chceauto.pl
x
Porady i rynek

Ruszyła produkcja Skody Superb Combi

Redakcja ChceAuto.pl | 2015-06-27 | Opinie
Ruszyła produkcja Skody Superb Combi
Zobacz w katalogu
Skoda Superb
W fabryce Skody w Kvasinach ruszyła produkcja Skody Superb Combi. Pierwszy egzemplarz napędzany jest silnikiem 2.0 TDI i wymalowany został na kolor biały. Samochód trafi do klienta w Czechach.

Skoda Superb Combi
Skoda Superb Combi
Największą przewagą Superba Combi w stosunku do liftbacka jest oczywiście potężny bagażnik. Standardowa pojemność do wysokości oparć kanapy wynosi 660 litrów, a po ich złożeniu (co wykonuje się jednym przyciskiem) pojemność przestrzeni bagażowej rośnie do 1950 litrów. Możliwe jest również przewożenie przedmiotów o długości 3,1 m.

Skoda Superb Combi
Skoda Superb Combi
Skoda dołożyła starań, by maksymalnie ułatwić korzystanie z przestrzeni bagażowej. W Superbie Combi znajdziemy 31 rozwiązań, które Czesi ukrywają pod pojęciem "Simply Clever", a jedenaście z nich dotyczy bagażnika. Zaliczyć do nich można np. zamykanie klapy lekkim pociągnięciem lub zdalnie kluczykiem, półkę na ubrania pod roletą czy otwieranie klapy ruchem stopy.

Skoda Superb Combi
Skoda Superb Combi
Cztery składane haczyki w bagażniku umożliwiają bezpieczny transport przedmiotów, które w innym wypadku przemieszczałyby się w bagażniku – na przykład reklamówek z zakupami. Zestaw siatek jest równie użyteczny; jedna przeznaczona do montażu poziomego i dwie do instalacji pionowej zabezpieczają rzeczy w razie potrzeby. Ponadto, w przestrzeni bagażowej znaleźć można także wyjmowaną latarkę LED. Gdy znajduje się w uchwycie, jest ona ładowana automatycznie podczas jazdy.

W Kvasinach znajduje się jedna z trzech czeskich fabryk Skody. Zakład zatrudnia 4500 osób, które produkują - oprócz Superba Combi, również Superba liftback, którego produkcja ruszyła w połowie marca, oraz Yeti. W najbliższych latach zakład będzie stopniowo modernizowany, dzięki czemu zatrudnienie ma znaleźć kolejne 1300 osób, a moc produkcyjna wzrośnie do 280 tys. samochodów rocznie. Plan zakłada zainwestowanie w ciągu trzech lata 7,2 mld koron.

Nowa Skoda Superb Combi zadebiutuje oficjalnie pod koniec września na salonie we Frankfurcie. Zaraz potem pierwsze samochody trafią do salonów, również w Polsce.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ruszyła produkcja Skody Superb Combi - GALERIA ZDJĘĆ

Ruszyła produkcja Skody Superb CombiRuszyła produkcja Skody Superb CombiRuszyła produkcja Skody Superb CombiRuszyła produkcja Skody Superb Combi

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.