chceauto.pl
x
Toyota Hilux z napędem mikrohybrydowym

Toyota Hilux z napędem mikrohybrydowym

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-12-08
Toyota Hilux będzie dostępna z napędem hybrydowym typu mild. Nigdy wcześniej w modelu tym nie był dostępny żaden rodzaj napędu hybrydowego.

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Głównym źródłem mocy Toyoty Hilux Mild Hybrid 48V pozostaje silnik Diesla o pojemności 2,8 l, który został jednak wzmocniony przez system Mild Hybrid 48V.

Kompaktowy generator napędzany od silnika spalinowego za pomocą systemu paskowego ładuje nową baterię litową 48V, na tyle małą i lekką (7,6 kg), że udało się ją zainstalować pod tylnymi siedzeniami. Bateria 48V zasila również 12-woltowy układ za pomocą nowego konwertera DC/DC.

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Bateria jest ładowana podczas zwalniania, odzyskując energię która zostałaby utracona. Przy całkowicie naładowanej baterii układ może dostarczyć do 16 KM (12 kW) mocy i 65 Nm momentu obrotowego. Mniejszy poziom naładowania oznacza mniejszą moc układu elektrycznego.

Sam silnik Diesla generuje 204 KM (150 kW) przy 3400 obr/min i 500 Nm momentu obrotowego w zakresie od 1600 do 2800 obr/min.

Ulepszony system start-stop pozwala na dłuższe wyłączanie silnika, co w połączeniu z systemem Mild Hybrid 48V zmniejsza zużycie paliwa do 5% w porównaniu z konwencjonalnym, niezelektryfikowany silnikiem Diesla.

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Po raz pierwszy w Toyocie Hilux zastosowano system Multi-terrain Select. System domyślnie działa w trybie automatycznym, lecz kierowca może wybrać również jeden z pięciu trybów jazdy - Żwir, Piasek, Błoto, Głęboki Śnieg lub Skały.

Projektując Toyotę Hilux Mild Hybrid 48V szczególną uwagę zwrócono na utrzymanie zdolności do przeprawy przez wodę. Nowa wersja pick-upa może przejechać przez wodę o głębokości do 70 cm za sprawą umieszczenia baterii 48V i konwertera DC/DC w miejscu zapewniającym odporność na wodę.

Hilux Mild Hybrid 48V mierzy 5325 mm długości 1900 mm szerokości i 1815 mm wysokości, a praktyczna przestrzeń ładunkowa ma 1525 mm długości. Auto z nowym napędem hybrydowym może pociągnąć przyczepę o masie do 3500 kg i ma ładowność na poziomie 1000 kg.

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Hybrydowy napęd Hiluxa to niejedyna nowości na 2024 rok. Samochód otrzymał m.in. rozszerzony system wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) lepiej wykrywa pieszych nocą, rowerzystów w ciągu dnia oraz nadjeżdżające pojazdy lub pieszych na skrzyżowaniach podczas skręcania.

Zaktualizowany system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), prócz namalowanych linii teraz wykrywa również krawędź drogi, a adaptacyjny tempomat (ACC) z asystentem rozpoznawania znaków drogowych (RSA) pozwala kierowcy szybko dostosować prędkość w oparciu o obowiązujące ograniczenia i automatycznie zmniejsza prędkość pojazdu przed zakrętami na autostradzie.

Toyota Hilux
Toyota Hilux
Fnkcja adaptacyjnych świateł drogowych (AHB) eliminuje konieczność przełączania świateł, aby nie oślepiać innych użytkowników drogi. System wykrywa nadjeżdżające pojazdy i precyzyjnie reguluje snop świateł LED, chroniąc innych użytkowników drogi i zapewniając kierowcy maksymalną widoczność.

Hilux Mild Hybrid 48V otrzymał najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect, z 8-calowym ekranem, nawigacją opartą na łączności w chmurze z najnowszymi informacjami o ruchu drogowym, a także asystentem głosowym, umożliwiającym odbieranie połączeń telefonicznych, sterowanie multimediami, klimatyzacją, szybami czy oświetlenia wnętrza bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Przy pomocy aplikacji można zdalnie otworzyć lub zamknąć auto, a także sterować klimatyzacją. Nowy system multimedialny zapewnia teraz bezprzewodową łączność ze smartfonami poprzez interfejsy Apple CarPlay i Android Auto.

Toyota Hilux Mild Hybrid 48V pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w drugiej połowie 2024 roku.

Toyota Hilux z napędem mikrohybrydowym - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Hilux z napędem mikrohybrydowymToyota Hilux z napędem mikrohybrydowymToyota Hilux z napędem mikrohybrydowymToyota Hilux z napędem mikrohybrydowymToyota Hilux z napędem mikrohybrydowymToyota Hilux z napędem mikrohybrydowym

Zobacz także

Toyota Hilux w wersji GR Sport II

Toyota Hilux w wersji GR Sport II 2023-10-19

W 2024 roku gama Hiluxa wzbogaci się o nową wersję GR SPORT II. Samochód ma podwójną kabinę, jego ładowność wynosi 1000 kg, może również holować przyczepy o masie do 3,5 tony. W drugiej odsłonie wersji GR SPORT zastosowano szerszy rozstaw kół...
Toyota Hilux GR Sport już do kupienia w Polsce. Cena

Toyota Hilux GR Sport już do kupienia w Polsce. Cena 2022-03-10

Salony Toyoty rozpoczęły przyjmowanie zamówień na Toyotę Hilux GR SPORT. To zupełnie nowa wersja kultowego pick-upa, która powstała na bazie doświadczeń ze startów w Rajdzie Dakar. Zawodnicy TOYOTA GAZOO Racing wygrali najbardziej wymagający rajd...
Toyota Yaris GR Sport i Toyota Hilux GR Sport. Jak Toyota stuningowała swoje bestsellery?

Toyota Yaris GR Sport i Toyota Hilux GR Sport. Jak Toyota stuningowała swoje bestsellery? 2022-02-14

W 2022 roku linia GR Sport firmowana przez sportowe ramie Toyoty - Gazoo Racing, będzie jeszcze bardziej widoczna w gamie japońskiego koncernu. Toyota Yaris GR Sport i Toyota Hilux GR Sport przeszły nie tylko kurację stylistyczną, ale otrzymały też...
Toyota Hilux GR Sport. Nowość

Toyota Hilux GR Sport. Nowość 2022-01-03

GR Sport to nowa, najwyższa odmiana wyposażeniowa Toyoty Hilux. Samochód wyróżnia się jeszcze lepszą dzielnością w terenie, a także lepszym właściwościami jezdnymi na asfalcie. Ale to nie wszystko.Zdolności terenowe dostały wsparcie aktywnego...
Toyota Hilux Arctic Trucks. Wyprawowy pickup w polskich salonach

Toyota Hilux Arctic Trucks. Wyprawowy pickup w polskich salonach 2021-07-22

Toyota wprowadza do oferty nową specjalną wersję Hiluxa, przygotowaną do jazdy w wymagającym terenie. Model Hilux Arctic Trucks otrzymał m.in: podwyższone zawieszenie, terenowe koła, wyciągarkę i funkcjonalną zabudowę przestrzeni...
Toyota Hilux po modernizacji już w Polsce

Toyota Hilux po modernizacji już w Polsce 2021-03-30

W polskich salonach debiutuje nowa, odświeżona wersja Hiluxa 8. generacji. Samochód otrzymał odświeżony wygląd, udoskonalony system multimediów oraz nową najwyższą wersję wyposażenia Invincible. Pojawił się również nowy silnik.Przód Hiluxa...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS