chceauto.pl
x
Volkswagen T-Cross
Skoda Superb po liftingu

Skoda Superb po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-05-07 Opinie
Skoda Superb III generacji pojawiła się w salonach w 2015 roku. Nic więc dziwnego, że po czterech latach Czesi zdecydowali się na odświeżenie tego modelu.

Skoda Superb III
Skoda Superb III
Na razie Skoda opublikowała pierwszą grafikę przedstawiającą przednią część nadwozia. Możemy po niej wnioskować, że zmiany nie będą spektakularne. Jak widać, zachowano bez zmian nawet kształt reflektorów, być może w minimalnym stopniu zmieniła się osłona chłodnicy.

Różnice dostrzeżemy dopiero w dolnej części zderzaka, gdzie pojawiły się światła przeciwmgielne wykonane w technologii LED i o całkowicie nowym kształcie.

Czesi zdradzili również, że z tyłu, na klapie bagażnika Superba, znajdzie się napis SKODA, który zastąpi umieszczane tam do tej pory logo czeskiej firmy. Tym samym Superb pójdzie w ślady nowych modeli Skody, czyli Scali i Kamiq, w których również zastosowano to rozwiązanie.

Skoda Superb. Wszystkie generacje
Skoda Superb. Wszystkie generacje
Skoda Superb po liftingu zostanie oficjalnie zaprezentowana już pod koniec tygodnia w Bratysławie, przy okazji rozpoczynających się w tym mieście hokejowych mistrzostw świata, których Skoda od wielu lat pozostaje głównym sponsorem. Wówczas poznamy cały zakres zmian tego modelu.

Skoda Superb to flagowy model czeskiej marki. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "superbus", które oznacza "wyjątkowy", "doskonały". Pierwsza Skoda o tej nazwie pojawiła się jeszcze przed wojną. Model został reaktywowany po ponad 50-letniej przerwie w 2001 roku, już po przejęciu marki przez Volkswagena.

Stylistycznie pierwsza generacja nawiązywała do Octavii, ale wyróżniała się znacznie większym rozstawem osi. Ten parametr stał się znakiem rozpoznawczym Superba.

Pierwsze generacja została poddana liftingowi w 2006 roku, zaś w 2008 roku pojawiła się druga generacja. Jej cechą szczególną były dwa sposoby otwierania bagażnika - jak w sedanie i liftbacku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Superb po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Superb po liftinguSkoda Superb po liftinguSkoda Superb po liftingu

Zobacz także

CITIGOe iV i Superb iV - pierwsze elektryczne Skody

CITIGOe iV i Superb iV - pierwsze elektryczne Skody 2019-05-23

Skoda wkracza w erę elektromobilności. Na specjalnym pokazie w Bratysławie Czesi zaprezentowali dziś nie tylko odświeżoną wersję Superba, ale również pierwszą produkcyjną hybrydę plug in oraz swój pierwszy produkcyjny samochód elektryczny....
Poł miliona Skody Superb III

Poł miliona Skody Superb III 2019-03-25

Fabrykę Skody w Kvasinach opuścił właśnie egzemplarz III generacji Superba z numerem 500 000.Samochód, który zbliża się właśnie do połowy cyklu produkcyjnego wkrótce doczeka się gruntownej kuracji odmładzającej. W jej ramach pod maską Superba...
Najbardziej niezawodne modele w Niemczech

Najbardziej niezawodne modele w Niemczech 2018-08-31

Istnieje wiele rankingów bezawaryjności aut, ale często różnią się od siebie metodologią. J.D. Power badała samochody nie starsze niż 3 lata, użytkowane przez jednego właściciela przez co najmniej 12 miesięcy.W te­go­rocz­nym ba­da­niu...
Skoda Kodiaq Laurin&Klement

Skoda Kodiaq Laurin&Klement 2018-02-15

Superb doczekał sie właśnie grożnego rywala w staraniach o tytuł flagowego modelu Skody. Czesi zaprezentują w genewie model Kodiaq w ekskluzywnej odmianie Laurin&Klement. Z zewnątrz samochód wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami. Standard...
Skoda znów najlepsza! Rewelacyjne wyniki sprzedaży

Skoda znów najlepsza! Rewelacyjne wyniki sprzedaży 2018-01-04

To już niemalże tradycja. Skoda, po raz kolejny, uplasowała się na szczycie listy producentów najpopularniejszych nowych samochodów rejestrowanych w Polsce. W zestawieniu 10 najpopularniejszych nowych aut zarejestrowanych w naszym kraju w okresie od 1...
Rekordowa sprzedaż Skody

Rekordowa sprzedaż Skody 2017-07-31

Minione półrocze było najlepszym w historii Skody. Czesi zanotowali rekordową sprzedaż zarówno na świecie, jak i w Polsce.W pół roku Skoda na całym świecie sprzedała 585 tys. samochodów, czyli o 2,8 proc. więcej niż w pierwszym półroczu...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.