chceauto.pl
x
Porsche Macan S zmodernizowane

Porsche Macan S zmodernizowane

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2018-12-11 Opinie
Porsche poszerza gamę zmodernizowanego Macana o wariant S z nową, 3-litrową jednostką V6 turbo z filtrem cząstek stałych. Silnik osiąga moc 354 KM i maksymalny moment obrotowy 480 Nm, czyli o 14 KM oraz 20 Nm więcej niż przed liftingiem.

Porsche Macan S
Porsche Macan S
Z opcjonalnym pakietem Sport Chrono nowy Macan S przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5,1 s – o 0,1 s szybciej od poprzednika. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 254 km/h.

Odświeżony Macan S oferuje wszystkie innowacje znane z najnowszej generacji modelu Macan, w tym LED-owy pas świetlny z tyłu i nowy, w pełni skomunikowany system Porsche Communication Management z 10,9-calowym ekranem dotykowym.

Porsche Macan S otrzymuje nowy, 3-litrowy silnik V6 turbo z centralną konfiguracją doładowania, czyli turbosprężarką zlokalizowaną w rozwidleniu głowic. Pozwala to skrócić ścieżki spalin pomiędzy komorami spalania a sprężarką i uzyskać natychmiastową reakcję na wciśnięcie pedału gazu.

Porsche Macan S
Porsche Macan S
Nowa turbosprężarka typu twin-scroll zapewnia wysoki moment obrotowy przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Technika twin scroll polega na tym, że strumienie spalin trafiają na wirnik turbiny dwoma oddzielnymi kanałami, co znacznie ogranicza jakiekolwiek zaburzenia cyklu doładowania.

Dodatkowo udoskonalona geometria komory spalania z umieszczonym pośrodku wtryskiwaczem zapewnia efektywne przygotowanie mieszanki paliwowej. Oprócz zwiększenia mocy uzyskiwanej z litra pojemności – ze 113 do 118 KM – zmniejszono poziom emisji spalin.

W ramach liftingu podwozie modelu Macan S zostało zmodernizowane i po raz kolejny zoptymalizowane. SUV korzysta z mieszanego ogumienia i napędu na obie osie Porsche Traction Management (PTM). Z przodu stalowe „widelce” sprężyn zastąpiono elementami z aluminium.

Porsche Macan S
Porsche Macan S
Nowa konstrukcja z lekkiego stopu jest sztywniejsza, a przy tym pozwala ograniczyć masę nieresorowaną, dzięki czemu Macan precyzyjniej zmienia kierunek jazdy i zapewnia większy komfort. Na jeszcze bardziej neutralne prowadzenie wpływa także zastosowanie zmodyfikowanych stabilizatorów.

Tak jak wcześniej, na życzenie dostępne są elementy, które pozwalają dodatkowo wyśrubować poziom dynamiki jazdy: system adaptacyjnej kontroli tłumienia Porsche Active Stability Management (PASM), zawieszenie pneumatyczne z regulacją prześwitu, ze zoptymalizowanymi tłokami i nową hydrauliką amortyzatorów, oraz Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus).

Wiele drobiazgowych zabiegów przeprowadzono również w obrębie układu hamulcowego nowego Porsche Macan. Kierowca dostrzeże to przede wszystkim w postaci zmienionego wyczucia pedału. Sam pedał waży teraz o około 300 g mniej niż stosowany wcześniej komponent ze stali i wywiera nacisk na cylinder główny pompy hamulcowej skróconym ramieniem dźwigni. W rezultacie hamulce reagują szybciej, a kierowca – z uwagi na sztywność połączenia – może precyzyjnie wyczuć punkt nacisku.

Porsche Macan S
Porsche Macan S
Jeszcze bardziej sportowy charakter nowego Porsche Macan S odzwierciedlają duże przednie tarcze hamulcowe o średnicy 360 mm – o 10 mm większej niż dotąd. Wzrosła też ich grubość – o 2 mm, do 36 mm. Całkiem nowe klocki hamulcowe są pozbawione miedzi. Na życzenie Macan S może być wyposażony w hamulce Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

Macan S korzysta także ze wszystkich innowacji wprowadzonych w ramach ostatniego liftingu, w tym trójwymiarowego diodowego pasa świetlnego z tyłu. Standardowe wyposażenie obejmuje LED-owe reflektory główne, a opcjonalne oświetlenie Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) pozwala na adaptacyjne sterowanie wiązką światła.

Porsche Macan S
Porsche Macan S
Nowy system inforozrywki Porsche Communication Management (PCM) – teraz z 10,9-calowym ekranem dotykowym – jest w standardzie połączona z internetem i obejmuje nawigację online z informacjami o ruchu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Here Cloud, łączenie z telefonem komórkowym, dwa interfejsy audio oraz inteligentną obsługę głosową. Lista standardowych funkcji obejmuje także moduł Porsche Connect Plus (z modułem telefonii LTE oraz czytnikiem kart SIM), hotspot Wi-Fi oraz szereg nowych usług Porsche Connect.

Sportową atmosferę w kabinie Porsche Macan S podkreśla dostępna na życzenie sportowa kierownica GT, znana z modelu 911. W ramach opcjonalnego pakietu Sport Chrono pojawia się na niej zintegrowany przełącznik trybów jazdy z przyciskiem Sport Response. Większą wygodę zapewniają nowe opcje wyposażenia, w tym: asystent jazdy w korku Traffic Jam Assist, podgrzewana przednia szyba czy jonizator powietrza.

Nowe Porsche Macan można już zamawiać. Cena modelu rozpoczyna się od 303 660 zł z VAT.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Porsche Macan S zmodernizowane - GALERIA ZDJĘĆ

Porsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowanePorsche Macan S zmodernizowane

Zobacz także

Rekordowy rok Porsche! Będzie nowy rekord?

Rekordowy rok Porsche! Będzie nowy rekord? 2018-10-19

Wygląda na to, że kondycja finansowa nabywców nowych pojazdów w Europie nieustannie się poprawie. Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku wzrost sprzedaży zanotowało m.in. Porsche. Firma ze Stuttgartu zwiększyła dostawy swoich samochodów o 6...
Macan po zmianach już w produkcji

Macan po zmianach już w produkcji 2018-09-03

W fabryce Porsche w Lipsku rozpoczęła się seryjna produkcja zmodernizowanej wersji modelu Macan. Na jakie nowości liczyć mogą nabywcy?Pierwszy egzemplarz dla klienta pomyślnie „zaliczył” wizyty w nadwoziowni, lakierni i na linii montażowej....
Porsche Macan po modernizacji

Porsche Macan po modernizacji 2018-07-25

Na specjalnym pokazie w Szanghaju zadebiutowało Porsche Macan po modernizacji. Ten kompaktowy SUV zadebiutował w 2014 r. i od tamtej pory zdążył odnieść wielki sukces. Teraz został udoskonalony – zarówno pod względem wzornictwa, komfortu czy...
Rekordowe półrocze Porsche

Rekordowe półrocze Porsche 2018-07-18

Porsche ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w swojej historii – zarówno w ujęciu globalnym, jak i na polskim rynku. Od stycznia do czerwca 2018 roku w naszym kraju zarejestrowano 885 nowych samochodów Porsche, o 26,4% więcej niż w pierwszym...
Rekordowy rok Porsche

Rekordowy rok Porsche 2018-01-12

W 2017 to drugi z rzędu rok, w którym Porsche notuje rekordową sprzedaż. W ciągu minionych 12 miesięcy Porsche dostarczyło na całym świecie około 246 tysięcy aut. Oznacza to, że producent sportowych samochodów ze Stuttgartu-Zuffenhausen rok do...
Najlepszy rok w historii Porsche

Najlepszy rok w historii Porsche 2017-02-06

W 2016 roku Porsche pobiło swój rekord sprzedaży samochodów. Producent sportowych samochodów ze Stuttgartu łącznie dostarczył na całym świecie 237 778 aut – to o około 6% więcej niż wynosił poprzedni rekord.Za wzrost ten odpowiada głównie...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.