chceauto.pl
x
To już koniec Volkswagena Up!

To już koniec Volkswagena Up!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-10-16
Volkswagen Up! zakończył swój żywot. Ostatni egzemplarz wyjechał z fabryki w Bratysławie 10 października. Od teraz najmniejszym i najtańszym Volkswagenem będzie Polo za - uwaga - co najmniej 104 tys. zł!

Volkswagen up! GTI
Volkswagen up! GTI
Bliźniacze modele Volkswagena Up! wyszły z produkcji jeszcze wcześniej - Skoda Citigo już w 2020, a Seat Mii - w 2021 roku. W sumie wyprodukowano ponad milion egzemplarzy Up-a, 300 tys - Citigo i 175 tys. - Mii.

Volkswagena Up! uśmierciły... nowe normy emisji spalin. Są one tak skonstruowane, że małym i naprawdę ekologicznym samochodom jest je trudne spełnić. Natomiast ich przekroczenie powoduje konieczność płacenia kar, co wpływa na cenę, a to z kolei - na sprzedaż.

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Tak, mały up! z silnikiem 1.0 nie jest ekologiczny. Co innego potężna hybryda plug-in, z silnikiem 2.0 lub większym i mocą przekraczającą 300 KM...

Volkswagen Up! w wersji trzy- i pięciodrzwiowej wszedł do sprzedaży w 2012 roku. Obie wersje nadwoziowe miuały takie same wymiary. Długość nadwozia to tylko 354 cm, szerokość wynosi 164 cm, a wysokość - 149 cm.

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Jesienią 2013 roku, na salonie w Franfurcie zaprezentowano elektrycznego Volkswagena e-up!. Początkowo auto nieśmiało wprowadzano na wybrane rynki, stopniowo jednak zyskiwało na popularności. Samochód napędzany był silnikiem o mocy 82 KM, rozpędzał się do 100 km/h w 12,4 s, a jego prędkość była ograniczona do 130 km/h.

E-up! ważył 1140 kg, a jego największą wadą był ograniczony zasięg - bateria 18,7 kWh wystarczała na niewiele ponad 100 km).

Volkswagen up!
Volkswagen up!
W 2018 auto zmodernizowano, zwiększając pojemność akumulatora do 32,3 kWh (blisko dwukrotnie więcej niż wcześniej), dzięki czedu zasięg wzrósł do ponad 200 km.

W 2016 roku, przy okazji salonu w Genewie, up! poddany został liftingowi. Zmieniono m.in kształt zderzaków, konsoli środkowej czy tarcz zegarów. Poszerzono również paletę kolorów i wyposażenia. W ofercie pojawił się też doładowany trzycylindrowy silnik TSI o mocy 90 KM.

W 2018 roku ofertę poszerzono o wersję GTI. Taki samochód napędzany był również silnikiem 1.0 TSI, ale generującym 115 KM i 200 Nm. Dzięki temu ważący tonę samochód rozpędzał się do 100 km/h w 8,8 s (prędkość maksymalna wynosiła 197 km/h).

Znakiem czasu jest, że miejsce na taśmie produkcyjnej zakładu w Bratysławie po małym up!-ie zajmą... Volkswagen Passet i Skoda Superb. Trzeba się pogodzić z tym, że małych i tanich samochodów już nie będzie.

To już koniec Volkswagena Up! - GALERIA ZDJĘĆ

To już koniec Volkswagena Up!To już koniec Volkswagena Up!To już koniec Volkswagena Up!To już koniec Volkswagena Up!To już koniec Volkswagena Up!To już koniec Volkswagena Up!

Zobacz także

Volkswagen e-up! wraca do salonów

Volkswagen e-up! wraca do salonów 2021-01-19

We wrześniu ubiegłego roku Volkswagen wstrzymał przyjmowanie zamówień na elektryczny model e-Up!. Stało się to po tym, gdy w Niemczech ruszył program dopłat do samochodów elektrycznych, co spowodowało boom na rynku. Ponieważ e-up! był jednym z...
Dopłaty do aut elektrycznych. Ile i jak?

Dopłaty do aut elektrycznych. Ile i jak? 2019-11-29

28 listopada 2019 r. weszło w życie Rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Poziom...
Volkswagen e-up! po liftingu z niższą ceną

Volkswagen e-up! po liftingu z niższą ceną 2019-10-01

Volkswagen ogłosił ceny zmodernizowanego elektrycznego modelu e-up!. Są one wyraźnie niższe niż wcześniej.[/i] Samochód można już zamawiać. Volkswagen e-up! po liftingu został zaprezentowany na salonie we Frankfurcie w połowie września. Cena...
Volkswagen obniża cenę e-upa!

Volkswagen obniża cenę e-upa! 2019-01-13

Elektryczny Volkswagen e-up! będzie tańszy o 15 400 zł. Po obniżce jego cena to 101 790 zł.Niewielki Volkswagen E-up! to auto wyróżniające się dużą efektywnością energetyczną. Średnie zapotrzebowanie na prąd wynosi 14,6 kWh na 100 km wg normy...
Najbardziej niezawodne modele w Niemczech

Najbardziej niezawodne modele w Niemczech 2018-08-31

Istnieje wiele rankingów bezawaryjności aut, ale często różnią się od siebie metodologią. J.D. Power badała samochody nie starsze niż 3 lata, użytkowane przez jednego właściciela przez co najmniej 12 miesięcy.W te­go­rocz­nym ba­da­niu...
Volkswagen Up! GTI

Volkswagen Up! GTI 2018-01-22

Rodzina Volkswagen spod znaku GTI powiększyła się właśnie o kolejny model. W polskich salonach można już składać zamówienia na Up’a! GTI. Usportowione auto wyceniono na 62 390 zł. Tyle zapłacić trzeba za odmianę z trzydzwiowym nadwoziem. Wersja...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS