chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Szereg nowych modeli i ekspansja Jeepa

Szereg nowych modeli i ekspansja Jeepa

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-06-07 Opinie
Na specjalnym spotkaniu z inwestorami, które odbyło się we włoskim Balocco prezes grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne zdradził plany należących do koncernu marek na najbliższe kilka lat.

Najważniejszą obecnie marką w portfolio FCA jest niewątpliwie Jeep, który odpowiada aż za 70 proc. przychodów koncernu. Nic więc dziwnego, że planiści położyli duży nacisk na rozwój właśnie tej amerykańskiej marki.

Lista nowości na najbliższe 5 lat jest naprawdę imponująca. Do 2022 roku marka wprowadzi do sprzedaży szereg nowych modeli: pojawi się nowa generacja Renegade'a i Grand Cherokee, z kolei Cherokee i Compass zostaną poddane modernizacji.

To jednak nie wszystko, bowiem Jeep planuje prezentację nowych modeli i wejście do nowych segmentów. Powrócić mają dobrze znane fanom amerykańskiej marki Wagoneer i Grand Wagoneer. Jednak chyba najciekawiej brzmią doniesienia o nowym modelu (jeszcze bez nazwy), które będzie pozycjonowany poniżej Renegade'a, a więc w segmencie A! Inna nowość to Jeep pickup, którego nazwa również nie jest jeszcze znana.

Jeep - co nieuniknione - w najbliższych latach będzie elektryfikował gamę produktową. W sumie, do 2022 roku w ofercie ma się znajdować dziesięć hybryd plug-in (z możliwością ładowania) i cztery modele o napędzie całkowicie elektrycznym. Każdy model ma posiadać wersję o zasilaniu alternatywnym, z oferty znikną natomiast silniki wysokoprężne.

Na szeroko rozumianą elektryfikację Fiat Chrysler Automobiles zamierza wydać w najbliższych latach 9 mld euro.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.