chceauto.pl
x
Rekordowy rok Porsche

Rekordowy rok Porsche

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-01-12 Opinie
W 2017 to drugi z rzędu rok, w którym Porsche notuje rekordową sprzedaż. W ciągu minionych 12 miesięcy Porsche dostarczyło na całym świecie około 246 tysięcy aut.

Oznacza to, że producent sportowych samochodów ze Stuttgartu-Zuffenhausen rok do roku zaliczył wzrost sprzedaży o 4 proc. Znaczący wkład w ten wynik miała nowa Panamera, która znalazła blisko 28 tys. nabywców, o 83% więcej niż rok wcześniej.

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Dużym powodzeniem cieszyły się szczególnie hybrydowe wersje Panamery, a warto przypomnieć, że Panamera Turbo S E-Hybrid to topowy wariant całej linii modelowej.

Obok Porsche Panamera także dostawy samochodów z linii modelowej 718 (Cayman i Boxster) znacznie przekroczyły poziom notowany rok wcześniej. Od stycznia do grudnia ubiegłego roku dostarczono około 25 tys. tych sportowych aut z umieszczonym centralnie silnikiem, co stanowi 6-procentowy wzrost rok do roku.

Również fascynacja Porsche 911 trwa nieprzerwanie: w 2017 r. po raz kolejny przekazano klientom ponad 32 tys. egzemplarzy tego modelu.

Porsche 718 Cayman i Boxster
Porsche 718 Cayman i Boxster
Jednak dziś przedaż zależy głównie od samochodów typu SUV i nie inaczej jest w przypadku Porsche. W zeszłym roku najlepiej sprzedającym się samochodem marki okazał się Macan, który utrzymał wysokie zainteresowanie sprzed roku, z wynikiem ponad 97 tys. dostarczonych pojazdów (+2%).

Największym pojedynczym rynkiem zbytu firmy Porsche pozostały Chiny. W ubiegłym roku dostarczono tam 71 tys. aut, o 10 procent więcej niż w roku 2016. Wyniki zanotowane w USA (+2%) oraz Europie (+2%) stanowią kontynuację wzrostów z poprzednich lat.

Na rodzimym niemieckim rynku klienci odebrali 28,4 tys. samochodów, niemal tyle samo co rok wcześniej.

W tym roku Porsche zamierza ustabilizować sprzedaż na uzyskanym już wysokim poziomie. Ma w tym pomóc m.in. wprowadzenie modelu Cayenne na kolejne kluczowe regiony sprzedaży, czyli w USA i w Chinach.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Rekordowy rok Porsche - GALERIA ZDJĘĆ

Rekordowy rok PorscheRekordowy rok PorscheRekordowy rok Porsche

Zobacz także

Porsche Macan po kolejnej modernizacji

Porsche Macan po kolejnej modernizacji 2021-07-20

Porsche po raz drugi już odświeża Macana. Model ten trafił na rynek w 2014 roku, a w 2018 roku został poddany modernizacji. Tym razem samochód poddano znacznie mniejszym zmianom.Zmiany stylistyczne są bardzo drobne i sprowadzają się do zmodyfikowanych...
Elektryczne Porsche Macan coraz bliżej

Elektryczne Porsche Macan coraz bliżej 2021-05-10

Porsche przygotowuje się do prowadzenia Macana nowej generacji. Model ten będzie autem elektrycznym.Po wstępnych testach na terenie centrum rozwoju w Weissach zakamuflowane prototypy nowego Macana po raz pierwszy wyruszają poza bazę Porsche. Zanim w...
25 lat Porsche Boxster

25 lat Porsche Boxster 2021-01-28

W 2021 roku Porsche Boxster obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia na rynek.Boxster ma dla Porsche bardzo szczególne znaczenie – zapoczątkował bowiem reorientację strategii modelowej i wytyczył kierunek na przyszłość w trudnych ekonomicznie czasach...
Jubileuszowe Porsche Boxster 25 Years

Jubileuszowe Porsche Boxster 25 Years 2021-01-17

Porsche świętuje 25. rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego roadstera prezentując specjalny, jubileuszowy wariant modelu Boxster o nazwie 25 Years. Limitowana edycja jest ograniczona do 1250 egzemplarzy na całym świecie i bazuje na odmianie GTS 4.0,...
Porsche Panamera w nowych wersjach

Porsche Panamera w nowych wersjach 2020-10-20

Porsche uzupełnia linię zmodernizowanej Panamery o kolejne odmiany – w tym o flagowy wariant rozwijający moc 700 KM oraz maksymalny moment obrotowy 870 Nm. Porsche Panamera po modernizacji zostało zaprezentowane w sierpniu 2020 roku. Gama tego modelu...
Porsche Panamera po modernizacji

Porsche Panamera po modernizacji 2020-08-27

Porsche poddało modernizacji Panamerę. Zmian stylistycznych jest mało, ale technicznych - sporo! Zacznijmy od najważniejszego.]Topowy w gamie Panamery model Turbo S nie jest hybrydą. Przypomnijmy, że hybrydowy napęd Turbo S generował 680 KM, ale...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.