Ford Transit po modernizacji

Ford Transit po modernizacji 2019-05-19

Ford zmodernizował 2-tonową wersją Transita. Samochód trafi do salonów w połowie roku.Modyfikacje, obejmujące pierwszą aluminiową maskę w europejskiej gamie pojazdów użytkowych Forda, kompozytową przegrodę i produkowane metodą wyoblania felgi,...
Hybrydowa ofensywa Forda

Hybrydowa ofensywa Forda 2019-04-04

Na specjalnej konferencji prasowej w Amsterdamie Ford ogłosił swoje plany elektryfikacji gamy modelowej. Amerykański producent zamierza poszerzyć gamę modeli o napędzie hybrydowym, przy czym będą to różne wersje tego napędu.Najbardziej zaawansowane...
Ford szturmuje segment użytkowy?

Ford szturmuje segment użytkowy? 2018-09-11

Wielkimi krokami zbliża się salon pojazdów używkowych w Hanowerze. Mocną reprezentację na imprezie będzie miała marka Ford, która planuje zaprezentować nową wersję uwielbianego przez mikro-przedsiębiorców Transita. Co dokładnie się...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.