chceauto.pl
x
To koniec metody "na walizkę"?!

To koniec metody "na walizkę"?!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-04-15 Opinie
Wygląda na to, że Ford uporał się z problemem, który spędza sen z powiek właścicielom wielu aut segmentu premium. Najpopularniejsze europejskie modele – Fiesta i Focus otrzymać mają wkrótce system bezkluczykowego dostępu, który niemal całkowicie eliminuje ryzyko kradzieży metodą „na walizkę”.

To koniec metody "na walizkę"?!
Rozwiązanie zaproponowane przez amerykańską markę jest stosunkowo proste. Firma postanowiła wyposażyć bezprzewodowe kluczyki w czujnik ruchu. Odpowiada on za przełączanie urządzenia w tryb pracy lub uśpienia. Gdy kluczyk nie jest noszony przez co najmniej 40 sekund elektronika wyłącza nadajnik.

Pomysł pozwala całkowicie wyeliminować zagrożenie związane z kradzieżą na tzw. walizkę. Przypomnijmy – przy pomocy specjalnych wzmacniaczy fal radiowych („walizka”) – złodzieje starają się przechwycić sygnał kluczyka i przesłać go dalej, do urządzenia nadawczego znajdującego się nieopodal samochodu. Przedłużając sygnał kluczyka złodziej wsiada i uruchamia pojazd bez najmniejszych problemów – elektronika pokładowa rozpoznaje bowiem obecność kluczyka.

To koniec metody "na walizkę"?!
Zdecydowana większość tego typu kradzieży dokonywana jest w nocy, gdy przestępcy z ową „walizką” (czyli wzmacniaczem sygnału) podchodzą jak najbliżej drzwi czy okien mieszkań i domów. Rozwiązanie zaproponowane przez Forda pozwala całkowicie uniknąć takiego zagrożenia. Złodzieje nie będą w stanie przejąć sygnału kluczyka, bo ten – po prostu – nie będzie go nadawał.

To koniec metody "na walizkę"?!
Co ważne, Ford deklaruje, że właściciele najnowszych generacji Fiesty i Focusa będą mogli doposażyć swoje auto w nowe zabezpieczenie. System jako pierwszy oferowany będzie w Wielkiej Brytanii. Wymiana kluczyków na bezpieczniejsze kosztować ma odpowiednio 65 funtów w przypadku Fiesty i 72 funty w przypadku Focusa. Ford deklaruje, że – przynajmniej na Wyspach – kluczyki z czujnikiem ruchu będą wyposażeniem standardowym. Można się więc spodziewać, że wkrótce trafią również na pozostałe rynki Unii Europejskiej.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

To koniec metody "na walizkę"?! - GALERIA ZDJĘĆ

To koniec metody "na walizkę"?!To koniec metody "na walizkę"?!To koniec metody "na walizkę"?!To koniec metody "na walizkę"?!

Zobacz także

Ford Explorer plug-in już w Polsce

Ford Explorer plug-in już w Polsce 2020-08-28

Do europejskich klientów trafia nowy hybrydowy Ford Explorer Plug-In. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto w Europie sprzedaż siedmiomiejscowej wersji amerykańskiego SUV-a.Explorera Plug-In Hybrid napędza układ łączący 3-litrowy silnik benzynowy...
Nowy projekt badawczy Forda

Nowy projekt badawczy Forda 2020-08-24

Ford stanął na czele konsorcjum, którego zadaniem jest opracowanie systemu komunikacji między pojazdami.Celem przedsięwzięcia jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa drogowego. Każdego roku na drogach całego świata ginie bowiem 1,3 mln...
7 silników w nowym Fordzie!

7 silników w nowym Fordzie! 2020-07-22

Ford przedstawia Mustanga Mach-E 1400, w pełni elektryczny drogowy bolid, który udowadnia, jak wysokie osiągi można uzyskać bez kropli paliwa. Prototyp, opracowany we współpracy z firmą RTR i zbudowany na lekkim nadwoziu BIW Mustanga Mach-E GT, osiąga...
Ford Bronco. Legenda powraca

Ford Bronco. Legenda powraca 2020-07-14

Po blisko ćwierćwiecznej nieobecności na amerykański rynek wraca Ford Bronco. Oznacza to, że Jeep Wrangler zyskał właśnie groźnego, nieco bardziej ucywilizowanego, konkurenta!
Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę

Ford i Volkswagen zacieśniają współpracę 2020-06-14

Volkswagen i Ford podpisały kolejne umowy, zacieśniające ich globalną współpracę. Dzięki nowym projektom produkty obydwu firm mają być lepiej dopasowane do potrzeb klientów w Europie i w innych regionach świata. Ford i Volkswagen wykorzystają...
Forda Fiesta jako miękka hybryda

Forda Fiesta jako miękka hybryda 2020-06-09

Popularny kompaktowy hatchback Ford Fiesta – najlepiej sprzedający się w Europie model Forda – jest już dostępny ze zelektryfikowanym układem napędowym.Przypomnijmy - Ford zobowiązał się do zaoferowania zelektryfikowanej wersji każdego pojazdu...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.