chceauto.pl
x
Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?

Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-09-02 Opinie
Lipiec 2015 był kolejnym rekordowym miesiącem sprzedaży dla Lexusa. Japończycy sprzedali na świcie 54 371 aut – to najwyższy wynik kiedykolwiek osiągnięty w lipcu.

Umacnia się pozycja Lexusa w Europie. Sprzedaż 4 594 aut oznacza wzrost o 20 proc. To również najwyższy miesięczny rezultat w historii obecności Japończyków na Starym Kontynencie.

Lexus CT200h
Lexus CT200h
Rekordy miesięcznej sprzedaży w lipcu pobiły USA, Kanada, Francja, Rosja, Chiny, Korea Południowa, Australia, Ameryka Łacińska i …Polska.

Inną dobrą wiadomością dla fanów marki jest wzrost sprzedaży w Japonii wynoszący aż 36 proc. Było to możliwe głównie dzięki ciepłemu przyjęciu modelu NX.

Lexus IS200t
Lexus IS200t
Nie sposób też przeoczyć, że Japończycy odzyskali pozycję lidera segmentu premium na amerykańskim rynku. Licząc od sierpnia ubiegłego roku Lexus sprzedał w USA 29 665 pojazdów. Dla porównania wynik – drugiego w klasyfikacji – Mercedesa to 27 527. Zajmujące trzeci stopień podium BMW dostarczyło swoim amerykańskim klientom 26 970 samochodów.

Porównując roku do roku, Lexus sprzedał na świecie 357 376 aut w okresie od stycznia do lipiec 2015. To wynik o 11 proc. wyższy niż ubiegłoroczny. 36 218 aut dostarczono klientom w Europie (+27 proc). To najlepszy w historii wynik za okres styczeń-lipiec zarówno w ujęciu światowym, jak i europejski.

Lexus GS-F
Lexus GS-F
Za krok milowy należy uznać sprzedaż ponad 100 000 NX w tym ponad 21000 w Europe (w Polsce 679).

Polska staje się coraz mocniejszym ogniwem Lexusa. Wynik 1380 sprzedanych samochodów (od stycznia do lipca) dają nam 6. miejsce w Europie za Rosją, Wielką Brytanią, Hiszpanią, Francją i Włochami.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto? - GALERIA ZDJĘĆ

Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?Rekordowy wynik Lexusa. Stać cię na takie auto?

Zobacz także

Lexus LS już po liftingu

Lexus LS już po liftingu 2020-07-08

Lexus zafundował kurację odmładzającą swojej topowej limuzynie. LS otrzymał zmodernizowany wygląd i zastrzyk nowoczesnych technologii. Kształty pojazdu zmieniły się niewiele. Nowe są m.in. światła przednie z matrycowymi diodami led (mają inną...
Lexus IS znika z Europy!

Lexus IS znika z Europy! 2020-06-16

Zaprezentowana w 2013 roku III generacja Lexusa IS doczekała się kuracji odmładzającej. W tym przypadku nie było miękkiej gry!Chociaż oficjalnie mamy do czynienia z liftingiem, Japończycy śmiało mogliby powiedzieć, że to zupełnie nowa generacja....
Lexus szykuje terenowego LSa?

Lexus szykuje terenowego LSa? 2020-04-21

Wiele wskazuje na to, że Lexus wkrótce rozszerzy swój alfabet o dwie kolejne litery. Model oznaczony skrótem LQ ma być czymś zupełnie nowym w ofercie japońskiej marki. Słynący z napędów hybrydowych producent zaproponuje nam bardzo ciekawą hybrydę...
Europejski Samochód Roku. Kandydaci!

Europejski Samochód Roku. Kandydaci! 2018-11-06

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku - Car of the Year - opublikowało zmodyfikowaną listę kandydatów do presiżowego tytułu. Aktualne zestawienie obejmuje 44 kandydatów. Finałową siódemkę poznać mamy 26 listopada. Ze statystycznego punktu...
Lexus ES wkracza do Europy

Lexus ES wkracza do Europy 2018-08-21

Jeszcze przed końcem roku w polskich salonach pojawić ma się nowy, przednionapędowy, Lexus ES. Samochód wypełnić ma lukę po znikającym z oferty marki tylnonapędowym Lexusie GS. Nowy ES zbudowany został na zupełnie nowej platformie GA-K (Global...
Znamy kandydatów do Car of the Year 2019

Znamy kandydatów do Car of the Year 2019 2018-07-11

Poznaliśmy właśnie, liczącą aż 50 propozycji, wstępną listę kandydatów do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2019. Jury składające się z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych opublikowało właśnie swoje typy. Chociaż zestawienie ma "mocno...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.